Sari la conținut

Accident Mortal Bobocica. 09.03.2007


B_50 GS
 Share

Postări Recomandate

In primul rand, RIP. In al doilea rand, pentru cei care au zis ca decedatul nu ar trebui criticat... ei bine, ar trebui. Eu am 27 de ani, un salariu nesimtit pentru tara asta, si merg pe un scuter de 50, limitat la 45 kmh. Si pe bicicleta. Candva o sa merg mai tare, dar nu acum. Am cazut si eu in prima zi, dar cu casca pe cap si cu un scuter de 60 de kile sub mine. Neplacut si rusinos, dar consider ca am ales sa cad mai bine decat de pe un 600 cmc, supersport.

 

Idee stupida, care mi-a ramas in cap, citita mai devreme: "incerca sa invete singur". Sa invete singur sa mearga pe un supersport, in spatele blocului? Cum ar fi sa invat eu sa merg in spatele blocului cu elicopterul? nu am permis, cu ceva noroc pot sa-mi iau unul la mana a doua? care-i problema, sunt un audtodidact implinit la mersul pe bicla si fotografiat.

 

Imi pare rau de ce i s-a intamplat, dar mai rau imi pare de cei ca el care fac cateva sute de km. inainte sa se intample. Si, de ce nu, iau cu ei un pieton sau pe altcineva, schilodesc sau omoara. Eu mi-am luat masina in aprilie, si am mers cu ea numai pe camp (aratura, teren particular) pana in octombrie, cand am avut carnet. M-am saturat si de lecturat rubrica de accidente - O parcurg ca sa nu mi-o iau in cap si ca sa invat cum sa le evit, dar in ultima perioada invat mai ales cum sa nu fiu complet idiot si lipsit de bun-simt, si cum sa nu incalc flagrant legea. Lucruri pe care, aparent, doar o parte din noi le stapanesc.

 

In fine, RIP. Desi, conform religiei crestine, sinucigasii nu prea au parte de asa ceva.

Editat de liviutza
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 263
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Pare sa fi murit de prost ce era, nu din pasiune. Sa te urci pe motor fara sa ai habar sa mergi si sa mori dupa 20 de metri e prostie, nu pasiune. E pacat ca s-a dus, dar nu vad nici un motiv de a manifesta intelegere.

 

 

Incepatorii nu se asteapta sa plece motorul de sub ei, se tin in ultimul moment de ghidon accelerand si mai tare. Bratele fiind intinse la maxim si fiind in plin demaraj nu mai poti pune frana si nici sa iei viraj.

Baiatul pur si simplu era incepator, eu sunt convins ca singura lui vina e pasiunea moto si atunci nu merita aprecieri de genul "e prost".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omul s-a suit pe un motor fara echipament, fara sa aiba carnet, iar din explicatiile despre cum s-a petrecut accidentul si fara o stapanire clara a comenzilor unei motociclete.

Credeti ca diferenta intre 3 secunde la suta cat face un supersport si 5 secunde la suta cat face un motor "mai potolit" i-ar fi salvat viata? Eu nu cred. Eu nu am auzit inca de un motor care sa nu accelereze cand ti se blocheaza mana pe maneta si care sa puna singur frana cand vede obstacole.

Ia uitati aici: http://video.google.com/videoplay?docid=4211612678634670377 Nu cumva seamana accidentele? In videoclip nu este un supersport, iar acceleratia nu este atat de puternica incat sa te impiedice sa intinzi mana dupa manete (de fapt nici nu cred ca exista asa ceva). Sunt 5 secunde din momentul in care individul ia directia pomului pana la impact. Numarati cu voce tare 5 secunde. E o eternitate. Ai timp sa faci 7 mii de manevre de evitare. Dar un incepator (de fapt complet neinitiat) blocat e blocat si punct.

 

Nici eu nu sunt de acord cu alegerea unui motor supersport de catre incepatori care habar nu au altceva decat ca le place cum arata. De fiecare data incerc (exercitiu in futilitate) sa-i informez despre calitatile si dezavantajele practice ale unui astfel de motor ca sa poata faca o alegere documentata. Dar nu e corect sa acuzi supersportul pentru niste greseli umane extrem de grave.

