Sari la conținut

Toată activitatea

Acest curent se actualizează automat

  1. Ora trecută
  2. Speedy.K

    Identificare casca

    A, am inteles, dar vezi ca partea de protectie a castilor se degradeaza in timp, chiar daca casca e tinuta in cutie. Nu recomand casti vechi de 20 de ani decat ca bibelou. Mai bine cauti una actuala dar model vintage, exista variante pe piata.
  3. Animat sprintul. Zarcoiu a cam greșit guma, pe finalul cursei a început si mediumul lui sa performeze . Daca data trecuta a castigat si datorita alegerii pneurilor, se pare ca acum a dat-o de gard cu acel pneu mediu pe spate. MM rautăcios, băi frate dar nu putea si el sa-i lase si simpaticului de Bez o mica victorie in sprint
  4. 10 din 11 pentru MM. Frumos final de cursa! Q ma surprinde, face podium pe ploaie. Not bad at all!!! Foarte urata cazatura lui Morbido... Bezz ii arata lui JM ca Aprilia poate. Chiar si in fieful lui Mimisor. Mare satană Marquez ăsta....
  5. Azi
  6. Gata, Zarco marele specialist pe ploaie.. pfff.. Atunci era la el acasă plus a nimerit pneurile bune si nu a intrat la boxe. Maine îl zboară cu tot cu fulgi MM.
  7. Atenție, Sprintul MotoGP s-a mutat la 16:10 datorita unui steag roșu la calificarile moto3
  8. Ok, posibil sa ai dreptate insa Marc stie ca nu te pui cu unu ce nu are nimic de pierdut si totul de demonstrat. Eu raman la parerea ca Zarco ori castiga, ori cade incercand sa castige. Bine, asta nu-l scuteste pe Marc de o eventuala cazatură incapațânându-se sa castige cursa cu orice preț
  9. https://www.facebook.com/100069181936383/posts/1058458856470169/?mibextid=rS40aB7S9Ucbxw6v Semne bune!? Doamne-ajută
  10. MM a jucat asa la Le Mans ca Z era super departe. Aici nu cred ca va putea pune asa mare Gap. Plus ca Z a făcut super treptat timpul, mm a făcut timp cu 1 sec mai rapid decât restul repejor. Deci mm poate scăpa în față, pune 1 sec, gestionează. Șah și mat. Știu ce a zis mm dar plm e circuitul lui, baieteala uneori câștigă. Trăim și vedem.
  11. Pariul meu pentru sprint (si de ce nu pentru cursa) dacă o sa fie ploaie/ud(cel putin azi sunt 99% sanse sa fie ud) e pe Zarco. Omu stie ca are doar de câștigat iar Marc stie ca are doar de pierdut acum cand principalii adversari sunt pe 6(cu un oarecare handicap(problema la mana)) si 11.
  12. Bun pe ploaie Zarco, era cat pe ce să-i ia polul lui Marquez. Bezzecchi pe 3 in prima linie, nu-i rău. Căpitan banania pe 11, nici măcar nu mai schița ceva, enervare, frustrare... Părea așa resemnat, împăcat cu gândul...
  13. shashka

    Identificare casca

    Eu sunt asa ca aia de 70 de ani, care umbla cu pantalonii evazati. Adica am ramas pe timpul meu. Imi plac motoarele si castile anilor 80-90. De aia cautam n-19. XLV-ul meu e de prin 83-84, nu merge cu n-70-2.
  14. Vand top case Kappa 49N Monokey 2 chei Spatar Compartiment pentru acte Placa de primdere Givi Stare buna-prezinta zgarieturi Interior curat Se poate vedea in Alba Iulia inf.la tel.0740128824 Pret:750 rom
  15. Neatzaaaa Prosecco cu limoncello taie greatzaa !!!! PS. Cositoarea taie cheful de viata, sunt rupt, fuck agriculture, nu e de mine munca, plm!!
  16. Speedy.K

