Sari la conținut

Grupul posesorilor de Aprilia Pegaso 650 pana in 2004


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 14,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mnaa,am un Justy din 2008.:)

 

Viata noastra va fi pusa pe hold timp de 3 luni.Viza pe 1 persoana/luna in Rusia este 95 de euro.Asta pe 3 luni la doo persoane,egal aproape 600 de euro.Asigurare la mobre si de sanatate noua,egal inca vreo 350-400 de euro.Nu cred ca vrei sa mai continui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mnaa,am un Justy din 2008.:)

 

Viata noastra va fi pusa pe hold timp de 3 luni.Viza pe 1 persoana/luna in Rusia este 95 de euro.Asta pe 3 luni la doo persoane,egal aproape 600 de euro.Asigurare la mobre si de sanatate noua,egal inca vreo 350-400 de euro.Nu cred ca vrei sa mai continui.

Wow! Banuiam ca sunt costuri foarte mari, dar plm...

Viza de Rusia e mai scumpa decat cea de Canada!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@cristi 1 , de ce ai vrea sa-ti cheltui banii intro regiune a lumii unde sa te chinui si tu si motorul si nu ai merge in una unde sa te bucuri ?

 

Eu de exemplu daca as avea suma de bani pe care tu o vei cheltui acolo as face Marele tur al Frantei in care 6 luni de zile sa strabat fiecare coltisor al ei , si ce coltisoare are de nu-ti inchipui . Asa in Rusia ai sa mergi zile in sir si nu ai sa vezi decat stepa sau padure + problemele aferente . La Magadan sau Capo Nord au fost multi pe cand de turul absolut al Frantei sau Germaniei nu am auzit pe niciunul sau or fi dar foarte putini .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca ma atrag zonele putin locuite si chiar salbatice.

Nu ma atrage deloc "civilizata" Europa,mai ales cea de vest...

Asfalt oricine poate sa-l faca,cam cu orice mobra.

 

Si o completare,Magadan nu-i acelasi lucru cu Kapponord!N-are cum sa fie.

Da,vreau sa merg cu nevasta-mea si cu mobrele si sa nu vedem nimic ce sa tina de oameni,cat mai multa natura.Sa nu exagerez,macar o benzinarie la 250-300 de km,2-3 conserve si un loc de campat seara cu un pic de apa curgatoare.

Editat de CRISTIAN 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

anul trecut am facut un tur , cu ocazia primei intalniri a aprilistilor , care a cuprins 25% din Romania .Nu a fost nimeni dispus sa mearga 2 saptamani , astfel mi-am petrecut traseul doar cu mandra.Am cunoscut oameni deosebiti si locuri minunate.

Remu 1 - e o treaba pur personala;Nordkapp , Magadan, turul Frantei , turul Romaniei......vrei doar s-o faci si atat.Iar la finis nu-ti spun ce multumire si bucurie ai: am reusit, doar atat poti spune . te chinui , te doare , te enervezi , ramai fara frane , fara ulei, te prinde ploaia , calduri infernale ... dar cand ai terminat esti implinit.Chiar nu conteaza destinatia.Asta e optiune personala.Cel mai important lucru este ca ai un obiectiv si vrei sa il realizezi.Dac ai si companie e mult mai bine.

Avand in vedere bugetul redus anul viitor am sa merg pe mana lui Madalin, pe Grecia.Maramuses va fi cu siguranta o destinatie cu revenire prin Bucovina.

Editat de Geamanu Alin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Madalin zice foarte bine : Grecia e raiul fata de Rusia sau Mongolia .

Grecia inseamna 15 % drum restul relaxare; celelalte trasee in discutie 80% drum restul odihna

Romania face exceptie: trebuie sa ai nervii tari !

Editat de Geamanu Alin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Madalin zice foarte bine : Grecia e raiul fata de Rusia sau Mongolia .

Io ce am avut de zis,am zas.

Fiecare vede diferit targetul unei excursii cu moto.

Dptdv,Franta,Grecia,etc.