 

As putea sa intru iar in argumentatii despre anemia unui supersport in turatii mici si dificultate de a ajunge la puterea mare din greseala dar nu cred ca are rost. Cine n-a mers cu asa ceva va face mereu aprecieri diproportionate despre brutalitatea motorului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

16 pagini de lipsa de respect pt viata. Un om a murit. Era om, prieten, iubit, fiu, poate tata. A MURIT!!! Cum puteti sa spuneti ca a meritat-o?? Viata lui nu se rezuma la greseala de ieri. Atacati cu atata virulenta prietenii lui Titus dar nu vedeti padurea de copaci.

 

A gresit!

A platit mult prea scump pentru greseala!

Trebuie sa invatam din asta!

 

"Modelatorii" ar trebui sa sublinieze chestiile astea nu sa invite incepatorii la curse contracronometru ca sa le dovedeasca cat sunt ei de zei.

 

PS: nu il cunosc pe Titus dar o viata nu poate fi judecata prin prisma unei erori regretabile. Nu aruncati cu noroi. Cititi si invatati. Iar disputele personale pe PM. Si chiar sunt de parere ca rubrica accidente ar trebui cenzurata de asa maniera incat sa ramana on-topic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand, RIP. In al doilea rand, pentru cei care au zis ca decedatul nu ar trebui criticat... ei bine, ar trebui. Eu am 27 de ani, un salariu nesimtit pentru tara asta, si merg pe un scuter de 50, limitat la 45 kmh. Si pe bicicleta. Candva o sa merg mai tare, dar nu acum. Am cazut si eu in prima zi, dar cu casca pe cap si cu un scuter de 60 de kile sub mine. Neplacut si rusinos, dar consider ca am ales sa cad mai bine decat de pe un 600 cmc, supersport.

 

Idee stupida, care mi-a ramas in cap, citita mai devreme: "incerca sa invete singur". Sa invete singur sa mearga pe un supersport, in spatele blocului? Cum ar fi sa invat eu sa merg in spatele blocului cu elicopterul? nu am permis, cu ceva noroc pot sa-mi iau unul la mana a doua? care-i problema, sunt un audtodidact implinit la mersul pe bicla si fotografiat.

 

Imi pare rau de ce i s-a intamplat, dar mai rau imi pare de cei ca el care fac cateva sute de km. inainte sa se intample. Si, de ce nu, iau cu ei un pieton sau pe altcineva, schilodesc sau omoara. Eu mi-am luat masina in aprilie, si am mers cu ea numai pe camp (aratura, teren particular) pana in octombrie, cand am avut carnet. M-am saturat si de lecturat rubrica de accidente - O parcurg ca sa nu mi-o iau in cap si ca sa invat cum sa le evit, dar in ultima perioada invat mai ales cum sa nu fiu complet idiot si lipsit de bun-simt, si cum sa nu incalc flagrant legea. Lucruri pe care, aparent, doar o parte din noi le stapanesc.

 

In fine, RIP. Desi, conform religiei crestine, sinucigasii nu prea au parte de asa ceva.

 

liviutza ai gresit forumul aici nu este un forum de vaitat si nici topicul asta nu a fost deschis ca sa aflam ca tu esti retardat ca la 27 ani sa nu poti sa iti iei un motor si sa ai o trotineta dupa care zici ca ai mai si cazut.

el la 26 ani si-a cump un bmw un motor si multe altele din munca lui pt ca era descurcaret nu ca tine si ca alt idiot aici care zice ca il mira daca si-a cump singur motorul.

el nu se plimba pe motor in spatele blocului ca sa invete sa mearga el a dat o tura atat, care i-a fost fatala dar probabil cum nu te duce minte nu o sa intelegi si o sa o ramai la parerea ta. sau probabil tu si cu celalalt sunteti 2 frustrati care ati vazut ca un tanar de seama cu voi poate avea ce voi abia daca va permiteti sa visati.emigrati in cuba

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

liviutza ai gresit forumul aici nu este un forum de vaitat si nici topicul asta nu a fost deschis ca sa aflam ca tu esti retardat ca la 27 ani sa nu poti sa iti iei un motor si sa ai o trotineta dupa care zici ca ai mai si cazut.

el la 26 ani si-a cump un bmw un motor si multe altele din munca lui pt ca era descurcaret nu ca tine si ca alt idiot aici care zice ca il mira daca si-a cump singur motorul.

el nu se plimba pe motor in spatele blocului ca sa invete sa mearga el a dat o tura atat, care i-a fost fatala dar probabil cum nu te duce minte nu o sa intelegi si o sa o ramai la parerea ta. sau probabil tu si cu celalalt sunteti 2 frustrati care ati vazut ca un tanar de seama cu voi poate avea ce voi abia daca va permiteti sa visati.emigrati in cuba

 

post nr.1 ? ... bine ai venit intre noi , te prezinti des altora la inmormantarile prietenilor tai ?

