Toată activitatea
- Ora trecută
-
vacanta …ca vacanta dar de ce ALL INCLUSIV pai ….. pentru ca a avut de toate 30 zile 2roti si 4roti munti, dealuri, campii, mari mici - mari mari, ferry, drumuri de coasta, plaje cazare la 2 stele, 3 stele, 4 stele si un miliard de stele aproapte 7000 km pe 2roti si undeva la 1200 cu 4roti pe continent si pe 2 insule vreme de milioane atat pe la munte ca si pe malul marii bucuresti - seghet seghet - bled bled - cortina cortina - livorno corsica sardinia matera brindisi - igoumenita sivota parga zile de 700-900 km prima si ultima Zile de 150 - 300 km zile de 40 km Zi de 0 km
-
posibil toti 3 plus Agius pt KTM, si Guevara pt Yamaha, si ei sunt in tratative
- Azi
-
10. NETHERLANDS TISSOT GRAND PRIX OF THE NETHERLANDS
topic a răspuns lui Method în Cavaleruul Competitii Internationale
La titlu 2027 dar si 2028 se vor bate piloți Aprilia si/sau Ducati. Cred ca atât Yamaha cât și Honda sunt way behind ca și aero grip motor șamd. Exista o șansă ca la anul sa castige ceva pt ca se da reset.Dar părerea mea proprie și personală e ca nu pot recupera tot ba chiar sa o ia în față. Erau departe de el în cursă toți. Ce sa depășească ca prima oara trebuiau sa îl ajungă.Nu zic nu,avea suport de echipă,dar e rapid dacă ii place motoreta. Mai rapid decât JM sau MM pe aceeiasi motoreta? NU.Insa aia spun eu - e o șansă ff mare ca Bagnaia sa aibă best bike la anul,iar ceilalți 2nd best cel mult. Sa vedem. -
de la moto 2 cine vine? alonso, holgado, manu?
-
la KTM e Alex si Diggia la VR46 e Aldeguer, si as zice, Printisoru' sau Bulega la Honda va fi Quarta plus Zarco si Diogo Moreira Yamaha cu Toprak si JMartin si Ogura Mir la Grisine parca si deja mai bine trei sfert din tabel e completat
-
9. CZECHIA MONSTER ENERGY GRAND PRIX OF CZECHIA
topic a răspuns lui Cavaleru în Cavaleruul Competitii Internationale
@frigider stii videoul asta cu Vettel? Nu il apar pe Bez pt ce a facut, nu-s de acord cu astfel de gesturi. Dar cand adrenalina e la cote maxime, nu mai reactionezi logic ci impulsiv -
-
nu inteleg echipele astea ce fac si ce vor de fapt. adica e mm care clar e peste toti si ramane la ducati. si aprilia ce face? il ia pe peco. pentru ce? ar trebui sa fi fost ilegal ca ducati sa ia si pe mm si pe acosta. toate celelalte uzine trebuiau sa faca ORICE sa nu ajunga pedro tot la ducati. *singura chestie e daca pedro a zis "vreau la ducati punct" zi-mi mama omida sau cum vrei da la anu tot sezonu o sa fie 1-2 cursa de cursa la uzina ducati, naiba stie in ce ordine. ref Peco cu aprilia: a semnat pe 4 ani ca deja bate la retragere sau cum? de ce ai semna pe 4 ani? honda a semnat pe 4 ani, da cu mm in plm. cu pedro semnezi pe 4 ani. nu cu unu care plm cum vine satana in garaj nu mai stie unde e acceleratia. 4 ani.
-
10. NETHERLANDS TISSOT GRAND PRIX OF THE NETHERLANDS
topic a răspuns lui xt600 în Cavaleruul Competitii Internationale
Nu as miza pe Q si pe JM, in lupta pentru titlu. Pe JM nu as miza pentru ca va concura pe Yamaha, care nu este ceea ce trebuie (pana la proba contrarie, consider ca Yamaha porneste, in noua aventura 850, cu un handicap fata de Aprilia si Ducati, in special pe partea de aero), pe Q nu imi pun banii datorita faptului ca va concura cu Honda, care nu este cu mult mai breaza decat Yamaha (a cazut din lac in put) si nici nu are mentalitatea necesara. In 2022, cand a luat primul titlu, nu cred ca a fost vreo etapa in care sa fi fost mai rapid decat vreun alt coleg Ducati, dar toti stateau aliniati in spatele lui fara a incerca vreo depasire. Am spus-o la vremea respectiva, titlul ala a fost castigat cu mult ajutor din partea celorlalti piloti Ducati. Culmea, cel mai meritat titlu pe care l-ar fi putut castiga, a fost cel pierdut la JM, in 2024. A avut 11 victorii in cursele de GP si 7 in sprinturi. Parerea mea este ca Pecco, fara sa fie neaparat cel mai rapid pilot din pluton, este totusi un pilot care stie castiga curse si cu o motocicleta de top, cu care sa rezoneze, se poate batea la titlu. -
-
Pana acum nici o surpriza.
-
justme2030 îl urmărește pe Alternator 12v IJ sau Magnetou Minsk ?
-
justme2030 s-a înregistrat pe forum
-
nu prea. vreo 50kg incarcare suporta barele originale.
