Sari la conținut

Accident La Intersectia Vatra Luminoasa Cu Mihai Bravu 07.05.2007 - Bu


tudvio
 Share

Postări Recomandate

salut omu eu zic sa ceri cumva reevaluarea certificatului medico legal pentru ca nu se vorbeste de spitalizare ci de ingrijiri medicale daca il duci in civil pentru daune nu primesti decat ce poti dovedi cu acte poti sa ceri cat vrei ca nu primesti daca trece in penal este altceva ma aflu si eu in aceasi situatie ca si tine din pacate nu pot merge sa ma ocup si imi este frica de acceasi musamalizare multa bafta te rog tinene la curent cu desfasurarea lucrurilor

Editat de neo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 83
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

La aproape 3 luni de la accident revin pe acest topic.

 

 

Mai exista alta cale (mai rapida) in afara de proces de a-mi recupera paguba????

Nu vreau decat sa-mi recuperez ce am pierdut in perioada cat am stat pe bara, daunele morale pentru vatamarea mea corporala si sa repar motorisca.

Daca este posesor de Bmw si a absolvit Dreptul nu-i da nimeni dreptul sa ma omoare in trafic

A gresit trebuie sa plateasca…

Asadar va rog sariti cu sfaturi.

Merci!

Edit: In Romania mori cu dreptatea in mana dar chestia asta ma face sa merg pana in panzele albe

 

din pacate daca nu ai minim cele 10 zile de ingrijire medicala date de IML ( restul zilelor date de medici, cabinete sau spitale n-au valoare juridica) nu poti face mai nimic. Dosarul o sa ajunga la procuratura unde o sa se pronunte neinceperea urmaririi penale pt. dobitoc. va trebui sa te zbati sa obtii daunele de la asigurari caci cu alea vei ramane.

mai e si varianta unui proces civil...numai rabdare sa ai si sa consulti un avocat sa-ti spuna exact daca merita efortul.

P.S. iti spun din experienta... :burnout:

sanatate maxima!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mergi pe proces civil, ia un avocat si fa o estimare a daunelor. o sa te coste ceva banuti dar scoti paguba de la momarlan.

o sa dureze poate chiar 1 an, deci fii rabdator

 

estimeaza dauna la motor (facturi de reparatii), cati bani ai pierdut cu conced medical platit partial, costuri cu medicamente (eventual documentate, adica chitante) si pune o suma pt daune pt vatamarea corporala (totul sa fie o suma rezonabila, nu zeci de mii de euro).

 

eu am pierdut un proces cu un taximetrist ca l-am lovit cu masina din spate si a stat 11 zile cu ea in reparatie (prejudiciu pentru venitul nerealizat cat nu a putut profesa, auto era proprietatea lui), asa ca sigur scoti banii de la indivied in instanta, cel putin tot ce poti documenta cu facturi si chitante si salariul nerealizat cat ai avut concediu medical.

 

nu sunt sigur cu daunele pentru vatamare corporala cat poti cere si ce obtii in final, dar TREBUIE sa ceri ceva si pentru asta.

 

cel mai bine vb cu un avocat care a mai avut astfel de cazuri.

 

bafta maxima si da-i bice cu procesul

 

 

PS: da un PM si poate iti mai dau ceva idei

Editat de gabimaty
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sfatul meu este sa nu pui mereu la socoteala ca el(vinovatul) este avocat,este in cunostinta de cauza,are relatii etc.NU,aceleasi drepturi le ai si tu,intr-adevar le obtii mai greu dar le obtii!

Tine-ne si pe noi la curent si fii optimist! :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omule nu te lasa. Ne poti chema alaturi de tine ca martori in instanta. Am fost alaturi de tine de la inceput.

Poti cere daune fiindca ti-a ingreunat recuperarea banilor pe motocicleta. Stai cu motocicleta sub prelata de atata timp. Poti dovedi ca nu o cumparasei de mult timp. Instanta va hotara sa iti de banii pe toata motocicleta si nu mai trebuie sa iti dea si banii de vatamare corporala. E de ajuns sa iti plateasca dauna.

