Sari la conținut

Accident Dupa Accident In Ploiest...... Nu E De Gluma


PingyXP
 Share

Postări Recomandate

Si uite asa am ajuns din nou la fata unui accident petrecut in fata hotelului central din Ploiesti pe la ora 23 ..... un baiat ku o super nova nu a respectat semnificatia culori rosu a semaforului si a facut BUF cu un motociclist din Corlatesti, acesta avea un zzr de 400 99'-00'. Motociclistul e ok fara nimik rupt avea echipament full, motocicleta cam sifonata la fel si masina. macar atat :) .

Ca bun motociclist ce sunt am oprit sa vad care e treaba si sa dau o mana de ajutor, asteptand masina de tractare sa ridice motorul, am aflat de un alt accident petrecut tot azi, tot ku un kawasaki, baiatul a dat peste una care traversa neregulamentar. In urma accidentului am inteles ca baiatul are femurul fisurat si o mana rupta. Prea multe detalii nu cunosc dar din nou motociclistul a patito femeia am inteles ca a luat-o la fuga ASA MI S-A SPUS. Cei care stiu mai multe .... sa continue ....

 

MURIM PE RAND CU PRIORITATEA IN MANA !!!! TRIST DAR ADEVARAT!!!! MAKAR NU DAM KU RIP-URI

:)

post-16964-1189549130_thumb.jpg

Editat de PingyXP
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 70
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Si uite asa am ajuns din nou la fata unui accident petrecut in fata hotelului central din Ploiesti pe la ora 23 ..... un baiat ku o super nova nu a respectat semnificatia culori rosu a semaforului si a facut BUF cu un motociclist din Corlatesti, acesta avea un zzr de 400 99'-00'. Motociclistul e ok fara nimik rupt avea echipament full, motocicleta cam sifonata la fel si masina. macar atat :) .

Ca bun motociclist ce sunt am oprit sa vad care e treaba si sa dau o mana de ajutor, asteptand masina de tractare sa ridice motorul, am aflat de un alt accident petrecut tot azi, tot ku un kawasaki, baiatul a dat peste una care traversa neregulamentar. In urma accidentului am inteles ca baiatul are femurul fisurat si o mana rupta. Prea multe detalii nu cunosc dar din nou motociclistul a patito femeia am inteles ca a luat-o la fuga ASA MI S-A SPUS. Cei care stiu mai multe .... sa continue ....

 

MURIM PE RAND CU PRIORITATEA IN MANA !!!! TRIST DAR ADEVARAT!!!! MAKAR NU DAM KU RIP-URI

:)

 

 

Probabilitatea unui accident de motor intr-un oras mic de provincie este mult mai mare, tinand cont de ritmul de viata mult mai lent din provincie. .comparativ cu capitala. Probabilitate mai mare nu din cauza traficului halucinant de aglomerat, ci din cauza unor conservari halucinant de adormiti, care traiesc in slow motion, in provincie, dintr-o traditie mioritica. Ca acolo ambitiile sunt mai putine ca in Bucuresti. Deci. si banii care circula.

 

Cum naiba se intampla accidente in provincie mai mult prin fatza la Hotel Central, Primarie, Prefectura? E drept, si in Bucuresti sunt "eroi" pe doua roti care rup gazul in fatza la Everest, dar macar conservarii acolo sunt mai atenti, din cauza raheatului de trafic de pe banda unu-doi cu RAtb-ul lor cu tot. O fi oare mancarimea mainii drepte care se agraveaza cand ajunge mobristul in dreptul zonei centrale? O fi dorintza de afirmare in orasele astea fara prea multe atractii turistice, fara o piatza prea mare de fete care isi cauta alesul inimii si portofelului ? Chiar ma gandesc cum ar fi sa traiesc intr-un oras de provincie, sa am motor, si sa vreau, instinctiv, sa ma simt bine atragand privirile concetatenilor. .Unde as putea sa ma simt bine? Pai, in fatza la Primarie, la Hotel Central, la Prefectura, the golden landmarks of the motherfucking urbe din provincie. Cum sa nu ma simt de un milion de ori mai bine ca un anonim de bucurestean? Pai aici sa ai motor e ca si cum ai avea in Bucuresti, MacLaren SLR nu? Nu conteaza din ce an e motorul, are doua roti, sunt unul din putinii "the chosen ones".

