Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Si pana azi a fost frumoasa non stop :)

 

Nici nu stii ce frumos e sa mergi pe ploaie...

 

 

inseamna ca eu am avut un weekend de vis... am prins vreme buna 3 zile pe cheia fara ploaie, plus ca am facut nebunia de a urca cu motorul pana la Muntele Rosu si am dat nas in nas cu un baiat pe un Dakar, care cred ca s-a inchinat cand m-a vazut pe mine cu CBRul :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inseamna ca eu am avut un weekend de vis... am prins vreme buna 3 zile pe cheia fara ploaie, plus ca am facut nebunia de a urca cu motorul pana la Muntele Rosu si am dat nas in nas cu un baiat pe un Dakar, care cred ca s-a inchinat cand m-a vazut pe mine cu CBRul :D

 

M-am uitat dupa tine pe Cheia Duminica, am fost cu masina. Inafara faptului ca erau cativa pe care i-a udat bine o rafala de ploaie...n-am gasit nimic :-D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ori ma mut in plm in Barcelona si imi reduc si stresul si dorinta de a ucide si o sa am si circuit cum trebuie, oarecum aproape :)

 

Daca ti se pare departe Montmelo de Barcelona, atunci ca si timp pierdut de acasa pana la Amckart e un an lumina. Mai ales dupa combinatia maxima pe care ne-au dat-o cu centura aia "turbozone". :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am uitat dupa tine pe Cheia Duminica, am fost cu masina. Inafara faptului ca erau cativa pe care i-a udat bine o rafala de ploaie...n-am gasit nimic :-D

 

cand a fost rafala aia tocmai mancam :P cand am iesit, a iesit si soarele cu mine :friends: trebuia sa suni :P

Editat de alx31
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Solutia pt oras...3%, nu se incinge, ia curbele decent, o parchezi oriunde si intri cu ea oriunde.

daca vrei sa iti iei scuter si aici in Romanica tre sa il echipezi cu vreo 5-6 lanturi cu lacate zdravene :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce ziceti de jucaria asta pe care am vaz sapt trecuta prin pantelimon? cum naiba se ridica dracia aia?? :blink:

E mobra lui Bogdan, Smeagol pt aia mai vechi. Mobra e misto dar total inutila. Asa e cand innebuneste omu' la maturitate, da zx10-le pe yamaha custom :)))

 

Neutral, asa e la noi...Pacat, jucaria isi face banii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut-o si la Seawolves la Constanta. Ca exercitiu tehnic e misto, dar nu poti sa porti nimic care ar putea atirna de pe tine... risti sa se agate in roata si in transmisie si sa mori foarte urit. Mai mult mi-a placut GSXRul 750 al unei cunostinte a unei cunostinte care era facut cioper... cu un rezervor de vreo 30 de litri... furca originala doar coarne luate de la cerb... dementa totala :D

 

btw... desi inca am F4-le... de azi am si un 929... oleaca customizat :)

 

 

... bine... mai e de munca la el dar merge si imi place :D

 

 

@Gixu... don't! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hmmm... tentant :)

Sa vorbesc si cu pasagera si revin cu detalii

 

Cam cu ce viteza se va rula? (ca sa stiu daca pot chema un chopper sa ni se alature :D sau daca suntem doar noi, satanistii)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fiecare cum doreste...vor mai exista portiuni unde cam toti o sa le mai dam asa spre ture mari.

 

Va exista si un XTX 660 supermoto - deci viteza nu va fi extraordinara.

Editat de Survolaj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baieti,

 

ati vazut asta

? :rolleyes:

e f tare actiunea... o sa merg si eu maine (la 18.30 la Intercontinental). cine mai vine? hai sa va vad ca tot ati umplut niste pagini pe aici ca sunt "numai tampiti si tampite" in trafic...

sa facem ceva, nu? ca daca doar bla, bla, bla -> ne meritam soarta, guvernarea, presedintele, conditia....

 

hai ca am deraiat :rolleyes:

 

care vine?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine e autist si nu vede nimic in jurul lui cand conduce nu poate fi constientizat in niciun fel. Singurul lucru care se putea face pentru astia ar fi fost sa nu li se dea permis de la inceput. Din ce am vazut eu, majoritatea sunt femei si mosi din aia cu nevasta pe locul din dreapta spate. Astia sunt pierduti. Niciodata n-or sa invete. Femeile vorbesc la telefon si se rujeaza tot timpul, iar mosii desi n-au nicio alta preocupare se tin de volan cu 2 maini si se holbeaza doar in fata, merg super incet si cand schimba banda tot nu se uita daca se baga peste cineva.

Ce putem face in sensul asta? Ii ocolim la distanta si stam cu ochii pe ei ca fac tampenii in trafic.

O alta categorie sunt aia care se dau la o parte sa-ti faca loc printre masini, care te semnalizeaza cand e radar. Pentru astia ar trebui sa fiti mai civilizati.

Marsurile si actiunile sunt frectie. Va plimbati aiurea cu prin aglomeratie in loc sa iesiti din oras si sa faceti o plimbare adevarata.

Editat de cristidb
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine e autist si nu vede nimic in jurul lui cand conduce nu poate fi constientizat in niciun fel. Singurul lucru care se putea face pentru astia ar fi fost sa nu li se dea permis de la inceput. Din ce am vazut eu, majoritatea sunt femei si mosi din aia cu nevasta pe locul din dreapta spate. Astia sunt pierduti. Niciodata n-or sa invete. Femeile vorbesc la telefon si se rujeaza tot timpul, iar mosii desi n-au nicio alta preocupare se tin de volan cu 2 maini si se holbeaza doar in fata, merg super incet si cand schimba banda tot nu se uita daca se baga peste cineva.

Ce putem face in sensul asta? Ii ocolim la distanta si stam cu ochii pe ei ca fac tampenii in trafic.

O alta categorie sunt aia care se dau la o parte sa-ti faca loc printre masini, care te semnalizeaza cand e radar. Pentru astia ar trebui sa fiti mai civilizati.

Marsurile si actiunile sunt frectie. Va plimbati aiurea cu prin aglomeratie in loc sa iesiti din oras si sa faceti o plimbare adevarata.

 

Subscriu si vreau sa completez: atitudinea politiei in general fata cei de cat.A nu este tocmai una profesionista (multi bizoni cu cascheta).

Eu cand am dat de permis ma intrebat politistul din sala: " Nu aveti ce face domne?" - este exemplul meu personal.

 

Unde mai pui ca educatia in trafic prima oara ti-o incropeste instructorul auto, care in majoritatea cazurilor treuie sa ii scoleasca ca mai sunt si alte categorii de vehicule pe strada si trebuie respectate toate.... si lista continua (imi e somn sa continui..........) Le stim prea bine!

 

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cu inca niste prieteni vom face o plimbare. Care doreste sa ni se alature este binevenit.

 

Daca obtin aprobare de la sotie si bebel ma alatur si eu.

Poate ne vedem maine sa discutam mai pe larg

 

 

Baieti,

ati vazut asta

? :rolleyes:

e f tare actiunea... o sa merg si eu maine (la 18.30 la Intercontinental). cine mai vine? hai sa va vad ca tot ati umplut niste pagini pe aici ca sunt "numai tampiti si tampite" in trafic...

sa facem ceva, nu? ca daca doar bla, bla, bla -> ne meritam soarta, guvernarea, presedintele, conditia....

care vine?

 

 

Actiunea se desfasoara de mult timp.............

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...