 

iar daca nu e post number one , atunci rusine ca ti-ai facut alt user pentru ca sa dai cu reactii adverse AICI .

:crack:

 

<later edit> cinste celor care pot din munca proprie sa isi cumpere diverse lucruri de care sa se bucure, si pe care poate altii nu si le permit ... de aici insa pana la a face acte de inconstienta cu sanatatea / viata ta si eventual a altora :wave: ... trecand peste asta , fiecare are dreptul la o opinie ... obiectiv privind problema , toata lumea (mai ales incepatorii) trebuie sa invete din tot ce se posteaza aici la accidente (ca sistemul e de toata jena in tara asta, ca echipamentele trebuie purtate, ca legea trebuie respectata<aici sunt chestii continute, dar ma abtin de la a le scrie> , etc. ) este regretabil ca unii pur si simplu nu vor sa constientizeze unele lucruri vitale , si mai regretabil ca unii mor din cauza asta ...

 

insa de partea cealalta nu stiu ce e mai rau ... oamenii care subliniaza necorespunzator lectiile ce trebuie invatate(adica totusi, a murit un tanar a carui viata intr-adevar nu se poate rezuma la 5 minute de intamplari nefericite) , SAU cei care se opun cu vehementa accesului la aceste lectii :hug: (lasa domnule sentimentele la o parte dupa ce iti prezinti condoleantele ca fiecare sa vada esenta, ca nu e bine sa iti iei torpila in anumite conditii (fie ea si cat de mica) numai pentru ca poti :eek: )

Editat de ishmael
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-l ierte!

Sfatul meu e sa terminati cu toate comentariile astea de prisos cu a cui a fost vina si sa invatati ceva din toata chestia asta.

 

Asfalt uscat si sa conduceti cu MARE GRIJA!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

<later edit> cinste celor care pot din munca proprie sa isi cumpere diverse lucruri de care sa se bucure, si pe care poate altii nu si le permit ... de aici insa pana la a face acte de inconstienta cu sanatatea / viata ta si eventual a altora :hug: ... trecand peste asta , fiecare are dreptul la o opinie ... obiectiv privind problema , toata lumea (mai ales incepatorii) trebuie sa invete din tot ce se posteaza aici la accidente (ca sistemul e de toata jena in tara asta, ca echipamentele trebuie purtate, ca legea trebuie respectata<aici sunt chestii continute, dar ma abtin de la a le scrie> , etc. ) este regretabil ca unii pur si simplu nu vor sa constientizeze unele lucruri vitale , si mai regretabil ca unii mor din cauza asta ...

 

insa de partea cealalta nu stiu ce e mai rau ... oamenii care subliniaza necorespunzator lectiile ce trebuie invatate(adica totusi, a murit un tanar a carui viata intr-adevar nu se poate rezuma la 5 minute de intamplari nefericite) , SAU cei care se opun cu vehementa accesului la aceste lectii :eek: (lasa domnule sentimentele la o parte dupa ce iti prezinti condoleantele ca fiecare sa vada esenta, ca nu e bine sa iti iei torpila in anumite conditii (fie ea si cat de mica) numai pentru ca poti :ok: )

 

off-topic: de acord. si as mai adauga ca pentru mine, spre exemplu, care sunt "elev" la scoala moto, daca as citi numai pagini nesfarsite de RIP nu cred ca as avea ce concluzii sa trag (asta apropo de sugestia unui user care spunea mai sus ca ar trebui cenzurata rubrica de accidente). asa ca din punctul meu de vedere, prin faptul ca cei avizati isi exprima opinia cu privire la un accident (chiar daca se ajunge la polemici), dau ocazia tuturor celor care citesc aceasta rubrica (si mai ales incepatorilor) sa inteleaga unde a gresit persoana respectiva. normal, pentru cel decedat, numai conteaza unde a gresit, insa pentru cei (inca) in viatza, poate conteaza, poate baga la cap si evita pe viitor respectivele greseli. parerea mea.

on-topic: :crack: :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-l odihneasca!!

