Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Daca am pe Honda montata o alta toba decat una facuta special pentru modelul ala se intampla ceva?

Cand mi-am luat Honda, avea montata o toba high mount MIG cu un sunet incredibil. Din ce am gasit pe net, rezulta ca sunt niste tobe foarte bune dar nimic despre o compatibilitate. Poze cu toba 1,2 pagini mai inapoi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Daca am pe Honda montata o alta toba decat una facuta special pentru modelul ala se intampla ceva?

Cand mi-am luat Honda, avea montata o toba high mount MIG cu un sunet incredibil. Din ce am gasit pe net, rezulta ca sunt niste tobe foarte bune dar nimic despre o compatibilitate. Poze cu toba 1,2 pagini mai inapoi.

 

Daca ai injectie nu se face amestecul bine (cica), de la senzor, am discutat asta cu 3 mecanici renumiti pe aici pe forum.

Pana la urma mi-am luat modelul specificat de producator pt motoreta mea, dar personal cred ca e mai mult chestie de marketing.

Daca ai carburatie nu cred sa conteze.

Oricum din ce am vazut personal - la injectie - tremura relantiul. Cam atat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fratii mei CBR-isti. Am si eu un F Sport 2002 si am si eu o "chestie".

 

imi place de mor cum arata un F cu 190 pe spate (si-a luat un prieten motor si asa a venit incaltat din Italia).

eu si-asa trebuie sa imi schimb gumele urgent si as vrea sa imi spuna si mie cineva ce s-ar schimba la motorul meu daca mi-as pune si eu ....... innafara de look care este bestial :cheers:

 

 

sa imi spuna cineva ceva concret .......... dauneaza motorului ??? stilul de mers ........ sau ce anume ???

 

 

bafta si ne vedem pe strazi :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da.... inafara de design... e de cacao. " tu il pui pe o janta cu un canal de 5,5" ceea ce duce la deformarea carcasei si modificarea profilului. practic va fi mai putin manevrabil decat cu 180 iar pe inclinari vei avea o suprafata de contact mai mica..deci total neproductiv." asta a fost citatul lui mac.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:cheers: :cheers: :wave:

adevarat :D

 

are sens sa pui 190/55 ..doar in pista. si ma indoiesc ca iti intra tie acolo ..o sa loveasca de toate cele deoarece isi mareste mult diametrul la viteze mari, iti lungeste muuuult raportul final..practic o sa stai pe loc :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut care ma poate ajuta si pe mine cu un manual de reparatii Honda CBR F2 PC25 dar sa fie in romaneste ca nu stiu engleza... :D

Multumesc!

 

--- Mesaj completat în 08 Mar 2008 18:59 -------------

Salut care ma poate ajuta si pe mine cu un manual de reparatii Honda CBR F2 PC25 dar sa fie in romaneste ca nu stiu engleza... :D

Multumesc!

si inca ceva!

Voi care avetzi F2 ce tip de ulei bagati in motor ca eu sincer nu stiu...unii spun sa bag 10W40 alti 15W40ca ii mai vechi motoru acum sincer nu stiu care trebuie sa il folosesc pt. mobra mea...si nu am cartea tehnica sa vad ce scrie in ea despre ce ulei sa ii bag

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Voi care avetzi F2 ce tip de ulei bagati in motor ca eu sincer nu stiu...unii spun sa bag 10W40 alti 15W40ca ii mai vechi motoru acum sincer nu stiu care trebuie sa il folosesc pt. mobra mea...si nu am cartea tehnica sa vad ce scrie in ea despre ce ulei sa ii bag

Daca bagi 10W40 si-l mananca repede, schimba cu 15W40. Eu am pus Motul 5100 10W40 prima data dupa ce am luat motorul, s-a comportat mai mult decat OK, basca miroase si frumos.

Acum i-am luat tot Motul, numai ca un pic mai scump: 300V Factory Line, tot 10W40. O sa vedem cum se cmporta asta.

Motorul meu avea cand l-am luat 33000 km (pe ceas, ca o fi reali sau nu, asta nu mai stiu) si acum are 42000 si e din 1991.

 

Eu zic sa bagi 10W40.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca bagi 10W40 si-l mananca repede, schimba cu 15W40. Eu am pus Motul 5100 10W40 prima data dupa ce am luat motorul, s-a comportat mai mult decat OK, basca miroase si frumos.

