Sari la conținut

Accident Mortal (Com.Castelu - Constanta)


adrian91089
 Share

Postări Recomandate

R.I.P. :) :blink: :blink:

D-zeu sa-l ierte!

 

Intr-o alta ordine de idei nu inteleg de ce unii dintre noi incerca cu tot dinadinsul sa fie mai altfel decat ceilalti facand tot felul de supozitii care mai de care mai rautacioase pierzand si ultima farama de respect in fata MORTII! Ceea ce s-a intamplat cu adevarat probabil ca stiu la ora asta doar D-zeu si Bogdan!

 

De cealalta parte observ si aceea atitudine de a ne plange de mila si de a ne face singuri frica de a mai urca pe motor! Stimati colegi in ale motociclismului, am ales aceasta pasiune fara a fi impinsi de la spate, constienti fiind ca de fiecare data cand plecam la drum avem ca partener MOARTEA! Si de fiecare data nu ezitam si bagam I a! Asta spune multe despre fiecare dintre noi!

 

Imi cer scuze daca cineva s-a simtit ofensat! Doleanta mea era o chemare la echilibru si nu caderea fie intr-o extrema, fie in alta!

:bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 170
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Cruiserman daca eu unul am spus ca poate era obosit sau nu a mincat si putea sa fie o cadere de ceva sa zicem o glicemie mica nu cred ca am fost rautacios .Asta in caz ca te referi la mine ,daca ai citit toate posturile mele, nu cred ca am jignit pe cineva sau am fost vreodata rautacios ,mai ales in aceasta situatie.E drept daca ma voi simti atacat pe nedrept, voi reactiona in consecinta ,dar sper sa nu fie cazul. Cind am sugerat cele de mai sus am facut-o deoarece am inteles ca stapinea bine motorul si nu exista o explicatie pentru cele intimplate si trageam un semnal de alarma pentru cei ce isi forteaza limitele. nu am vrut sa supar pe nimeni. Dar sper ca nu la mine te refereai !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P. :bigstar: :) :blink:

D-zeu sa-l ierte!

 

Intr-o alta ordine de idei nu inteleg de ce unii dintre noi incerca cu tot dinadinsul sa fie mai altfel decat ceilalti facand tot felul de supozitii care mai de care mai rautacioase pierzand si ultima farama de respect in fata MORTII! Ceea ce s-a intamplat cu adevarat probabil ca stiu la ora asta doar D-zeu si Bogdan!

 

De cealalta parte observ si aceea atitudine de a ne plange de mila si de a ne face singuri frica de a mai urca pe motor! Stimati colegi in ale motociclismului, am ales aceasta pasiune fara a fi impinsi de la spate, constienti fiind ca de fiecare data cand plecam la drum avem ca partener MOARTEA! Si de fiecare data nu ezitam si bagam I a! Asta spune multe despre fiecare dintre noi!

 

Imi cer scuze daca cineva s-a simtit ofensat! Doleanta mea era o chemare la echilibru si nu caderea fie intr-o extrema, fie in alta!

 

... ceea ce era de spus !!!!

 

RIP :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sub egida ma cheama stulewa si sunt un bou......

Mai baiatule, selectia naturala poate sa vina si la tine, hai odata la vreo inmormantare cu idioteniile astea si vei regreta o viata. Scuteste-ne de tine si du-te in padure si da-te acolo. Singur.

D-zeu sa te odihneasca Bogdane. Rip :bigstar:

 

mai pilotilor profesionisti voi credeti ce e prima oara cand vad astfel de mesaje in care cunoscuti d-ai mei dau coltu???<sau credeti ca nu am nici cea mai mica idee despre bogdan>

credeti ca e prima oare cand vin la o inmormantare a unui cunoscut??? nu ma dau mare dar spre deosebire de voi am privit moartea in ochi de mai multe ori si am vazut-o lundu-mi din brate buni prieteni <...da, e ca in filme.... sa vrei sa faci ceva si sa nu poti... e greu sa treci peste asta>

cat despre selectia naturala...mda o sa vina si la mine ca nici io nu sunt cu toti biscuitii in raft.

de ce selectie naturala? pai sa va explic celor care nu ati inteles:85-90% din pilotii ce frecventeaza acest forum nu au nici o legatura cu motocicletele de viteza dar totusi da bine pe strada un RR, si lesina toate femeile la semafor cind s-a oprit el,MOTOCICLISTUL, cu bestia lui de nestapanit.... toate bune si frumoase sunteti foarte tari, sa mergenm frate cu 280-320 chiar400 daca se poate dar doar in linie dreapta.

