Sari la conținut

Grupul posesorilor de Aprilia Pegaso 650 pana in 2004


Postări Recomandate

Stie cineva vreun service/ vulcanizare in Bucuresti unde se echilibreaza roti?

Pe fata mi-a disparut "contragreutatea" si la frane sau mers constantnt (30~40) vobleaza . Nu e cine stie ce, dar foarte enervant.

 

Merci anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 14,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sal.Am cumparat din greseala placute de frina si filtru de ulei pentru modelul meu care este din 1998 ....cred ca sint ambele pentru modelul din 2000 sau 2001....cine are nevoie de ele si este sigur ca se potrivesc le am de vinzare.Atasez pozele lor pentru identificare.

post-9497-0-48477100-1340638154_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vand 2 elemente brodate Aprilia gata de aplicare pe suprafete textile: geci, pantaloni, geanta rezervor, etc (aplicarea se face foarte usor folosind un calcator).

Amandoua se vand la 30 Lei (transport inclus oriunde in tara).

Le vand si la bucata cu 15 lei/bucata + transport.

post-47200-0-92294300-1340642506_thumb.jpg

post-47200-0-53010800-1340642514_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal.Am cumparat din greseala placute de frina si filtru de ulei pentru modelul meu care este din 1998 ....cred ca sint ambele pentru modelul din 2000 sau 2001....cine are nevoie de ele si este sigur ca se potrivesc le am de vinzare.Atasez pozele lor pentru identificare.

Pegaso 650 are acelasi filtru de ulei din '90 pana in 2004.

Iar placutele de frana (fata) sunt aceleasi din '97 pana in 2004.

 

:unsure:

 

Caut sa cumpar cele 2 arcuri ale cricului central. Ma poate ajuta cineva?

Editat de Diddi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare

Am o Aprilia Pegaso 650 din 1996, dar nu stiu ce ulei sa ii pun. Pe fiecare forum in parte am gasit cate un tip de ulei, deci sunt cam derutat. Imi puteti spune exact ce ulei sa cumpar si cati litri ? Multumesc :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut pe toti!

 

Cine merge sambata la Magureni, satul Banului, langa Floresti, campare la cort , super adevarat?

 

Daca mai este cineva cu Aprilia ii las nr. meu sa plecam impreuna sambata: 0722661428 Dan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare

Am o Aprilia Pegaso 650 din 1996, dar nu stiu ce ulei sa ii pun. Pe fiecare forum in parte am gasit cate un tip de ulei, deci sunt cam derutat. Imi puteti spune exact ce ulei sa cumpar si cati litri ? Multumesc :)

10W40, 2,2 litri (daca schimbi si filtrul).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Full sintetic sau semisintetic ? :)

 

Pentru a avea grija de motor, eu cred ca merita un ulei fullsintentic, mai gros.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

 

Cine ma poate ajuta cu cateva piese pt o Pegaso din 2000

 

- melc Km

- sonda benzina

- jug inferior de la furca fata

 

Pentru sonda de benzina, stie cineva sa imi explice princiul de functionare - am vazut ca are o rezistenta, care acum e rupta, dar nu imi dau seama ce fel de rezistanta? Daca as stii tipul as putea sa o inlocuiesc.

 

Multumesc

Asfalt uscat

post-55695-0-89021300-1341233007_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc !

 

Salut.Am cam incercat tot felul de uleiuri(Mobil,Motorex,Agip,Valvoline,Bardahl si Motul).Aprilia de 1996(ca si motorul meu),avea specificatia mineral,atunci.Acum cel mineral este inlocuit de semisintetic,in principiu.Eu iti recomand Motul semisintetic 5100 10w40,pe care eu deja il folosesc si niciun gram nu dispare si nici nu-l mananca.Ai nevoie de 2,2 litri.Alegerea e a ta! :cheers:

Multumesc. La Motul 5100 m-am gandit si eu. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Cum nu am somn in momentul asta, am zis sa pun o intrebare aici, ca nu a fost pusa de ceva timp (daca a fost pusa).

 

Ne vedem si noi (posesori de A.P.650) la o vorba, azi in P-ta Constitutiei? pe la ora 21;00?

 

Sau daca e perea repede, maine... poimaine...

 

ce ziceti? biggrinbandit.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Cum nu am somn in momentul asta, am zis sa pun o intrebare aici, ca nu a fost pusa de ceva timp (daca a fost pusa).

 

Ne vedem si noi (posesori de A.P.650) la o vorba, azi in P-ta Constitutiei? pe la ora 21;00?

 

Ce se desfasoara in Piata Prostitutiei?

 

PS: v-ati luat permisele?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

le-am luat! biggrinbandit.gif

 

pai nu e nimic deosebit acolo... doar o parcare mare unde sa ne invartim pe langa moto... m-am gandit ca la cat se vorbeste aici de probleme, ar fi bine sa stam langa ele si sa vorbim... pentru inceput... dupa poate mergem undeva... vedem... stabilim...

 

mai intai sa vedem cat suntem care ne strangem(in timp) si cati suntem pe aici doar pentru a rezolva X probleme...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut pe toti si va propun o plimbare la Slanic Prahova, iar aici se poate face baie la strandul cu apa sarata, respectiv la Baia Verde, unde se inaugureaza Sambata si intrarea este gratuita, salinitate 800/1000, plutesti pur si simplu in apa, nu trebuie sa sti sa inoti.

La Baia Baciului intrarea este 20 ron/persoana, +15 (ron salteaua si umbrela);

La Baia Verde este la fel. Cazarea va gasesc la o cunostiinta, care are o curte imensa plina cu flori , gratar , o colina mica cu iarba, super... cu 50/noapte la curte conditii super, nu veti regreta.

0722661428 DAN

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunt mari preturile,am cerut ca sa am de unde lasa.Nu vreau sa-mi fac vila sau sa-mi iau bemveu! :scratch:

E treaba ta ce prețuri pui dar nu m-am putut abține, îmi pare rău. :peace:

 

Bemveu de care: motocicletă sau autoturism? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Grupul posesorilor de Aprilia Pegaso 650 pana in 2004

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...