Sari la conținut

Streetfighter


amimagz
 Share

Postări Recomandate

Ms mult d tot...Sunt km de vis.km in cat timp vine comanda ...ca la louis sau si mai mult?Asta e curiozitatea mea ca in rest asta sa fie ultima mea problema

Pai comanda cam in 2 saptamani mi-a ajuns, ceva de genul 10-14 zile.

Acuma sigur ai pe cineva care a cumparat ceva de pe ebay, nu mai scriu ce si cum trebe. Nici eu nu le stiu perfect deoarece mi l-a comandat un amic. Stiu doar ca cel care comanda tre aibe cont PayPal, ceva de genul asta si parca tre platit in avans, dar fara emotii. Repet , eu am cumparat de la ei si nu am avut niciun fel de surpriza.

Sper sa te descurci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Pai comanda cam in 2 saptamani mi-a ajuns, ceva de genul 10-14 zile.

Acuma sigur ai pe cineva care a cumparat ceva de pe ebay, nu mai scriu ce si cum trebe. Nici eu nu le stiu perfect deoarece mi l-a comandat un amic. Stiu doar ca cel care comanda tre aibe cont PayPal, ceva de genul asta si parca tre platit in avans, dar fara emotii. Repet , eu am cumparat de la ei si nu am avut niciun fel de surpriza.

Sper sa te descurci

Am pe cineva care da comenzi pe ebay...asta sa fie problema...te anuntz dup ce mi dau comanda...ms inca 1data

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Salut vreau si eu sa fac un streetfighter din cbr 600f3 si vreau sa stiu daca am probleme dupaia la itp, stiti ceva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut vreau si eu sa fac un streetfighter din cbr 600f3 si vreau sa stiu daca am probleme dupaia la itp, stiti ceva?

Vor verifica:

1. Nivel de zgomot;

2. Serii;

3. Lumini(inclusiv la numar);

4. Frane;

5. Existenta (in mare) a tuturor pieselor (daca nu ai bord de ex. e problema);

6. Daca sunt carcotasi iti pot cere si omologari la piesele pe care le vad ei ca nu sunt din fabrica;

7. Aspect general (de obicei daca celelalte sunt ok, de asta nu ar trebui sa se lege);

 

Alte hinturi : nu lasa cabluri atarnate, mergi cu ea "incalzita", nu te pune in gura cu ei...

 

Parerea mea : Incearca sa faci ITPul inainte de a o modifica .....(daca nu e vorba de vreo motocicleta "recuperata" dupa vreun accident)...

 

PS: Just for you : NU AI VOIE SA II MODIFICI SEAUA!!!!...:rolleyes:....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta doar la noi e posibil

 

Chiar e o problema chestia asta pentru ca eu am luat o motoreta acum toamna, si toata iarna vreau sa modific la ea. Nu am apucat sa fac ITP-ul pentru ca nu am avut timp sa ma invart cu ea. Sper sa nu fie probleme cu "taiatul cozii" si inlocuirea ei.

 

Meri crismas!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunt pb stati linistiti...decat daca va duceti la rar europa sa faceti itp-ul ca acolo e unu dinicutu care e bulangiu din fire(desi stiu ca e si el biker)...cat timp ai semnale ,stop pe frana si pozitii e ok...eu stiu persoane care au facut itp-ul fara se dea nimic cu modificari grave,inclusiv frane,suspensii pe langa cele de aspect si au luat...bineinteles modificarle erau in bine nu sa curga lichid de la furca pe discuri :))

Editat de Lordgrec
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:)

hello, vin cu o intrebare pentru cei pasionati de streetfightere - cine a realizat conversia bascula / bascula monobrat ( vfr , ntv ) - pe ce modele de motor, cat de complicat a fost si cat de mult a afectat performantele motorului :)

 

multumesc anticipat pentru raspunsuri, si daca exista si poze ... cu atat mai bine !

 

sarbatori fericite !

 

 

Salve!

 

Din ce am auzit eu basculele astea monobrat ar cantari mai mult decat celelalte (asta ca si performante vorbind).

Ca si modificari, probabil ca o groaza, din moment se schimba discul de frana pe partea cealalta, janta, nu stiu probabil si amortizorul. Din punctul meu de vedere e o modificare care ar fi facuta daca este exces de ban :D . Ar fi altele de facut inainte de ex 2 tobe daca nu are, o janta mai lata etc.

