Sari la conținut

Accident Mortal (Com.Castelu - Constanta)


adrian91089
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 170
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

70?????

un viraj lejer pe care nu a putut sa il ia?

 

 

.... selectie naturala.

 

mare pacat. poate intelegeti o data ca motocicletele de circuit sunt destinate acestuia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baiatzii care au fost cu el spre mare ..au spus ca a fost vina lui bogdan...cu cateva minute ininte un alt prieten de allor a avut un accident mai minor restu d motociclisti urmand sa il astepte la o benzinarie..intre timp a avut loc accidentu lui bogdan ....soferul din masina cu care s-a lovit bogdan era destul d smecher..ofiter in marina sau ceva d genu....,,,eu zic ca asta e ghinion... dintr-un singur grup de motociclisti sa se imprastie 3 si unu sa moara:(rip bogdane...izabela fi tare...stiu ca e greu...:bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

70?????

un viraj lejer pe care nu a putut sa il ia?

.... selectie naturala.

 

mare pacat. poate intelegeti o data ca motocicletele de circuit sunt destinate acestuia.

 

Sub egida ma cheama stulewa si sunt un bou......

Mai baiatule, selectia naturala poate sa vina si la tine, hai odata la vreo inmormantare cu idioteniile astea si vei regreta o viata. Scuteste-ne de tine si du-te in padure si da-te acolo. Singur.

D-zeu sa te odihneasca Bogdane. Rip :bigstar:

Editat de dopeman1979
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un motociclist care se indrepta spre litoral si-a pierdut viata, sambata dimineata, in urma unui accident rutier petrecut pe DN 22 C, in afara localitatii constantene Castelu, transmite corespondentul NewsIn.

 

Seful Biroului Drumuri Nationale si Europene al Serviciului Politiei Rutiere Constanta, subcomisar Tudorel Dogaru, a declarat ca Bogdan Crai, de 22 de ani, din Bucuresti, conducea o motocicleta marca Honda dinspre Bucuresti spre Constanta.

 

El era insotit, pe alte doua motociclete, de doi prieteni si mergeau la mare. Subcomisarul Dogaru spune ca din primele cercetari s-a stabilit ca tanarul s-a angajat intr-o depasire, incalcand linia continua.

 

Motociclistul a intrat in coliziune cu un autoturism Ford Mondeo, condus din sens invers de Daniel Virgil Gheorghe, de 24 de ani. In urma impactului, motocicleta a fost proiectata intr-una dintrecelelalte doua motocicletele, condusa de Daniel Antoniu Limban, de 24 de ani, care circula in fata sa.

 

Politistii sustin ca Bogdan Crai a murit pe loc, iar conducatorul celeilalte motociclete a fost si el ranit, dar nu a necesitat internarea in spital.

 

:bigstar: :) DUMNEZEU SA-L ODIHNEASCA IN PACE! NE VEI LIPSI BOGDAN! :blink: :blink:

 

 

in primu rand as vrea sa lamuresc situatia ca sa incetati cu aceste discutii inutile care nu fac decat rau ...am plecat spre liberty parade 15 motociclisti din bucuresti la 5 am (nu 3)...neam oprit toti in medgidia sa bagam benzina si am plecat ...eu cu inca 5-6 prieteni am luato in fatza , am trecut prin curba aia fara nici o problema ( nu era nisip , nu era nimik ) ...bogdan si cu restu au ramas un pic mai in spate ...cand am ajuns in constanta primisem mesaj de la un prieten cum ca Bogdan ar fii murit la iesirea din com Castelu ..cand am ajuns noi inapoi politia si salvarea era deja acolo ...multi vb din auzite dar niciunu nu a fost acolo ...Bogdan nu sa angajat in nici o depasire si politia a scris asta la locu accidentului , nu inteleg de ce acum povestea e schimbata ...pur si simplu Bogdan a luato drept iesind pe contrasens , nimeni nu intelege de ce...antoniu era in spate si nu a mai putut evita si a cazut si el ...tin sa precizez ca Bogdan mergea bine pe motor si nu era genu de pers care sa se dea mare ...era un baiat de nota 10 si ma bucur ca am avut onoarea sa il cunosc ...domnu din Ford la evitat cat a putut ca atlfel il lua frontal ... pauza luasem cu aprox 5 km inainte ...Bogdan avea pe el geaca , casca si manusi ...am inteles ca lumea vb ca noi lam lasat acolo ...nu este adevarat ...am stat TOTI pana la ora 2 PM (aprox) cand au venit fratii Bardac sa aduca motoarele la Bucuresti ...RIP BOGDAN !! sincere condoleante familiei

Editat de ariciu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

În primul rând: Dumnezeu să-l odihnească in pace Âşi să aibă grijă de el acolo unde e acum.

