Sari la conținut

Indian motorcycles


Blackrider
 Share

Postări Recomandate

sa va arat si eu un indian folosit in cel de-al doilea razboi mondial. l-am fotografiat in palm springs la air museum.

post-9658-1211441899_thumb.jpg

post-9658-1211441945_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 357
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 7 months later...
Superbe, dar ar trebui sa li se schimbe numele. Indian nu e corect politic, trebuie sa li se spuna "Native American".

 

Na si tu,acuma...Poate sa scrie si Mobra,pe ea,numai a mea sa fie,una de-asta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Na si tu,acuma...Poate sa scrie si Mobra,pe ea,numai a mea sa fie,una de-asta...

 

Pentru o suma de aprox. "numai" 32.000 $ , oricare din modele poate fi al tau! Evident asta in State!

 

In rest, fara cuvinte! Ar fi de prisos!

Legenda a renascut!

Super!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Superbe,da' parca sunt Wild Star usor modif...Cand n-ai prea multi bani merge si un Drifter de 1500

 

 

sa-mi fuck una :D ....nene,tu nu esti din filmul asta, asai?...

adaug: "si motorul meu,cind ma uit la el,parca-i vulcan de 800" :scratch: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu, shovelheadu arata ca o viraga de 535 "usor" modificata :D

 

vreau poze! :P

 

 

on-topic: mie imi place varianta old-timer de Chief, asta noua e faina, da' prea lucitoare. n-as refuza-o in nici un caz..., dar as revopsi-o, la un moment dat, ...vintage :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu si-au ales prea bine momentul. "Scoala de te culca" e primul lucru care imi vine in minte. Piata de mobre a scazut cam 40% fata de anul trecut in State si nu cred ca a atins punctul de jos, toti producatorii au redus productia, multi la jumatate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu si-au ales prea bine momentul. "Scoala de te culca" e primul lucru care imi vine in minte. Piata de mobre a scazut cam 40% fata de anul trecut in State si nu cred ca a atins punctul de jos, toti producatorii au redus productia, multi la jumatate.

 

Tocmai de aia vor incepe prudent, cu o productie de maxim 1000 de bucati pe an. Primele reactii de la dealeri cica ar fi pozitive, multe modele fiind deja precomandate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Motocicletele Indian ajung in Europa

 

1659.jpg

 

Dupa un an de negocieri, legendarul producator Indian Motorcycle, primul constructor de motociclete din S.U.A., a venit in sfarsit in Europa, primul dealer oficial fiind deschis in Franta.

 

Astfel pe 20 martie, Indian Motorcycle a anuntat primul sau importator si distribuitor din afara Statelor Unite, acesta fiind reprezentat de compania franceza Paul Chedid Automotive, cu sediul in Paris. Aceasta va fi responsabila de comercializarea si promovarea gamei de motociclete Chief 2009 cu toate cele 4 versiuni ale sale, Standard, Deluxe, Road Master si Vintage, dar si a gamei de haine si accesorii originale. Compania va crea in timp o retea de distributie in Franta, Monaco, Belgia si Luxembourg.

 

Paul Chedid a declarat despre visul sau de a se implica in dezvoltarea unui brand de motociclete: “Cand mi-a fost prezentata oportunitatea de a importa faimosul brand Indian, m-am aratat interesat imediat. Aceste motociclete sunt adevarate legende, au un design unic si sunt fabricate manual. Sunt foarte mandru de sansa oferita de a le importa si a le prezenta clientilor in showroom-ul nostru din Paris, acesta fiind un prim pas inaintea dezvoltarii unei retele de dealeri.

 

Paul Chedid Automotive este o companie franceza specializata pe importul automobilelor americane Hummer, Cadillac si Corvette.

 

Sursa: Motoflash

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 years later...

Ahoi!
Cine a mers cu asa ceva,ce modele va plac, ce pareri aveti despre motocicletele astea?


http://www.indianmotorcycle.com/

Chief Dark Horse eu zic ca e uimitor!

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pINA ATUNCI,ATENTEZ LA UN KAWASAKI

Ahoi!

Cine a mers cu asa ceva,ce modele va plac, ce pareri aveti despre motocicletele astea?

 

(Domnii moderatori, daca mai e un topic dedica va rog sa mutati acolo acest topic/post)

 

http://www.indianmotorcycle.com/

 

Chief Dark Horse eu zic ca e uimitor!

 

VINTAGE CLASSIC.....wub.gif

Pina sa am bani bani de-asa ceva (vreodata ...?! ) ,o sa atentez la "replica", adica la un Kawasaki Drifter 1500...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si merge si mult mai bine. cititi review-urile de peste ocean despre noile modele "indian". Tot alea din perioada interbelica sunt mai fiabile:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

VINTAGE CLASSIC.....wub.gif

Pina sa am bani bani de-asa ceva (vreodata ...?! ) ,o sa atentez la "replica", adica la un Kawasaki Drifter 1500...

Zilele astea am vazut un anunt aici http://www.bikeshop.ro/motociclete/anunturi-vanzare-motociclete-second-hand-indian-chief-din-2003-405036.html pur si simplu am fost orbit de frumusetea ei!

 

Am mers cu Drifter de 800cc, pot sa zic ca pur si simplu eram cu barca pe un rau lin! E de vis si Drifterul, dar un Indian cred-ca e cu totul alta mancare!

 

si merge si mult mai bine. cititi review-urile de peste ocean despre noile modele "indian". Tot alea din perioada interbelica sunt mai fiabile:)

Uite un video care e review la modelul din 2009

 

Moto-ul Indian "Built Like Rock To Take Hard Knocks"

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dap e vis. motor S&S care necesita la 50.000 de km segmentare, finisare execrabila, ciclistica de doi lei, atentie ma refer la gama "Gilmore", nu la cele care s-au batut umar la umar cu HD

 

dap e vis. motor S&S care necesita la 50.000 de km segmentare, finisare execrabila, ciclistica de doi lei, atentie ma refer la gama "Gilmore", nu la cele care s-au batut umar la umar cu HD.

P.S.

Si cand ma refer la review ma refer la cele facute de ziaristii revistelor moto bcare s-au dat cu el. Nu la prezentarile comerciale :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dap e vis. motor S&S care necesita la 50.000 de km segmentare, finisare execrabila, ciclistica de doi lei, atentie ma refer la gama "Gilmore", nu la cele care s-au batut umar la umar cu HD

In final toate au plusuri si minusuri, important e sa alegi ceeace ii place sufletului!

Inca un video pentru curiosi

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In final toate au plusuri si minusuri, important e sa alegi ceeace ii place sufletului!

Inca un video pentru curiosi

Corect. Ca design e superb si a fost prima mea optiune pt mine acum cateva luni.Mai au insa de lucrat si de recuperat ca sa scoata pe teava o mobra cu adevarat buna. M-am documentat si am spus pas. Am optat pt HD sa vad cu ce se mananca, dar cand va aparea un motor Indian la fel de bun ca in vremurile sale de glorie, atunci voi strange din poponet cativa ani pentru a-l avea in batatura :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri


@foxdesert sunt de acord cu tine, dar daca mi a-si permite unu cu siguranta a-si cumpara si nu mi-ar pasa de problemele pe care le are sau o sa le aiba pentru ca in final la toate apara probleme (mai des sau mai rar asta-i alta discutie). Ideea e ca pe mine personal ma unge la suflet o astfel de bijuterie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...