    Identificare casca

    Pai vezi ca ti-am dat link, acum exista 70-2.
  17. Donez trimmer electric 220. O ieftinatura, dar merge. Pe mine ma enerveaza firele, deci am cu acumulator, asa ca cu asta nu am ce sa fac. Numai cu ridicare personala din zona Zoo Baneasa. Termen o saptamana de acum,daca nu-lvrea nimeni il arunc.
  18. shashka

    Identificare casca

    Sunt poze de pe net, dar imi plac, si as cumpara una. Cautam un model de n-19, si mi-au aparut undeva pe facebook comediile astea. Initial am crezut ca sunt niste corceli, adica sa fie casca originala, si cozorocul adaptat din plexic.
  19. Buna dimineata! Cositoarea taie greata?
  20. Cumpăr carena dreapta (X), culoare alba pentru Gsxr 600/750 an 2008-2010 ( K8,K8,L0)
  21. Ieri
  22. Vand termoscud aproape nou, a fost folosit la un sfarsit de sezon cateva saptamani, fara niciun defect sau urma de uzura. Pret de nou 700-800 ron, in functie de site.. pret de vanzare 400 ron fix. Ideal predare in Cluj-Napoca, dar cu plata transport in avans, pot trimite si in tara. Poza este de pe net. Contact: mesaj aici pe forum.
  23. V-FOUR

    Proiect IJ 56

    Au trecut 10 ani de când am restaurat Ij-ul 56 si încă sunt fascinat de acest motor, practic de la el a început acest hobby al meu pentru motocicletele vechi. Cineva chiar ma întrebat care este motocicleta mea preferată, din cele 4 restaurate pana acum și i-am răspuns ca Ij-ul 56, deși toate îmi plac
  24. Speedy.K

    Identificare casca

    Grex este marca de buget a lu' Nolan. nolan are 3 niveluri: Grex, de buget, Nolan, normale, X-Lite premium. Cel putin pana in 2018 toate trei marcile se produceau, la nivelurile pe care le-ai spus si tu Dar pe Grex n-a scris niciodata mare Nolan. Deci daca nu e Nolan, e facatura. LE Vad ca acum la importatorul Nolan nu sunt decat cateva casti Grex, la lichidari. Asta inseamna ca ori Nolan nu mai produce sub marca Grex, ori importatorul nu mai aduce. Adevarul e ca Grex nu a prins niciodata in Romania, nici in anii cand lucram acolo. Cine vroia casti bune nu cumpara Grex, cine vroia casti ieftine cumpara alte marci de buget. Si asta din cauza ca nimenu nu stia ca e marca Nolan. A, ar mai putea fi ceva: modele de casti Nolan pentru pietele americana sau asiatica. Alea mereu au fost altfel. Si asta ar explica si eticheta aia cu codul ciudat de culoare din trei cifre. Auzi, dar pana la urma le ai sau sunt poze de pe net? Si daca le ai, de unde?
  25. MirceaB

    Identificare casca

    La un moment dat in grupul Nolan se produceau Grex, varianta low cost, Nolan ca varianta de mijloc si X-lite castile premium. Asta se intampla inainte de anul 2005. Dupa asta, imi aduc aminte ca au oprit productia de Grex (nu stiu din ce motiv) si au ramas doar ultimele doua variante. Am tot incercat sa-mi aduc aminte unde am vazut tipul acela de aerisiri in barba (una frontala si doua in laterale) dar nu am reusit. Dupa ce ia zis Grex, mi-am adus aminte ca un coleg motociclist a avut tipul asta de casca. Cum spuneam, nu se mai fac de multa vreme, cel putin nu sub denumirea asta.
  26. A luat niște trenă de la un anume Marc Nu și ultimul tur când a făcut record. Ziceau Gigeii ca Digia era supărat ca mm era considerat favorit. A fumat ceva, clar. OK pe uscat cu pneuri noi a luat un.5 fata de mm dar pe ud a terminat la 1.4 sec de mm. Vorba aia: posibil s-o dai dar e probabil s-o iei. Nu prea a fost atent Digia la cum decurge campionatul curent. Peco a avut noroc ca n-a făcut tur rapid Vin.
  1. Încarcă mai multă activitate
MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +56000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +20000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...