Am facut Grecia si sincer,nu ma prea impac cu acele calduri...Da,traficul e muult mai civilizat decat in Romania sau Russia,dar per total caldura ma termina,mai ales la un drum lung.Si sa nu uit,aglomeratia si furnicarul de oameni sunt alte doo chestii,ce nu le suport.D-aia prefer zonele mai aerisite,mai racoroase.

Pana la urma,finalul unei excursii moto,ca-i de 1000 de km sau de 14,000 de km.trebuie sa-l satisfaca pe cel/cei ce-au facut excursia,nu pe ceilalti!

Si da,suntem diferiti.Asta face frumoasa comunitatea Apriliana si nu numai.

Daca am fi/gandi toti la fel,s-ar chema comunism... :)

Nu?

 

Am o casca Shoei,model mai vechi(RF 800,daca nu ma insel),marimea XS,in stare foarte buna.

Daca e cineva dintre voi interesat,sa-mi faca o oferta si i-o trimit.

Fac cateva poze si le postez imediat.

» Post actualizat in 26 Nov 2016 07:29

Este a 2 a casca a neveste-mii si tocmai si-a comandat alta.

Starea ei este una buna,fara rupturi,ceva puncte de zgarietura pe viziera,dar neinsemnate.

Se pot vedea detaliile in pozele de mai jos.

post-41801-0-21839100-1480145299_thumb.jpg

post-41801-0-20529200-1480145314_thumb.jpg

post-41801-0-32113400-1480145327_thumb.jpg

post-41801-0-37113900-1480145347_thumb.jpg

post-41801-0-99685500-1480145359_thumb.jpg

post-41801-0-04841700-1480145372_thumb.jpg

Editat de CRISTIAN 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Grecia inseamna 15 % drum restul relaxare; celelalte trasee in discutie 80% drum restul odihna

Romania face exceptie: trebuie sa ai nervii tari !

:crack: Haide man... nu e chiar asa. Si nu am fost mai departe de Salonic. Au astia niste sate de parca esti in Zorba Grecul. Sunt trasee foarte marfa si in Bulgaria daca vorbim de drumuri. Zona Plovdiv cel putin e superba. Am inteles ca fiecare e cu mancarea lui, si fiecare isi motiveaza alegerile, insa nu toti suntem morse sa stam la 'prajit' la all-inclusive :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma rog , e parerea ta . Dar de caldura tot nu ai sa scapi nici acolo . Ca nu cred ca ai sa pleci iarna , desi atunci ar fi potrivit deoarece e solul inghetat si nu sunt insecte .

Normal ca n-am sa scap de 20-23 de grade caldura,care nu-s 40-50 de grade tip Grecia,Italia,etc.

Tantarii ar putea fi o problema,dar sunt solutii.La canicula nu prea sunt.

Nu vom pleca iarna,ci iunie-iulie-august.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi mult,Aline.Am auzit de ei,dar ei au mers cu avionul in Russia si de acolo au inchiriat motoare.NU e tot aia ce vrem noi sa facem,sa plecam din fata casei pana la capat.

Dar,e ceva ce merita studiat,oricum.

 

In alta ordine de idei am tras azi o fuga pana la Brazesti,pe Valea Ariesului,in locul unde a avut loc Apriliana a 1 a.

Am facut si mancat niste mici si retur.

Iaca cateva poze,inclusiv cu Buc.

post-41801-0-50378000-1480435611_thumb.jpg

post-41801-0-83926100-1480435720_thumb.jpg

post-41801-0-01110100-1480435734_thumb.jpeg

post-41801-0-75214700-1480435740_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faine locuri!

E bine daca le mai tii minte...:)

 

Am vorbit cu Victor din Mures si transmite toate cele bune tuturor Aprilienilor.

A spus ca ne vedem la Apriliana a 3 a,daca il primim! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deja i-am transmis!

Ia saracu' cate 6 pilule odata,de vreo 2-3 ori...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Numai tari " prietenoase" cu motociclismul va alegeti fratilor . No offence , dar asta e dorul dupa epoca de aur comunista . Ce naiba sa vezi in moldova decat saracie si mizerie ?

Editat de remu1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apai io zic c-ai multe de vazut in Moldova romaneasca,nu in Republica Moldova,ca de Moldova noastra era vorba!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Grupul posesorilor de Aprilia Pegaso 650 pana in 2004

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...