 

Dar mersi, prefer sa fiu unul din 10 mii de bikeri contra 1 milion de auto, in Bucuresti, si sa merg extra-prudent, decat sa ma simt un zeu, o entitate din alta galaxie, un god (din extrem de putinii la numar in provincie) care poseda un motor in provincie si sa merg cu oolelele marite la maxim prin fatza la Sfatul Popular, sa ma vada doua copile de 14 ani cu cercel in nas si bluze cu imprimeuri aurii peste sfarcuri pubere si bluji lasati pe talie (pe care le-am vazut acum o luna la o prajitura la cofetarie si de atunci le visez in fiecare noapte), si sa mi se urce la nas aburii gloriei judetene, ca sa imi iasa in fatza o adormita cu un Oltcit si sa-mi sparga in mii de cioburi imaginea auto-creata si un ego zdrentuit laser. . , si ceva stricaciuni la motor si julituri pe coate. . .

 

Si prefer sa locuiesc aici, nu doar pentru ca am casa aici, ci pentru ca acolo m-as sui pe pereti de plictiseala crunta intr-un oras unde nu ai pe unde sa umbli. In 20 minute nu mai ai ce sa vezi pe acolo. . Da sa stai acolo mai mult de 3 zile?

 

Intrucat:

 

Una e sa cazi in Bucuresti, unde ii doare la apendix pe mai toti, de a doua zi (daca nu e fatal) , (nu conteaza ce o freaca pe forum) si sa uite lumea de tine cum te-ai tavalit, si alta e sa iti cada statuia in viitura din provincie. Te rad si curcile lui tanti Floarea. .si astia din provincie te tzin minte nene, 45 de ani, cum ai dat cu tigva de pamant. Si daca ai sa vrei sa te insori, si fata cere relatii despre tine la neamuri, gospodari, or sa zica aia: "Cine fata? Ala a lu Brusture care a dat cu debla de ulitza cu carutzu ala cu doua roti? Lasa-l mama, ca e dus cu capu. .Deh, e mai simplu la Bucuresti. Uita lumea mai repede, . .prea multa lume, prea multa alergatura, te scoti mai usor la imagine aici. La tzara, ai belit-o nene. Ramaii in analele locale, secole, ca dufus-ul din capul satului, sau oraselului cu nume greu de retinut.

Editat de AK_Raptor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PS: Probabilitatea unui accident intr-un oras mic de provincie este mult mai mare, tinand cont de ritmul de viata mult mai lent din provincie. .comparativ cu capitala.

 

tie ti se pare logic ce ai zis aici ..????

 

 

 

<small>--- Mesaj completat în 12 Sep 2007 01:45 -------------</small><br/>adk eu daca merg prin-un oras cu 1000 de masini sunt mai vulnerabil decat daca merg printr -un oras cu 10 000 de masini

Editat de PingyXP
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tie ti se pare logic ce ai zis aici ..????

<small>--- Mesaj completat în 12 Sep 2007 01:45 -------------</small><br/>adk eu daca merg prin-un oras cu 1000 de masini sunt mai vulnerabil decat daca merg printr -un oras cu 10 000 de masini

 

Da mi se pare extrem de logic. . .adica total pe dos la ce ai scris tu. .Esti mult mai vulnerabil cand te confrunti cu sute de mii de masini zilnic in Capitala, (nu 10 mii) decat cand te confrunti cu 10 mii (nu o mie) in Ploiesti.

 

Dar mai reflecteaza odata la ce am scris. Sunt sigur ca pana la urma o sa prinzi ideea.

 

Cobra, sorry man, da Ploiestiul nu e Clujul, si nici Constantza sau Timisoara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai dreptate .. intr-o masura destul de mare.. dar sa stii ca si in orasele din provincie este viata, si sunt locuri de vizitat.Evident ca viata din capitala nu e la fel ca cea din provinvie.. ar fi si culmea sa fie asa.Iar din privinta locurilor de vizitat...eu zic ca de vizitat ai oriunde ai fi,ideea e sa te tzina sa mergi pe drumurile care sunt pe alocuri.Iar in legatura cu mentalitatea de care vorbeai tu, iti dau perfecta dreptate... e cool sa fi motociclist pt multi .Si aici o sa imi dai dreptate ca inca si in capitala sunt zmei de genu.E romania si acolo si aici in oradea.Same shit