Nu mai sta. Fugi repede in instanta si nu conteaza cat dureaza noi tot alaturi de tine vom fi.

Si daca legea nu te ajuta te ajutam noi sa iti recuperezi banii.

Legea poate fi ocolita noi nu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va rog frumos mai usor cu amenintarile deoarece autorul accidentului "Domnu' Avocat" mi-a transmis ca va reclama la Procuratura si va chema acolo....

 

 

In urma e-mailului meu adresat astazi lui :

 

Ce facem? Rezolvam mizeria asta sau mergem mai departe

in instanta?

Macar daca mi-ai fi aratat un dram de bunavointa...

Sa nu crezi ca scapi asa de usor de mine.

Numai Bine!

Adrian

P.S.

/index.php?...mp;#entry827826

 

Am primit urmatoarea reactie...

 

Eu am printat toate mesajele, si le trimit maine la procuratura, pentru a identifica pe cei care au scris (si crede-ma ca vor afla) si sa -i cheme la procuratura, se numeste AMENINTARE , suna-ti avocata si spunei ce am spus.

- mai mult, mergem in instanta, si crede-ma, ca pe baza expertizelor facute, s-ar putea sa te surprinda rezultatul;

- da, am bmw fiindca am invatat, AM MUNCIT , m-a dus capul; nu am primit nimic de la ai mei, au fost oameni saraci;

Deci, amenintarea se pedepeste conform codului penal, si sunt foarte serios, maine merg la procuratura, nu am incotro, daca eu voi patii ceva, tu si cu cei care au scris o sa aveti ceva de spus in fata procuraturii ( e valabil pentru multi ani de acum in colo); la fel, pentru oricine din familia mea, bunurile mele , etc, etc.

- in privinta litigiului, mergem mai departe, paguba mea este 3.800 euro ( ca sa nu mai spun ca in saptamana aia mi-am anulat toate intalnirile, iar in cazul meu, o sa vezi ce inseamna), sunt bani multi, NU SUNT VINOVAT, daca trecem pe rosu, loveam masinile de pe banda 4, 3, 2. Sunt cunoscut de lume ca un OM serios, care nu minte, nu inseala ( o sa aduc in instanta oameni cu caracter sa spuna cum sunt eu). Masina nu este reparata, este pusa intr-un garaj, o pun la dispozitia expertului judiciar.

Dar Expertiza judiciara isi va spune cuvantul. Am carnet din 1991 si nu am avut nici un accident din vina mea.

Toate astea le spun, pentru a o ajuta pe avocata ta, care daca este buna in profesie, va fi de acord cu mine daca nu, bineinteles ca o sa spuna ca vei castiga, ce avocat mai prost pregatit ar spune altfel. Nu uita, cine pierde, va platii si onorariile avocatilor, eu o sa am doi avocati.

Astept citatia, Adrian, nu avem incotro.

 

Semnat

****** ***********

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bă, avocatu' lu barabulă prajită! Ce contează, băăăăă cat de cinstit esti BĂĂĂĂ, in toate vietiele de dinainte si de dinapoi? Ai facut o prostie ("Stupid is a stupid does" vorba cuiva) ... asta e. Poti sa fi tata soferilor si sa ai taspe sute de mii de km fara accidente, daca ti se intampla nu inseamna automat ca nu e vina ta. Da' asa e legea in romainca. DE CA-CAT, la fel ca cei care o fac. Repara-ti masina aia ta din banii castigati din invatatura ta, harnicule care esti! Iar alea ma indoiesc că pot fi catalogate amentintari... nu mai ameninta TU aiurea.

