Sari la conținut

Grupul posesorilor de Aprilia Pegaso 650 pana in 2004


Postări Recomandate

... si frana spate nu mai merge, cred eu ca de la porcaria aia de contact, ca la BMW. La mine nu s-a indoit crash-bar-ul, e adevarat ca Givi si ca nici n-am dat cu ea e pamant, doar de masini in trafic.

Una peste alta, toate au ajuns la final si culmea, astea mari, V-Strom, TDM si Aprilia, cu cauciucuri de strada unde era clara treaba de semi-hard-off-road.

KTM-ul 990 ADV si BMW 1150 ADV aveau caramele si baietii facusera motocross.

Nu ca zic, dar vreau sa spun...

Neam prost!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 14,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Oricum, eu am avut parte de ce am vrut. Offroad chiar si asa cum a fost.

 

Asa ca vreau sa multumesc pentru participare tuturor care au venit azi, cu scuzele pentru intarzierile mele. surprinzător dar chiar m-am sintit bine cu toate căzăturile mele si sper sa ne mai revedem pentru alte trasee. Fără noroi, cum ar veni... :)

 

Sper ca si restul s-a simtit ok in formula asta semi-noua.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...cu scuzele pentru intarzierile mele.

Eu ar trebui sa ma plang de faptul ca mergeam incet, nu tu. Sau altii sa se planga de mine ca inaintam ca melcul turmentat. Dar, pana nu ii pun crampoane, chiar nu merita sa-mi bat joc de ea.

Super-tare iesirea. febra musculara la greu. Ma rog, NeamProst de la Cluj nu stie, ca el merge pe o chestie de 47 de kg, la plin. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, sunt un fost posesor de Aprilia Pegaso 650 Cube din 1998 si din motive financiare si tehnice a trebuit sa ma despart de motor. Acum am reusit sa strang bani sa-mi iau una mai noua si am gasit una, doar ca motocicleta asta e de vanzare din iulie, 2015 si de atunci nu s-a vandut chiar daca proprietarul i-a scazut pretul de cateva ori. Stiti ceva de motorul asta? De ce nu s-a vandut de atunci la pretul asta? Stiu ca modelele astea sunt foarte putin cautate, dar totusi...

https://www.olx.ro/oferta/vand-aprilia-pegaso-650-ie-an-2005-ID50bhQ.html

Sau mai strang bani si o iau pe asta?

https://www.olx.ro/oferta/aprilia-pegaso-trail-2009-ID7hpZk.html

Astept pareri. Mersi mult!
Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu ar trebui sa ma plang de faptul ca mergeam incet, nu tu. Sau altii sa se planga de mine ca inaintam ca melcul turmentat. Dar, pana nu ii pun crampoane, chiar nu merita sa-mi bat joc de ea.

Super-tare iesirea. febra musculara la greu. Ma rog, NeamProst de la Cluj nu stie, ca el merge pe o chestie de 47 de kg, la plin. :)

Nu,nu,NeamProst de Cluj nu stie,ca-i prost.

Bine ca le stie NeamProst de Bucuresti pe toate,nu cumva sa mai ramana si la altii ceva. :)

Salutare, sunt un fost posesor de Aprilia Pegaso 650 Cube din 1998 si din motive financiare si tehnice a trebuit sa ma despart de motor. Acum am reusit sa strang bani sa-mi iau una mai noua si am gasit una, doar ca motocicleta asta e de vanzare din iulie, 2015 si de atunci nu s-a vandut chiar daca proprietarul i-a scazut pretul de cateva ori. Stiti ceva de motorul asta? De ce nu s-a vandut de atunci la pretul asta? Stiu ca modelele astea sunt foarte putin cautate, dar totusi...

 

https://www.olx.ro/oferta/vand-aprilia-pegaso-650-ie-an-2005-ID50bhQ.html

 

Sau mai strang bani si o iau pe asta?

 

https://www.olx.ro/oferta/aprilia-pegaso-trail-2009-ID7hpZk.html

 

Astept pareri. Mersi mult!