Editat de gixxxer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiam eu ca bucurestenii "are" mai multe OOOOOOOOO,dar sa compari totusi un oras cu vreo 300.000 de locuitori care mai e si un important nod rutier si feroviar,cu un mic orasel e totusi distanta mare...ca se intampla cel mai adesea in zona centrala,da,e zona cea mai aglomerata si soferii chiar si provinciali au aceleasi conceptii ca si cei de la Bucuresti,Timisoara,Cluj sau Vascautii din Deal...si pe de alta parte,suntem o comunitate mica de motociclisti si ne cunoastem intre noi deci vestile circula repede...asa ca,salutari din provincie! :)

p.s. apropo,daca eu am cazut undeva pe la periferie si nu in centru orasului,se pune?

 

insanatosire grabnica baietilor!

Editat de old_scorpion
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Soferii din provincie, marea majoritate, daca ii aduci in capitala isi umplu singuri frigideru cu carne pentru ca nu sunt obisnuiti cu traficul intens, deci nu conduc la fel ca cei de aici. Sunt mult mai relaxati si normal sa se intample atatea accidente.

 

Cat despre tipul respectiv cu zx6ru ala de a dat in nu stiu ce magazin ca a evitat-o pe aia, tare mie ca o sa-si plateasca singur motoru + baraca lu' ala, mai bine o lovea pe aia...asa mai greu sa obtii ceva deoarece nu exista impact cu "par lung, minte scurta", deci poate sa o dea in diverse la greu si sa iasa cu basmaua curata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Soferii din provincie, marea majoritate, daca ii aduci in capitala isi umplu singuri frigideru cu carne pentru ca nu sunt obisnuiti cu traficul intens, deci nu conduc la fel ca cei de aici. Sunt mult mai relaxati si normal sa se intample atatea accidente.

 

 

Sau poate sunt obisnuiti sa se respecte mai mult in trafic, sa nu-si taie calea, sa nu se bage in fata la semafor, sa nu injure etc....Injuraturile incasate in Buc. majoritatea sunt din cauza ca nu cunosc orasul si circula mai lent din cauza asta...

 

De acord insa cu fatpul ca, datorita numarului relativ scazut de motociclisti pe care-i intalnesc provincialii in traficul local, ii face sa nu fie atat de obisnuiti cu prezenta lor ca soferii din Bucuresti....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand sanatete multa motociclistilor

Da, cam avea dreptate colegul. Daca tanti nu e atinsa de nici un fel,.... cam problema sa dovedesti ca din cauza ei s-a tavalit mobra si tot din cauza ei amaratul ala cu magazinul nu mai are termopan ci a revenit la patura. :) :D

Cat despre faza cu orasele de provincie vs Bucuresti.... din punctul meu de vedere nu cred ca e chiar asa cum spune AK_raptor ci mai degraba cum ne-ar considera nemtii sau grecii de exemplu. Oras mic=motoare putine= accidente mai spectaculoase(primarie, prefectura, etc). Credeti ca afara nu sunt accidente? dar la cate mobre sunt la EI se uita mai repede de X sau Y caruia i-a fugit fata si si-a rupt o mana sau mai stiu io ce. Nu trebuiesc desconsiderati motociclisti din provincie care sunt mult mai uniti decat noi cei din Bucuresti (nu mai departe vezi intrunirea care.... pauza). La Everest nu iesi daca nu ai mega fitza de motor si daca apari cu vre-un ZZR/GS/CB etc (no ofence pt posesori) esti privit ca un carnat cu urechi, la Arc sunt bisericute- bisericute. Ia sa incerce careva in Capitala sa lase Gixxer-ul, R1, Cbr-ul sau alta fitza si sa ia o "baba" de prin '85 sa stea seara langa ea cu casca data jos si cu o cheie in mana sa vedem cati colegi opresc sa vada ce are??