Daca citesti aici , iti zic.... ! (sau nu iti zic ca la cat de.... esti poate ma chemi si pa mine la procuratura).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce logica bizara are domnul jurist sau whatever...Adica la orice moment, cand e semaforul verde, exista masini pe toate benzile... masini care, eventual, sunt paralele si in nici un caz nu e niciuna mai in fatza sau mai in spate vreodata. Tin vreo cadenta, ceva.

Chiar asa a asteptat dl. jurist la semafor (nu mai in fatza, nu pe linia de tramvai) sa faca stanga si a vazut pe ce culoare a plecat de acolo...sa fim seriosi.

 

Mare scofala cu 2 avocati, daca se apuca motociclistii sa cotizeze, vine si Adi cu 10 avocati :burnout:.

Se bat in pagube? Devizul la Pepsiman e de 5000, fatza de 3800, sic sic :hurt:, plus spitalizare.

Atata "cinste" pe capul omului, de nu isi plateste greselile. Vine si Adi cu vecini sa depuna marturie ca nu minte, ce sa ne mai facem... hai ne batem si in vecini, si in facultati si in numar de fire de par...

 

Bleah, nu sper decat ca justitia sa fie mai rapida decat se lalaie dl. jurist, probabil crede ca scapa.

Editat de dara
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dara - MY POINT EXACTLY! :hurt: (frumos ai spus).

 

PS: Eu credeam ca e banc cand faceau aia "procese" la misto la chestiunea zilei pe pro tv acu 8-9 ani (sau cati erau) cand aparea avocatu si zicea judecatorului: "Uitati-va ce fata de ingeras are clientu meu? Pai putea el sa faca triplul asasinat cu viol?" . Lol. "Am carnet din 91 si n-am avut accident din vina mea". :burnout: Popor de 2 lei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frate, ce idiot!

Asta e dus cu capu'. Probabil ca acu' sta geana pe net sa vada daca si-o fura sau nu. :crack:

Daca tot esti pe aici pe la noi o sa iti spun direct. Frate toti idiotii au BMW. Varu' meu are si iti garantez ca e diliu. Tu zici ca ai muncit pentru masina aia? Da' noi ce crezi ca am facut, am furat motocicletele?

La legislatie rutiera esti varza lucru pe care l-au demonstrat si politistii care au anchetat cazul.

Trebuia sa citesti si tu legislatia rutiera inainte sa iti cumperi permisul. In cartea aia albastra care are si poze frumoase scrie clar si daca nu intelegi ce scrie exista si desene. CAND SCHIMBI DIRECTIA DE MERS PIERZI PRIORITATEAAAAAAAAAAAAAAAAA. Indiferent ce culoare avea Adi la semaform TREBUIA SA DAI PRIORITATEEEEEEEEEEEEEE. In clipa in care Adi a aterizat pe capota ta inseamna ca a venit de sus, dar si in acest caz TREBUIA SA DAI PRIORITATEEEEEEEEEEE.

Sper ca am fost destul de clar. Adi venea pe drumul cu prioritate in clipa in care tu virai la stanga. Adi are un motociclist care era chiar in spatele lui si care va depune marturie la orice ora ca semaforul avea culoarea verde. Mare ghinion ai tu ca motociclistii umbla in gasca.

Cat priveste treaba cu amenintarile las-o balta. Nimeni nu a emis amentari la adresa ta. Nu stim cum te cheama si nici nu ne intereseaza.

Daca vroiam sa te bagam in spital o faceam pana acum, dar Adi e prea fin ca sa se coboare la mintea ta.

Dar hai sa iti povestesc un scenariu de film de groaza. :burnout:

Stii ca motociclisii sunt destul de uniti. Ne strangem toti care am scris aici intr-o carciuma si bem pana la 5 dimineata. Vorbim cu zece baieti care nici nu stiu cum arata internetul.... :hurt: Persoana vatamata se duce la politie dupa ce isi rezolva problemele de nutritie si face portretul robot la zece astronauti. Cam asa cum au facut portretul robot motociclistului care a impuscat taximetristul.