-
Scule de calitate - de unde le cumparam?
topic a răspuns lui 15151515 în mavetzul Service si intretinere curenta
poti sa uiti... un slefuitor orbital pneumatic, necesita lejer 200+ litri pe minut pentru functionare in parametrii. si acei litri ar fi bine sa fie spre 5-6bari. foarte costisitor in regim casnic. de banii similari iei un Flex ORE 5-150mm (orbita ideala pentru grosier) sau te mai uiti pe la Mirka sau Wurth. dava chiar vrei ceva profi si electric, Festool... -
9. CZECHIA MONSTER ENERGY GRAND PRIX OF CZECHIA
topic a răspuns lui frigider în Cavaleruul Competitii Internationale
^regizat -
neatzaaa! da da, de maine bagam km multi, tot weekendul! pana atunci insa, #rezist#
-
9. CZECHIA MONSTER ENERGY GRAND PRIX OF CZECHIA
topic a răspuns lui Ovidiu M în Cavaleruul Competitii Internationale
https://www.facebook.com/share/r/1EhecTTc7u/ -
Buna dimineata! Kilometrii multi taie greata?
- Ieri
-
9. CZECHIA MONSTER ENERGY GRAND PRIX OF CZECHIA
topic a răspuns lui xt600 în Cavaleruul Competitii Internationale
Nu sunt atat de optimist, dar sper sa ma insel eu si sa ai dreptate tu.. -
10. NETHERLANDS TISSOT GRAND PRIX OF THE NETHERLANDS
topic a răspuns lui Method în Cavaleruul Competitii Internationale
Pt ca 2022-2024 - Pecco atunci când a prins o moto bună cu feeling bun pe față a fost foarte puternic. Nu spun ca Pecco e mai bun decât MM sau JM,dimpotrivă,insa cred ca Pecco va avea un material sensibil mai bun decât restul. Și asta s-ar putea sa încline balanța hotărâtor în favoarea lui. Don't get me wrong - eu sper sa ia Acosta in 2027 însă Aprilia aia s-ar putea sa ii dea lui Bagnaia un mare plus...cazul Hamilton-Mercedes- am mai amintit de el - dacă ai un avion la dispoziție,tot ce îți trebuie e un pilot decent de rapid ca să iei titlu după titlu... Zarco va mai semna pe inca 2 ani cu LCR.Cel putin asa da el de inteles.Like. -
Scule de calitate - de unde le cumparam?
topic a răspuns lui Silver Arrow în mavetzul Service si intretinere curenta
Am ajuns la o solutie buna. Am luat o scula de la Yato: https://toya24.ro/ro-RO/products/masina-de-slefuit-pneumatica-150mm-10009943?text=masina+slefuit+pneumatica Cel mai mare avantaj fata de cele electrice este ca se poate controla foarte usor turatia, prin clapeta, chiar in timpul lucrului. De asemenea nu oscileaza ca nebuna si are stabilitate buna pe suprafata de lucru. Este nevoie de un compresor pe masura. Am facut ceva probe si bag seama ca asta al meu se descurca onorabil: un Michelin de 2,2 kW cu butelie de 100 L. Sa vedem cum se va comporta in timp. -
10. NETHERLANDS TISSOT GRAND PRIX OF THE NETHERLANDS
topic a răspuns lui frigider în Cavaleruul Competitii Internationale
fake news, e clar ca a uitat sa lase cricu si a scapat-o pe jos, nu a fost "cazatura". nu inteleg de ce ai crede ca Peco va emite pretentii cand a fost la uzina cu cea mai buna moto si 1 in 2024- a pierdut vs JM la client 2 in 2025 a venit MM si a uitat sa mearga 3 in 2026 incepe sa mearga dar cum e depasit pla - nu poa sa faca nimic. pe langa MM si Pedro o sa fie si Q pe o moto noua, JM la fel. Peco si cand a mers bine - aproape mereu era JM in ceafa lui, nu era mereu primu ducati, asta incerc sa zic da baietii aia mm si pedro si q mai mereu erau ei prima moto. te pune pe ganduri. -
10. NETHERLANDS TISSOT GRAND PRIX OF THE NETHERLANDS
topic a răspuns lui Method în Cavaleruul Competitii Internationale
Nu e chiar asa - dacă Aprilia va avea un edge (și suspectez ca va avea),și motoreta aia are feeling pe față,Pecco s-ar putea sa fie periculos cu ea. Nu subestima materialul de concurs. Ok - nu afirm asta pt ca sunt f multe variabile - s-ar putea ca Aprilia sa nu fie prima s-ar putea ca Pecco sa nu se adapteze la ea șamd.Dar nici nu mi se pare ca nu se poate întâmpla,ba dimpotrivă mi se pare ca tocmai i-au crescut considerabil sansele la a se bate la campionat (cu mutarea la Aprilia). Cazatura lui Marquez la Brno -
10. NETHERLANDS TISSOT GRAND PRIX OF THE NETHERLANDS
topic a răspuns lui damager în Cavaleruul Competitii Internationale
Doar ca are avantaj MM aici, ca este un pilot care poate sa scoata maxim dintr-o motoreta chiar daca feelingul nu este cel care trebuie. pe langa asta se adapteaza si foarte rapid la orice. -
LGO îl urmărește pe Închirieri, căutări, oferte de garaje
-
