Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sa o calaresti sanatos.

O sugestie:

Este cam mare la diametru exterior toba aceea,plus ca este si scurtata..arata cam disproportional...plus o sa te alegi cu un mets galopant la relanti datorita diametrului mare de evacuare.

Parerea este doar a mea,daca tie iti place bucura-te de ea asa cum este.Gusturile nu se explica.;)

Editat de TNG
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu este scurtata, asa este modelul. Da la relanti se aude altfel decat cu cea originala,dar nu as putea spune galopant in niciun caz. In schimb sunetul face toti banii.

.

Eu ti-am spus ca este scurtata si nu este pentru F4i..daca tu crezi ca nu este asa..nu-i nici o problema ;)

PS.Am "macat pe paine" destule evacuari pana acum si stiu ce spun..

post-15340-0-38355000-1421180050_thumb.jpeg

post-15340-0-99835200-1421180074_thumb.jpg

Editat de TNG
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut acelasi model pe un rr din 2009.Nu e modelul care l ai pus tu, a fost pe un kawasaki inainte. Fiecare cu nebuniile lui,mi a placut cum se aude si asta a fost. Prea multe discutii pentru o toba :). Amandoi avem dreptate:)

Editat de CatalinG
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar eu nu am vazut pana acum o toba scurta pe F4I sau F4i sport.Cu adevarat poate nu este scurtata,dar nu este pentru acest model.

» Post actualizat in 13 Jan 2015 20:36

 

Am vazut acelasi model pe un rr din 2009.

Pai tu ai RR sau F4i ??

 

Ok scuze!

Editat de TNG
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva sa-mi dea un sfat?Am un F2 si am probleme cu turometrul.La inceput nu mergea deloc,dupa aia nu arata mai mult de 2000rpm,dupa aia 3000,acum se duce pana in limitare insa indica mereu cu 2000rpm mai putin decat am pe bord,de ex la ralanti nici nu se ridica acul,la 5000 imi arata 3000.De la ce sa fie oare?Bordul l-am desfacut si i-am dat cu spray la acul indicator dar degeaba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

este cineva interesat de un set de rim stripes rosii custom pentru cbr f4i?

este facuta de mine doar ca a fost o eroare intre mine si client

partea rosie este reflectorianzanta, iar "CBR F4i" nu este

 

http://postimg.org/image/z9u114myf/

http://postimg.org/image/f8biwvqqj/

http://postimg.org/image/71jj5b0nv/

 

nu am reusit sa le fac o poza buna, daca fac fara blitz se vad spre visiniu iar daca fac cu blitz se vad portocalii

pretul este de 50 de lei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Dar eu nu am vazut pana acum o toba scurta pe F4I sau F4i sport.Cu adevarat poate nu este scurtata,dar nu este pentru acest model.

» Post actualizat in 13 Jan 2015 20:36

Pai tu ai RR sau F4i ??

 

Ok scuze!

Orice toba se potriveste pe orice motor, daca ii faci adaptarea corespunzatoare si eventual un power commander. Eu de exemplu am un Micron de gsxr 1000 K5 pe F4i-ul meu si merge foarte bine. Sunetul este superb iar la relanti si in sarcina se comporta bine.

Editat de bogdantx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Orice toba se potriveste pe orice motor, daca ii faci adaptarea corespunzatoare si eventual un power commander. Eu de exemplu am un Micron de gsxr 1000 K5 pe F4i-ul meu si merge foarte bine. Sunetul este superb iar la relanti si in sarcina se comporta bine.

 

Debitul optim in evacuare, determinat de aria sectiunii si lungimea acesteia, din pacate nu pot fi reglate din PC.

Sectiune mare - viteza mica, presiune mare....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu ma gandeam la fel cand eram la inceput, ce atata mare lucru ptr o toba, are o gaura prin care iese fumul, pana m-am documentat si am vazut ca are mai multa matematica decat faceam eu in liceu, plus unde de rezonanta si alte cele care deja o dadeau in fizica, si atunci m-am linistit :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...