Sari la conținut

Accident Stefan Cel Mare


Carturaru'
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 503
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Tragic!

 

Condoleante! :cheers:

 

Oricat de buni am fi, oricat de siguri pe noi, se gaseste un "neatent" ca sa faca ceva pe experienta noastra! Asa ca... degeaba! Daca nu suntem atenti la neatentia celorlalti, nu facem nimic. Ajungem sa incheiem socotelile mult mai devreme decat ar fi programat!

 

Am zis in nenumarate randuri... pentru o plimbare, atentie "plimbare" fara peripetii, trebuie neaparat sa ne formam reflexele si sa ne indreptam atentia catre ceilalti participanti la trafic. Pentru ei (majoritatea) noi nu existam. Pentru altii, desi atenti si cuminti in trafic, viteza si "stilul" nostru de a merge ii ia prin surprindere. Abia pentru o mica parte noi insemnam ceva. Aceia sunt tot motociclisti. Si daca stam sa ne uitam "prin istorie", si din aceasta categorie sunt multi care au fost luati prin surprindere de mersul... "plimbarea" unora dintre noi.

 

Pentru a evita asemenea evenimente nu trebuie "decat" sa facem efortul de a fi atenti la tot ce ne inconjoara.

 

Sunt multi cretini pe drumurile noastre si din pacate nu incalzeste pe nimeni cand vine politia si zice ca "ala e de vina! Nu a acordat prioritate!"

 

SI??????

 

Inca odata sincere condoleante!

 

Noi, cei ramasi in urma trebuie sa facem ceva pentru ca disparitia voastra sa nu se rezume la un milion de "rip-uri"!

 

:eek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost ieri in bucuresti cu masina cu niste treaba si desi strazile sunt pline de incepatori si de fel de fel de idioti cu masini am vazut bikeri care mergeau foarte tare pt oras. si eu sunt motociclist dar nu imi caut adrenalina prin oras. or fi asti cu masinile neatenti dar nici voua nu va pasa de viata voastra. repet mergeti prea tare pt bucuresti. R.I.P pt baiatul decedat. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa se odihneasca in pace!

Cat despre miting, cat mai multe, in toata tara si TOT ANUL! Este innebunitor ca trec ani si nu se schimba nimic si inca se mai intampla asemenea idiotenii. Motociclistii sunt in continuare invizibili in trafic. Ar trebui o campanie sustinuta TOT ANUL si IN TOATA TARA, cu mitinguri, marsuri, afisaje stradale (fotografii de la accidente ca acesta mari cat casa puse in drum sa le vada toti aia de au zis vreodata Vai!Nu te-am vazut!).

Iar soferii vinovati... hmm..chiar ar trebui batuti, daca nu se aleg cu alceva decat cu o bataie pe umar din partea sistemului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vin cu ceva noutati.Va prezint discutia cu sora-mea care il cunoaste pe fratele lui (tot motociclist si el, a cazut ieri, in acelasi timp, dar in alta zona)

 

Sora-mea: tau

Tau: da

Sora-mea: am vb cu alina si cica mai bine nu veniti cu motoarele

Tau: aha, oricum tu crezi ca se tureaza motoarele si se face pararama?se vine pt a se aduce un omagiu..

Sora-mea: nu-i vorba de asta

Sora-mea: da fra-su si a aruncat motorul

Sora-mea: si nu mai vrea sa vada si sa auda nimic legat de asta, deci daca vrea cineva sa vina, ma interesez ce si cum si sa vina fara motor..

Tau: ok, 10x

 

Cam asta ar fi...nu stiu ce sa mai zic...din cate am aflat baiatul avea motor de putin timp si nici nu s-a dat prea mult cu el..RIP inca o data.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vin cu ceva noutati.Va prezint discutia cu sora-mea care il cunoaste pe fratele lui (tot motociclist si el, a cazut ieri, in acelasi timp, dar in alta zona)

 

Sora-mea: tau

Tau: da

Sora-mea: am vb cu alina si cica mai bine nu veniti cu motoarele

Tau: aha, oricum tu crezi ca se tureaza motoarele si se face pararama?se vine pt a se aduce un omagiu..

Sora-mea: nu-i vorba de asta

Sora-mea: da fra-su si a aruncat motorul

Sora-mea: si nu mai vrea sa vada si sa auda nimic legat de asta, deci daca vrea cineva sa vina, ma interesez ce si cum si sa vina fara motor..

Tau: ok, 10x

 

Cam asta ar fi...nu stiu ce sa mai zic...din cate am aflat baiatul avea motor de putin timp si nici nu s-a dat prea mult cu el..RIP inca o data.

