Sari la conținut

Accident Stefan Cel Mare


Carturaru'
 Share

Postări Recomandate

Iertat sa-i fie ce-a facut rau.. Odihneasca-se in pace, acolo unde va fi sa ajunga..

Un lucru zic: Doar D-zeu e'n masura sa ne judece.. Sa-l lasam pe El sa se ocupe de asta..

RIP!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 503
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Condoleante familiei.... ma uit la sotia lui si are privirea acea care spune totul despre cum e sa pierzi pe cineva iubit,un om care nu a apucat sa-si traiasca viata din cauza unui nenorocit. sincer...imi pun intrebarea foarte serios:imi mai cumpar iar motor ?sau merg cu masina in siguranta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu are nimeni stirea de pe protv?

 

http://www.protv.ro/stiri/social/zeci-de-m...-colentina.html

 

A scapat motorul doar.. un enduro din cate am vazut si cred ca era o fata(imi cer scuze daca am vazut gresit) si nu a cazut in curba, a cazut cand sa plece cred.. in 1 min a plecat

 

nu era nici fata si nici enduro nu avea, sper sa nu ma insel dar cred ca i-a fugit roata din fata cand a pus frana ca a trecut un conservar grabit prin fata lui, nu a fost ceva grav a culcat-o putin pe dreapta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.protv.ro/stiri/social/zeci-de-m...-colentina.html

nu era nici fata si nici enduro nu avea, sper sa nu ma insel dar cred ca i-a fugit roata din fata cand a pus frana ca a trecut un conservar grabit prin fata lui, nu a fost ceva grav a culcat-o putin pe dreapta

 

am vazut-o. multumesc...

 

R.I.P. iar in ceea ce-i priveste pe cei care au turat motoarele, sa nu-i judecam. nu cred ca au facut-o sa se dea mari, ci mai degraba in semn de respect. sau ca un ultim salut...

 

ride safe!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parerea mea este ca am fost inadmisibil de putini.... Multumim pe aceasta cale si nesimtitilor de la Politia Rutiera care au binevoit sa ne filmeze dintr-un Logan galben motocicletele, in scop de a trimite mici hartiutze prin poshta posesorilor... nu au avut nici macar minimul de respect pentru motivul intalnirii de langa spital.....

 

Deci ce vroiau roboții ăia?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-a parut rau ca nu am intrat pe forum sa stiu de aceasta actiune :rose: Eu l-am intalnit pe Boby la Arc eram cu motorul cu Burlaco si am vazut motociclisti si ne-am intors.Acolo am aflat de actiune si ne-a parut rau ca nu am participat.

 

Oricum despre atitudinea Militiei Rutiere nu e nimic de spus...

 

Cataline odihneste-te in pace acolo sus ! :nono:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si din cauza acestora toata lumea ne vede asa...o mare prostie, cred ca daca nu-si aratau ei "coltii" de masculi feroce pe motoare altfel ar fi iesit toata treaba. Sa fim seriosi, din cauza unora toti suntem vazuti la fel.

 

Peace!

 

 

baieti hai sa ii explicam omului cum sta treaba cu turatu motorului sau poate nu e nevoie ca stie si el ca doar a fost si la inmormantare (sau nu) si acolo in fata cimitirului andronache in momentul in care ne-am luat ramas bun de la Catalin am facut la fel cu motoare turate la maxim

si cred ca zona cimitirului e una ideala pentru "a ne arata coltii de masculi feroce pe motoare " nu cred ca vreunul dintre noi se gandeste la asa ceva in asemenea momente cel putin din cei care am facut-o nu ne stau in caracter fitele asa ca trage singur o concluzie

dumnezeu sa-l odihneasca

Editat de asfaltt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumiri tuturor celor care au venit shi au aprins o lumanare pentru Catalin.Propun,dak sunteti shi voi de acord ca in fiecare duminica la ora 16 sa ne intalnim tot in fata spitalului(in locul accidentului ) pt a aprinde o lumanare si pt a arata celorlalti participanti la trafic ca TOTUSI EXISTAM SHI CA CINEVA PLECAT DIN RANDURILE NOASTRE NU ESTE UITAT ASA USOR.Astept parerile voastre.Se poate sa ne intalnim si la Arc si sa plecam de acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o intrebare, poate fratele sau prietenii lui Cata imi raspund - nu ar trebui pusa si o cruce mica, cu poza lui Catalin acolo? In multe locuri unde s-au intamplat accidente exista asa ceva.

Cine vrea sa spuna o rugaciune pentru el si sa-i aprinda o lumanare nu o face neaparat duminica la ora 16... ci atunci vrea si poate...

Oricum, sunt de acord si cu <mike mihai>, nu e greu sa ne oprim o clipa din treaba si sa ne gandim la cei plecati dintre noi... :nono: :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baieti hai sa ii explicam omului cum sta treaba cu turatu motorului sau poate nu e nevoie ca stie si el ca doar a fost si la inmormantare (sau nu) si acolo in fata cimitirului andronache in momentul in care ne-am luat ramas bun de la Catalin am facut la fel cu motoare turate la maxim

si cred ca zona cimitirului e una ideala pentru "a ne arata coltii de masculi feroce pe motoare " nu cred ca vreunul dintre noi se gandeste la asa ceva in asemenea momente cel putin din cei care am facut-o nu ne stau in caracter fitele asa ca trage singur o concluzie

dumnezeu sa-l odihneasca

 

Omule stiu cum sta treaba, numai ca la astfel de evenimente nu se face asa, cel putin este parerea mea. Macar odata sa fim si noi cuminti. La inmormantare nu am putut ajunge din cauza serviciului, iar ieri am avut niste probleme personale si nu am putut sa ma misc din casa.