 

Bafta multa si daca am scris prostii imi cer scuze fata de toti :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatosire grabnica motociclistului si atentie la neatentie ca e de rau chiar si in oraselul nostru mic si amarat de provincie :D

 

 

Cat despre ....."Cum naiba se intampla accidente in provincie mai mult prin fatza la Hotel Central, Primarie, Prefectura? E drept, si in Bucuresti sunt "eroi" pe doua roti care rup gazul in fatza la Everest, dar macar conservarii acolo sunt mai atenti, din cauza raheatului de trafic de pe banda unu-doi cu RAtb-ul lor cu tot. O fi oare mancarimea mainii drepte care se agraveaza cand ajunge mobristul in dreptul zonei centrale? O fi dorintza de afirmare in orasele astea fara prea multe atractii turistice, fara o piatza prea mare de fete care isi cauta alesul inimii si portofelului ? Chiar ma gandesc cum ar fi sa traiesc intr-un oras de provincie, sa am motor, si sa vreau, instinctiv, sa ma simt bine atragand privirile concetatenilor. .Unde as putea sa ma simt bine? Pai, in fatza la Primarie, la Hotel Central, la Prefectura, the golden landmarks of the motherfucking urbe din provincie. Cum sa nu ma simt de un milion de ori mai bine ca un anonim de bucurestean? Pai aici sa ai motor e ca si cum ai avea in Bucuresti, MacLaren SLR nu? Nu conteaza din ce an e motorul, are doua roti, sunt unul din putinii "the chosen ones".

 

Dar mersi, prefer sa fiu unul din 10 mii de bikeri contra 1 milion de auto, in Bucuresti, si sa merg extra-prudent, decat sa ma simt un zeu, o entitate din alta galaxie, un god (din extrem de putinii la numar in provincie) care poseda un motor in provincie si sa merg cu oolelele marite la maxim prin fatza la Sfatul Popular, sa ma vada doua copile de 14 ani cu cercel in nas si bluze cu imprimeuri aurii peste sfarcuri pubere si bluji lasati pe talie (pe care le-am vazut acum o luna la o prajitura la cofetarie si de atunci le visez in fiecare noapte), si sa mi se urce la nas aburii gloriei judetene, ca sa imi iasa in fatza o adormita cu un Oltcit si sa-mi sparga in mii de cioburi imaginea auto-creata si un ego zdrentuit laser. . , si ceva stricaciuni la motor si julituri pe coate. . .

 

Si prefer sa locuiesc aici, nu doar pentru ca am casa aici, ci pentru ca acolo m-as sui pe pereti de plictiseala crunta intr-un oras unde nu ai pe unde sa umbli. In 20 minute nu mai ai ce sa vezi pe acolo. . Da sa stai acolo mai mult de 3 zile? "

 

.....prietene esti dus rau ca sa nu zic tampit nu suntem Cluj ,Constanta sau eu stiu ce oras mai cunosti tu din tara dar orasul nostru este super renumit pentru toti motociclisti din tara si mai nou si pentru cei de afara ,pentru ca suntem gazda celebrului festival Motorrock organizat de clubul Silver Pistons deasemeni foarte cunoscut de catre toti"bikeri" mai putin de catre anumite specimene :) si mai avem pe deasupra si o comunitate moto destul de importanta :hurt:

Vino si cunoaste-ne inainte sa ne luminezi cu inteligenta ta si parerile tale care iti vin la doua dimineata despre sfarcuri pubere si alte inchipuiri erotice de ale tale. :)

Editat de BrokenWind
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand sanatete multa motociclistilor

Da, cam avea dreptate colegul. Daca tanti nu e atinsa de nici un fel,.... cam problema sa dovedesti ca din cauza ei s-a tavalit mobra si tot din cauza ei amaratul ala cu magazinul nu mai are termopan ci a revenit la patura. :) :D

Cat despre faza cu orasele de provincie vs Bucuresti.... din punctul meu de vedere nu cred ca e chiar asa cum spune AK_raptor ci mai degraba cum ne-ar considera nemtii sau grecii de exemplu. Oras mic=motoare putine= accidente mai spectaculoase(primarie, prefectura, etc). Credeti ca afara nu sunt accidente? dar la cate mobre sunt la EI se uita mai repede de X sau Y caruia i-a fugit fata si si-a rupt o mana sau mai stiu io ce. Nu trebuiesc desconsiderati motociclisti din provincie care sunt mult mai uniti decat noi cei din Bucuresti (nu mai departe vezi intrunirea care.... pauza). La Everest nu iesi daca nu ai mega fitza de motor si daca apari cu vre-un ZZR/GS/CB etc (no ofence pt posesori) esti privit ca un carnat cu urechi, la Arc sunt bisericute- bisericute. Ia sa incerce careva in Capitala sa lase Gixxer-ul, R1, Cbr-ul sau alta fitza si sa ia o "baba" de prin '85 sa stea seara langa ea cu casca data jos si cu o cheie in mana sa vedem cati colegi opresc sa vada ce are??