Asfalt uscat!

 

 

Legat de cea din primul anunt,tot ce stiu,e ca,anul de fabricatie e clar 2004,nu 2005!Nu merita mai mult de 1.700 de euro,daca totul e ok si e inmatriculata!!!

Din 2005 au iesit modelele mai noi,cele cu motoare Minarelli,adica Strada,Trail(asa cum e cea din anuntul al 2 lea),Factory si Fun(sau Strada 2).

 

Legat de al 2 lea anunt,exista un topic separat:

/index.php?/topic/703755-grupul-posesorilor-de-aprilia-pegaso-stradafactory-si-trail-din-2005/

Aici vei gasi toate detaliile legate de modelul Aprilia Pegaso 650 Trail,inclusiv despre aceasta motocicleta aflata la vanzare!

 

Si m-as bucura daca s-ar posta pe topicul fiecarui model,Rotax la Rotax si Minarelli la Minarell!!! :)

 

Sfatul meu personal:mai strange bani si ia Trail-ul!

Editat de CRISTIAN 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiti ceva de motorul asta? De ce nu s-a vandut de atunci la pretul asta? Stiu ca modelele astea sunt foarte putin cautate, dar totusi...

 

https://www.olx.ro/oferta/vand-aprilia-pegaso-650-ie-an-2005-ID50bhQ.html

 

 

 

Cand vezi motoare cu 29.000 km, aduse din Italia, fugi ca de dracu! Sfatul meu. Mai bine iei una verificata, de la noi, cu 80.000 km. Ca tot atat are si aia, sau mai mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand vezi motoare cu 29.000 km, aduse din Italia, fugi ca de dracu! Sfatul meu. Mai bine iei una verificata, de la noi, cu 80.000 km. Ca tot atat are si aia, sau mai mult.

Corect!

 

Madaline,vezi ca,Clubul NeamProst are acum 3 membri,cu noul intrat,tataie Ivan.Deci el e NeamProst de Gorj.:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand vezi motoare cu 29.000 km, aduse din Italia, fugi ca de dracu! Sfatul meu. Mai bine iei una verificata, de la noi, cu 80.000 km. Ca tot atat are si aia, sau mai mult.

Ce-as fi vrut sa-mi dea si mie cineva sfatul asta prin primavara...

am luat-o la 30+ mii adusa din Italia... luat un rand de numere rosii... stata un an, apoi luat al doilea rand cand am cumparat-o eu. nu a fost scumpa deloc, 1100 euro, dar de atunci (mai 2016) si pana acum am mai cumparat-o cel putin o data si jumate in piese si manopera

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E mai usor sa intrebi/ceri un sfat decat sa arunci banii.

Macar data viitoare...:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eh, aici e vina mea... am intrebat un amic care are un cube (si ala plin de bube), l-am pus sa o si testeze, si a zis ca e ok (probabil comparata cu a lui) eh, rau nu-mi pare... totusi chiar si asa temperamentala si plina de probleme, are sarmul ei nemernica de italianca!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rahat! Suie-te pe o motocicleta in care an de an bagi doar benzina si conumabilele consumate/uzate, si vezi atunci ce FARMEC are motociclismul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eh, aici e vina mea... am intrebat un amic care are un cube (si ala plin de bube), l-am pus sa o si testeze, si a zis ca e ok (probabil comparata cu a lui) eh, rau nu-mi pare... totusi chiar si asa temperamentala si plina de probleme, are sarmul ei nemernica de italianca!

Stiu,d-aia iubesc italiencele si nu-mi pasa de japonezele din familie. :)

La italiencele ce le-am avut si le am,mi-a placut sa le caut si sa le cumpar doar daca am fost cu adevarat al 2 lea proprietar de noua.

 

Rahat! Suie-te pe o motocicleta in care an de an bagi doar benzina si conumabilele consumate/uzate, si vezi atunci ce FARMEC are motociclismul...

Rahat cu perje!