 

Citesc de 1h acest topic si am ramas uimit de cata lipsa de IQ poate exista in 17 pagini.

 

Sunt consternat de faptul ca se gasesc unii sa spuna ca nu e nimik de invatzat din acest accident tragic si sunt shocat de atitudinea incepatorilor referitor la alegerea si manevrarea motocicletei!!!

 

Sambata eram la garajul meu, imi scoteam motorul si vine un vecin de bloc (varsta 20 ani) si zice:

 

-Radu, imi iau motor saptamana viitore!!!

-Da?? Foarte tare, ti-ai luat permisul?

-Nu m-am apucat ink de scoala, dar cum se deschide sezonul ma apuc.

-Ok, si ce vrei sa itzi iei??

-Aphiuuuu, R6, normal!!!

-Cum frate R6??? esti tampit?? ia-ti in p....mea gs, gsxf, sv 650, fz, fjr......i-am mai dat eu exemple..

-Nu mah k e misto rau motorul si fuge....!!!

-Fuge, fuge dar tu nu o sa potzi sta dupa el, are multi cai, cati are 115, 125?? Nu iti lua asa ceva, asculta-ma, pt k stiu prin ce treci k si incepator si risti sa nu faci fatza motocicletei din cauza lipsei totale de experientza.

-Nu frate, eu imi iau R6, din 2005!!

-Mihai, nu-ti lua motoare din aceasta clasa, stai un an pe un sport touring de max 80 CP, sa te obisnuiesti cu viteza, cu virajele, cu franare cu motoreta in general, apoi dupa ce faci si tu 8-9 mii de km iti iei altceva.

-Nu frate k am mai mers, pe R1, si pe zx6, si nu e nici o problema.

-Ce-ai facut?!?!?! ce inseamna la tine "mers" si cine dreaq ti-a dat tzie asa ceva?

-Pai am mers asa prin parcare si prin poligon!

-Asta nu e mers, e cel mult invatzatul pleacarii de p loc, apukt fa-ti scoala, toata, invatza the verry basics, apoi urmeaza sfatul meu, doar nu vrei sa itzi rupi gatul in prima saptamana de mers pe moto.

-Da, da bine...

-Salut!

-Salut!

 

Vi se pare cunoscut dialogul?

 

In momentul cand ti se expun niste argumente si tu faci tot cum te taie capul, o faci p pielea ta.

 

Moartea lui ar putea fi innobilata daca prin puterea exemplului ar salva alti incepatori IRESPONSABILI.

 

Recomand ca acest topic sa apara la indrumarul incepatorului sau cum se numeste sectiunea, iar noi care vom fi intrebati la un moment dat de altzii ce motor sa isi ia si de ce, sa ii intrumam la acest topic.

 

Aveti grija de voi, si fiti cu ochii in 4 la conserve

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacat!

 

1. pentru un om fara minte care nu mai este printre noi!

2. pentru cei care nu stiu sa invete din asemenea evenimente. Pentru cei pentru care asemenea "acte de bravura" nu inseamna nimic! Decat eventual un rip...

 

Sa-i fie tarana usoara! :crack:

 

P.S. nu o sa treaca mult si o sa mai auzim de asemenea vitejii. Mai ales la putzoii care abia isi iau permis si deja se vad Rossi al Romaniei. Sezonul abia incepe!

 

Mesaj pentru incepatori: daca ai carnet inseamna ca AI DREPTUL SA CONDUCI nu ca STII sa conduci!

 

Daca intelegeti ce vreau sa zic in mesaj poate, poate o sa traiti mai mult! Depinde de voi!

