Sari la conținut

Cursuri Practice De Siguranta Pt Motociclisti


tro5
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 241
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

chopper pe circuit, auzi la el ;)...

 

Dl din Olanda , ne scuzati ca nu ne-am nascut toti invatati ca Domnia Voastra , si mai punem si noi intrebari aiurea .

 

Franarea poti sa o inveti si la chopper si la orice , la fel si abordarea virajelor , sau crezi ca un cruiser vireaza singur ?

 

Chiar asa rau te plictisesti de intri in discutiile altora cu mesaje zeflemitoare ?

Editat de assante
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu vorbeam de abordarea unui viraj strîns pe trasa ideală ... este mai dificil cu un Intruder ... de eemplu eu frec destul de rău cu scăriţele în ciuda gărzii la sol foarte mari ... la un chopper ai garda coborîtă, lăţimea mare (a motocicletei) aşa că nu o să te lase fizic să iei virajul cum ar trebui ... o să te apleci şi ai să o parchezi pe parasol ... (vorbesc mai ales de cele trei ace de păr)

 

cel mai bine ar fi să experimentezi singur ... nu te opreşte nimeni

 

(ăsta nu este un mesaj zeflemitor)

Editat de bibi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dl din Olanda , ne scuzati ca nu ne-am nascut toti invatati ca Domnia Voastra , si mai punem si noi intrebari aiurea .

 

Franarea poti sa o inveti si la chopper si la orice , la fel si abordarea virajelor , sau crezi ca un cruiser vireaza singur ?

 

Chiar asa rau te plictisesti de intri in discutiile altora cu mesaje zeflemitoare ?

 

hai lasa misto-ul ca nu-ti iese. nu a zis nimeni nimic de franare... un chopper pur si simplu se comporta altfel fata de un motor sport. radical chiar. normal ca si voi luati curbe, insa muuult altfel decat un motor sport. normal ca si voi aveti viteza, insa muuult mai mica decat un motor sport. si lista poate continua. in plus, dimensiunile unui chopper si greutatea acestuia il fac mult mai greu manevrabil decat un motor sport cand vine vorba de manevre de gen slalom.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Olek , tu ai citit titlul subiectului in care postam noi acum ?

 

Acolo se fac niste cursuri moto la care 2 instructori te invata sa te acomodezi cu motocicleta ta , sa franezi , sa iei un viraj , sa una alta .

 

Ca se desfasoara pe circuit acest curs , asta inseamna la tine ca eu cu un cruiser nu am ce cauta , si te mai pufneste si rasul de ce prostie am spus "chopper pe circuit ..."

 

Bibi , merci pentru explicatii , stiu din tonul tau ca "asta nu este un mesaj zeflemitor" .

Editat de assante
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bre da or inceput cursurile ?

 

si damn it trebuie sa vad ce fac sa imi iau concediu sau ceva ca altfel nu se poate sa ajung la corsuri fir-ar munca asta albastra sa fie .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

www.scoalaautomoto.ro

Am terminat de curand scoala de soferi cat A si am dat la SCOALA TOMINA de cel mai adevarat instructor : NIKY!!!

Pt cei care au facut scoala la Tomina as vrea sa vad daca mai sunt motociclisti care au obtinut permisul de conducere sub indrumarea lui Niky si parerile lor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

www.scoalaautomoto.ro

Am terminat de curand scoala de soferi cat A si am dat la SCOALA TOMINA de cel mai adevarat instructor : NIKY!!!

Pt cei care au facut scoala la Tomina as vrea sa vad daca mai sunt motociclisti care au obtinut permisul de conducere sub indrumarea lui Niky si parerile lor!

am facut eu cu niky super baiatul,din pacate nu am invatat prea multe,asa ca nu faceti ca mine eu vorbeam cu razvan la 2 zile cel mult inainte sa am accident chiar cu o zi inainte ma hotarasem sa ma inscriu la curs asta erea intr-o sambata luni urma sa vb cu razvan,din pacate nu am mai avut timp,poate ca daca mergeam la cursuri reuseam cumva sa evit masina ce mi-a taiat calea.Sfatul meu pentru cei ce mai merg cu pasager sa se duca la curs si cu cineva sa invete si mersul cu pasager,difera mult din toate punctele de vedere

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
acum e destul de cald dimineata, or incepe cursurile ?

exista o lista de inscriere? ca, din cate vad sunt destul de multi doritori

 

Cursurile au inceput! Eu sunt printre cei 4 care au avut onoarea sa participe la primul curs pe anul asta, care a avut loc ieri.. :bigstar: Victor spunea ca s-au anuntat vreo 40-50 de cursanti pana acum, asa ca puteti sa va inscrieti cat mai repede, pana nu se aglomereaza... :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cat costa?

 

PS. Nu am intrebat pe privat ca poate mai sunt si altii interesati !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cat costa?

 

PS. Nu am intrebat pe privat ca poate mai sunt si altii interesati !

 

echivalentul a 150 de Euro, se poate plati si pe parcurs, nu neaparat la prima aparitie... Succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

da nu se poate sa coste 200 de E si sa fie de la 18 la 20 cursu :unsure: asta pt clasa muncitoare (aia care chiar nu pot sa plece de la scarbici )

Editat de Sniky
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

buna

eu is din baia mare si as vrea sa fac cursul , motoru e 929 rr , e un motor f bun da nu s eu pe masura lui si vreau sa invat .

experienta nu e cine stie ce ... permis din 2000 , motoare comuniste si un gs500 , km facuti .. multi in fine da nu ajuta prea mult la clasa 900 se pare .

ma puteti primi si pe mine ? mi as lua concediu sa stau acolo sa fac cursu , eventual intensiv sa meg si dimineata si seara ca altceva nu am ce sa fac acolo nici asa , merg special pt asta .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut ! sunt incepator am un kawasaki gpx-r de 250 cc as vrea sa invat sa il controlez mult mai bine

cum pot face sa incep cursurile pe amckart ?

mai sunt valabile nr de tel de la inceputul postului ?

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Numere de telefon :

Victor 0740.257.523

Razvan 0722.364.118

 

Suna si inscrie-te - iti garantez ca vei invata multe chiar si dupa 3 sedinte .

 

 

/quote]

 

Servus

As vrea si eu sa ma inscriu sa le incep de saptamana viitoare! Aveti idee daca se mai tin? O sa incerc sa sun maine sa aflu !

m

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Bah, tu esti nebun!Sunt sigur ca glumesti!Iar celui care a mers 30.000km si s-a dus la curs, ii transmit acelasi lucru!Voi ati mers doar in linie dreapta?!Consider de-a dreptul caraghioasa toata treaba pt cineva cu 30.000km!!!Ai mers pe comuniste km astia?!!Nu accept nici-o xeplicatie, risc sa lesin de ras!nu va suparati, e doar parerea mea sincera. :grinbandit:

personal am convingerea ca prin intermediul postului dvs se confirma regula ca acele cursuri sunt f bune. ma bag si eu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...