Zappy draga,nu toti suntem la fel,la unii ne mai place si mestereala inafara de consumabile si benzina. :)

Editat de CRISTIAN 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu la mestereala ma refeream, aia place tuturor. Dar baiatul de mai sus mi s-a parut destul de catranit vis-a-vis de timpul si banii cheltuiti ulterior achizitiei.

Nu am vrut sa semene a discutie italiene vs. japoneze, scuze daca s-a inteles asa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La ce cunostinte despre mobre are,e clar ca putea lua teapa si cu o nemtoaica,japoneza,etc.

Macar cu ocazia asta,a invatat ceva mestereala despre mobre.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Catranit n-as zice... una peste alta, mi-am asumat anumite cheltuieli cand am optat catre cel mai ieftin exemplar de Pegaso injectat pe care l-am gasit in acea perioada... unele probleme le-am mai agravat si eu prin utilizare incorecta (desi banuiam ca e ceva in neregula am mers pe varianta romaneasca cu "las-o ba ca merge!") altele le stiam de la bun inceput (instalatia electrica "umblata", gumele vechi, faptul ca a fost tinuta pe cric in garaj un an de zile) intr-un fel ma bucur ca mi-a facut figura intr-un loc cat de cat civilizat si nu in creierii muntilor, chiar daca am ratat o "expeditie" pe munte. Partea buna e ca am sanse mari sa ii fac o reparatie capitala la motor cu ocazia asta si macar voi sti pe ce ma bazez dupa ce o scot din service.

 

cat despre experienta, e prima motocicleta... anul de permis moto il implinesc pe 2 Decembrie, este primul vehicul cu motor otto pe care il folosesc (pana acum mi-au trecut prin mana cateva conserve... toate diesel. prima a fost un FIAT Uno, deci nu sunt strain de ce inseamna ingineria mecanica si electrotehnica italiana.

Editat de Blackbeardbob
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Întotdeauna prima achizitie in aproape orice vehicul diferit ca experienta este de sacrificiu. De aia nu e bine sa investesti in prima masina, prima motocicleta, prima bicicleta, primele role, etc. Eu sunt trecut prin toate de mai sus si toate sunt diferite intre ele pentru ca sunt cu totul alt stil de manevrat/condus. Degeaba ai masina daca nu stii sa mergi pe motor si vice versa.

 

Banii multi pe un vehicul nou ca experienta sunt bani aruncati degeaba, părerea mea.

Editat de misionaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ganditi-va ca eu am avut o motoreta Carpati,ca prima moto si apoi o Mobra Hoinar nou-nouta!Va cam dati seama cat am reparat,ca mesterit nu e un cuvant potrivit!De la segmentari la cateva luni,la altele gen arc rupt in cutie,d-alea grave.Mai ales lipsa de piese si mecanici era o problema.Bani multi cheltuiti si aruncati...

Ma rog,asta face parte din etapele mobrismului,si chiar a vietii.

Dar nu regret nimic!:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Întotdeauna prima achizitie in aproape orice vehicul diferit ca experienta este de sacrificiu. De aia nu e bine sa investesti in prima masina, prima motocicleta, prima bicicleta, primele role, etc. Eu sunt trecut prin toate de mai sus si toate sunt diferite intre ele pentru ca sunt cu totul alt stil de manevrat/condus. Degeaba ai masina daca nu stii sa mergi pe motor si vice versa.

 

Banii multi pe un vehicul nou ca experienta sunt bani aruncati degeaba, părerea mea.

Tocmai de-aia, știind că oricum voi avea de reparat după alții (mai ales după italieni) m-am orientat către cea mai ieftină, și am optat pentru varianta pe injecție pentru că am presupus că fiind o tehnologie mai nouă o fi și mai bună
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mno,nu-i bai.

Tu sa fi sanatos si la buzunar,nitel,mai gros.:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Să te audă cine trebuie, și să ne dea la toți d-alea de îngroașă buzunaru'!

Subscriu!:ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Grupul posesorilor de Aprilia Pegaso 650 pana in 2004

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...