Sari la conținut

Grupul posesorilor de Aprilia Pegaso 650 pana in 2004


Postări Recomandate

Incercasem deja de ieri de pe drum sa pun banda izoliera pe muchiile alea dar nu a fost suficient doar unde am pus eu. O sa mai incerc. Cred ca e de la faptul ca e destul de indepartat.

 

Intre timp azi am folosit una din gaurile de jos si am dat o gaura noua in diagonala ca sa stea pentru test. iluminatul parbirzului nu mai e asa evident dar tot exista, iar protectia la vant este asemanatoare, poate cu 20% mai buna. Nu stiu ce sa fac, sa-l las asa si sa astept sa-l infoliez sau sa dau si restu de doua gauri (as mai da doar inca una, sa se sustina in 3 surburui, ca a doua ar fi cam aproape de cealalta).

 

Oricum, ideea e ca cum necum merge si intr-adevar, daca mai ai cum sa faci rost de plexiglas pune anunt in sectiunea speciala ca o sa ai clienti 100%. Materialul e foarte bun, am mers cu maxim 120 si nu se indoaia nu nimic.

Facem asa: gaureste-l cum vrei , fixeaza-l pe pozitia care iti convine cel mai bine si iti fac altul in noile conditii tehnice. Considera acesta pe care il ai deja -cadou

» Post actualizat in 15 May 2015 07:00

Alin... STIMA, frumoasa lucrare! Pune-ti anunt la bursa ca faci parbrize din plexic, poate iese de o bere!

Multam !

ma "specializez"- deocamdata nu stapanesc 100 / % tehnica modelarii , nu am nici sculele necesare pentru a produce un produs viabil vanzarii, comercializarii

» Post actualizat in 15 May 2015 07:33

singura problema o reprezinta curbarea materialului de baza , care se face la 360-370 grade C fara flacara.

Este destul de dificil daca nu ai forma si mediu de caldura constant.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut! Are cineva sau stiti pe cineva care are la vanzare suporti si genti laterale?

In rest.... va urez o vara frumoasa!

Azi cred ca imi expira revizia la motor. Azi o sa fac revizia la motor. :-))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Are cineva sau stiti pe cineva care are la vanzare suporti si genti laterale?

In rest.... va urez o vara frumoasa!

Azi cred ca imi expira revizia la motor. Azi o sa fac revizia la motor. :-))))

Gata! Mi-am facut revizia! daca are cineva de vanzare genti laterale si suporti imi poate lasa mesaj cu detaliile de vanzare! Multumesc frumos!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cristi 1 daca ai putea , ai bate drumul pana la Pegaso Pride 2015 ? Te intreb teoretic ? E cale lunga pana acolo . Un minim de 4 zile dus , 4 intors + stat acolo ar fi cam 2 saptamani .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

urmatoarea provocare


» Post actualizat in 18 May 2015 07:04

Poze de ieri(traseu total de 260 de km)la Valea Draganului si Valea Iadului:


» Post actualizat in 18 May 2015 06:43

Nu stiu ce sa spun,am cam depasit bugetul moto pe anul asta achizitionand cele 2 Honde!Nu-i vorba de timp.

frumoasa gasca. Bravo voua! :peace:


» Post actualizat in 18 May 2015 07:07

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, colegi.

S-a vandut Aprilica.

 

Acum, vine partea mai grea, pentru care si apelez la sprijinul vostru.

Tre sa imi achizitionez alta, mai noua.

Am un buget de maxim 3000 euro, dar as prefera sa dau pana in 2500.

Ca idee, m-as fi gandit la un BMW f650, cu abs si injectie, dar preturile au sarit destul de mult si cu greu pot gasi ceva la bugetul meu.

O a doua optiune (sau prima dpv temporal), ar fi o aprilia mai noua, cu injectie, dar fara ABS, probabil (nu am gasit niciuna care sa aiba). In trecut gasisem aprilii din 2007-2008, pe la 2300 euro.

Din pacate, par mai stradale decat pegaso de l-am avut eu, ceea ce ar reprezenta un oarecare inconvenient.

Ultimele doua optiuni (doar in cazul in care nu gasesc nimic ok), ar fi suzuki sv sau honda hornet, ambele destul de stradale, pentru gustul meu.

 

Ceva sfaturi, pareri, sau chiar oferte?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alin, varianta a doua de stender e mai interesanta, iti spun din experienta. Trebuie, insa, sa tii cont de faptul ca motocicletele din reclama au cam jumatate din greutatea pe care o avem noi! Oricum se poate si la noi dar trebuie roti cat mai mari (ca sa treaca peste mici crapaturi din pardoseala) si cat mai multe (ca sa imparta greutatea), in varianta 2 ai roti mai mari si duble. Neapartat sa fie roti cu rulment. Incearca aici:

 

http://www.tente.com/ro-ro/institu/ro-i-cu-suport-din-otel.html?fitting=1&load-capacity=100&wheel-diameter=75

