Sari la conținut

Streetfighter


amimagz
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

yep. cred ca arata mai bine acum decat inainte. as fi vrut sa-l transform in fighter dar lipsa de timp si bani

cel mai tare fazer ever:

 

Wow... arata superb...

Acum, unde in Bucuresti pot cauta si eu un ghidon pentru Banditu meu? daca nu gasesc p'aci o sa ma reorientez pe siteuri din afara gen CJ Accessories.co.uk. As vrea un ghidon drept... un pic mai lat si mai jos decat cel standard pe care-l am acum.

 

Multam

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

wooow, buell!!! super

sa-l stapanesti sanatos!

in sfarsit incepe sa miste din nou topicul acesta pe care eu il consideram util si de viitor!

 

Multumesc foarte frumos Jelzah si Theos

Si ale voastre motorete sint la fel de klumea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

salut!am nevoie de putin ajutor!am un zx6r din '98 si am inceput sa-l tai!am lucrat codita,carenele,rezervorul etc...

problema e la partea din fata:am renuntat la carena frontala dar au ramas airbox-urile alea...daca le dau jos merge ca draq...sau mai bine zis nu merge!cum se procedeaza?ce trebuie facut?help me!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut...

un cb 500 facut streetfighter....si inca e in lucru...cam atat am facut pana acum...

Mesaj completat

a da si sa va zic ce am modificat...

pai cb are roata fata 110, roata spate 130....dist simplu fata....furca mormala de cb...etc

 

asta are...asa...

- furca hornet...mult mai "groasa" si ceva mai scurta..

- roata fata de 120...cu 2 discuri frana...si frana....CBR F3

- roata spate de 160 CBR F3...si frana Brambo

- toba sebring...

- bord Duke KTM cu 2 lupe...

- stop cu leduri de R6

- cauciucuri Michelin Pilot 2

- si vopsea negru mat

 

or sa mai vina chestii...dar la primavara...cum ar fi Dyno Jet...2 evacuari..si alte chestii...

post-27292-1257185737_thumb.jpg

post-27292-1257185793_thumb.jpg

post-27292-1257185828_thumb.jpg

post-27292-1257185889_thumb.jpg

post-27292-1257185970_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

merci! numai ca nu toata lumea e de acord cu asta. in fine l-am facut sa ne placa noua si inca mai avem de lucrat pe el. vom schimba carenele alea micute de langa radiator...de fapt cred ca pe toate o sa le schimbam. si fac si alta codita mai faina in primavara. asta e ok dar nu are linia care mi-am dorit-o pt ca am lucrat pe cadru doar cu shaua pusa pt ca celelalte carene erau in bucati.

bordul imi place foarte mult ca design si am sa concep totul ca sa se potriveasca cu el.

in rest pot sa zic ca imi trebuie un radiator original , asta care e ...nu se potriveste cu carenele...e prea mic si nu am prinderi. o sa mai bagam scarite faine si poate si alte suporturi, aparatoare de lant cu tot cu aripa spate dar asta nu e sigur.

mai vreau filtre sport, alte evacuari .....separate si 2 tobe mici. mai mult negru mat , eventual vopsim jambele. o dunga rosie pe mijloc nu cred ca ar arata rau dar pana la primavara nu mai bag in ea nici un leu.

daca se merita? pai chiar daca am bagat in el dublu decat am crezut oricum am bagat in timp piesa cu piesa. sincer cauciucurile si rotile sport fac diferenta. se poate conduce mai sportiv asa. o singura problema...telescoapele originale sunt prea moi pt roata asta de 160...sunt setate pe penultima treapta si tot nu sunt la fel de tari ca la un cbr....suporta insa o gramada de bagaje ca si un cb normal

diferente semnificative:

-greutate mare pe furca fata

-frane excelente fata-spate ...poate chiar prea eficiente pt un motor de 500

-lumina mai buna de la lupe

-accelereaza mai bine

-muuult mai stabila la curenti-adica atunci cand trecem pe langa tiruri

-mai rigida

-mai joasa=dezavantaj la borduri

 

daca as mai face asta inca o data? sigur!

daca am imbunatatit cb-ul? e mai sprinten dar nu stim de ce...nu inca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut, sunt nou in alte streetfighterelor, intentionez sa cumpar o sportiva ieftina fara carene sau cu carenele zob.

am cateva intrebari:

masca de far am ales-o deja: acerbis cyclope , am inteles ca se potriveste la orice model, prinderile in spate electrice tot, aici nu cred ca vor fii probleme.

as mai vrea sa ii schimb bordul cu ceva de la o sportiva mai noua(unul micut cu vitezometru digital). am vazut multe schimbate... este posibil asa ceva?

evident o sa vreau sa pun ghodonul pe care il am renthal dar oare o sa am probleme cu lungimea firelor de la comenzi(cablu ambreiaj/frana?)

si inca o intrebare, exista in comert inele cu filet de pus pe ghdon pt oglinzi? am vazut ca la toate motocicletele cu oglinzi pe ghidon, acestea au prinderile incorporate in prinderile de fara/ambreiaj.

 

 

orice sfat m-ar ajuta, mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acerbis cyclope au deja toti . recomand sa-ti faci tu o masca . si da , o sa-ti trebuiasca cel putin alte furtune de frana , daca ai noroc si cabluri de ambreiaj acceleratie si soc .

Mesaj completat

vand far si oglinzi streetfighter

 

 

far acerbis nou cu tot cu prinder 60 euro

 

oglinzi cu semnale led incorporate 30 euro

 

0751223726 robi

post-12605-1260460781_thumb.jpg

post-12605-1260460792_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Are cineva idee unde as putea sa merg sa-mi fac o codita in Bucuresti? Un centru care lucreaza in fibra de sticla dar care sa se ocupe si de matrita... eu doar sa-i explic omului ce as vrea, si pe baza cadrului meu, sa faca codita.

 

 

cam asta caut si eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...