Noi vom fi curati ca lacrima ca doar ne-a vazut un bar intreg plecand la 5 dimineata prea beti ca sa fim eroi.

Eu scriu carti de fictiune si in scenariul de mai sus nici un animal nu a fost ranit, iar orice coincidenta cu alte persoane este pur intamplatoare. :)

 

In privinta integritatii tale poti sa stai linistit, eu nu dau in tipi care poarta ochelari. Si daca tot venii vorba de ochelari, cum ai trecut de testele medicale? Nu cumva Adi a avut ghinionul sa se afle exact acolo unde se terminau ochelarii tai? Vedere periferica, ceva... Fii sigur ca daca ajungi in instanta ti se va cere sa mai faci inca o data vizita medicala si pe asta nu o vei putea trece cu spaga. Asta nu mai e fictiune, sa stii.

 

Vrei o amenintare adevarata? Iti garantez ca daca Adi nu isi repara motocicleta vei ajunge in gura presei. Iti facem putina reclama. Cam cum respecti tu legea. Dar eu ma indoiesc ca esti macar avocat, ca daca era asa, iti facea Adi deja reclamatie la barou.

Exista o asociatie a motociclistilor care se ocupa exact de cazuri ca asta si nici nu vrei sa stii cati avocati si jurnalisti sunt motociclisti .

 

Ai grija. Gheatza e moale.

 

PS. Nu trebuie sa pui procuratura sa ma caute ca poate au chestii mai importante de facut. Daca te intereseaza imi scrii si iti spun numele meu, daca mi-l spui si tu pe al tau. Doar asa ca sa ma apuc de scris. Eu sunt un mare bataus. :P Bat la tastatura.

Adi nu a vrut sa imi spuna inca cum te cheama.

Editat de ozzy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate iti reamintesti mai bine,nu cumva vorbea si la telefon,in momentul accidentului?

Nu de alta,dar daca dansul avea si are asa de multe intalniri!

 

Textul ala care ti l-a scris,este in general tipic pentru un jurist,este ca un fel de tipar cu care se discuta cu partile adverse!Nu poate dovedi absolut nici o amenintare atata timp cat nu i-a fost adresata personal!!!Oricine indiferent de statut trebuie sa dovedeasca afirmatiile sale!!!

 

Pentru o dauna cauzata de el,sa ajunga in presa si sa-si ruineze renumele? :burnout: Eu nu-l inteleg! :hurt:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa suga p u l a! :P

 

Asta e o urare, nu o amenintare!Ceva de genul "La multi ani!"

 

Vezi ca daca o ai mare si poti sufoca omu' te baga la tentativa de omor.Eu as sta cuminte in locul tau... :hurt:

 

"benzile 4,3,2....." Ce retard (cuvant urat) frate.... :)

 

Bai (cuvant urat), ca sigur mai bagi nasul pe aici, ai bagat omul in spital, puteai sa-l omori, i-ai stricat jucaria !!! Si tot tu ai gura mare ! Kktul tau de masina ti l-ai stricat din vina ta ,nu din vina lui.

 

Un cacao bolnav care vrea sa scape fara sa bage mana in buzunar,nici macar nu este barbat.Scrie ca o fata de clasa a zecea.Pussy.

 

Nu-l lasa frate.Ia-ti avocat si piseaza-l pe kkat.Eu ma bag si cu bani pentru asta.Da-mi un pm la nevoie.