Editat de Florin_escu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alin, varianta a doua de stender e mai interesanta, iti spun din experienta. Trebuie, insa, sa tii cont de faptul ca motocicletele din reclama au cam jumatate din greutatea pe care o avem noi! Oricum se poate si la noi dar trebuie roti cat mai mari (ca sa treaca peste mici crapaturi din pardoseala) si cat mai multe (ca sa imparta greutatea), in varianta 2 ai roti mai mari si duble. Neapartat sa fie roti cu rulment. Incearca aici:

 

http://www.tente.com/ro-ro/institu/ro-i-cu-suport-din-otel.html?fitting=1&load-capacity=100&wheel-diameter=75

:peace:

» Post actualizat in 18 May 2015 19:45

:peace:

am facut ceva calculele astazi sper sa termin saptamana aceasta un stander fix apoi daca greutatea e distribuita corect iau si" rotilele"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aline,pare interesanta!Pret ok!

chiar interesant! Nu stiu calitatea produsului ,dar ce am luat eu din China e in regula , nu exceleaza dar pretul bate tot. Am vazut acolo niste sisteme de comunicare intre casti si nu numai la preturi beton , deasemenea camere video sport .....

» Post actualizat in 19 May 2015 12:47

Mno,cand vii?

» Post actualizat in 19 May 2015 09:02

STIMATI APRILIENI!

Din ciclul:"Si noi putem" :hug: ,propun o mica intalnire de Aprilisti(si nu numai,oricine cu orice marca si categorie moto poate veni)in acest weekend,sambata sau duminica(asta alegem de comun acord),la Sighisoara!!!Putem manca din top-case,nu e necesar sa mancam la ceva local,bem o cafea,cu alte cuvinte ne intalnim in avanpremiera intalnirii din august!

Ce spuneti? :mexicanwave:

Sambata ar fi mai OK, Unii dintre noi luni intram la lucru si diminica ar fi ziua de pregateala , odihna( spalat , barbierit , bocceluta , o berica de-astea etc.)

» Post actualizat in 19 May 2015 12:51

@ Cristi

Ca sa raspund la primaintrebare: Banii..!!!!!!!!!

Trebuie sa modific saua ( seaua)la mobra fiindca nu pot sa meg cu pasager mai mult de 100 km, e dureros.

Duminica m-am dat cu un Ml , cel din poza , langa Titu si a fost altceva , ma gandesc sa avansez.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate ne mai adunam

 

M-as baga si eu insa Sighisoara e cam departe.. sunt ceva km de facut pentru o zi.

Sa aveti drum bun si sa faceti multe poze ! :)

pai chiar nu e departe frate : Valea Oltului , Sibiu , Medias, Sighisoara ai abia 190 km adica 380 dus intors, eu am 400 cam acolea, cu opriri la 100 km te descurci bine

Dar atunci cand o sa intram in Cetate o sa te simti bine ,


» Post actualizat in 19 May 2015 17:42

M-as baga si eu! :D

ma anunti mergem legati , daca vrei

Editat de alin geamanu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Spun pas.

Plec cu fi-miu la Focsani in turneu de fotbal 3 zile. Cu masina,din pacate..

Distractie si plimbare placuta. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Am propus Sighisoara,ca sa vizitam cetatea!

Eu nu merg pe cel mai scurt traseu tur-retur!

E pacat sa nu ne vedem cat mai multi!Deocamdata e discutie,nu am definitivat nimic!

Propuneti o locatie sa vina si Iasi-ul.Ceva la mijlocul distantei pentru toti doritorii!

» Post actualizat in 20 May 2015 08:48

Nu participi,Eugene?

Vatra Dornei facem si Transraraul -superb

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aoleuuuu. Vreau si eu! Mai ales pe transrarau. Doar ca sambata am intrunirea de 10 ani de la liceu :(

Ati putea deschide un topic nou la sectiunea de ture astfel incat sa vorbiti la comun si cu cei din topicul aprilistilor mai noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bun si Vatra Dornei, drumul este incomparabil mai bun decat Lacu Rosu, daca vrea si Cristi... :) As amana cu o saptamana, daca venim mai multi, ce spuneti?

saptamana asta ramane Sighisoara , urmeaza sa stabilim o alta data , de comun acord , pentru Vatra Dornei

» Post actualizat in 20 May 2015 11:47

Aoleuuuu. Vreau si eu! Mai ales pe transrarau. Doar ca sambata am intrunirea de 10 ani de la liceu :(

Ati putea deschide un topic nou la sectiunea de ture astfel incat sa vorbiti la comun si cu cei din topicul aprilistilor mai noi.

o idee buna

Se posteaza trasee si cine vrea se agata de ce tura ii convine ca buget si km

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

am nevoie de un sfat in legatura cu achizitia unei aprilia pegaso strada. Sunt 99% sigur pe acest motor dar am citit un review si m-a cam speriat. Si anume, eu am 1,90 m si 97 kg ( constitutie sportiva-picioare lungi) si am citit ca nu se adreseaza persoanelor peste 1.88. Pana acum am fost innebunit dupa honda hornet si cand m-am asezat pe ea am fost dezamagit de pozitie=picioarele loveau rezervorul, stateam prea jos etc. Va rog sa ma ajutati pentru ca vreau sa o iau cat mai repede sa nu pierd vara. Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Vizitator changed the title to Grupul posesorilor de Aprilia Pegaso 650 pana in 2004

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...