Acum i-am luat tot Motul, numai ca un pic mai scump: 300V Factory Line, tot 10W40. O sa vedem cum se cmporta asta.

Motorul meu avea cand l-am luat 33000 km (pe ceas, ca o fi reali sau nu, asta nu mai stiu) si acum are 42000 si e din 1991.

 

Eu zic sa bagi 10W40.

 

 

Chestia asta cu moto ca are 33000 km...sau mai putin si tinant cont ca mai e si din 91 e o mare abureala ...moto are cel putin 80000..si al meu cica avea 27000 ...ce draq...si e din 94'..in fine...mai mult as fii apreciat daca erau km reali decat cat imi arata pe bord cand am cumparat-o....ce draq numai eu am facut 7000 anu' trecut asa ca am mers la munk si cateva plimbari noaptea...scurte.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara dragi CeBeRisti... :crack:

 

Din seara asta am intrat si eu in grupul acesta cu o micutza din '99 galbena si galagioasa.

Sper sa nu am nici o problema cu ea si sa ne intalnim prin odas :blbl:

 

 

Poze facute de la vanzator ca eu nu am avut timp:

post-25215-1205525470_thumb.jpg

post-25215-1205525561_thumb.jpg

post-25215-1205525673_thumb.jpg

Editat de Death|Strike
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si daca tot o gauresti i`ati niste crashpaduri bune. iti recomand LSL, pe louis pretul e ok. saptamana trecuta am avut un eveniment neplacut si crashurile si`au facut treaba din plin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce e nasol? Crezi ca vor arata rau? Nicidecum. Mai degraba cu o gaurica in ea si niste crashpaduri bune decat zgariata si crapata! :crack:

Editat de adidas00
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara dragi CeBeRisti... :crack:

 

Din seara asta am intrat si eu in grupul acesta cu o micutza din '99 galbena si galagioasa.

Sper sa nu am nici o problema cu ea si sa ne intalnim prin odas :D

Poze facute de la vanzator ca eu nu am avut timp:

salut...

cat te-a costat moto?e din botosani cumparata?

:blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt proaspat detinator al unui CBR 600 F1 din 1990 dar prima inmatriculare s-a facut in 1996. Multe nu am de spus doar ca merge brici. Incerc sa bag si cateva poze dar vad ca le incarca doar pe jumatate :crack:

Nu stiu ce are dar nu pot urca pozele. Mi le incarca pe jumatate doar. O sa incerc mai tarziu.

post-6928-1205752556_thumb.jpg

post-6928-1205752640_thumb.jpg

Editat de slabutzu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde se gasesc display-uri care iti afiseaza in ce treapta de viteza esti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da e din Botosani si m-a dus undeva pe la vreo 3.200 cu toba sport + casca. Eu zic ca am dat ok pe ea ca merge foarte bine si arata bine (hac parerea mea :blbl:)

1. Toba aia sport e... fake. Nu exista firma Leo Vinci

2. Prinde toba de scarita, nu o lasa sa atarne asa..

 

Sa o stapanesti sanatos! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da e din Botosani si m-a dus undeva pe la vreo 3.200 cu toba sport + casca. Eu zic ca am dat ok pe ea ca merge foarte bine si arata bine (hac parerea mea :crack:)

dar tu esti tot din botosani? ca moto am adus-o io din italia... :crack: anul trecut...in vara..de ce a vandut-o ala?moto e beton mergea beton...ce la falimentat sau nu a mai luat permisul?sau si-a luat alt fier? :crack:

sa ai grija de ea si sa o porti sanatos.. :rusinica:

asa era la mine inainte de a ajunge in tara... :crack:

post-13354-1205794561_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acel Fuel Reserve Indicator de pe bord, imi indica rezerva sau cata benzina mai am in rezervor. La mine nu se aprinde deloc. Din manual, am tras eu, concluzia ca se refera la rezerva, dar poate ma insel. Am un CBR F4i sport, 2001.

Atasat sunt 2 extrase din manual:

post-18773-1205837916_thumb.jpg

post-18773-1205837907_thumb.jpg

Editat de adidas00
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...