Sari la conținut

Honda Cbf 600 S


UzZy
 Share

Postări Recomandate

Din pacate nici eu nu prea pot sa plec doua zile. Pentru aia de o zi ma bag in masura in care sunt liber in we respectiv. Merge si un suc. Daca iese cineva maine la mult discutata Moto Thursday putem sa ne oprim la un suc dupa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Din pacate nici eu nu prea pot sa plec doua zile. Pentru aia de o zi ma bag in masura in care sunt liber in we respectiv. Merge si un suc. Daca iese cineva maine la mult discutata Moto Thursday putem sa ne oprim la un suc dupa.

 

 

Sunt de acord si cu o iesire la un suc in timpul saptamanii; chiar e mai indicat asa pana ajungem sa ne cunoastem mai bine.

Intre 6-10 aprilie ce ziceti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

weekendurile asta si urmatorul nu's. dar pe 17 aprilie m-as baga la o tura de o zi.

Stiu doar pe Thrill si pe Adrian cum merg ca am iesit la o tura cu ei (ce amintire frumoasa :lol: ) si chiar cum calaratii de CBFuri sunt mai cu capul pe umeri, doua zile e prea mult din prima :)

 

ramane valida strigatura pentru joia la constitutiei pe la orele 20, sper sa fie si maine frumos sa merg. De acolo, mergem la Ursu ca se lauda cu striptease :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa un research am ajuns la concluzia ca am de ales intre Hepco & Becker si GIVI TN369. Din poze am impresia ca Givi arata mai bine dar din pacate nu l-am gasit prin Romania nici pe Louis deci in in final o sa-mi comand un Hepto & Becker asta bineinteles daca numai aveti si alte sugestii :lol:

 

In ceea ce priveste intalnirea de diseara o sa incerc sa particip si eu sper sa va gasesc....

 

Merci pentru raspuns.

 

Asfalt uscat si fara gropi...

 

Salut,

nu stiu daca ti-ai rezolvat problema dar iti dau o mana de ajutor.Dupa parerea mea este mult mai estetic cel de la Givi (TN369) decat cel de la hepco & Becker.Si eu am avut aceeasi dilema anul trecut si dupa ce am cantarit bine lucrurile am ales Givi si sunt foarte multumit de aspect/calitate/utilitate.

Eu am comandat produsul la dealer-ul Honda, Motor Show, situat pe strada Gheorghe Duca (pe langa gara de Nord).Mi l-au adus cam in doua saptamani si parca am platit pe el in jur de 350 RON.Cu cativa zeci de RON mi l-au si montat la service-ul lor, undeva in parcul Institutului Politehnic din Militari.

Tot de la ei am luat si un suport foarte fain de topcase, diferit de cel original Honda (bare curbate).

Se prinde pe lateral si in caz de Doamne fereste, iti protejeaza si carenele spate de la motocicleta.Si ala este tot de la Givi si daca te intereseaza ma pot uita prin acet si iti dau codul.O sa incerc sa postez si foto.

Sper sa iti fie de folos informatiile.

Asfalt uscat si mare grija la gropi !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

nu stiu daca ti-ai rezolvat problema dar iti dau o mana de ajutor.Dupa parerea mea este mult mai estetic cel de la Givi (TN369) decat cel de la hepco & Becker.Si eu am avut aceeasi dilema anul trecut si dupa ce am cantarit bine lucrurile am ales Givi si sunt foarte multumit de aspect/calitate/utilitate.

Eu am comandat produsul la dealer-ul Honda, Motor Show, situat pe strada Gheorghe Duca (pe langa gara de Nord).Mi l-au adus cam in doua saptamani si parca am platit pe el in jur de 350 RON.Cu cativa zeci de RON mi l-au si montat la service-ul lor, undeva in parcul Institutului Politehnic din Militari.

Tot de la ei am luat si un suport foarte fain de topcase, diferit de cel original Honda (bare curbate).

Se prinde pe lateral si in caz de Doamne fereste, iti protejeaza si carenele spate de la motocicleta.Si ala este tot de la Givi si daca te intereseaza ma pot uita prin acet si iti dau codul.O sa incerc sa postez si foto.

Sper sa iti fie de folos informatiile.