 

În al doilea rând: După ce am citit tot topicul Âşi după ce s-a vehiculat ideea unei căderi de calciu sau ceva de genul ăsta, nu mă pot gândi decât la un singur lucru, "point fixation". Cei care il cunoÂşteau Âşi Âştiau cum merge, ar putea să se gândească un pic dacă ăsta ar fi putut fi motivul ieÂşirii lui pe contrasens.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si noi am avut situatii in care am luat-o in fatza iar cei, ori cel din spate a avut accident. E inutil sa va invinovatiti acum, nu aveai de unde sa sti ce avea sa se intample. E pacat ca a murit asa tanar, oricum, accidentul pare sa fie unul destul de bizar, dar la urma urmei de asta e accident, pacat de bogdan, sunt sigur ca era un tip de treaba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Citesc si ma ingrozesc.Dupa ce am fost la Sibiu si ne-am alergat ca descreieratii aflu ca in curba in care am avut eu accident de masina acum cateva luni un cunoscut din lumea virtuala si care avea fireblade,dar zic eu cam putina experienta pt el s-a dus.R.I.P!Si inca un motiv sa renuntam la motoare! :bigstar: :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inca nu'mi vine sa cred....cand am vazut pe mess statusuri "rip bogdan" niciodata nu mi'am inchipuit ca era vorba de el.....stiu ca era f prodent, conducea bine, avea experienta....n'am cuvinte imi pare rau ca nu am stiut din timp de inmormantare ...:bigstar:(((((((((((((((((((((((((((((((((sa'i fie tarana usoara....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

placerea pe care o ai cand mergi cu motorul e unica, nu cred ca voi renunta vreodata, dar asemenea evenimente ma intristeaza si incetul cu incetul ma gandesc daca e bine ce fac.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

TRIST!!! Nu pot/putem blama pe nimeni, nu ne putem descarca nervii pe nimic. Pur si simplu s-a intamplat.

 

Dumnezeu ii i-a pe cei mai buni aproape de El..............de neinteles.

 

 

:bigstar: :) :blink: RIP :blink: :wave: :haha:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

70?????

un viraj lejer pe care nu a putut sa il ia?

.... selectie naturala.

 

mare pacat. poate intelegeti o data ca motocicletele de circuit sunt destinate acestuia.

 

Selectia Pu...lii, bai stulewa eu te stiu pe tine de cand am mers cu totii la bulgari, iar tu care nu aveai nici asiguare nici verificare parca, mergeai ca un descreierat, (sorry dar asa era) terceai prin pasaj ca un nebun si te bagai intre noi toti ca sa iti auzim esapamentul ala al tau.

 

Ar trebui sa te intrebi ce parere au motociclisti care te-au vazut in ziua accea despre tine, cred k ...in fine.

Sorry daca am deranjat dar de atunci am vrut sa iti zic si nu am avut ocazia.

 

--- Mesaj completat în 30 Jul 2007 23:29 -------------
Un baiat de teaba care a trait frumos, alaturi de care am calatorit, am petrecut si cate si mai cate am facut impreuna de la care azi ne-am luat la revedere si pe care nu il vom uita niciodata.

 

:bigstar: Asfalt uscat in Rai Bogdan, prietenii nu te vor uita niciodata! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

22 de ani, tanar, tot viitorul in fata !

 

Un accident i-a pus capat, deodata toata viata familiei lui s-a schimbat, prea multa suferinta am vazut azi in ochii parintilor lui, oare are rost sa ne riscam viata de fiecare data cand iesim la " o tura " ?

 

Suntem pasionati.. deci raspunsul este Da !

 

Pacat .. pacat .. si iarasi pacat de ceea ce sa intamplat.

 

Dumnezeu sa-l odihneasca in pace si sa aibe grija de el acolo sus !

 

R.I.P. Bogdan

 

:bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...