Sari la conținut

Grupul Posesorilor De Yamaha Tdm


bcristian

Postări Recomandate

Ce văd în poza de pe e-bay este cea din dreapta. Mie-mi trebuie stînga. Văzusem deja anunțul (caut deja din octombrie obiectul).


» Post actualizat in 11 Jan 2018 14:21

Pentru reprodus am două variante: 3D print sau fibră de sticlă. Prima variantă e scumpă, dar cu fibră am lucrat ani de zile, deci mi-ar fi foarte simplu să găsesc meșterul :D ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am găsit o singură variantă pe e-bay. Ia uitați ce preț - 10 GP piesa și 20 GP transportul!!!

Editat de cicloburu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

crash barul de la heavy duties e foarte misto, bine construit. il recomand in detrimetul oricarui model "de firma" care nu iti protejeaza carenele la terale daca o scapi pe jos, vorbim aici de viteze mici sau de pe loc. la viteze mari, a avut parca cineva un accident pe aici si zicea ca i-a salvat piciorul (sper sa nu confund) oricum ce se intamplata la o viteze mai mare de deplasare in cazul unui accident, e loterie...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sîmbătă fac matrițele.

 

Scuză-mă că n-am apucat să răspund, sînt prins într-o renovare de bucătărie care mă cam obosește...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Vlad ma numesc,salutare tuturor! Incerc si eu incet sa imi fac intrarea in familia TDM-istilor. "Fiara" precedenta era o Suzuki dr 650 rs si m-a servit cu credinta cativa ani buni. O sa am mai multe intrebari pe parcurs(am citit cat de mult am putut din topicul asta despre TDM-uri) si va intreb momentan... suspensia fata stiu ca e reglabila...a coborat-o cineva,influenteaza circulatul la drum intins? Dar cea din spate ,tot asa daca e coborata influenteaza ciclistica? Va doresc un nou sezon cat mai placut,fara incidente nedorite si asfalt (sau drumuri forestiere) uscat!


» Post actualizat in 05 Mar 2018 19:26

O precizare necesara... TDM 900/2004 :alcy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut, dc ai vrea sa o cobori? ce intaltime ai?

 

singurul lucru care il poti face ca sa modifici inaltimea ar fi sa urci furca in juguri cu 1 maxim 2cm

 

alte solutii, mai costisitoare sunt, modificarea seii, luat din material la sezut si lateral, precum si un alt set de oase pentru suspensia spate.

 

din experienta mea, caci si eu sunt mic de inaltime 1,71, iti spun ca te vei obisnui cu ea asa cum vine din fabrica. La semafoare abordezi situatia cu un singur picior in timp ce celalt sta pe scarita (chiar si cu pasager si bagaje)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din experienta mea, caci si eu sunt mic de inaltime 1,72, iti spun ca te vei obisnui cu ea asa cum vine din fabrica. La semafoare abordezi situatia cu un singur picior in timp ce celalt sta pe scarita (chiar si cu pasager si bagaje)

True!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru raspunsuri. Inaltimea e de 1,65....putea fi mai rau :tempted: . Da,intr-adevar asa procedam cu Suzuki,la semafoare dreptul pe asfalt(cand eram singur chiar si buca aferenta), sau foloseam santurile sapate de masini la semafor. Va salut si ....ne mai postam!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O idioțenie . Probabil pus de cineva ca sa fie mai vizibila in trafic. Dacă e albastru da-l jos ,numai ambulantele si poliția au lumini albastre. Numai in ro vezi cacaturi de genul puse pe mașini si motoare. Tuning de 2 lei. Da-l jos ,părerea mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mobra e adusa din Italia,primul proprietar de aici e prieten cu mine,in mod sigur nu l-a pus acolo. De acord cu tine si asa o sa si fac. Nici macar nu stiu daca se aprinde in trafic. Multumesc de raspuns. Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

Doresc sa achizitionez un TDM 900 si am nevoie de ajutorul vostru.

Ce diferente sunt intre modelele fabricate intre 2002-2003 si cele fabricate dupa 2004.

Ce am gasit in tara la bugetul meu sunt fabricate in 2002-2003.

Sunt ceva probleme specifice la cele fabricate intre acesti ani?

Sa ma orientez catre una fabricata dupa 2004?

Ceva probleme specifice modelului?

Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate stiu eu cele dupa 2004 au fost rezolvate cateva probleme minore as spune eu cu intinzatorul de lant la distributie chip in keye si o cursa la telescop , probabil in detaliu sant altii care te pot lamurii mai bine .

Eu am din 2003 si stiu si pe altii si nu sant probleme , dar totusi dupa 2004 ar fi mai ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...