Asfalt uscat si mare grija la gropi !!!

 

Multumesc pentru sugestie dar pentru crash bars e prea tarziu, am comandat de pe Louis, Hepco & Decker. As vrea si suport de topcase daca poti sa-mi trimiti codul si-o poza ti-as ramane recunoscator.

 

Sunt de acord si cu o iesire la un suc in timpul saptamanii; chiar e mai indicat asa pana ajungem sa ne cunoastem mai bine.

Intre 6-10 aprilie ce ziceti?

 

Cum ramane cu intalnirea? Eu propun seara de vineri ( 9 apr) pentru suc si ziua de sambata (10 apr)pentru excursie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru sugestie dar pentru crash bars e prea tarziu, am comandat de pe Louis, Hepco & Decker. As vrea si suport de topcase daca poti sa-mi trimiti codul si-o poza ti-as ramane recunoscator.

 

 

 

Cum ramane cu intalnirea? Eu propun seara de vineri ( 9 apr) pentru suc si ziua de sambata (10 apr)pentru excursie.

 

 

 

Vineri sa fie! Ne intalnim in Pta. Constitutiei la ora 18.45 si dupaia bem un suc in Biker's Bar din Baneasa.

Mai vine cineva? Ar fi cool sa ne strangem cat mai multi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In piata Constitutiei ? :laugh: Merge si asa.

Cat despre suc, daca te referi la ala din Otopeni (nu Baneasa), eu as prefera in alta parte. Mi se pare prea scump si prea departe pt un suc. Mai degraba as propune prin Regie, pe la Piranha sau alta locatie de pe acolo. Sper sa fie destul de cald sa stam la terasa si nu inauntru.

Vineri sa fie! Ne intalnim in Pta. Constitutiei la ora 18.45 si dupaia bem un suc in Biker's Bar din Baneasa.

Mai vine cineva? Ar fi cool sa ne strangem cat mai multi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In piata Constitutiei ? :) Merge si asa.

Cat despre suc, daca te referi la ala din Otopeni (nu Baneasa), eu as prefera in alta parte. Mi se pare prea scump si prea departe pt un suc. Mai degraba as propune prin Regie, pe la Piranha sau alta locatie de pe acolo. Sper sa fie destul de cald sa stam la terasa si nu inauntru.

 

Ne vedem acolo si stabilim de comun acord unde o sa bem, fara alcool :laugh: .

 

Zbye

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vineri sa fie! Ne intalnim in Pta. Constitutiei la ora 18.45 si dupaia bem un suc in Biker's Bar din Baneasa.

Mai vine cineva? Ar fi cool sa ne strangem cat mai multi.

 

Fir-ar sa fie !!!

Exact intre 8 si 12 Aprilie sunt plecat din tara!

Stiu ca nu este OK sa va rog sa mutati intalnirea numai ptr mine insa poate exista vreo sansa sa o decalam cu un weekend.

As avea ocazia sa va intalnesc si eu ptr prima oara (mai putin cu Fan Fane cu care m-am vazut in cartier)

Ce ziceti ???

Mesaj completat

Multumesc pentru sugestie dar pentru crash bars e prea tarziu, am comandat de pe Louis, Hepco & Decker. As vrea si suport de topcase daca poti sa-mi trimiti codul si-o poza ti-as ramane recunoscator.

 

 

 

Cum ramane cu intalnirea? Eu propun seara de vineri ( 9 apr) pentru suc si ziua de sambata (10 apr)pentru excursie.

 

Ma uit in acte in seara asta si incerc sa gasesc si ceva poze dupa ce am montat topcase-ul.

Nu stiu cat de tarziu ajung deoarece moto este sub prelata si intr-un loc mai ascuns de privirile curiosilor.

Cum maine dimineata plec din tara, ori reusesc in seara asta si iti trimit, ori lunea viitoare, dupa ce ma intorc.

Tare mi-ar fi placut sa ma vad si eu cu voi weeken-ul asta !!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fir-ar sa fie !!!

Exact intre 8 si 12 Aprilie sunt plecat din tara!

Stiu ca nu este OK sa va rog sa mutati intalnirea numai ptr mine insa poate exista vreo sansa sa o decalam cu un weekend.

