Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

S-ar putea sa semnez si eu macar intrunirea daca altceva ...................NU .

 

Nu-i bai, tu ai altceva mult mai important de...stapanit.

 

Cand mai mergem in Bg? :(

Mesaj completat

Eu nu mai ajung de undeva din August. Am murit? ;)

 

Neaa, tu ai avansat la Campiile Elizee din Grecia, Ungaria... ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-i bai, tu ai altceva mult mai important de...stapanit.

Cand mai mergem in Bg? ;)

 

 

Asa este....... este foarte important ! Abia pot sa-l mai stapanesc sa nu se mai catare prin copaci!

 

 

Cred ca la vara o sa mai merem in BG. Dar tu cand mai dai pe la noi? Sau ti-ai luat Tico si acu te dai pe la raposatul EVEREST?

post-42572-1289505423_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa este....... este foarte important ! Abia pot sa-l mai stapanesc sa nu se mai catare prin copaci!

 

 

Cred ca la vara o sa mai merem in BG. Dar tu cand mai dai pe la noi? Sau ti-ai luat Tico si acu te dai pe la raposatul EVEREST?

 

Azi am lucrat, as fi venit sa va vad. Daca tot i-am promis lui Zaelu' ca ma duc la joia moto, s-ar putea sa aiba o surpriza si sa ma vada deghizat in...partea adversa ;)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Neaa, tu ai avansat la Campiile Elizee din Grecia, Ungaria... ;)

 

Taci dreaq! ;)

 

Auzi ma, de ce nu-ti updatezi profilul? Nu prea te lauzi cu Ticoiul ala a?

O arzi cu poze circuitate si puncte de suspensie pe la detalii... :(

post-34860-1289547477_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Taci dreaq! ;)

 

Auzi ma, de ce nu-ti updatezi profilul? Nu prea te lauzi cu Ticoiul ala a?

O arzi cu poze circuitate si puncte de suspensie pe la detalii... ;)

 

Alea sunt ramasitele/amintirile verii. :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oameni buni...cu uleiul am lamurit-o in niste posturi anterioare, dar va rog sa-mi spuneti un filtru bun de ulei si niste placute de frana spate de buna calitate pt CBR-ica mea F(ma intereseaza in primul rand marca)...rog totusi sa nu-mi mentionati produse cu preturi exclusiviste!

asfalt uscat...cat o mai tine caldura!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oameni buni...cu uleiul am lamurit-o in niste posturi anterioare, dar va rog sa-mi spuneti un filtru bun de ulei si niste placute de frana spate de buna calitate pt CBR-ica mea F(ma intereseaza in primul rand marca)...rog totusi sa nu-mi mentionati produse cu preturi exclusiviste!

asfalt uscat...cat o mai tine caldura!!!

Nu conteaza prea mult filtrul de ulei,eu de obicei folosesc Hiflo,destul de ieftin si utilizat de catre multi,la placute de frana iti recomand SBS Street exel sintetice.

 

Azi chiar a fost frumos afara,tocmai ne-am intors de la o plimbare pana la Targoviste,a mai fost careva?ca pe aici nu a zis nimeni nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu cum v-ati tot vandut voi motoarele ca eu n-am reusit s-o dau pe a mea nici acum...:goodposting:

 

Cerere-Oferta + multa bafta. In plus, carenata se vinde mult mai repede decat surata dezbracata. Toti se uita la Moto Gp, putini au apreciat "Misiune imposibila"... :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da....din pacate lumea nu stie sa aleaga motoare...ajung dupa multe incercari la ce le trebuie...adica necarenate.

 

Eu sunt de parere ca trebuie sa le incerci pe toate pana sa te decizi care-ti place cel mai mult. Piata e moarta iar ca sa vinzi ceva trebuie sa dai respectivul obiect sub pretul normal. Merg destul de bine combinatiile, din pacate aici lumea crede ca poate da mobra peste pretul pietei pe o mobra evaluata sub pretul pietei :goodposting:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rind nu carena sau lipsa ei face diferenta intre asa zisele "carenate" si "naked-uri". Ci pozitia in sa, ciclistica (roti, unghiuri, ghidoane, etc) si puterea/cuplul.

 

Carena e vax... are rol aerodinamic, in racire, protectie motor, estetic. Nici unul din astea nu e critic in functionare.

 

Asta e o "confuzie" voit perpetuata si de unii si de altii... nakedurile sint "pentru copti" nene... aiurea... diferenta nu sta in vederea motorului. Fun sint amindoua. Desi as prefera oricind un supermoto/dirt unei "naked".

 

Cind o sa se fi ars si ultimu strop de petrol si mobrele vor fi electrice 100% o sa ma rid de cum se vor mai lauda "cei cu naked-uri" de cum mobra lor e mai buna pt ca e mai cool din punctul lor de vedere...

 

Personal nu dau doi bani pe vederea motoristii inauntru... uneori arata frumusel... de cele mai multe ori nu... pina la urma o fita de "design victorian"... un kitsch "steam power style"... ca si cum ai calari un cal transparent... nu-mi place.

 

Cit despre piata.... eu sint oleaca surprins de prapastia cascata intre mobrele SH care acum costa te miri ce si multe sint chiar OK si cele noi care inca tin motu pe sus cu 10 000E... vorba aia... puiii mei.

Editat de zaelu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca ma mai bag si eu in seama, daca tot am reinceput sa citesc topicul!

 

La placute eu am mers pe mana producatorului si am gasit Nissin. Pot spune ca sunt multumit, nu am reusit sa fac stoppie cu ele (nici nu mi-am propus) insa am reusit sa blochez, pentru timp scurt, fata pe asfalt uscat. Le am de cca 8000 Km si mai au carne pe ele.

 

Vad ca au aparut noi posesori de CBR si sper sa le tina numai pe cauciucuri. Mie mi-a expirat asigurarea asa ca de cca 1 luna ma dau cu Kawa.

Apropos de discutia de mai sus, carenate, necarenate... E mai fun in oras un naked. Nu stiu cum se descurca cei cu RR, sau cu SS de 1000 in oras, isa pentru plimbari (PENTRU PLIMBARI NU FORJA) prin oras, mers la munca si alte trebi, un naked este produsul ideal. Pozitie mai comoda, vizibilitate mai buna...poate chiar ma manevrabil, poate fi urcat si coborat de pe borduri fara spaima ca o sa spargi carenele si lista poate continua.E adevarat ce spune Zaelu, este posibil ca un supermoto sa creasca factorul distractie insa creste si riscul de a te manca prea tare incheietura dreapta si pe urma sa te scarpini :goodposting:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie careva care e tensiunea maxima data de alternator? sau cat e la voi ? eu am o Honda CBR 600 F si baga la relanti 20 V iar la turatii mari 40- 60 V de 2 luni ma confrunt cu incarcarea si tot probleme am.

 

Verifica stator si releu. Cred ca sunt amandoua duse.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...