Sari la conținut

Accident Tineretului 16.03.2011


stefanLCS
 Share

Postări Recomandate

Acum 25 de min pe bulevardul Tineretului

Din pacate dupa ce am filmat am vazut ca nu are sunet...

O sa va spun exact ce sa intamplat

Clio albastru a intors pe linie continua,motocicleta a lovit aripa fata ,cei doi de pe motocicleta au zburat aproximativ 5 m.Pasagerul este cel intins pe jos ,spunea ca il dor coastele,in rest putea sa se miste,iar baiatu care conducea motocicleta avea doar cateva julituri din cate am vazut..Ambulanta a venit in 5 min .

Tanti din Clio a spus "NU L-am vazut" ...................

 

Uitati filmarea aici (nu am reusit sa il urc aici..)

 

http://www.youtube.com/watch?v=zdGexYISkts

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 135
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Mereu vedeam motoru cand plecam de la scoala (invat chiar pe acolo, in Sincai) , si era parcat pe bulevardu unde s-a intamplat accidentul.Cred ca nici la 200 de metrii nu era de casa.

Sanatate maxima lui si pasagerului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BILLABONG de pe forum este... acum se afla la politie, am inteles ca este bine, mai multe nu stiu, am vb 1 min cu el la telefon.

Moto Gs500

Permis de asta vara...

Mai multe nu stiu a ramas sa ma sune, revin cu detalii dupa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aka racheta invizibila

 

Da, a se remarca si numarul mobrei :laugh: ... iar vaca cu cabina de la volan n-a vazut mobra dar cu stalpul ce-a avut ? Nu l-a vazut ? Pai sa faca control oftalmologic, declarata inapta pentru conducerea autovehiculelor pe motiv de dioptrii ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deh,bine ca nu s-a intamplat mai rau.Toate cele bune.

Aia,ce sa mai zic,a zis cineva mai in spate "vaca autista" :laugh:

De aia e bine sa ai tobe care urla,in pofida a ceea ce zic unii,ca si siguranta pasiva sunt extraordinare,daca nu vor sau nu pot sa te vada sunt obligati sa te auda.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fiti intelegatoare cu soferita, macar a tintit catre minunatul de copil. stpid bitch!

Mesaj completat

sunt curios care sunt daunele celui intins pe jos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aa,deci a vazut posterul cu "Adriean",n-a mai intersat-o nimic,linie continua,niste motociclisti,stalpul,nu conteaza,"trebuie sa-l vad pe Adevaratul,manca-l-ar mama de prichindel" :laugh:.

Pai ar fi bine sa-si scoata certificate de la iml inainte sa vorbeasca cu aia.Peste 20 de zile de spitalizare e vatamare corporala grava.

Oricum,chiar daca nu depun ei plangere aia ramane fara permis pe 3 luni ca a intors pe linie continua ceea ce s-a soldat cu un accident cu victime,asta e pe administrativ.

Daca depun plangere,procurorul ii intocmeste dosar penal,ceea ce se poate solda cu inchisoare de la 3 luni la 5 ani si/sau amenda penala (art 184 al 1 si 3 CP mi se pare).Plus ca iarasi pe administrativ i se poate suspenda sau retrage permisul de conducere.

Ei pot in acelasi timp sa o dea in judecata pe civil constituindu-se in parte vatamata.

"manelista" a bagat-o pe maneca,nebunia lui Salam,ce mai :laugh:

Totul depinde de ei,pt ca daca nu depun plangere politia ii da numai pe administrativ 3 luni suspendare + amenda.Si daca depun plangere si o retrag dupa aia,chiar daca s-a facut dosar penal,se da NUP (neinceperea urmaririi penale)

Deci ar fi foarte bine sa ajunga la un "consens" cu ei,oricat ar costa-o consensu.Bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Femeia a intros pe linie dublacontinua, baietii sunt bine, se afla acum la I.M.L.

Dureri de picioare etc,

Maine se intalnesc cu Duduia sa discute....

 

alt specimen cu carnet, crede ca ia luat masa si cu tasu bulevard, intoarce unde o taie capu, dar traim in romania :laugh: totusi: IMI PLACE MULT ECHIPAMENTU LOR, PARE FOARTE FOARTE REZISTENT LA ASFALT,, ce firma este??? :laugh: ......era mai bine echipat baiatu cu scuter, tot respectu ptr el, ptr baietii cu motoru :laugh:

Editat de CLM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu sunt misogin dar nu inteleg cum politia Romana sustine ca femeile sunt mai atente la volan decat barbatii "poate la ruj sau la ptivit in oglinda cum ii sta parul" Multa sanatae baietilor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu sunt misogin dar nu inteleg cum politia Romana sustine ca femeile sunt mai atente la volan decat barbatii "poate la ruj sau la ptivit in oglinda cum ii sta parul" Multa sanatae baietilor

 

Pe baza unor statistici care dau bine pe sticla la realizari..Este normal ca 1 mil de barbati sa genereze mai multeb accidente decat 100 mii de femei..

 

Bine ca s-a terminat doar cu atat pentru baieti..(suna aiurea ,,bine".. ) .Insanatosire grabnica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa fim seriosi, multi intorc pe linie dubla continua, si eu fac asta, si cu masina,si cu moto (nu fac din asta un sport, dar uneori decat sa merg nu stiu cat in directia opusa, intorc..) dar belesc bine ochii cand o fac.

 

Bine ca sunt bine oamenii, cat despre echipament, la fel, toti facem prostii, si de cele mai multe ori scapam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aa,deci a vazut posterul cu "Adriean",n-a mai intersat-o nimic,linie continua,niste motociclisti,stalpul,nu conteaza,"trebuie sa-l vad pe Adevaratul,manca-l-ar mama de prichindel" :laugh:.

Pai ar fi bine sa-si scoata certificate de la iml inainte sa vorbeasca cu aia.Peste 20 de zile de spitalizare e vatamare corporala grava.

Oricum,chiar daca nu depun ei plangere aia ramane fara permis pe 3 luni ca a intors pe linie continua ceea ce s-a soldat cu un accident cu victime,asta e pe administrativ.

Daca depun plangere,procurorul ii intocmeste dosar penal,ceea ce se poate solda cu inchisoare de la 3 luni la 5 ani si/sau amenda penala (art 184 al 1 si 3 CP mi se pare).Plus ca iarasi pe administrativ i se poate suspenda sau retrage permisul de conducere.

Ei pot in acelasi timp sa o dea in judecata pe civil constituindu-se in parte vatamata.

"manelista" a bagat-o pe maneca,nebunia lui Salam,ce mai :laugh:

Totul depinde de ei,pt ca daca nu depun plangere politia ii da numai pe administrativ 3 luni suspendare + amenda.Si daca depun plangere si o retrag dupa aia,chiar daca s-a facut dosar penal,se da NUP (neinceperea urmaririi penale)

Deci ar fi foarte bine sa ajunga la un "consens" cu ei,oricat ar costa-o consensu.Bafta.

 

Azi merg la iml sa isi ridice certificatele(cred) apoi se intalnesc cu duduia.

Nu cred ca are pe ce sa le dea 20 de zile de spitalizare, eu am stat 1luna jumatate in spital dintre care 4-5zile in coma si mi-au dat 60-65 de zile de spitalizare... deci... pica faza cu vatamere corporala grava.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...