Sari la conținut

Streetfighter


amimagz
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

eu tocmai am schimbat furca la hornetul meu de 600,am pus un USD de gixxer 750.trebuie sa dai gauri in jugul superior pentru a putea pune adaptoarele pt noul ghidon.daaar,nu vei gasi adaptoare potrivite ca inaltime,sa iti treaca peste reglajele furcii.deci vei mai avea de lucru sa pui si inalatatoare de vreo 2-3cm(asa a fost in cazul meu).nu stiu care e lungimea conductelor si furtunelor tale,dar iti spun sigur ca va trebui sa schimbi furtunele de frana.cat despre manete si cablurile de gaz si ambreiaj aia nu stiu cat sunt de lungi la tine.la mine nu a fost o problema,cele originale fiind destul de lungi pt a se potrivi.spor la treaba :wacko:

Pot sa intreb ce ghidon exact ai pus? Si este vreo diferenta la manevrabilitate? (ca stiu ca ai tras un test)

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

919

Mane, esti idolul meu :laugh: Zi-mi te rog de unde si cu cat ai luat deflectorul ala si cum i-ai adaptat prinderea.

Am aceleasi faruri ca si tine si ma chinui de ceva vreme sa gasesc un parbriz/deflector care sa se pupe. Dupa ce rezolv cu asta o sa mai trebuiasca sa gasesc o modalitate de a pune si bordul, pentru ca momentan circul fara. M-am obisnuit, nu e problem, doar ca imi e dor de becul de benzina :wacko:

Poate ne vedem intr-un week-end la un brifcor dat de mine, sa vad exact ce ai facut acolo.

post-40715-1271925842_thumb.jpg

post-40715-1271925853_thumb.jpg

Editat de Cap0ne
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca in primul rand ar trebui sa inlocuiesti semighidoanele cu unul street sau dragbar.farurile sunt uriase si nu exprima agresivitate.in rest totul este ok.

daca vrei un pic de ajutor,placerea este de partea mea.eu am trecut prin faza asta. :rolleyes: :laugh:

 

nu uita de bugspoiler(iti recomand unul cu cat mai multe prize de aer)

Mesaj completat

despre asta e vorba.

post-13982-1272022569_thumb.jpg

Editat de laura_tazy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multam fain de feed-back :laugh:

Chestia e ca incerc sa imbin utilul cu placutul deoarece circul destul de mult cu mobra asta, atat in oras cat si in afara lui

- fiind destul de inalt si masiv, semighidoanele ma avantajeaza ca pozitie. Cu un drag bar sau street stau pe el ca pe enduro si nu ca nu ar fi confortabil, dar la plimbari pe afara ma zboara vantul. Ca sa nu mai zic ca arat ca un ursulet pe bicicleta la circ :P Am avut inainte un street LSL pe el si am revenit la semighidoane din cauzele astea.

- farurile nu sunt chiar atat de imense cum par in poza. Sunt pozate de aproape cu un obiectiv ultra wide si dau impresia ca sunt mari. Sunt exact cele pe care le are si Oz pe mobra lui. Mastile puse de tine sunt bestiale, dar au un mare dezavantaj - nu lumineaza cum trebuie. Am incercat vre-o 2 variante de genul, iar noaptea zici ca aveam 2 lampadare d'alea cu ulei :rolleyes:

 

Oricum, mai e destul de lucru la mobra, e de abia la inceput. Urmeaza curand bugspoilerul (sa vad daca il cumpar sau il fac eu din fibra...), si apoi aripile fata/spate, oleaca de revopsire etc. Bani si timp sa fie, ca usor usor le dau eu de cap :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

care ma poate ajuta si pe mine ? ...am un Srad si vreau sa ii pun ghidon de StreetFighter\Cross dar am o mica nelamurire,trebuie schimbat jugul ?