 

Un An Nou mai bun!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ei da! Uite domle ca face si romanu Streetfighter-e calumea si nu numai din carpituri si piese colorate ca un curcubeu. Foarte faina incalecatura, coada si mai ales parte frontala sunt superbe. Sa ai parte de placeri ultime cu ea!

 

Totusi, daca mai ai vre-un banut de bagat in ea, pune si tu o furca USD, ca merita :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ei da! Uite domle ca face si romanu Streetfighter-e calumea si nu numai din carpituri si piese colorate ca un curcubeu. Foarte faina incalecatura, coada si mai ales parte frontala sunt superbe. Sa ai parte de placeri ultime cu ea!

 

Totusi, daca mai ai vre-un banut de bagat in ea, pune si tu o furca USD, ca merita :)

 

intradevar, mi-am dorit mult sa ii pun o alta furca si o roata pe spate pe care sa pot pune un 200 macar. atat de mult incat am stat cu ktm-ul la vanzare, insa, poate e mai bine ca nu l-am dat asa pentru ca acum le am pe amandoua;). fara un cross oricum mi-e greu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asteptam asfaltul uscat, deocamdata nici vopseaua nu s-a uscat bine...

Si mie imi place cum ti-a iesit lucrarea. Ar mai fi de schimbat si butoiasul de lichid de frana cu unul mai mic si eventual tot negru sau rosul de pe semnale.

Sa aveti parte de multi km impreuna!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

info@gemo-fighters.de

 

 

Poate ajuta cu ceva,un pic de inspiratie.

 

 

LA MULTI ANI!

 

am tot incercat sa comand niste produse de la dvs. (motografix), am lasat cate un offline, nimic... poate o rezolvam aici. am nevoie de un tankpad, in primul rand, poate si o prot. buson rezervor, pe negru amblele, cat mai discrete, adik f. putine nuante diferite de negru... multumesc!

Mesaj completat

asteptam asfaltul uscat, deocamdata nici vopseaua nu s-a uscat bine...

 

mobra este de vanzare sau la schimb cu un xx ori cotet pe 4 roti...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am tot incercat sa comand niste produse de la dvs. (motografix), am lasat cate un offline, nimic... poate o rezolvam aici. am nevoie de un tankpad, in primul rand, poate si o prot. buson rezervor, pe negru amblele, cat mai discrete, adik f. putine nuante diferite de negru... multumesc!

Mesaj completat

 

 

mobra este de vanzare sau la schimb cu un xx ori cotet pe 4 roti...

 

 

 

Felicitari pentru lucrare!

 

La Multi Ani!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mobra este de vanzare sau la schimb cu un xx ori cotet pe 4 roti...

l-ai facut doar sa il vinzi?what`s the fun in it daca nu te si bucuri de lucrare?

Mesaj completat

Totusi, daca mai ai vre-un banut de bagat in ea, pune si tu o furca USD, ca merita :D

ehe.....eu cu aia as fi inceput si apoi restu :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

l-ai facut doar sa il vinzi?what`s the fun in it daca nu te si bucuri de lucrare?

Mesaj completat

 

ehe.....eu cu aia as fi inceput si apoi restu :D

 

este prima incercare de streetfighter, sper ca in scurt timp sa ma pot inhama la un alt nivel, asta daca vor exista resurse suficiente. eu sunt f. multumit de ce a iesit si tocmai de aceea vreau mai mult, pentru ca acum stiu mai multe despre tot ceea ce presupune toata treaba asta. iar de dat acum, abia mi-am pus cuie in roti la ktm, deci primavara e departe...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

este prima incercare de streetfighter, sper ca in scurt timp sa ma pot inhama la un alt nivel, asta daca vor exista resurse suficiente. eu sunt f. multumit de ce a iesit si tocmai de aceea vreau mai mult, pentru ca acum stiu mai multe despre tot ceea ce presupune toata treaba asta. iar de dat acum, abia mi-am pus cuie in roti la ktm, deci primavara e departe...

si eu am facut unul...si nu prea inteleg gandirea ast:.l-am facut,sunt super incantat,multumit,etc...dar il vand ca vreau sa fac altul....com`on.....atunci deschizi fabrica de SF-uri,fara inima si pasiune.bani si ore de munca...

