Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@strumfuadi: am consumat aproape toata benzina de anul trecut, adica am mers pana ce blink-uiau toate liniutele de la RES. O sa incerc sa fac un plin si sa merg mai turat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca si maine o sa fie ca ieri, pregatiti-va sa vedeti anunt pe Bikeshop cu RR-ul meu. :lol:

 

 

Funny.

In primul rand maine ploua, deci se pare ca nu AMC.

Secondo, adu-ti aminte cum eram la primele ture "moama mai aveam putin si puneam genunchiul jos", "uite la mine e polizat putin" ca mai apoi sa faci tot virajul cu slidere pe asfalt.

E, tu esti cam la stadiul de inceput, doar ca ai avantajul ca stii trasele. Ai rabdare, trage aer in piept si exerseaza.

 

Mai vorbim dupa ce te dai de cateva ori si faci trecerea de la argintiu la albastru.

 

Si data viitoare mananca doua pizza, poate ajuta :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nici macar n-am mai ajuns ieri pe amc...Deh, ieri a fost ziua in care jegul din rezervor mi-a infundat filtrele si pompa...Evident ca un necaz nu vine singur, tot ieri a trebuit sa-i schimb si bujiile cu doua ngk platinum, singurele care se potrivesc pe cod...In total inca vreo 3-4 mil,si asta in conditii de super bun simt :)

 

 

 

 

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gixule, cum scapi de mizeriile din rezervor/pompa? Se consuma toata benzina pana la RES si dupa aia demontezi rezervorul, sau cum?

 

Se goleste rezervorul(tocmai facusem plinu'),se da jos, se demonteaza pompa, se curata-schimba filtrele,se curata rezervorul, se cumpara un lichid pt curatare injectoare-carburatoare de la benzinarie, se face din nou plinu' de benzina(benzina "noua") si eventual se schimba si bujiile...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alterego, ma gandeam ca ti-ai luat mucul de la vreun supermoto :lol: de aici si reprofilarea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se goleste rezervorul(tocmai facusem plinu'),se da jos, se demonteaza pompa, se curata-schimba filtrele,se curata rezervorul, se cumpara un lichid pt curatare injectoare-carburatoare de la benzinarie, se face din nou plinu' de benzina(benzina "noua") si eventual se schimba si bujiile...

Sau se schimba mobra :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De care lichid de curatare? Zi de care ai luat tu.

 

A doua intrebare: a folosit cineva pana acum ulei Procycle in motor? De 3 zile stau pe forumurile nemtesti si aia spun ca uleiul este foarte bun (oricum mai bun decat Castrol :lol: ), dar cum ii stiu eu de chitrosi pe nemti nu prea stiu daca sa ii cred... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De care lichid de curatare? Zi de care ai luat tu.

 

A doua intrebare: a folosit cineva pana acum ulei Procycle in motor? De 3 zile stau pe forumurile nemtesti si aia spun ca uleiul este foarte bun (oricum mai bun decat Castrol :lol: ), dar cum ii stiu eu de chitrosi pe nemti nu prea stiu daca sa ii cred... :)

 

La ritmul si intervalele noastre poti sa-i pui si bunica(glumesc)...Poti sa incerci linistit,daca nu-ti place cum se comporta poti sa-l schimbi oricand dar ma indoiesc ca o sa se intample asta.

 

Solutia pt curatarea injectoareleo-carburatoarelor costa 12 lei si o gasesti in orice Petrom...Pui jumatate la un plin, tot flaconu fiind pt 50-60 l de benz

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De care lichid de curatare? Zi de care ai luat tu.

 

A doua intrebare: a folosit cineva pana acum ulei Procycle in motor? De 3 zile stau pe forumurile nemtesti si aia spun ca uleiul este foarte bun (oricum mai bun decat Castrol :lol: ), dar cum ii stiu eu de chitrosi pe nemti nu prea stiu daca sa ii cred... :)

Nu stiu de Prostcycle dar eu as vrea sa incerc Repsol la 25 Ron/litru sa vad cum este

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe ambalaj parca scria full sintetic, nu cred ca este mineral , si daca ar fi mineral afecteaza cu ceva?

Nu are cum sa fie full sintetic grupa IV la pretul asta. Nici macar grupa III. Semisintetic maxim.

Nu afecteaza cu nimic, e excelent! Citeste si tu despre uleiuri si intelegi dup'aia de ce uleiurile sintetice sunt mai bune ca cele minerale. Iar cele semisintetice sunt minerale amestecate cu 10-20, maxim 30% sintetice HC, derivate tot din petrol.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Strumfule, ai dreptate, numai ca daca isi baga dracu' coada in preturi... Pai uite si tu: 200 RON pt 4 litri Motul 7100 full sintetic 10w40 sau Procycle 10w40 semi sintetic cu 95 RON? Chiar daca ai lua Motul 5100 tot semi (care ajunge pe la 150RON schimbul) tot ai sta ceva pe ganduri, nu? La Motorex nu stiu preturile, dar banuiesc ca sunt asemanatoare cu Motul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Strumfule, ai dreptate, numai ca daca isi baga dracu' coada in preturi... Pai uite si tu: 200 RON pt 4 litri Motul 7100 full sintetic 10w40 sau Procycle 10w40 semi sintetic cu 95 RON? Chiar daca ai lua Motul 5100 tot semi (care ajunge pe la 150RON schimbul) tot ai sta ceva pe ganduri, nu? La Motorex nu stiu preturile, dar banuiesc ca sunt asemanatoare cu Motul...

 

La "My Moto" au tot avut promotii la Motorex-Motul. Pana una-alta arunca un link cu modelul de Procycle care ti-a facut cu ochiu'...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La "My Moto" au tot avut promotii la Motorex-Motul. Pana una-alta arunca un link cu modelul de Procycle care ti-a facut cu ochiu'...

Nu vreau sa le fac reclama, nici nu vreau sa cumpar, remarcam doar ca diferenta de preturi s-ar putea sa atarne grav in balanta. Aici e Procycle.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...