 

file_275392_phpjqqzlU.jpg

 

 

aia e poza cu mobra mea :P ( breloc vans :D )

 

daca tot veni vorba de fightere , si eu ma chinui cu al meu un CBR f3 , mai am mult de lucru . urmeaza ghidonul , apoi codita apoi masca . apoi finisari ( vopsea & stuff) :peace:

post-12605-1272306917_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aia e poza cu mobra mea :P ( breloc vans :D )

 

daca tot veni vorba de fightere , si eu ma chinui cu al meu un CBR f3 , mai am mult de lucru . urmeaza ghidonul , apoi codita apoi masca . apoi finisari ( vopsea & stuff) :peace:

dupa cum se vede poza am luat-o de pe BikeShop...nu m-am mai stresat sa ii fac poze..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Salut,

 

Sper sa nu se supere nimeni ca ma inscriu si la forumul asta, eu venind de la forumul Honda Africa Twin. Acum ca mi sa marit parcul cu inca o mobra de la Mv Agusta m am gandit ca ar fi bine sa ma pun si aici la coada...

 

Salutari de pe linga Brasov!

post-47967-1274106213_thumb.jpg post-47967-1274106170_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca in primul rand ar trebui sa inlocuiesti semighidoanele cu unul street sau dragbar.farurile sunt uriase si nu exprima agresivitate.in rest totul este ok.

daca vrei un pic de ajutor,placerea este de partea mea.eu am trecut prin faza asta. :peace: :moron:

 

nu uita de bugspoiler(iti recomand unul cu cat mai multe prize de aer)

Mesaj completat

despre asta e vorba.

aripa asta e prea criminala /index.php?...t&id=591585

si cateva faruri mi-au facut cu ochiul

la mine problema este ca am cadru dintr-o bucata si nu prea as vrea sa il tai (bandit)... momentan ma gandesc la un bugspoiler home made

Mesaj completat

Salut, frumos motor sa ai parte de asfalt uscat cu el.

Ma bag si eu cu noua achizitie :)

felicitari pt achizitie :D super frumos ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi, din gresala am dat pentru cel mai frumos fighter din romania... parerea mea, nu aruncati cu pietre...

 

E din Tg. Mures, si la baza a fost un R6:

 

post-35709-1274175199_thumb.jpg

 

post-35709-1274175230_thumb.jpg

 

despre cat e de frumos,nu imi dau cu parerea......dar nu a avut la baza un R6 ci un thundercat.motorul a fost facut la baia mare,la mine acasa :peace: detaliile scot la iveala multe defecte,dar asta e alta poveste :moron:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost facut la tine acasa? sau tu l-ai facut? te intreb pentru ca ma intereseaza si pe mine sa fac pentru bandit meu o codita noua... mai subtire si mai ascutita. deocamdata doar ma documentez de preturi, ideea e ca pana acum n-am gasit pe nimeni ca sa faca chestii "complexe" din fibra. Dacama poti ajuta cu un pre informativ, da-mi si mie un pm, si iti voi spune cam ce ma intereseaza :peace:

 

PS: scuze de confuzia cu R6. si na, probabil ca daca o vad si eu langa mine voi vedea multe defecte. cel putin din poze arata foarte foarte bine (ma refer la lucratura nu la design per total)

 

Cheers.

 

PPS: am si eu o intrebare referitoare la codita. pe Banditu 650 din 2005, care din codite se potriveste cel mai bine? codita de R1 modelul 2007, sau de GSXR 750 din 2007? din ce am observat, la codita de R1, va trebui sa trag si evacuarea sub sa pentru ca asa e ea facuta, si fara evacuarea acolo banuiesc ca va arata cam urat... voi ce parere aveti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, frumos motor sa ai parte de asfalt uscat cu el.

Ma bag si eu cu noua achizitie :D

Merci Dane, si merci la toata lumea!!

Poate ne intilnim sa facem ceva ture, dar sa treaca iarna asta...

Vad ca esti de prin zona, parca cunosc dealurile alea din poza. Eu sint din Zarnesti.

Ciao

Mesaj completat

Merci Dane, si merci la toata lumea!!

Poate ne intilnim sa facem ceva ture, dar sa treaca iarna asta...

Vad ca esti de prin zona, parca cunosc dealurile alea din poza. Eu sint din Zarnesti.

Ciao

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.customfighters.com/forums/showthread.php?t=25031

 

 

aci o sa gasiti un motor bestial...cel mai frumos streetfighter cu tema predator

Mesaj completat

si pentru cei care vor sa se apuce de facut motoare la ei in garaj...

 

http://www.customfighters.com/forums/showthread.php?t=16073

 

 

aci o sa vedeti cum se ace un motor cam de la 0...cu tema iron man..