VIRAJUL, DERAPAJUL, CAROSABILUL UD ....ce se intampla la aceste capitole d-lor??? va spun eu:in loc sa acceptati ca nu sunteti de talia unui pilot de GP dati vina pe tot felul de treburi cand va intindeti prin curbe. cred ca ar fi mai sanatos sa analizati cauza cazaturii in loc sa-i injurati pe aia de la rebu.

 

eu cred ca din cauza oboselii acumulate peste noapte Bogdan a atipit in acel viraj<mi s-a intamplat si mie sa atipesc pe motor si am mai auzit si de la altii>din pacate pe contrasens nu era liber....

 

sper ca intr-o zi cand o sa dau coltu sa existe unii dintre voi care in loc sa zica a murit boul ala de stulewa sa isi aminteasca de unele sfaturi de care au tinut cont si poate i-au ajutat.

Editat de stulewa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai pilotilor profesionisti voi credeti ce e prima oara cand vad astfel de mesaje in care cunoscuti d-ai mei dau coltu???<sau credeti ca nu am nici cea mai mica idee despre bogdan>

credeti ca e prima oare cand vin la o inmormantare a unui cunoscut??? nu ma dau mare dar spre deosebire de voi am privit moartea in ochi de mai multe ori si am vazut-o lundu-mi din brate buni prieteni <...da, e ca in filme.... sa vrei sa faci ceva si sa nu poti... e greu sa treci peste asta>

cat despre selectia naturala...mda o sa vina si la mine ca nici io nu sunt cu toti biscuitii in raft.

de ce selectie naturala? pai sa va explic celor care nu ati inteles:85-90% din pilotii ce frecventeaza acest forum nu au nici o legatura cu motocicletele de viteza dar totusi da bine pe strada un RR, si lesina toate femeile la semafor cind s-a oprit el,MOTOCICLISTUL, cu bestia lui de nestapanit.... toate bune si frumoase sunteti foarte tari, sa mergenm frate cu 280-320 chiar400 daca se poate dar doar in linie dreapta.

VIRAJUL, DERAPAJUL, CAROSABILUL UD ....ce se intampla la aceste capitole d-lor??? va spun eu:in loc sa acceptati ca nu sunteti de talia unui pilot de GP dati vina pe tot felul de treburi cand va intindeti prin curbe. cred ca ar fi mai sanatos sa analizati cauza cazaturii in loc sa-i injurati pe aia de la rebu.

 

eu cred ca din cauza oboselii acumulate peste noapte Bogdan a atipit in acel viraj<mi s-a intamplat si mie sa atipesc pe motor si am mai auzit si de la altii>din pacate pe contrasens nu era liber....

 

sper ca intr-o zi cand o sa dau coltu sa existe unii dintre voi care in loc sa zica a murit boul ala de stulewa sa isi aminteasca de unele sfaturi de care au tinut cont si poate i-au ajutat.

 

 

Nu esti bou dupa parerea mea, dar nici suficient de destept sa realizezi ca nu aici este locul pentru morala.Mai ales in cazul asta.Omul a gresit cu ceva sau nu .Se pare ca nimeni in afara de el si Dumnezeu nu stie ce s-a petrecut cu adevarat.Si a platit cu viata.Nu este de ajuns ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite stulewa, eu nu am nimic cu tine, si sper ca selectia naturala sa vina ft ft tarziu.