 

Kkatii dracului..de mult nu m-am mai enervat asa :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Endurache a fost cel mai tare :) . Si revenind la domnul "carte", atat de amabil incat sa cheme in instanta toata comunitatea moto crezand poate ca vorbeste cu pleava societatii :burnout: : BAH ESTI LEGAT LA OCHI SI NU STII NIMIC :ok: . Gandeste-te doar noaptea ca afirmatiile tale infantile de genu "te spun lu tata", dar exprimate in modul adult, ai trezit sute si poate mii de antipatii :crack: . Invata sa fi resposponsabil pentru actiunile tale (exact cum scrie in carticelele tale) si vei fi respectat de multi. Nu te gandii ca motociclistii sunt o adunatura de maimute paroase fara minte imbracate in piele, care beau pana in zori si nu cunosc altceva decat cum sa repare un motor ca te inseli amarnic AVOCATU "organului de reproducere masculin". Exista motoristi avocati, prim ministrii, ingineri (eu si multi cunoscuti),doctori si lista poate continua. Dar bineinteles exista si brutele care iti trec prin minte si care poate nici nu au postat ca sa ii chemi tu in instanta si sa il pui pe "taticu" judecator sa ii i-a de urechi, care cauta un avocat cu bmw sau asteapta semne (Pepsiman vreau si eu PM). Presimt ca chestia asta va dura ceva timp si pot sa iti spun pepsiman ca ai toata sustinerea mea si a moto-cunoscutilor mei, atat material daca se propune strangerea unui fond pentru un avocat (de care ne mai putem folosi uneori), cat si un pumn de sprijin :P .....pardon vroiam sa zic "umar".

Insanatosire grabnica PEPSIMAN :hurt: , nu te lasa intimidat si in nici un caz nu da inapoi.

 

Later edit:BEY AVOCATULE Daca ai invatat si ai facut bani de BMW si fosta poshtaritza (se citi nevasta :crack: ), cred ca esti destul de matur si trecut prin viata incat sa iti dai seama ca de greseli iti dai seama singur si ti le repari sau esti "ajutat" de altii :crack: :crack: .

Editat de hussa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am citit tot thread-ul.. mi se ridica parul pe mine.. Sper sa iti revii complet cat mai curand si sper sa ii areti lu' domnu avocat ca nu e chiar tzara lu' tac'su... si.. baieti si fete... am un sfat.. daca vreti sa va oferiti suportul pentru actiuni de o legalitate mai dubioasa, faceti-o pe PM, nu pe public. Orice vorba poate fi intoarsa impotriva lui Adi, mai ales daca exista si relatiile potrivite. El trebuie sa fie curat ca lacrima, si asta inseamna inclusiv chestiile astea. ...si... amenintarile oricum sunt o chestie de cacao.. doar actiunea conteaza.

 

Inca o data, multa sanatate, Adi, si sa iti ajute bunul Dumnezeu sa inchei cu bine povestea asta.

 

Marius

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Atentie ca si PM-urile se pot loga. Nu stiu in ce conditii ar putea ajunge la Mr. :burnout: (citatie, etc).

 

Ideea este ca treburile delicate trebuie discutate face to face.

 

 

Oricum, eu as mai intreba de certificatul ala de la IML. E ciudat, eu stiu ca zilele de ingrijire medicala inseamna "pana la refacerea completa". Ori tu nici acum nu esti refacut, din cate am inteles... De exemplu, o fractura e vatamare grava aproape 100% (chiar daca in spital stai o zi). Un jurist te poate sfatui cel mai bine, in functie de ce acte ai si de starea in care esti.

 

 

Numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu imi pot da cu parerea cine e vinovat in toata afacerea asta. Daca politia a hotarat ceva, eu ma bazez momentan pe hotararea ei.

Pentru inteligentul care a printat 2 pagini de forum si crede ca poate speria pe cineva cu ele am un mesaj: printurile tale nu sunt dovezi si nici nu pot fi considerate astfel, intrucat ele pot fi trucate si nu ai nici o dovada cum ca ele nu sunt altceva decat rodul imaginatiei tale bogate. Urari nu iti fac si eu. Mai mult ca sigur ai frigiderul plin. Iti doresc sanatate (si familiei tale la fel) si noroc in trafic pe masura caracterului tau (daca esti cinstit, e de bine)! Acum ca ai suparat o gramada de bikeri nu stii cand tipul imbracat in geaca de piele ce vine inspre tine vrea sa iti rupa capul sau doar se grabeste sa isi ia un pachet de tigari.. :burnout:) Te salut cu levierul! Oups, poate fi considerat acest salut automobilistic drept o amenintare?