 

Catalin sa se odihneasca in pace!

 

Eu propun altceva : Sa facem un mitting anual pentru cei care au "zburat" dintre noi...sa vada lumea ca ne pasa de cei ca noi. Legal si cat mai multe motoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.protv.ro/filme/zeci-de-motocicl...ile=12819#12819

 

din stirile pro tv de aseara unde veti vedea multa iscusinta si dexteritate din partea medicilor de pe ambulanta. Poate au vazut si soferii, reportajul asta si sa invete ceva.

Toata stima fata de baietii care au venit, in ciuda frigului.

 

Merg la sugestia lui Mike Mihai...in fiecare duminica la ora 16 in fata spitalului Colentina.

Aveti grija de voi, si mai ales la cei din jur.

Asfalt uscat, baieti si fete!!!

Editat de babolat
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc celor care au lamurit chestiunea turatului, insa cred ca asupra executarii acestei operatiuni trebuia sa fim preveniti toti motociclistii prezenti acolo. Daca toti cei prezenti si-ar fi turat motoarele, sa zicem, stand drepti, cu capul descoperit, pe durata unui minut fix, iar apoi ar fi urmat alt minut de tacere, mesajul ar fi fost mult mai clar, inclusiv pentru cameramanul de la Pro-TV. Cineva facea comparatia cu onorurile militare. Ati vazut vreodata sa traga focuri in aer doar 3-4 soldati din tot plutonul?

 

PS Cameramanul de la Pro este cel care a surprins, anul trecut, macelarirea unor tibetani de catre armata chineza si a dost decorat saptamana trecuta in SUA de catre o organizatie pacifista din care fac parte Richard Gere, Sharon Stone si Caterine Deneuve.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu era nici fata si nici enduro nu avea, sper sa nu ma insel dar cred ca i-a fugit roata din fata cand a pus frana ca a trecut un conservar grabit prin fata lui, nu a fost ceva grav a culcat-o putin pe dreapta

 

Io am fost. Intr-adevar am vazut masina tarziu. Ala oprise sa treaca cei din fata mea. Si dup-aia a accelerat iar.

Blocat roata. Buf. Le multumesc celor care m-au ajutat sa ma ridic.

 

Legat de cele petrecute, si eu ma asteptam sa fie mai multa lume. Trebuia blocat bulevardul. Dumnezeu sa-l odihneasca in pace.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io am fost. Intr-adevar am vazut masina tarziu. Ala oprise sa treaca cei din fata mea. Si dup-aia a accelerat iar.

Blocat roata. Buf. Le multumesc celor care m-au ajutat sa ma ridic.

 

Legat de cele petrecute, si eu ma asteptam sa fie mai multa lume. Trebuia blocat bulevardul. Dumnezeu sa-l odihneasca in pace.

 

 

Nu e o idee buna cea cu blocatul bulevardelor sau a oricaror cai de acces mai ales in apropierea spitalelor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, eu zic ca a iesit destul de bine..........eu si cu inca cativa am impartit pliante soferilor.......am avut surpriza sa dau peste un tigan borat, taximetrist, care ma intreba revoltat ce s-a intamplat.....nu prea ii convenea, cred eu, ca ne-am strans cam multi pletosi, rasi in cap, imbracati in piele cu casti si alte accesorii "tipatoare" din punctul asa-zisilor "normali" de vedere......pentru politaii care au fost pe acolo ca nu aveau altceva mai bun de facut, pentru idiotul care forja o nova fara toba ca sa nu stiu ce dracu' a vrut sa demonstreze si pentru toti cei care au privit cu scarba, le dedic urmatoarele versuri:

 

"Carnivore - Legion Of Doom"

 

We rule the streets after dark fast silent like a shark

The 1200 I got between my knees my hog helps me to spread the disease

People don’t understand hair, and leather but I’m telling you I couldn’t be

Living better

I don’t fear nothin’ with my brothers on my side fuck with us and it’s

Suicide

 

Live your life by your will learn to be an animal

By the light of the moon beware the legion of doom

 

We only ask to be left alone having good times getting stoned

Pulling some broad and guzzlin’ buds riding high into the sun

To serve in heaven might suit some wall me and the boys would rather rule

In hell

Looking for trouble I’m warning you you’ll be dealing with the casket crew

 

Live your life by your will learn to be an animal

By the light of the moon beware the legion of doom.

 

.......sunt de acord sa ne strangem in fiecare duminica acolo, la locul accidentului.......cel putin o luna de acum inainte.....

Editat de bogdanawo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.......sunt de acord sa ne strangem in fiecare duminica acolo, la locul accidentului.......cel putin o luna de acum inainte.....

voi fi si eu acolo de fiecare data...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...