Cat despre prietenii tai care au dat coltul, imi pare nespus de rau. Crede-ma, acele cuvinte postate de tine, erau absolut de prisos, pareau mai degraba a batjocura decat sfat bun.

Cat despre noi cei care in linie dreapta deschidem gazul la maxim si ne lasam admirati la semafoare de gagici lesinatoare, poate e asa, sau poate nu, dar auzind-o de la tine, suna a frustrare.

Parerea cu atipitul la ghidon nu mi se pare plauzibila, sincer. Eu am mers mii de km, si stiu ca simteam oboseala in mine, dar eram departe de a adormi. Mai ales pe motor.

Hai peace, si sa tacem, pentru Bogdan.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu ma duceam la mare... in tabara... eram in autocar... si l-am vazut intins pe jos si acoperit... intr-adevar era si o masina busita pe partea stanga fata... Doamne mi se facuse pielea de gaina!

 

in fine.. nu mai conteaza detaliile...

 

R.I.P. :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P :burnout: :hurt: :)

 

--- Mesaj completat în 04 Aug 2007 02:12 -------------
Deja o dam in "daca" si cu "park" si "poate".

 

Sunt total de acord cu baiazid, fiecare calareste ce vrea, si nu-mi zice mie ca un 1000rr strica imaginea motoristilor cand erau aia pe nipre, ij , mz si cacaturi d-alea rupti de beti , vomitati pe ei si mergeau pe moto, ei nu se tineau pe picioare dar mergeau pe moto...sa fim seriosi.

 

Fiecare isi ia ce moto vrea, fie ca e sport, enduro, turrer, chopper sau comunista, si de cati bani are.

 

Si se mai pune problema ca unii poate mai au si skill sa tine o motocicleta mare,,, k totul sta in incheietura mainii...si mai e si problema capului...unii il au degeaba pe umeri.

 

Personal am inceput pe moto de 600 si l-am schimbat dupa juma de an cu unu de 900 ... sariti-mi in cap ca sunt inconstient ca nu ma intereseaza ...nu rup bulevardele in 2 cu 300 de km/h...mi-am luat Fireblade ca imi place...pur si simplu si nimic mai mult....

 

...si mai e o chestie motociclistii sunt pe strada nu pe forum...k nu inveti sa mergi pe moto tastand

 

Nu vreau sa jignesc pe mine...dar asta este parerea mea...nu-mi impune nimeni cu ce moto sa merg,,,si mai zicea cineva...SELECTIE NATURALA.

 

Numai bine si va salut cu farul

 

Cred ca sunt ultimile cuvinte ale lui pe forum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu incetati cu cearta aici pe topicul asta, aveti cuvantul meu ca va vanez prin oras!!!!!!!!!!!

Am inteles, toti sunteti priceputi, experimentati si asa mai departe! Tiganiti-va in alta parte, iesiti la o bere intre voi daca tot aveti atat de multe sa va spuneti, dar nu mai aberati pe aici!!!!!!

 

Aveti ceva sa ziceti, sa fie de bine, ca a fost un baiat extraordinar la nivelul caruia multi dintre voi nu o sa ajungeti nici intr-o viata de om!!!!

 

Pe noi prietenii, familia ne doare, si va dau cuvantul meu ca daca va mai tiganiti pe aici cu probleme care nu ne privesc ma jur ca matur cu voi pe jos!!!!!!!!!!!!!!

 

--- Mesaj completat în 04 Aug 2007 16:12 -------------
El este Bogdan!!!

Asa ca poate pricepeti si voi astia de va certati pe aici!!!!!!!!

post-19748-1186232894_thumb.jpg

post-19748-1186232916_thumb.jpg

post-19748-1186232990_thumb.jpg

post-19748-1186233059_thumb.jpg

post-19748-1186233101_thumb.jpg

post-19748-1186233128_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa imi fie cu iertare. Stiu cum e sa pierzi pe cineva apropiat din pacate. Insa un post la rubrica accidente (pentru cei ce au murit) nu e un necrolog cu faptele bune din timpul vietzii.