Editat de newprofiler1978
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

liviutza ai gresit forumul aici nu este un forum de vaitat si nici topicul asta nu a fost deschis ca sa aflam ca tu esti retardat ca la 27 ani sa nu poti sa iti iei un motor si sa ai o trotineta dupa care zici ca ai mai si cazut.

el la 26 ani si-a cump un bmw un motor si multe altele din munca lui pt ca era descurcaret nu ca tine si ca alt idiot aici care zice ca il mira daca si-a cump singur motorul.

el nu se plimba pe motor in spatele blocului ca sa invete sa mearga el a dat o tura atat, care i-a fost fatala dar probabil cum nu te duce minte nu o sa intelegi si o sa o ramai la parerea ta. sau probabil tu si cu celalalt sunteti 2 frustrati care ati vazut ca un tanar de seama cu voi poate avea ce voi abia daca va permiteti sa visati.emigrati in cuba

 

Da, imi cer scuze ca am incurcat cu varsta, din cauza primului topic mi-a ramas in cap ca avea 20 de ani. Oricum si la 26 putea sa fie cadou de la nu stiu cine cum s-a mai intamplat in alte cazuri!

 

Eu te inteleg ca te doare ca ti-a murit un prieten si am sa trec cu vederea iesirea ta, nu cred ca o sa dam ochii vreodata dar sa stii ca pe mine ma cheama la fel si in viata reala, ai si poza mea la profil, daca tu crezi ca poti sa ma faci idiot si eu cred ca pot sa-ti arat contrariul daca ne vom intalni!

 

Si intradevar chiar daca nu e bine sa vorbim de rau despre el, saracul, a fost doar un alt inconstient care a platit foarte scump fitzele din cap, nerespectarea tuturor sfaturilor pe care le-a primit,etc.

 

Intradevar, toti care avem pasiune asta o putem sfarsi asa, da omul a cautat-o cu lumanarea!

 

Dumnezeu sa-l ierte!

Editat de Niko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P.

 

dar daca despre morti numai de bine.... atunci cum pot uni care mai dau atentie la informatie sa mai invete?

daca l-am lauda cat de bun si viteaz era.... unu care sta pe ganduri daca sa-si ia un R6 ca prim mototr ar zice ca e ok si ca baiatul asta a avut ghinion.

consider ca cineva merita respectat doar daca se respecta pe el insusi.

a nu purta casca e o lipsa de respect. a merge fara carnet e lipsa de respect.

cand mergi pe un drum public pleci de la premisa ca toti participantii au un minim necesar de cunostinte si indemanare necesar ptr a nu-ti periclita tie viata care se numeste PERMIS. chiar si cu el uni sunt adevarate pericole pe drumuri, dar macar au avut la un moment dat minimul necesar.... el nu a tinut cont de treaba asta. bine ca nu a fost mai rau pt cei din jurul lui.

orice moarte este regretabila........ dar atat.

PACAT .....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce ma uimeste este agitatia unor id-uri batrane de numai cateva posturi. este parerea unor oameni care nu au mai mult de 10k pe un motor. Mi se pare absurd sa comentezi cand nici nu stii ce este aceea o motocicleta.

 

Parerea personala este ca moarte acestui baiat imi este (e dururos spus) indiferenta in totalitate. Imi este mult mai mila de copilul din africa ce moare in sedunda asta de foame pentru ca el nu a avut de ales.

 

singurul lucru care unman m-ar bucura ar fi sa ajut pe cine are urechi sa auda : eu am 5 ani si ceva pe mobra (aproape 6). de bine de rau am mers in fiecare an, mai mult sau mai putin. cand imi scot vaca la iarba verde (un amart de motor de 60 cai) mi se mai intampla sa accelerez involuntar (cade fata intr-o groapa cu noroi, incerc sa ma indrept de spate si uite ca accelerez fara sa imi dau seama). La mine problema e ca a intrat in reflex sa imi controlez acceleratie/ambreiaj asa ca nu se intampla nimic, nici macar nu vezi motorul ca smuceste putin. Dar mi-au trebuit ceva km ca sa nu mai am probleme.

 

sa stai pe un motor in parcare sau in linie dreapta e banal, dificultatea este sa reactionezi corect in momentele neasteptate.

 

de o vreme cand plec de acasa, imi pun echipamentul pe mine si cand ma duc spre motor ma gandesc cat de bine este ca seara sa ma bag in patul meu, cat de bine e sa stau intins langa o femeie buna decat sa stau intins pe asfalt sau pe o targa.

 

este cul sa ai motocicleta, este cul sa fie si puternica, dar nu e o joaca si vrem sau nu vrem sa acceptam trebuie exercitiul mult ca sa fii bun.

 

uneori facem greseli stupide cu consecinte majore, dar sunt greseli pe care trebuie sa ni le asumam cu demnitate.

