Sari la conținut

Grupul Posesorilor De Yamaha Tdm


bcristian

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare ,sar in ajutorul domnului Alin (rocker) :blink: GPS: 45°37'20.84"N - 23°18'37.20"E (Sarmiszegetusa Regia).Locul unde va fii locul de campare este chiar in marginea drumului pe partea dreapta (imposibil sa nu va gasiti).

Drum bun,vreme frumoasa,Dacii sa fie cu voi si de data asta.

 

P.S Poate ne vom vedea pe acolo.

Multam fain Dacule pentru ajutor si te asteptam cu cea mai mare placere si pe tine si pe Calin, la un foc de tabara.

Numai bine :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine mai pleaca sambata din Bucuresti? Eu ma gandesc sa fac un mic ocol si sa ma alatur grupului care pleaca spre Drobeta - Otelu Rosu - Poiana Marului. :rose:

 

Din pacate, daca o iei pe drumul principal Drobeta - Caransebes, nu stiu in ce masura o sa se merite ocolul; mai degraba spre Baia de Arama - Tismana cred ca ar fi ceva mai deosebit.

 

Eu si ravenshield o sa plecam sambata pe la 7 si o luam pe A1 / Brezoi / Obarsia Lotrului / Petrosani.

 

Mesaj completat

greu de crezut ca renunta cineva la TDM pe cb500 :blink:

Mi-am adus aminte ca e un baiat pe forum (noro) care are un CB500 cat si un TDM850 si conduce CB-ul :blink: Bine, nu cunosc exact motivul, dar presupun ca are niste probleme cu TDM-ul. Asta asa, ca fapt divers.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate, daca o iei pe drumul principal Drobeta - Caransebes, nu stiu in ce masura o sa se merite ocolul; mai degraba spre Baia de Arama - Tismana cred ca ar fi ceva mai deosebit.

 

Eu si ravenshield o sa plecam sambata pe la 7 si o luam pe A1 / Brezoi / Obarsia Lotrului / Petrosani.

Am fost pe acolo acum 2 saptamani.

Pe la Baia de Arama nu mai calc. Drumul e sub orice critica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dati-mi voie, faceti loc!

mai tovarasi si pretini, DN7A Brezoi - Petrosani l-am facut in august

Eu zic sa va puneti suspensie de enduro pe TDM-uri si sa va inarmati cu muuuulta rabdare

Vreau sa insinuez ca peisajul frumos nu prea merita efortul de a merge cu treapta I-a sau a II-a zeci de km

Daca ar fi doar macadam ar fi exceptional

Dar este EXECRABIL, mai bine veniti pe defileul Jiului, e foarte frumos si soseaua e acceptabila

Pe la Poiana Marului - Hateg e frumos, drumul este foarte bun

Pe la Tismana nu stiu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar Obarsia Lotrului catre Sebes cum este?

tu glumesti sau inca nu te-ai trezit ????????????????? vrei sa mergi pe Transalpina chiar astazi si pe vremea asta?

totusi ptr. mine TDM -ul ramane un sport touring mai putin enduro daca vreau enduro imi iau altceva

portiunea Brezoi - Voineasa a fost una de vis anul trecut cand am fost la lacul Vidra 42 d ekm de drum fain trafic putin curbe excelente asfalt bun ptr. tdm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar Obarsia Lotrului catre Sebes cum este?

Nu cunosc TOT drumul

Am urcat de la Sebes pana la un baraj, la vreo 20-25 km

A fost bine si frumos, drum acceptabil

Cat am poposit acolo, au coborat multe masini, si chiar masini serioase, A8, mertane si BMW-uri

Tot ce stiu este ca EXISTA drum pana la Obarsia Lotrului, dar nu stiu cum e

De la Obarsie la Petrosani e varza

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tu glumesti sau inca nu te-ai trezit ????????????????? vrei sa mergi pe Transalpina chiar astazi si pe vremea asta?

totusi ptr. mine TDM -ul ramane un sport touring mai putin enduro daca vreau enduro imi iau altceva

portiunea Brezoi - Voineasa a fost una de vis anul trecut cand am fost la lacul Vidra 42 d ekm de drum fain trafic putin curbe excelente asfalt bun ptr. tdm

Adevarata transalpina e de la Obarsie la Rânca Âşi apoi Novaci, se trece prin Pasul Urdele la peste 2.100 m altitudine, drum pietruit in curs de asfaltare

Cum spuneam mai sus, de la Sebes pana la primul baraj mare e asfalt, pe unele portiuni chiar foarte bun

 

Sunt de acord ca de la Brezoi la Voineasa e drum bun, cosmarul incepe DUPA aceea

Inainte de Obarsie (dinspre Voineasa) in august se lucra la drum, adica imprastiau pietris

A fost cumplit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tu glumesti sau inca nu te-ai trezit ????????????????? vrei sa mergi pe Transalpina chiar astazi si pe vremea asta?

totusi ptr. mine TDM -ul ramane un sport touring mai putin enduro daca vreau enduro imi iau altceva

portiunea Brezoi - Voineasa a fost una de vis anul trecut cand am fost la lacul Vidra 42 d ekm de drum fain trafic putin curbe excelente asfalt bun ptr. tdm

 

 

pai aia nu e transalpina. transalpina e spre ranca de la obarsia lotrului in spre sud, e ma duc spre nord. iar pe harta apare ca drum asfaltat. nu cred ca am dc sa imi fac griji.

 

sa vedem daca parteneru meu de drum isi da acordu :rose:

Editat de Cavaleru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vorbit cu rockeru si mi-a zis ca pe uscat merge sa ne bagam pe acolo. dar daca a plouat nu e recomandat.

 

lasa ca o fac la intoarcere portiunea asta chiar daca ma duc singur :rose:

Mesaj completat

la sibiu ploua acum :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Eu stiam de anul trecut din mai ca de la Brezoi la Voineasa e miez, de la Voineasa la Obarsie e "mediu", dar total acceptabil, iar de la Obarsie la Petrosani intelesesem din mai multe surse ca e un drum bun si foarte frumos. In cel mai rau caz o sa pierdem ceva timp, dar si daca bat aceleasi drumuri parca e cam monoton.

 

2a. Transalpina inseamna Novaci - Sebes, chiar daca partea mai "enduro" e Ranca - Obarsia Lotrului. La fel cum Transfagarasanul e considerat Curtea de Arges - Cartisoara, daca nu gresesc.

 

2b. Bucata Obarsie - Sebes se imparte in: Obarsie - Sugag, care e neasfaltata (insa e drum in plat, merge pe uscat) si Sugag - Sebes, asfaltat. Pe prima portiune ar fi chin mare, pentru ca a plouat si e multa padure. Acolo sigur nu o sa se usuce cu una cu doua... daca mai prinzi (si sigur prinzi) cate o mica mocirla de-aia urata, ca sunt sleauri mari si pietre, nu stiu cum ai putea sa treci. Nu ti-ai gasit momentul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2a. . La fel cum Transfagarasanul e considerat Curtea de Arges - Cartisoara, daca nu gresesc.

dn 7c "transfagarasan" incepe de la iesirea din Pitesti ( mai exact Bascov) unde e intersectia cu A1, Dn73 si tine pana la Carta

 

http://www.welcometoromania.ro/DN7c/DN7c_H...Obiective_r.htm

:rose:

Editat de tiranspider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...