 

Multa sanatate, Adi! Personal cred ca tipul incearca sa te descurajeze si ca ii e teama de un proces. Faze cu amenintari si alte chestii sunt vrajeala. Stie foarte bine ca nu il va bate nimeni si, stiindu-se cu musca pe caciula, incearca sa se lege de orice, poate scapa ieftin.

 

Inca ceva, Adi: vezi cum e cu zilele alea de la IML. Mi se pare un accident prea grav sa nu fie caz penal. Cere o reevaluare ceva.

Editat de GXG
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Multa sanatate, Adi! Personal cred ca tipul incearca sa te descurajeze si ca ii e teama de un proces. Faze cu amenintari si alte chestii sunt vrajeala. Stie foarte bine ca nu il va bate nimeni si, stiindu-se cu musca pe caciula, incearca sa se lege de orice, poate scapa ieftin.

 

:burnout:

 

100% de acord cu ce scrie aici.

 

 

Sunt cunoscut de lume ca un OM serios, care nu minte, nu inseala ( o sa aduc in instanta oameni cu caracter sa spuna cum sunt eu).

 

Asta e vrajeala de 2 lei(vechi)!Ce treaba are sula cu prefectura?

Adica un om serios nu poate sa faca un accident?

Sa puna mana sa caute definitia cuvantului accident!

Probabil ca si pentru cel mai crud criminal se gaseste cineva sa jure ca e baiat bun...ma-sa...tacsu'...bunica...

 

 

Si daca el e zice ca e nevinovat, politia minte.Nici nu vreau sa ma gandesc la ce o sa pateasca Politia Romana...daca merge pana in panzele albe pentru cateva cuvinte scrise pe un forum...o sa desfiinteze Politia Romana.

 

 

Intrebare:Nu poti face nimic impotriva celor care ti-au dat doar 9 zile de ingrijiri medicale?Pute rau treaba!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnul Avocat-BMW poate sta linistit, el si familia lui, ca nu i se va intampla nimic din partea motociclistilor. Insa ar trebui totusi sa stea cu atentie marita, ca poate prin fata lui va face stanga vreun camionagiu care se gandeste doar la berganbiru' pe care o sa'l bea cu prietenii. Si atunci s'ar putea sa nu mai fie asa de scrobit pe patul de spital sau, Doamne fereste, din 4 lemne... :burnout:

 

Pepsiman, este evident ca un proces (in care posibilitatea de a pierde eset muuult mai mare decat cea de a castiga) i'ar stirbi viitorul profesional. Probabil de aceea iti trimite tie mesaje dinastea de amor in care nu ameninta la modul violent ci incearca doar sa te dezarmeze cum ca el o sa aiba doi avocati, el aduce oameni care vor spune ca dimineata bea doar lapte degresat cu cereale, etc. O atitudine de 2 lei vechi, cum spunea cineva mai sus, care nu face decat sa tradeze disperarea lui gigel. Daca ar fi asa de stapan pe situatie nu ar mai fi scris nimic, ar fi actionat pur si simplu in instanta sau in alt mod (eu asa as fi facut).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

prea multe vorbe, Adi te sustin din toate punctele de vedere ai aici nr meu de telefon 0742013590 Adrian Modoran sunama sau apel pentru orice problema

