Sari la conținut

Grupul Posesorilor De Yamaha Tdm


bcristian

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

de unde???

De pe bord, ala din stanga indicatorului de neutral

E foarte potrivit pentru legarea unui led care sa semnalizeze cricul lateral, ca la alte motociclete

 

Switchule, nu fii rau cu amicul meu

Mesaj completat

La voi cum e?

La mine e asa

 

In stanga am un led care era pe vremuri la alarma, si cred ca va fi indicatorul de neutru

 

P2240078.JPG

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator CristiBoroi

La mine e dupa cum se poate vedea in poza.

Korben, de acord cu ideea ta. Sa vedem mai intai daca se poate monta un bec acolo.

post-33982-1278426436_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vreau sa achizitionez la un pret de aprox 60 de euro aceasta ''piesa''...ma intereseaza cateva pareri,io stiu .....cum ar fi pretu daca e ok sau daca va place ....merci astept pareri....

Mesaj completat

vreau sa achizitionez la un pret de aprox 60 de euro aceasta ''piesa''...ma intereseaza cateva pareri,io stiu .....cum ar fi pretu daca e ok sau daca va place ....merci astept pareri....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa vedem mai intai daca se poate monta un bec acolo.

LED

La mine este un led rosu, nu te complica cu bec, ca exista leduri cu luminozitate mare

 

 

.

Mesaj completat

vreau sa achizitionez la un pret de aprox 60 de euro aceasta ''piesa''...ma intereseaza cateva pareri,io stiu .....cum ar fi pretu daca e ok sau daca va place ....merci astept pareri....

parerea mea este negativa, din doua motive:

1. e prea scump daca deja ai stop la motocicleta (si presupun ca ai)

2. La TDM, ca si la alte motociclete, becul/becurile de pozitie/frana lumineaza si numarul de inmatriculare. Din poza nu reiese daca obiectul indeplineste si aceasta functie

 

Dar e banul tau, faci ce vrei :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut domnilor !!! Numa maine nu-i poimaine si se cam restrange timpul pina la intalnire, am rugamintea sa ne transmiteti acum, cine vine de vineri si ajunge in intervalul orelor 16.00-18.00 ca sa stim sa-i asteptam in Sfantu Gheorghe si cine ajunge mai tarziu in Targu Secuiesc, de cei care veniti sambata ma intereseaza doar ora aproximativa de sosire.

 

Punct de intalnire vineri orele 16-18 , la statia Petrom V , la intrare in sfantu gheorghe dinspre Brasov. pt ceilalti, in Targu secuiesc dinspre Brasov la statia Lukoil si dati telefon ca vine cineva dupa voi

Sambata la intrarea in Targu secuiesc dinspre Brasov la statia Lukoil si dati telefon ca vine cineva dupa voi.

Editat de 1Bandit
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Banditule, poti conta pe 2 persoane vineri in jur de ora 16-16.30(un TDM-ist si un FZR-ist, adica eu si cumnatul meu din Bod). Nu ne-ai spus cum e treaba cu apa prin Sfantu. Bafta si asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vremea este buna la sfantu, mai stropeste din cand in cand dar nu drastic 10- 15 min, sper sa nu ne faca probleme.

De inundatii nu va faceti probleme ca nu sunt, au fost numai intr-o parte a orasului, a venit o viitura pe un rahat de pirau si ia inundat pe cei care erau pe malurile lui, altfel nu au fost probleme.

Inca o data nr meu este 0766 464 498

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa cum am promis vin si eu de vineri....

pt bandit: sper ca nu m-ai sarit la numaratoarea pt cazare

te sun cand ajung in sf gheorghe...

sa aveti o zi buna si sa ne vedem cu bine!

 

ps

de mancat... ce bem?

Editat de cristian72
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ps

de mancat... ce bem?

 

4 l de tzuica de cea mai buna mana, de la bistrita de la bunicul meu....

eu am ramas fara numere de inatriculare si aia de la politie imi tot cauta nod in papura....

daca nu fac rost pana vineri de numere voi veni si eu cu masina :laugh:(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa, domnilor, asa! Se strange gasca ;)

Mircea, eu cu Maia o sa ajungem in jur de 18:30 in Sfantu. Daca vreti ne asteptati, daca nu ne vedem in Targu. :D

O sa vorbim oricum la telefon.

 

Numai bine si sa ne vedem cu totii sanatosi.

Mesaj completat

Apropo, ai urez lui Florin (Yamahaia): Casa de piatra!