 

btw...legat de motoreta...pare ok lucratura,felicitari.nu e pe gustul meu,dar ma bucur ca ne inmultim cei care facem SF-uri care sunt apreciate.la mai mareee:)

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu am facut unul...si nu prea inteleg gandirea ast:.l-am facut,sunt super incantat,multumit,etc...dar il vand ca vreau sa fac altul....com`on.....atunci deschizi fabrica de SF-uri,fara inima si pasiune.bani si ore de munca...

 

btw...legat de motoreta...pare ok lucratura,felicitari.nu e pe gustul meu,dar ma bucur ca ne inmultim cei care facem SF-uri care sunt apreciate.la mai mareee:)

 

 

Pai poate chiar fabrica vrea sa faca. Asta nu e un lucru rau. O sa vedem mai multe SF-uri pe strada iar asta e de bine. Poate ca sunt unii care balesc la asemenea motorete dar nu au timp/bani/pricepere sa o mestesugareasca :cheers: .

 

Eu sper ca in curand sa fie mai multe locuri unde sa apelezi sa faci o lucrare modificare a motoretei (nu numai filtru sport semislick). Eu spre exemplu am incercat sa pun la bandit o roata mai lata la mai multi meseriasi si toti se invarteau in jurul cozii. Nu cred ca le-am cerut sa faca nava spatiala din motoreta, insa tocmai faptul ca nu se prea cere/practica pe la noi nici nu ai unde sa te duci. "Nu e imposibil da o sa fie greu, greu rau de tot". Pana la urma tot frati banditi m-au ajutat cu sfaturi si directii.

 

Una peste alta eu incurajez ideea deschiderii unor astfel de "centre". Omu' a facut unu, a gresit pe ici pe colo, la al doilea a gresit mai putin, la al treilea si mai putin s.a.m.d.

 

Un 2011 plin de fightere pe strazile din Romania! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Una peste alta eu incurajez ideea deschiderii unor astfel de "centre". Omu' a facut unu, a gresit pe ici pe colo, la al doilea a gresit mai putin, la al treilea si mai putin s.a.m.d.

 

Un 2011 plin de fightere pe strazile din Romania! :D

 

asa sa te auda cel de sus...si eu sper sa fie mai multe SF-uri facute cu pricepere.cat despre "meseriasii" din romania.....sunt muuuuulti,dar lipsesc cu desavarsire.eu am avut noroc cu al meu care e nota 200...modificat cadru,schimbat furca normala cu usd,regandite piese,etc...toate le-am facut cu el.so....un an plinde fightere sa ne aduca 2011 :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu am facut unul...si nu prea inteleg gandirea ast:.l-am facut,sunt super incantat,multumit,etc...dar il vand ca vreau sa fac altul....com`on.....atunci deschizi fabrica de SF-uri,fara inima si pasiune.bani si ore de munca...

 

btw...legat de motoreta...pare ok lucratura,felicitari.nu e pe gustul meu,dar ma bucur ca ne inmultim cei care facem SF-uri care sunt apreciate.la mai mareee:)

 

Mesaj completat

si eu am facut unul...si nu prea inteleg gandirea ast:.l-am facut,sunt super incantat,multumit,etc...dar il vand ca vreau sa fac altul....com`on.....atunci deschizi fabrica de SF-uri,fara inima si pasiune.bani si ore de munca...

 

btw...legat de motoreta...pare ok lucratura,felicitari.nu e pe gustul meu,dar ma bucur ca ne inmultim cei care facem SF-uri care sunt apreciate.la mai mareee:)

 

multumesc de sfaturi, si aprecieri. intotdeauna e bine sa cunosti impresiile unui greu in domeniu, ma simt privilegiat si promit sa incerc sa va satisfac gusturile, o sa imi achizitionez o prastie si o sa imi montez carboane cu ea, in prima faza.

daca eu nu mi-am dat cu parerea despre capodopera dvs., sa stiti ca nu am facut-o din invidie, ci din bun simt, bun simt pe care incep sa-l pierd... apropo: mai e de vanzare? tot 3500? nu va e greu sa va despartiti de ea pt bruma asta de bani? nu astept raspuns. mi-ar placea sa il primesc la o intrunire moto, prima eventual, fata in fata, daca nu si noi, macar doar motoarele. bafta!

 

p.s.: pretul e 2200.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Niciodata sa nu-ti pierzi bunul simt . Cand ai luat decizia sa-ti prezinti lucrarea aici ti-ai asumat responsabilitati si cred ca e normal sa te astepti la critici si aprecieri.Aici este o sectiune de impatimiti ai motoarelor si nicidecum de utilizatori de weekend. In acest topic regasesti oameni ce vor sa dea viata motocicletelor. Cu totii ne-am "furat-o" aici la inceput,dar acum cand stii cum vad bikerii acest fenomen trebuie sa fii foarte atent cum pui problema.

