Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Vedeti ca la Academie se mai strang si Ducat-isti si R6-isti, sa nu picati peste ei.Atata tot.

 

La Academia tehnica militara, inainte de a ajunge la Razoare venind dinspre Eroilor, acolo jos inainte de a urca dealu.

Editat de Arhimede
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

La Academia Militara am propus si eu dimineata, dar trebuie sa facem in asa fel incat sa nu nimerim in aceiasi zi cu Monsteristii, FZ6-istii si cine se mai aduna. :ok: Loc e destul pentru toata lumea. Acum sa gasim o zi si o ora convenabila :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu silecer-ul scos, benzina OMV Carrera 100, la 13-14k ture, flacarile sunt cam de 25 cm la spatele tobei (MIVV GP TITAN)

Iar zgomotul... e din jos si grav catre inalt si ascutit iar in ture joase nu urla deloc, ceea ce o face utilizabila si noaptea (3-4k ture zgomot stock).

Eu o am de ceva timp instalata si inca ma mai trec 3 tipuri de fiori cand accelerez serios: unul de sus in jos, unul de jos in sus si unul de la stanga la dreapta... Il astept si p-al 4lea... :ok:

Asta ca sa stii ce te asteapta daca iti iei toba d-asta :D

 

Mulțam mult de info, sună foarte interesant, acum doar să fac rost și de bani pentru ea, că-s într-o perioadă destul de nașpa și am mai multe cheltuieli. (chiar și altele la moto)

 

 

Așa arată motoreta după ultimul "tunning". :moto:

post-34860-1217430758_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Academia Militara am propus si eu dimineata, dar trebuie sa facem in asa fel incat sa nu nimerim in aceiasi zi cu Monsteristii, FZ6-istii si cine se mai aduna. :D Loc e destul pentru toata lumea. Acum sa gasim o zi si o ora convenabila :ok:

 

 

pai daca zici ca sunt si acolo destui...mai bine mergem la constitutiei ca acolo e loc mult mai mare , ne gasim noi un coltisor al nostru de inceput..si cred ca e mult mai la indemana ptr toti...nu..? :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mulțam mult de info, sună foarte interesant, acum doar să fac rost și de bani pentru ea, că-s într-o perioadă destul de nașpa și am mai multe cheltuieli. (chiar și altele la moto)

 

 

Așa arată motoreta după ultimul "tunning". :moto:

 

 

ai auzit de crash paduri?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mulțam mult de info, sună foarte interesant, acum doar să fac rost și de bani pentru ea, că-s într-o perioadă destul de nașpa și am mai multe cheltuieli. (chiar și altele la moto)

 

 

Așa arată motoreta după ultimul "tunning". :moto:

 

 

pai daca zici ca sunt si acolo destui...mai bine mergem la constitutiei ca acolo e loc mult mai mare , ne gasim noi un coltisor al nostru de inceput..si cred ca e mult mai la indemana ptr toti...nu..? :ok:

 

 

@alter ego : Imi pare rau pentru tunning ... Am motoreta la fel a a ta ... Duminica am montat crash-urile ... Puteai strica mai multe.. pentru 100 E aproximativ ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai auzit de crash paduri?

Nu, n-am auzit, teach me all knowing one. :moto:

 

 

@alter ego : Imi pare rau pentru tunning ... Am motoreta la fel a a ta ... Duminica am montat crash-urile ... Puteai strica mai multe.. pentru 100 E aproximativ ...

 

Știu că ai la fel, o să montez și eu o pereche de LSL ca ale lui adidasu', mai întâi să mă repar eu. :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal,

buna idee!! ....prin septembrie ar fi chiar bine...

propun si eu un loc , dar sa nu dati cu pietre....in parcarea unui supermarket (ME....,CA....,CO...,SEL....,etc.) pe care il veti alege voi, cei din bucuresti,....

venim si noi din Alexandria...4-5 cbr-uri...ne primiti? :ok:

Bafta... si sa ne iasa intalnirea :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai auzit de crash paduri?

 

Ai auzit ca Betmen are Mv Agusta>? Wtf?

