Sari la conținut

Touringul Perfect


sacal
 Share

Postări Recomandate

Cat de usor este sa-i spui unui proprietar de Aston Martin DBS, din postura de posesor de BMW seria 3 'Ursulet', ca si tu poti calatori de la Paris la Roma cu Ursuletzu, sau cu Renou' Twingo.

Nu mi se pare un exemplu prea bun :eek: Nu stiu cum e cu ursuletzu, dar cu un Passat, Mondeo, Laguna etc. sigur merg mai comfortabil, am spatiu mai mult si ma costa si mai putin drumul. Aston-ul ala l-as compara mai degraba cu un FZ1, al carui atu sigur nu sunt distantele mari in conditii de confort, cu bagaje si pasager.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 153
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

sau o fac pentru a demonstra ca se poate.

 

pana la urma nu destinatia conteaza ci cum ajungi acolo si satisfactia care o ai la finalul drumetiei

 

io daca nu ma plimb cu tractoru care ia 50 la suta , nu ma simt bine , simt ca nu ma baga lumea in seama pe strada, nu exclama nimeni , adica ma simt ca un nimeni pe sosea , la mine daca are sub 3000 cm 3 nu e utilaj dom le :eek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io daca nu ma plimb cu tractoru care ia 50 la suta , nu ma simt bine , simt ca nu ma baga lumea in seama pe strada, nu exclama nimeni , adica ma simt ca un nimeni pe sosea , la mine daca are sub 3000 cm 3 nu e utilaj dom le :eek:

 

 

n-ai inteles nimik, stai jos ai nota 2

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu poti face cacao in gustul omului. Mie nu imi place sa calatoresc cu ceva ce nu ma duca ci eu tre sa trag de ea. e f clar 2 pers plus bagaje la plimbare cu cort haine mancare alea alea pt mai mult de 3 zile iti trebe ceva peste 750 cm asta ca sa nu faci coloana dupa tine pe valea oltului nu mai vorbim ca la balea lac mai mult de 15 km/h nu meri :P

PAREREA MEA !

Editat de FlaviuSB
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Touringul pentru care am optat eu e o Yamaha TDM 850. E un motor misto, care se comporta exemplar la drum lung, cu pasager si accesoriile complete.

Dupa parerea mea e unul dintre touringurile perfecte (sunt mai multe, bineinteles) :laugh:

post-25487-1242307988_thumb.jpg post-25487-1242308007_thumb.jpg post-25487-1242308031_thumb.jpg post-25487-1242308060_thumb.jpg post-25487-1242308082_thumb.jpg

 

Numai bine tuturor, si bafta in alegerea motocicletei potrivite :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu poti face cacao in gustul omului. Mie nu imi place sa calatoresc cu ceva ce nu ma duca ci eu tre sa trag de ea. e f clar 2 pers plus bagaje la plimbare cu cort haine mancare alea alea pt mai mult de 3 zile iti trebe ceva peste 750 cm asta ca sa nu faci coloana dupa tine pe valea oltului nu mai vorbim ca la balea lac mai mult de 15 km/h nu meri :)

PAREREA MEA !

 

deci casa mergi cu 15 km /h iti trebe motor de 1000 ! :P

 

doar o gluma :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

diversion 600 zic si eu ,am facut galati medias si retur 900 km pe zi cu 4 la suta in doua persoane pina in 120km la ora,sa joasa 780cm, 190 kg ...60 hp

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu ne place...mai ales ca e honda :kiss:

:D

 

Un Yamahist convins. :D

 

V-Strom-ul iar e un motor interesant de touring, cu toate ca mi s-a recomandat sa nu il iau din cauza unor probleme. acum poate au gresit persoanele care m-au indrumat sa nu dau Fazerul pe V-strom. :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

singura de care stiu este ca troncane furca. dar e ceva normal se poate rezolva dar nu stiu cum ..

 

bogdan harea stie si a rezolvat problema. alte probleme eu nu am auzit la v-strom.

 

e un motor fiabil si de cursa lunga :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De curiozitate, care ar fi problemele V-Strom-ului?

 

din cate tin minte era vorba de ambreiaj si de cutie...acum eu nu zic ca asa e. O singura chestie stiu de la un prieten care a avut Fazer si apoi V=Strom si mi-a zis ca nu se compara franele de pe Fazer cu cele de pe V-Strom.La modul ca Fazerul franeaza mult mai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din cate tin minte era vorba de ambreiaj si de cutie...acum eu nu zic ca asa e. O singura chestie stiu de la un prieten care a avut Fazer si apoi V=Strom si mi-a zis ca nu se compara franele de pe Fazer cu cele de pe V-Strom.La modul ca Fazerul franeaza mult mai bine.

 

 

pai e diferenta de la cer la pamant intre cele 2 mobre. si normal sa fie diferente la frane :bounce:

 

franele de la naked-uri sunt mult mai agrasive decat cele de pe tourere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai e diferenta de la cer la pamant intre cele 2 mobre. si normal sa fie diferente la frane :D

 

franele de la naked-uri sunt mult mai agrasive decat cele de pe tourere.

 

iar franele de la Fazer sunt cele de pe R1. :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De curiozitate, care ar fi problemele V-Strom-ului?

 

Buna, un var a cumpart unul acum 2 ani nou, are 8000 km, mers numai pe sosea bune si are probleme cu furca fata, pe care service-ul nu vrea sa o schimbe in garantie, in rest zice ca este ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) touringul perfect ......... :) honda paneuropean 1100 , sau 1300 ( an functie de buget )

pan_ul modern, e superb ........dar, nici cel anterior, nu se lasa mai prejos. vad pe aici, opinii, ....... dar din pacate, multi opineaza, din auzite, sau ....ca sa_u dar o tura cu un anume motor si ....cred ei..... au o concluzie, sant cunoscatori, spun ei.

Hai sa fim seriosi......

Sant posesorul unui pan 1100 ...... eu l_am condus si prin afara si pe la noi ......... e o senzatie deosebita, si mult mai usor de condus, si mai elegant, decat bmw_ul. Panul nu te oboseste la drum lung ....... si de motor ...... aici se ancheie smecheria...fara antretinere. adica, trebuie sa te straduiesti mult, sa strici un paneuropean 1100. . . .e mult de vorbit pe tema asta.

opinia mea, si a multor altora, touringul perfect ........honda paneuropean.

Salut, nu prea am gasit informatii despre consumul

ST-ului de 1100. Poti sa-mi spui tu te rog? Eu nu-mi permit decat unul din anii 90..93pana in 3000euro.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...