Referitor la motocicleta ta,este o realizare frumoasa limitata de buget.Se putea mai bine dar asa e la inceput,iti este teama sa modifici mai mult de teama ca vei face o greseala si totul se v-a duce de rapa.

 

Bine ai venit in lumea noastra (a nemultumitilor)

Mesaj completat

imi cer scuze fata de toti cei ce nu le-am onorat comenzile de tankpad-uri,suruburi,mansoane,scarite,pinioane,etc. . in cel mai scurt timp voi reincepe sa

aduc accesorii. Motivul pentru care am intrerupt comenzile este ca foarte multi nu au mai ridicat comenzile si am ramas cu multe produse pe stoc.Acum e ok,s-a rezolvat.

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Niciodata sa nu-ti pierzi bunul simt . Cand ai luat decizia sa-ti prezinti lucrarea aici ti-ai asumat responsabilitati si cred ca e normal sa te astepti la critici si aprecieri.Aici este o sectiune de impatimiti ai motoarelor si nicidecum de utilizatori de weekend. In acest topic regasesti oameni ce vor sa dea viata motocicletelor. Cu totii ne-am "furat-o" aici la inceput,dar acum cand stii cum vad bikerii acest fenomen trebuie sa fii foarte atent cum pui problema.

Referitor la motocicleta ta,este o realizare frumoasa limitata de buget.Se putea mai bine dar asa e la inceput,iti este teama sa modifici mai mult de teama ca vei face o greseala si totul se v-a duce de rapa.

 

Bine ai venit in lumea noastra (a nemultumitilor)

Mesaj completat

imi cer scuze fata de toti cei ce nu le-am onorat comenzile de tankpad-uri,suruburi,mansoane,scarite,pinioane,etc. . in cel mai scurt timp voi reincepe sa

aduc accesorii. Motivul pentru care am intrerupt comenzile este ca foarte multi nu au mai ridicat comenzile si am ramas cu multe produse pe stoc.Acum e ok,s-a rezolvat.

:lol:

 

fiecare cioara-si lauda puii, dar, e valabila si treaba cu vulpea si strugurii. sa-mi f.. una, ce sofocle sunt la ora asta... :cheers:

Mesaj completat

si inca ceva, e mai greu sa fac rost de motografix-urile alea decat de-o viza in alaska? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mesaj completat

 

 

multumesc de sfaturi, si aprecieri. intotdeauna e bine sa cunosti impresiile unui greu in domeniu, ma simt privilegiat si promit sa incerc sa va satisfac gusturile, o sa imi achizitionez o prastie si o sa imi montez carboane cu ea, in prima faza.

daca eu nu mi-am dat cu parerea despre capodopera dvs., sa stiti ca nu am facut-o din invidie, ci din bun simt, bun simt pe care incep sa-l pierd... apropo: mai e de vanzare? tot 3500? nu va e greu sa va despartiti de ea pt bruma asta de bani? nu astept raspuns. mi-ar placea sa il primesc la o intrunire moto, prima eventual, fata in fata, daca nu si noi, macar doar motoarele. bafta!

 

p.s.: pretul e 2200.

mda.......bravo!eu accept orice critica legata de "prastia mea",care a fost gandita sa si mearga,nu doar sa dea bine in poze...dar se pare ca tu esti un frustrat caruia noi muritorii de rand nu ar trebui sa ne permitem sa ii spunem ca nu ne place ce a facut.repet...lucratura e frumoasa,dar nu pe gustul meu.te duce capul sa intelegi aceste randuri sau esti prea orbit de motoreta ta facuta de tine din banii tai,cu munca ta,si gandirea ta?....linisteste-te,vinde-ti motoreta,apucata-te de alta..si p0oate pui si tu poze sa vedem toti din ce cazatura o sa incepi munca....ca sa o faci un SF cel putin la fel de reusit ca si cel prezentat aici.iar pana data viitoare poate o sa intelegi ca nu suntem obligati sa ne placa.....capisi?hai noroc si spor la treaba

 

aproape intodeauna apare cate unu ca tine,prezinta motoreta,si dupa ce apare primul care zice ceva ce nu va pica bine,hopaaaa......va ies frustrarile pe toate orificiile :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...