 

cum toarna in fibra cum se fac mulaje ...etc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

WOW!!!! deci ce a facut nenea asta este fascinant... arata bestial fighterul ala... dar pentru un astfel de proiect banuiesc ca ai nevoie de cel putin 5000 euro... cap-coada... iar codita este opera de arta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci da ... revin si eu.

Din pacate (fericire), prioritatile mele in ceea ce priveste hobbie-ul s-au schimbat, sotia fiindu-mi insarcinata, asa ca n-am apucat sa fac prea multe, banii si timpul redirectionandu-se.

Cateva poze mai jos ... urmeaza vopsitoria. Tema e negru mat cu alb lucios. Deocamdata nu am apucat sa fac decat capacele laterale (albe cu suruburi negre) urmeaza tevile de ulei, jantele, etc ... si o groaza de suruburi de la motor de vopsit in alb sau negru dupa caz ...

 

Suzuki GSX-R 1100 cmc din 1988

 

Ce am schimbat:

- far VW Touareg 2 lupe

- furtune frana/ambreiaj Goodridge

- coditza streetfighter

- pompa frana fatza R1

- reconditionare carburatoare

 

Chestii de facut in viitor:

- cadru coditza taiat si montat cu suruburi un altul custom made mult mai ridicat.

- bugspoiler

- masca far

- masca ceasuri bord

- vopsit jantele

- coditza Ducatti 848

 

IMG_1212.JPG

IMG_1220.JPG

IMG_1221.JPG

IMG_1222.JPG

IMG_1223.JPG

IMG_1225.JPG

IMG_1227.JPG

Editat de nervOptik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ nervOptik .....frumos...foarte frumos....

lasa ca lucrurile mari se fac incet si ieftin....sau cu bani putini...e un model foarte folosit de englezi pt streetfighter'e...inclusiv motoru paote fi tunat pana in panzele albe

 

spor la treaba si tine-o tot asa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ nervOptik .....frumos...foarte frumos....

lasa ca lucrurile mari se fac incet si ieftin....sau cu bani putini...e un model foarte folosit de englezi pt streetfighter'e...inclusiv motoru paote fi tunat pana in panzele albe

 

spor la treaba si tine-o tot asa

 

Multumesc. De mult n-am mai auzit o incurajare pe forumurile romanesti :lol:

Tu ai dreptate, se pot face lucruri daca nu mari, macar utile cu bani putini.

Nu ma declar multumit de ce a iesit pana acum, dar macar stiu ca nu renunt.

Cand termin vopsitoria mai uploadez poze.

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ nervOptik

 

exista 2 tipuri de streetfightere

 

...blink blink...si no bols...arata daor ca ai bani dar nu ai gusturi...alea super accesorizate...si incarcate...vb lu nevsta-eam chic

 

sau mai serioase si cu mult caracter...aci in anglia in mare parte se cere...si se ofera...streetfightere in negru mat...toata lumea vrea asa ceva...

 

si noi inca mai vrem sa lucram la cb 500...era pe undeva expus...cu cateva pagini inainte...dar nu am timp si bani..peste o luna..doua

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare all...aveti idee unde pot gasi un stop spate pe leduri care poate fi adaptat la un streetfighter?am cautat pe forum pe internet dar nimic...multam de ajutor

 

Dude, vezi pe la paginile 84 si 86 ... e un utilizator laura_tazy ... cica ar avea chestii d'astea. Eu am intrebat de niste preturi ... si am ramas cu intrebarea. Poate tu ai noroc.

Bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ce motocicleta este stopul sau ce forma vrei sa aibe?

preturile sunt diferite in functie de model. o sa caut cateva modele si vezi care te avantajeaza.

important este sa-mi spui pentru ce tip de moto iar daca e modificata imi trebuie o foto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ce motocicleta este stopul sau ce forma vrei sa aibe?

preturile sunt diferite in functie de model. o sa caut cateva modele si vezi care te avantajeaza.

important este sa-mi spui pentru ce tip de moto iar daca e modificata imi trebuie o foto.

 

Nu inteleg de ce te tot bagi in seama cand si eu si altii am incercat sa-ti cerem informatii si pe privat si pe forum si nu raspunzi nimanui.

Scrii o data pe luna, arunci cateva poze cu ce "ai tu" si defapt nu dai niciun pret, nu raspunzi la intrebari ... vrei doar sa te dai mare? sau ce ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...