 

 

Catalin avea motorul de mai bine de aproximativ un an de zile , intradevar cel care "avea motor de putin timp si nici nu s-a dat prea mult cu el" este fratele lui , Piti , care culmea a vut si el accident tot aseara dar n-a patit nimic....doar si-a facut motorul praf

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Condoleante familiei , m-a luat inima cind am citit. Stiu un singur lucru : MOARTE IMBECILIOR DE CONSERVARI !

Pe de alta parte , jur , au trecut motoare pe linga scuterasul meu de ziceam ca-si iau zborul , si eu aveam deja 55-60 la ora. Viteza fratilor , aia e problema , desi , ma repet , i-asi omori pe imputitii de conservari care comit asemenea fapte. Totusi , asta e , cacatu' asta de oras pur si simplu nu-i pt. viteza.

R.I.P. si scuze pt. interventie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

si la antena 1 se spune clar ca soferul este vinovat ! cred ca e prima data cand se spune clar si raspicat ca soferul este vinovat si nici nu se foloseste vreo fraza de genul "motociclistul circula cu viteza mare" sau vreun (cuvant urat) de genu asta....

 

si la sfrasit se spune ca "soferul este cercetat penal si risca pana la 7 ani de inchisoare" ! poate casca urechile si aud si ceilalti muisti care nu stiu sa se asigure !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

INTALNIRE/MARS/TUR, CUM VRETI VOI, IN TOATA TARA, DAR IN BUCURESTI (MAI ALES) PENTRU A REALIZA TOTI IDIOTII, CA EXISTAM SI NOI IN TRAFIC!!!

EU ZIC SA ORGANIZAM CEVA MAI REPEDE, PANA NU SE LINISTESC APELE.

INCAODATA, CONDOLEANTE FAMILIEI!

Editat de babolat
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P. Dumezeu sa-l odihneasca in pace.. si condoleante familiei..spune-ti si voi kand este inmormantarea sa mergem sa ii aprindem o lumanare.. nu e mare lucru..dar.. cred ca s-ar bucura..akolo sus unde e el..dati-mi si mie un sms unde e si kand 0740139700..

cred k ar trebui continuata campania e langa tine atentie la motociclete..

ps..rupeti-le oglinzile in mm de bulagii.. k au oglini sa straluceasca lumina in ele.. sa nu mai vb de femei care le au pt machiat..

 

CONDOLEANTE FAMILIEI!Dumnezeu sa-l odihneasca in pace!

Boby,daca auzi ceva de inmormantare,anunta,ma si pe mine,te rog.Sunt prietenul lui Virgil cu 600rr-ul albastru.

0743337866.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CONDOLEANTE FAMILIEI!Dumnezeu sa-l odihneasca in pace!

Boby,daca auzi ceva de inmormantare,anunta,ma si pe mine,te rog.Sunt prietenul lui Virgil cu 600rr-ul albastru.

0743337866.

 

cred ca ar trebui sa ne oprim aici cu posturile. orice cuvinte, sunt de prisos acum. poate cei care stau in bucuresti, sa se intalneasca si sa-l conduca pe ultimul drum, cu motocicletele. sa aratam ca suntem uniti.

condoleante familiei. si daca stie cineva cand va fi inmormantarea, sa puna pe forum...

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

haideti fratilor chiar nu stie nimeni unde este inmormantarea.. si kand.. nici macar asta nu putem face pt el..puneti in pana mea.. p forum unde,kand... ca maine ar km trebui sa fie..

0740139700.. boby sunt.. dati-mi un beep k va sun io.. da sa stiti unde..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacat de el...

 

Totusi sunt sigur ca vor mai fi multi altii anul asta exact ca el... si mai ales incepatorii care nu stiu ce riscuri isi asuma atunci cand ii dau viteza pe unde nu trebuie... intr-o fractiune de secunda esti pe jos si mai rau...

 

Oare se gandeste vreunul cand risca aiurea ca poate pati exact ca baiatul asta, sau uiti cu timpul si iti incerci norocul pe sosea ?

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa ne fereasca Dumnezeu pe strazile astea pline de soferi care nu sunt atenti :eek:

 

Condoleante familiei !

 

Fratele lui trebuie sa fie puternic.. nu as suporta sa aud de fratele meu asa ceva, deci ii inteleg decizia prin care nu mai vrea sa auda de motoare, sa tineti cont de ceea ce a zis Tau aici, daca nu vor sa vada motoare, pai.. sa nu le vada.

 

 

R.I.P

 

Dumnezeu sa-l ierte !

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...