 

Scopul acestui forum este ca utilizatorii sa invete unii de la altii. Daca presupunerea cuiva, ca a adormit pentru o fractiune de secunda in timpul mersului, face pe altcineva sa bea o cafea in plus sau sa doarma o ora in plus inainte de a pleca la drum, acest post si-a indeplinit rolul.

 

Daca acest post face vreun "pilot de linii drepte" sa incerce sa invete mai mult despre cum se iau virajele, atunci iarasi si-a indeplinit rolul.

 

Nu implic prin cele spuse mai sus ca ar fi fost cazul de una sau cealalta. Am zis doar ca au aparut ca si presupuneri si sper ca au dat de gandit mai multor cititori.

 

 

Daca nu incetati cu cearta aici pe topicul asta, aveti cuvantul meu ca va vanez prin oras!!!!!!!!!!!

 

Aveti ceva sa ziceti, sa fie de bine, ca a fost un baiat extraordinar la nivelul caruia multi dintre voi nu o sa ajungeti nici intr-o viata de om!!!!

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite stulewa, eu nu am nimic cu tine, si sper ca selectia naturala sa vina ft ft tarziu.

Cat despre prietenii tai care au dat coltul, imi pare nespus de rau. Crede-ma, acele cuvinte postate de tine, erau absolut de prisos, pareau mai degraba a batjocura decat sfat bun.

Cat despre noi cei care in linie dreapta deschidem gazul la maxim si ne lasam admirati la semafoare de gagici lesinatoare, poate e asa, sau poate nu, dar auzind-o de la tine, suna a frustrare.

Parerea cu atipitul la ghidon nu mi se pare plauzibila, sincer. Eu am mers mii de km, si stiu ca simteam oboseala in mine, dar eram departe de a adormi. Mai ales pe motor.

Hai peace, si sa tacem, pentru Bogdan.

Bogdan in noaptea aceea(inainte sa plece la drum) nu a dormit...asa ca cei care nu stiti nu mai comentati....e suficient sa va exprimati durerea si atat....restul cuvintelor sunt de prisos....o prietena apropiata lui spune asta ( nu cel ce e logat)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bogdan in noaptea aceea(inainte sa plece la drum) nu a dormit...asa ca cei care nu stiti nu mai comentati....e suficient sa va exprimati durerea si atat....restul cuvintelor sunt de prisos....o prietena apropiata lui spune asta ( nu cel ce e logat)

 

chiar daca nu a dormit , a stat in casa si sa relaxat , zic asta pt ca a plecat de la everest la 22:30 cu gandu ca se culca ...dar un prieten deal meu mia spus ca a stat de vb cu el pe yahoo pana la 2 AM ...oricum niciunu din cei 16 motociclisti care am fost nu a dormit ....facusem o pauza de 15-20 min cu 5 km inainte si am stat de vb cu el si chiar nu avea nimik deci eu nu cred ca asta a fost cauza accidentului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

R . I. P . BOGDAN !

 

asa dor imi e sa vb cu tine pe mess.... :) .desi nu ne cunosteam personal aveam prieteni comuni iar noi ne intelegeam super. mai tii minte bogdan ca mi-ai promis ca dai un suc daca iei toate examenele?:lol: nu te-ai tinut de cuvant...de ce a trebuit sa pleci la varsta asta?aveai un viitor inainte...pacat.uneori viata e nedreapta.

saraca mama lui era distrusa cand am vorbit cu dansa.mi-a spus ca nu a zis nimanui ca o doare sufletul pentru ca nu stia cum e sa simti lucrul asta. trist...

imi doresc ca bogdan sa fie fericit acolo in ceruri asa cum era si pe pamant.spun asta pentru ca imi zicea ca se simte implinit ca si-a scos motorul din service,a luat licenta....motocicleta a fost viata lui si tot ea l-a luat dintre noi.

AI GRIJA DE TINE BOGDAN ACOLO SUS SI.....ASFALT USCAT ETERN!

;)(((:)(:D(

post-24631-1189876964_thumb.jpg

Editat de madamada
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 8 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...