Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

prestabilita e intalnirea de joi seara ora 19.00 in parcarea de la Piata Constitutiei, si in rest, cand ne hotaram sa facem plimbari, discutam in principiu aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

prestabilita e intalnirea de joi seara ora 19.00 in parcarea de la Piata Constitutiei, si in rest, cand ne hotaram sa facem plimbari, discutam in principiu aici.

 

 

azi plimbare ca e frumos afara, ies sa imi curat cauciucurile si geaca de muste :D

 

ca nu am bani sa spal motorul nici geaca ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am avut azi o zi libera de la munca, asa ca am bagat o plimbarica de unul singur, ca sa-mi scot parleala pentru sambata :rolleyes:

Am mers pana la Fetesti pe drumul vechi, apoi Calarasi, Oltenita si de-acolo pe ploaie pana acasa... cam neplacut, e drept...

As fi pus si niste poze, dar vad ca tre suite altundeva si pus link, deci mi-e lene.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi zi nasol pt mine... venit pe grindina... udat fleasca cu tot combinezonul... tot frumos fost cu exceptia liniei de tramvai care facut figuri... scuze,dar scris cu mouse,fara tastatura... uda si ea cu suc... numai bine! :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti sa incerci la reprezentanta Honda sau la orice dealer moto insa sunt scumpe. Cred ca mai degraba pui un anunt pe forum sa cauti una second. Mai sunt si piese aftermarket dar se gasesc doar prin afara, la noi nu cred ca face nimeni. Alternativ.... rogi pe cineva care are asa ceva sa ti-o imprumute si sa iti faca cineva un mulaj din fibra de sticla.

 

Cea mai cost-effective e varianta cu dezmembrari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Niste carburi pentru cei interesati...stiu ca exista sectiune da ziceam ca e pentru alde noi ....anuntul desigur si mai usor vizibil

 

 

380 lei

 

astea-s inculpatele

 

 

 

 

 

Fara defecte ascunse.CBR 600 F3 1998 PC 31

 

0729123111

Editat de Thunder Rock
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut ! Eu nu va cunosc dar as vrea sa stiu cand iesiti la o plimbarica...mi-ar face placere sa "hop si io". Ma intorceam acum vreo 3 zile dinspre Fetesti si prin Slobozia, la un peco am dat de un Kawasaki ninja de Bucuresti. Si uite-asa ne-am intors impreuna. A fost tare placut drumul in doi decat singurel.

 

Mi-am amintit...la vasta mea experienta de 2000 de km nu am ratat nici o curba cu Kawasaki-ul in fata. Cu o zi inainte ma uitam la o piatra pe mijlocul benzii si fix in ea am intrat; fixation point. Dupa ce am stat calare pe forumul asta mi-am dat seama de ce...Am invatat o gramada de lucruri de aici si puse in practica pe strada. Tind sa cred ca o plimbarica mai "gasca" te invata si mai mult

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut ! Eu nu va cunosc dar as vrea sa stiu cand iesiti la o plimbarica...mi-ar face placere sa "hop si io".

 

Sal, vino sa ne cunosti JOIA IN PIATA CONSTITUTIEI ORA 19:00.

 

Ma intorceam acum vreo 3 zile dinspre Fetesti si prin Slobozia, la un peco am dat de un Kawasaki ninja de Bucuresti. Si uite-asa ne-am intors impreuna. A fost tare placut drumul in doi decat singurel.

Mi-am amintit...la vasta mea experienta de 2000 de km nu am ratat nici o curba cu Kawasaki-ul in fata. Cu o zi inainte ma uitam la o piatra pe mijlocul benzii si fix in ea am intrat; fixation point. Dupa ce am stat calare pe forumul asta mi-am dat seama de ce...Am invatat o gramada de lucruri de aici si puse in practica pe strada. Tind sa cred ca o plimbarica mai "gasca" te invata si mai mult

 

Mult succes in continuare si ochii unde vrei sa mergi, nu pe unde nu trebui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu tot de pe forum am aflat de point fixation. Dar chiar si zilele trecute m-am trezit holbandu-ma la un canal in loc de traseul de ocolire. Mi se intampla rar, dar inca mi se mai intampla. Sau poate in subconstient am decis ca e mai riscanta o manevra de ocolire a unui obstacol asa mare in spatiu atat de mic pe asfalt umed si murdar. Dar deja o iau off-topic.

Eu saptamana trecuta am fost prima oara la intalnirea de la 7 din constitutiei, si a fost destul de dragut, chiar daca eram cu RR-ul nu F-ul. O sa mai vin si joia asta :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut o sa vin si eu joi ca sunt tot asa nou sa va cunosc si sa facem schimb de idei :D si poate se da si o tura prin buc

 

 

nu conteaza cu ce motor se vine joi la constitutiei, toti sunt bine veniti, nu discriminam decat ciorile de pe peluza smecherilor de vis-a-vis :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

10-12 iunie, adica in curand, este intrunirea moto din Mamaia. Cativa din noi am mai fost si anul trecut si a fost printre cele mai tari intruniri. Se sta cu cortul, plaja, mare, parcare pazita, verdeata, dusuri, etc.

Deci dintre CBRisti cine se baga?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

10-12 iunie, adica in curand, este intrunirea moto din Mamaia. Cativa din noi am mai fost si anul trecut si a fost printre cele mai tari intruniri. Se sta cu cortul, plaja, mare, parcare pazita, verdeata, dusuri, etc.

Deci dintre CBRisti cine se baga?!

 

prezent, dar vin cu masina...daca isi face vreun baiat pomana cu mine sa ma ia pasager pe acolo, dau cate o inghetata la fiecare plimbare....daca nu, tot ne distram :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

prezent, dar vin cu masina...daca isi face vreun baiat pomana cu mine sa ma ia pasager pe acolo, dau cate o inghetata la fiecare plimbare....daca nu, tot ne distram :friends:

 

 

pffff,acum zici ca ai fi mers pasagera?!!!oricum,e bine sa fie si cineva cu masina pt a ne mai usura pe noi de bagaje! :grinbandit:

Da da da!!! Te ruggggaaaammm frumooooos ne ajuti si pe noi cu bagajele? Macar corturile, ghiozdanele le mai caram si noi...PLSSS!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...