 

Cand iesi cu ea pe strada mai merge cineva cu tine? Ar fi mai bine asa, sa ai pe cineva in fata si pe cineva sa-ti tina spatele. Asa am facut eu cu un amic cand Alexutza si-a luat F3-ul..si mergea cu 20 km/h :ok: Trebuie sa inveti sa iesi si in trafic cu ea, la orice ora. Apropo, ai B-ul si ai condus masina pana acum?

 

Nu-mi aminti,te rog :D Am facut o ora de la Ursu pana acasa :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baieti daca nu facem mai repede intalnirea nationala o F`istilor s-ar putea sa va parasesc si sa ma intalnesc cu firebladestii :D . Aseara am avut pe mana un 1000rr din 2005. Intai am facut drumul Mangalia - Constanta si am adus jucaria acasa = placere pura. Cu totul altceva fata de f4. Dupa care l-am mai dat vreo 100 de km in oras :P . Am ramas :D :D :moto: :D :ok: :) . Aveam un zambet prostesc pe fata si nu puteam sa-mi revin :D . Ma surprindea din ce in ce mai mult ciclistica, franele, precizia cu care schimba vitezele, cuplul extraordinar :o o bijuterie :what:. @ Adidas daca vrei wheelie ia-ti un 1000rr :D . Am vrut sa o ridic si am ridicat-o exact cat am tras de gaz. La un moment dat am facut un wheelie de am zis ca nu e adevarat :D. Daca aveti ocazia mergeti cu una mai ales ca e tot hondă cum zice un prieten de-al meu arab.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai bine v-am gasit eF-istilor :D

Eu Iulia, una bucata F3. O am de un an si sunt fooooarte multamita. O cheama Xena (iF-XNA) ;) Intruniri , plimbari (plimbare???) , dictutii ? I'm in !

post-2550-1217496578_thumb.jpg

post-2550-1217497101_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am inceput sa agat gagici cu CBR F pe la ARC si sa le aduc pe topic :) Welcome Iulia! ;)

Asa, apropo de wheelies, aseara am fost la o adunare de stunteri :) si era un tip cu un F4i sport care o tinea lumanare :)..si avea foaie mai mica pe spate decat stock! Apoi m-am dus in parcare la IKEA si surpriza, adidas se da pe o roata :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe la 6k-7k, da :D 1m maxim am ridicat-o de jos avand in vedere ca e prima oara cand fac voit wheelie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am citit toate cele 152 de pagini, dar sunt curioasa, mai sunt si alte fete cu cebereuri (ce funnyyyy ce vede scris asa) :D

 

Mai e aileea, Pushu, Alexutza.. si mai sunt, nu esti singura intre lupi ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri la arc am vazut a DOUA tipa cu motor identic identic cu al meu....sa-mi trag una.

 

Si nu le-ai intrebat, cat baga la ora motocicleta lor? :D

 

Le-am vazut si eu..;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

F4i la treaba!

Data viitoare trage-ma de mana, ca de fiecare data cand vad un F4 ca al tau ma tot uit :D

post-18773-1217507805_thumb.jpg

post-18773-1217507812_thumb.jpg

post-18773-1217507819_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

F4i la treaba!

Data viitoare trage-ma de mana, ca de fiecare data cand vad un F4 ca al tau ma tot uit :D

 

 

ehe mai adidas ai vazut ca poti... ;) si eu mam dat cu cbr-ica al meu ..ma cam uimit aseara ce am facut cu el...ahh...incep sa imi schimb cu mult impresia despre el....uff...la un moment data mam ridicat atat de mult si foarte usor fara sa trag de ea incat numaram stelele, dar a fost mai nasol la cadere ca ma prins cu roata fata prost pozitionat...am tras o sperietura mama mama cu voblajul ce-a urmat..ahhh...deci si f2-ul poate...mai greu unpic dar poate trebuie sa ii prinzi atunci intre 5000 si 7000 punctul acela culminant :) ...pana acasa numai asa am mers in suturi...nu ma mai potoleam... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...