Editat de neo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca lucrurile degenereaza :burnout: Domnul avocat probabil considera ca nimeni de aici nu lucreaza in Procuratura si ca dosarul dumneavoastra, domnilor, este intangibil. Probabil considera ca interventiile dumnealui acolo sunt suficiente iar legea este la cheremul celor privilegiati. Din nefericire pentru dumnealui, nu este singurul care poate interveni in solutionarea unui dosar si imi doresc din tot sufletul sa faca cunostinta in instanta cu cine trebuie. Pana atunci, ma numar printre cei nerabdatori ca Pepsiman sa lase fineturile si sa lase numele sau numarul de inmatriculare al domnului avocat pentru posteritate. :hurt: Rog Procuratura sa urmareasca atent acest thread dupa ce solutioneaza cazul domnului Pepsiman pentru a primi felicitarile noastre.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sus pepsi, sus

 

--- Mesaj completat în 08 Aug 2007 03:23 -------------

Eu am printat toate mesajele, si le trimit maine la procuratura, pentru a identifica pe cei care au scris (si crede-ma ca vor afla) si sa -i cheme la procuratura, se numeste AMENINTARE , suna-ti avocata si spunei ce am spus.

- mai mult, mergem in instanta, si crede-ma, ca pe baza expertizelor facute, s-ar putea sa te surprinda rezultatul;

Deci, amenintarea se pedepeste conform codului penal, si sunt foarte serios, maine merg la procuratura, nu am incotro, daca eu voi patii ceva, tu si cu cei care au scris o sa aveti ceva de spus in fata procuraturii ( e valabil pentru multi ani de acum in colo); la fel, pentru oricine din familia mea, bunurile mele , etc, etc.

- in privinta litigiului, mergem mai departe, paguba mea este 3.800 euro ( ca sa nu mai spun ca in saptamana aia mi-am anulat toate intalnirile, iar in cazul meu, o sa vezi ce inseamna), sunt bani multi, NU SUNT VINOVAT, daca trecem pe rosu, loveam masinile de pe banda 4, 3, 2. Sunt cunoscut de lume ca un OM serios, care nu minte, nu inseala ( o sa aduc in instanta oameni cu caracter sa spuna cum sunt eu). Masina nu este reparata, este pusa intr-un garaj, o pun la dispozitia expertului judiciar.

Dar Expertiza judiciara isi va spune cuvantul. Am carnet din 1991 si nu am avut nici un accident din vina mea.

Toate astea le spun, pentru a o ajuta pe avocata ta, care daca este buna in profesie, va fi de acord cu mine daca nu, bineinteles ca o sa spuna ca vei castiga, ce avocat mai prost pregatit ar spune altfel. Nu uita, cine pierde, va platii si onorariile avocatilor, eu o sa am doi avocati.

Astept citatia, Adrian, nu avem incotro.

 

Semnat

 

ce logica are idiotu cu pricina. cred totusi ca nu e asa idiot, vrea sa scape pe moca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frate, ce idiot!

Asta e dus cu capu'. Probabil ca acu' sta geana pe net sa vada daca si-o fura sau nu. :crack:

Daca tot esti pe aici pe la noi o sa iti spun direct. Frate toti idiotii au BMW. Varu' meu are si iti garantez ca e diliu. Tu zici ca ai muncit pentru masina aia? Da' noi ce crezi ca am facut, am furat motocicletele?

La legislatie rutiera esti varza lucru pe care l-au demonstrat si politistii care au anchetat cazul.

Trebuia sa citesti si tu legislatia rutiera inainte sa iti cumperi permisul. In cartea aia albastra care are si poze frumoase scrie clar si daca nu intelegi ce scrie exista si desene. CAND SCHIMBI DIRECTIA DE MERS PIERZI PRIORITATEAAAAAAAAAAAAAAAAA. Indiferent ce culoare avea Adi la semaform TREBUIA SA DAI PRIORITATEEEEEEEEEEEEEE. In clipa in care Adi a aterizat pe capota ta inseamna ca a venit de sus, dar si in acest caz TREBUIA SA DAI PRIORITATEEEEEEEEEEE.

Sper ca am fost destul de clar. Adi venea pe drumul cu prioritate in clipa in care tu virai la stanga. Adi are un motociclist care era chiar in spatele lui si care va depune marturie la orice ora ca semaforul avea culoarea verde. Mare ghinion ai tu ca motociclistii umbla in gasca.

