Sari la conținut

Cursuri Practice De Siguranta Pt Motociclisti


tro5
 Share

Postări Recomandate

Eu tocmai am terminat cursul si ma declar multumita.

Mi-am corectat manevre pe care le invatasem gresit in scoala sau din auzite de la prieteni( de ex. franarea ). Inveti sa iti cunosti motorul si sa-i testezi limitele intr-un mediu controlat fara stresul traficului (masini,gropi,pietris...).

Sunt oameni cu ani buni de experienta care vin si fac cursul de 2-3 ori.

E ideal pentru incepatori, mai ales ca la scoala se invata doar cat sa poti trece examenul practic.

 

Asfalt uscat ! :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 241
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Programul pe care il au , din pacate pentru mine , nu este unul care sa imi convina . Incep munca la ora 9.00 si termin la 17.00 . Daca ar putea schimba intervalul orar , macar intr-una din zile , ar fi ok

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Deci...ne poate spune cineva unde au disparut instructorii acestui curs? Am sunat la nr. de tel indicate si sunt inchise tel...iar la Amkart la 8.30 nu era nimeni...si nici n-a venit dupa aceea.

Thanks.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

uite locatia :

 

Desi cred ca s-a lamurit cam toata lumea unde se afla Amckart, uitati o harta, poate ajuta sa va faceti o idee mai clara:

 

http://www.wikimapia.org/#lat=44.5357587&a...amp;l=0&m=b

 

 

daca nu ai motor, mai astepti un pic pana iti cumperi :D.

nu se inchirieaza de acolo.

Editat de tora onna
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
Anul asta se mai fac cursurile pe amkart??? Si daca da incepand de cand?

Cred ca in aprilie! Ca anul trecut, din ce am citit eu, in aprilie a inceput!

Oricum, la cum se anunta vremea, cred, ca o sa mai asteptam nitel!........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Anul asta se mai fac cursurile pe amkart??? Si daca da incepand de cand?

 

Nu mai bine dai un telefon ? :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici daca te duci pana acolo pe la 10 dimineata nu ai nimic de pierdut.

 

Daca nu au fost cursuri in ziua respectiva (la un moment dat erau luni, miercuri si vineri) iti iei 10 sau 20 min si :)

 

Ps obligatoriu echipament.

 

Care sunt preturile ? Pe ora ...pe minute .... pe tururi de pista ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care sunt preturile ? Pe ora ...pe minute .... pe tururi de pista ?

20 ron 10 minute.

 

Se alterneaza intrarile de moto si karturi deci in general nu apuci sa legi doua intrari, si nici nu e indicat. 10 minute pare putin dar daca te duci sa tragi este exact momentul in care oboseala te poate impinge la greseli.

 

Mai mult de 3 intrari de 10 minute nu prea duci oricum decat daca te duci sa stai toata ziua pe acolo. Exista terasa, in we cel putin se poate manca pizza si salata.

 

 

Oricum cel mai bine e sa faci intai cursul si pe urma sa te antrenezi singur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Salut,

 

Si eu sunt interesat de curs. A vorbit cineva cu baietii anul asta? Stiti daca au inceput si cam care e pretul? O sa dau si un telefon dar pana atunci speram sa aflu cate ceva. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

Pauza de mult timp pe aici ...Cursurile astea ar trebui sa fie numite ,,cursuri de indemanare si perfectionare ""..Cursurile ,, Practice de SIGURANTA pe drumurile publice" (pt ca aici DOARE)nu se pot face decat in trafic ..si sunt Scoli care organizeaza asa ceva ..(ElitMOTO..de exemplu ..)..

Editat de SERGHEI42
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

are cineva vreo idee cat mai costa aceste cursuri si de cand incep??

Pauza de mult timp pe aici ...Cursurile astea ar trebui sa fie numite ,,cursuri de indemanare si perfectionare ""..Cursurile ,, Practice de SIGURANTA pe drumurile publice" (pt ca aici DOARE)nu se pot face decat in trafic ..si sunt Scoli care organizeaza asa ceva ..(ElitMOTO..de exemplu ..)..
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pauza de mult timp pe aici ...Cursurile astea ar trebui sa fie numite ,,cursuri de indemanare si perfectionare ""..Cursurile ,, Practice de SIGURANTA pe drumurile publice" (pt ca aici DOARE)nu se pot face decat in trafic ..si sunt Scoli care organizeaza asa ceva ..(ElitMOTO..de exemplu ..)..

A facut cineva cursul asta? Din cate am citit din prezentarea de pe site, e un fel de "mers in grup pe Cheia".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
salutare, stie cineva daca se mai fac aceste cursuri si cand incep.

 

Salut, Am primit mesaj de la cei care il fac ( Razvan si Victor ) ca de pe 03.04 au inceput. Asa ca poti da o fuga la Amckart intr-o dimineata pe la 9-10,00 si sa vorbesti cu ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut presupun ca majoritatea care a-ati facut cursurile aveti motoare in 4T? sunt incepator si sunt f interesat de aceste cursuri dar eu am o aprilia rs 125 in 2 T,si franarile sunt mult mai diferite decat la 4T neavand frana de motor

,ce ma sfatuiti sa mai astept sa imi cumpar un 4T si dupa sa ma duc la cursuri?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma intereseaza sa fac acest curs (sau altul de genul asta) dar caut o forma mai "comprimata". Daca aici faci doar o ora jumate pe zi atunci cat dureaza? nu sw poate face in ficare zi? nu am ce face in Bucuresti 1 luna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...