Sa aveti o casnicie frumoasa si plina de dragoste :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari fratelui nostru Yamahaia care s-a casatorit sambata asta. Casa de piatra si multa sanatate.

 

Iar cu ocazia asta va anunt ca al nostru Alin (Rocker) si cu iubita lui Maia vor spune saptamana viitoare "Da!" in fata ofiterului de stare civila. Asa ca daca nu aveti un plan pt saptamana viitoare luati in calcul un drum pana la Sibiu. Nunta abia la anu :laugh:

 

felicitari ambelor cupluri si Casa de piatra plina de bucurii!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut domnilor !!! Numa maine nu-i poimaine si se cam restrange timpul pina la intalnire, am rugamintea sa ne transmiteti acum, cine vine de vineri si ajunge in intervalul orelor 16.00-18.00 ca sa stim sa-i asteptam in Sfantu Gheorghe si cine ajunge mai tarziu in Targu Secuiesc, de cei care veniti sambata ma intereseaza doar ora aproximativa de sosire.

 

Punct de intalnire vineri orele 16-18 , la statia Petrom V , la intrare in sfantu gheorghe dinspre Brasov. pt ceilalti, in Targu secuiesc dinspre Brasov la statia Lukoil si dati telefon ca vine cineva dupa voi

Sambata la intrarea in Targu secuiesc dinspre Brasov la statia Lukoil si dati telefon ca vine cineva dupa voi.

 

 

 

Fotok si Lewieque venim direkt la Tg Secuiesc la benzinarie :laugh: speram sa ne recunoasteti . In caz ca nu, veniti akolo unde se strang cele mai multe fete frumoase ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare TDM-isti ( si nu numai ) cu parere de rau va spun ca nu pot sa vin la intrunirea noastra deoarece o sa fiu in cursa acum sunt in SLOVACIA vin spre casa si trebuie sa mai fac o cursa ajung doar sambata seara in ROMANIA nu am putut sa rezolv sa fiu liber normal trebuia sa fiu in concediu de saptamana asta dar fiind mult de munca nu am putut sa iau concediul ce sa faci cand lucrezi la patron nu hotarasti tu ci el ce e de facut ;)

Sa beti o bere si pt mine si sa aveti o vreme excelenta asfalt uscat :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa, domnilor, asa! Se strange gasca :)

Mircea, eu cu Maia o sa ajungem in jur de 18:30 in Sfantu. Daca vreti ne asteptati, daca nu ne vedem in Targu. :laugh:

O sa vorbim oricum la telefon.

 

Numai bine si sa ne vedem cu totii sanatosi.

Mesaj completat

Apropo, ai urez lui Florin (Yamahaia): Casa de piatra!

Sa aveti o casnicie frumoasa si plina de dragoste :(

 

 

Multumesc de urari, sa fie bine pentru toata lumea!!

 

 

Voi posta niste fotografii si aici atunci cand vor sosi de la Florian (Fotok) caruia tin sa-i multumesc si aici pentru munca depusa.

Mesaj completat

Multumesc de urari, sa fie bine pentru toata lumea!!

 

 

Voi posta niste fotografii si aici atunci cand vor sosi de la Florian (Fotok) caruia tin sa-i multumesc si aici pentru munca depusa.

 

 

Atasez cateva acum.

Mesaj completat

Multumesc de urari, sa fie bine pentru toata lumea!!

 

 

Voi posta niste fotografii si aici atunci cand vor sosi de la Florian (Fotok) caruia tin sa-i multumesc si aici pentru munca depusa.

Mesaj completat

 

 

 

Atasez cateva acum.

 

...inca una.

 

Felicit si pe Rokeru pt. curajul de a spune "Da"...este nevoie.

 

Recuperare rapida Cavalerului, ms. de urari

Mesaj completat

Multumesc de urari, sa fie bine pentru toata lumea!!

 

 

Voi posta niste fotografii si aici atunci cand vor sosi de la Florian (Fotok) caruia tin sa-i multumesc si aici pentru munca depusa.

Mesaj completat

 

 

 

Atasez cateva acum.

Mesaj completat

 

 

...inca una.

 

Felicit si pe Rokeru pt. curajul de a spune "Da"...este nevoie.

 

Recuperare rapida Cavalerului, ms. de urari

post-5848-1278592871_thumb.jpg

post-5848-1278592906_thumb.jpg

post-5848-1278592933_thumb.jpg

post-5848-1278592951_thumb.jpg

post-5848-1278592964_thumb.jpg

post-5848-1278593465_thumb.jpg

post-5848-1278593598_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...