Cat priveste treaba cu amenintarile las-o balta. Nimeni nu a emis amentari la adresa ta. Nu stim cum te cheama si nici nu ne intereseaza.

Daca vroiam sa te bagam in spital o faceam pana acum, dar Adi e prea fin ca sa se coboare la mintea ta.

Dar hai sa iti povestesc un scenariu de film de groaza. :burnout:

Stii ca motociclisii sunt destul de uniti. Ne strangem toti care am scris aici intr-o carciuma si bem pana la 5 dimineata. Vorbim cu zece baieti care nici nu stiu cum arata internetul.... :hurt: Persoana vatamata se duce la politie dupa ce isi rezolva problemele de nutritie si face portretul robot la zece astronauti. Cam asa cum au facut portretul robot motociclistului care a impuscat taximetristul.

Noi vom fi curati ca lacrima ca doar ne-a vazut un bar intreg plecand la 5 dimineata prea beti ca sa fim eroi.

Eu scriu carti de fictiune si in scenariul de mai sus nici un animal nu a fost ranit, iar orice coincidenta cu alte persoane este pur intamplatoare. :)

 

In privinta integritatii tale poti sa stai linistit, eu nu dau in tipi care poarta ochelari. Si daca tot venii vorba de ochelari, cum ai trecut de testele medicale? Nu cumva Adi a avut ghinionul sa se afle exact acolo unde se terminau ochelarii tai? Vedere periferica, ceva... Fii sigur ca daca ajungi in instanta ti se va cere sa mai faci inca o data vizita medicala si pe asta nu o vei putea trece cu spaga. Asta nu mai e fictiune, sa stii.

 

Vrei o amenintare adevarata? Iti garantez ca daca Adi nu isi repara motocicleta vei ajunge in gura presei. Iti facem putina reclama. Cam cum respecti tu legea. Dar eu ma indoiesc ca esti macar avocat, ca daca era asa, iti facea Adi deja reclamatie la barou.

Exista o asociatie a motociclistilor care se ocupa exact de cazuri ca asta si nici nu vrei sa stii cati avocati si jurnalisti sunt motociclisti .

 

Ai grija. Gheatza e moale.

 

PS. Nu trebuie sa pui procuratura sa ma caute ca poate au chestii mai importante de facut. Daca te intereseaza imi scrii si iti spun numele meu, daca mi-l spui si tu pe al tau. Doar asa ca sa ma apuc de scris. Eu sunt un mare bataus. :P Bat la tastatura.

Adi nu a vrut sa imi spuna inca cum te cheama.

 

 

off-topic: ma doare burta =))

on-topic: bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Du-te cu el in instanta. Daca politia l-a gasit vinovat si ai si ceva martori, nu mai discuta nimic cu el, nu are rost. Incearca sa te intimideze. La ce-i trebuie doi avocati sa-l apere, nu-i in stare sa o faca singur ???

O sa fie o chestie de durata, probabil o sa faca si recurs la sentintele primite, cand va pierde. Cu siguranta mizeaza pe faptul ca iti trebuie bani ca sa duci procesul pana la capat si aici spera sa cedezi. Evita orice fel de amenintari venite direct din partea ta. Alea de pe forum sunt apa de ploaie, nu te pot afecta, sunt de la oameni nesabuiti, pe care nu ii cunosti si cu care, bineinteles, nu esti de acord :burnout: . Fi rezonabil, nu ii cere o avere, recupereaza-ti toate daunele si prejudicile, zambeste-i frumos si lasa-l sa se oftice fiindca el stie de pe acum ca va pierde, iar singurul lucru pe care il poate face e sa traga la maxim de timp. E caracteristic meseriei, nu poti evita acest lucru.

 

Bafta si sa auzim numai de bine. :hurt:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...