As avea ocazia sa va intalnesc si eu ptr prima oara (mai putin cu Fan Fane cu care m-am vazut in cartier)

Ce ziceti ???

Mesaj completat

 

 

Ma uit in acte in seara asta si incerc sa gasesc si ceva poze dupa ce am montat topcase-ul.

Nu stiu cat de tarziu ajung deoarece moto este sub prelata si intr-un loc mai ascuns de privirile curiosilor.

Cum maine dimineata plec din tara, ori reusesc in seara asta si iti trimit, ori lunea viitoare, dupa ce ma intorc.

Tare mi-ar fi placut sa ma vad si eu cu voi weeken-ul asta !!!!

Nu e nici o graba cu topcase-ul, ar fi frumos sa ne intalnim si sa mi-l arati :laugh: , daca ne place intalnirea de vineri mai organizam una si saptamana viitoare ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate vineri seara sunt la o petrecere si nu pot sa vin.

 

Daca va intalniti si stabiliti ceva pentru sambata, postati si pe forum. In caz ca ma trezesc in timp util, incerc sa vin si eu. Cu conditia sa nu fie mai mult de 400-500KM ca trebuie sa fac revizia.

 

P.S. Am si eu topcase de la GIVI disponibil pentru studiu :blink:.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-as bucura daca se tine in Pirania (regie) o intalnire a CBF-urilor, intr-o zi dupa servici.

 

Vineri seara, 9 aprilie, ora 18

Locatie : Pirania

Scop : taclale la un suc

 

Care se baga?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiu ca e un post disperat dar asta e:

are careva o aripa fata de vanzare ? banuiesc ca se potriveste la o cb 600 hornet 2004 ?

spor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baieti... Deja s-a stabilit un loc si o ora. Piata Constitutiei 18.45. Dupa aia putem merge si in Piranha. Dar hai sa nu ne spargem deja in 2 grupuri...

Vineri seara, 9 aprilie, ora 18

Locatie : Pirania

Scop : taclale la un suc

 

Care se baga?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baieti... Deja s-a stabilit un loc si o ora. Piata Constitutiei 18.45. Dupa aia putem merge si in Piranha. Dar hai sa nu ne spargem deja in 2 grupuri...

 

Da, fratilor.

 

Haidem toti frumos in Piata Constitutiei, ne adunam acolo intre 18:45 si 19:15 si ne hotaram incotro mergem la un pahar de vorba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma s-a hotarat ceva. Ramane in piata pentru toata lumea sau e pe bisericute. Ca si suntem multi rau ca sa ne impartim?

 

 

Ne intalnim in piata cu totii la ora precizata mai sus si apoi decidem ce urmeaza sa facem; cel mai probabil vom merge in piranha la un suc. Vremea sa fie cu noi!

Mesaj completat

Vremea-i mult mai faina decat ma asteptam; e cineva interesat de excursia propusa aseara (daia-oltenita) ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

sunt posesorul unei Honda CBF 600 SA model 2008. Pana in prezent am facut aprox 16000 km si ma declar foarte multumit.

 

Vreau sa-mi achizitionez pana la inceputul verii un top box original honda. Insa nu sunt foarte hotarat asupra modelului: cel de 35 L sau cel de 45. Incercarea mea de a afla mai multe informatii de la Inter motorcycle despre dimensiunile fiecarui model, pentru a-mi face o parere despre cum o sa fie pe motor, a esuat.

 

Poate e cineva printre posesorii de CBF 600 SA care are un top box original de 35L sau 45L si ma ajuta cu detalii despre cum vine pe motocicleta, dimensiuni, e prea mare cel de 45L, etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am vazut cutiile montate pe motocicleta in showroom si mi s-au parut ok, nici mari nici mici. Era tot setul - genti laterale si topcase de 45l. Doar cu topcase de 45 cred ca arata un pic cam mare, dar in afara de aspect nu cred ca e nimic deranjant, cel de 35l nu e poseta iar diferenta aia de 10L poate fi utila daca faci touring sau daca ai ceva care incape doar in cel mare. Vreo 35 de litri are rucsacul meu actual si nu e prea incapator, desi fiind rucsac e si un pic elastic, mai inghesui la nevoie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...