 

 

daca va ajuta pe cineva postul meu, foarte bine, daca nu va ajuta imi pare rau ca mi-am pierdut timpul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

liviutza ai gresit forumul aici nu este un forum de vaitat si nici topicul asta nu a fost deschis ca sa aflam ca tu esti retardat ca la 27 ani sa nu poti sa iti iei un motor si sa ai o trotineta dupa care zici ca ai mai si cazut.

el la 26 ani si-a cump un bmw un motor si multe altele din munca lui pt ca era descurcaret nu ca tine si ca alt idiot aici care zice ca il mira daca si-a cump singur motorul.

el nu se plimba pe motor in spatele blocului ca sa invete sa mearga el a dat o tura atat, care i-a fost fatala dar probabil cum nu te duce minte nu o sa intelegi si o sa o ramai la parerea ta. sau probabil tu si cu celalalt sunteti 2 frustrati care ati vazut ca un tanar de seama cu voi poate avea ce voi abia daca va permiteti sa visati.emigrati in cuba

 

Si uite unde a ajuns de smecher ce era ,concluzia cat esti de descurcaret ,cu moartea nu te pui da si cand pe langa fitele din cap mai ai si racheta sub poponeata adio frate ce faci cu mana ta se cheama lucru manual si mersul pe motor fara permis si fara echipament e cea mai indicata metoda de sinucidere.Ce zici maran nu faci si tu o tura sa ne faci un bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P.

Condoleante familiei

 

mi se pare un pic deplasat de a avea asemenea polemici, aici unde ar trebui sa ne exprimam regretul pt disparitia unui om. Sunt atatea topicuri pe tema , ce si cum conducem, de ce nu le exprimati acolo ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P.

Condoleante familiei

 

mi se pare un pic deplasat de a avea asemenea polemici, aici unde ar trebui sa ne exprimam regretul pt disparitia unui om. Sunt atatea topicuri pe tema , ce si cum conducem, de ce nu le exprimati acolo ?

 

se numeste puterea exemplului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

liviutza [...] esti retardat ca la 27 ani sa nu poti sa iti iei un motor si sa ai o trotineta dupa care zici ca ai mai si cazut.

el la 26 ani si-a cump un bmw un motor si multe altele din munca lui pt ca era descurcaret nu ca tine si ca alt idiot aici care zice ca il mira daca si-a cump singur motorul [...] probabil tu si cu celalalt sunteti 2 frustrati

 

 

DESCURCARET??? Da tu ce crezi, ca la 26 de ani lumea de pe forum locuieste cu bunicii? La 26 de ani unii au casa si copii, si cap sa se bucure de motoare.

 

Si tu cine mai esti mah? Alt descurcaret? Ia-ti amice si tu R6 si elibereaza traficul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine are ochi sa citeasca si cap sa priceapa/invete din greseala din cazul de fata, o va face. Voi pune la sectiunea Incepatori un Pinned cu link catre topicul actual.

 

Off topic(sau nu)

Userul @maran a primit avertisment 7 zile pt limbaj si atac la persoana.

 

P.S. Aviz amatorilor: -> Nu incercati sa fiti shmecheri sau sa pariati cu moartea, ea castiga o singura data si e destul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"

de o vreme cand plec de acasa, imi pun echipamentul pe mine si cand ma duc spre motor ma gandesc cat de bine este ca seara sa ma bag in patul meu, cat de bine e sa stau intins langa o femeie buna decat sa stau intins pe asfalt sau pe o targa.

 

este cul sa ai motocicleta, este cul sa fie si puternica, dar nu e o joaca si vrem sau nu vrem sa acceptam trebuie exercitiul mult ca sa fii bun.

 

uneori facem greseli stupide cu consecinte majore, dar sunt greseli pe care trebuie sa ni le asumam cu demnitate.

daca va ajuta pe cineva postul meu, foarte bine, daca nu va ajuta imi pare rau ca mi-am pierdut timpul.

"

 

nota 10

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P.

 

Ce face motorul din unii care nu pot sa se abtina si nu stiu sa mearga pe el. Diferenta e mare de la motorul de scoala, care mai mult ca sigur ca merge la relanti si stai doar cu mana pe ghidon si motorul propriu care are o herghelie de cai.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...