 

Bafta multa si daca am scris prostii imi cer scuze fata de toti :)

simplu...bucuresti este orasul identic ca orice oras din tara.. doar ca se amplifica totul de X ori, si mierea dar si cacatul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator alexman

Ploiesteni, chill down, Ak Raptor este cel care crede ca Peris e in Prahova si ca accidentul de la Balotesti a fost comis de un provincial de Prahova.

 

Personal merg zilnic in Bucuresti si in weekend in Ploiesti pe motor si nu vad nici o diferenta. Poate e din cauza ca le combin pe amandoua, dar sunt de parere ca motociclistii, de oriunde ar fi, sunt la fel de atenti - aia care sunt motociclisti nu miserupistii pe care ii detestam cu totii.

 

Daca de masinile de DB, BC, AG, PH ti-e frica in Bucuresti, la moto cu numere de aceleasi judete iti dai jos palaria. Asta pentru ca suntem mereu la fel de atenti, no matter the city we ride.

 

 

simplu...bucuresti este orasul identic ca orice oras din tara.. doar ca se amplifica totul de X ori, si mierea dar si cacatul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

AK_Raptor....mi-ai umplut poponeata de lacrimi! :) :) Stii unde este localizat Ploiesti-ul pe harta??? Incearca sa mergi prin Ploiesti in timpul zilei! :D Iti blestemi zilele mai ceva ca in Bucuresti datorita aglomeratiei!

 

Si da...la numarul motocicletei mele pe langa AJX...mai este si PH! 2 sezoane in Bucuresti...35000(cam 20000 doar in Bucuresti) de km pe motorete + 6000 pe scuter! doar cu un incident minor! si...totusi...m-a speriat destul treficul de pe ulitele Ploiesti-ului

 

Dai cam mult sfaturi in ultima vreme...cred ca...doar de dragul de a posta sau...de a atrage atentia! Nu mai ai loc in clubul fitosilor de pe SBZ???? Crybaby

 

 

P.S. Sa-i fuck in gura pe pietonii care se cred pe trotuar....ei fiind pe carosabil!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Veniti si in Pitesti....Al doilea oras ca aglomeratie dupa Bucuresti (conform statisticilor) Sincer o sa imi fie groaza k din octombrie o sa stau un an jumate in 'minunata' capitala...Am fost weekendul trecut cu consereva si desi nu mergeam incet pt ca stiam unde si cum sa ajung (thanks GPS) mergeam cu viteza LEGALA si atent (in 20m 2 conserva mi-au taiat fata si 3 pietoni se credeau pe trotuar...ca mai sus) si tot ma injurau cei mai grabiti...asa ca sa-i fuck pe toti cei care te forteaza sa mergi peste limita legala k se grabesc EI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

singuru` lucru care nu`mi convine la ploieshti e CENTURA (radetzi cu toata gura va rog). m`am speriat mai tare pe centura ploieshtiului decat pe cheia pe ploaie torentziala....in rest, femei au, baietzi de gashca au, bautura au....adica is tot oameni shi`acolo :):):)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si cam cati din soferii cu numere din bucuresti sunt provinciali adormiti1!?!? Cred ca poti spune ca capitala e un orasel de provincie ca e plin de oameni "de la tara" care populeaza isi trag buletin de bucuresti si nr de bucale pe masina si hopa le-a mai crescut un ou .... al treilea si cand se duc la ei la origini nu se mai duc acasa .... se duc "la tara" .... sunteti mai speciali :)

 

On topic .... peste tot e plin de accidente dar un singur lucru nu inteleg cum poti sa iei cu tine un pieton care traverseaza aiurea .... pusca mea il vad si incetinesc pana cand stiu ca pot opri fara sa-l dau jos in cazul in care alearga bezmetic din stanga in dreapta ... si ii umplu frigideru de carne ....

 

E adevarat doar Stephon agata cu motocicleta .... sar gagicute pe el dintre masini :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Desi traiesc in Bucuresti, acest oras mi se pare de tot kktu! Iar in trafic, daca nu esti nesimtit sa il fortezi pe ala sa te lase sa te bagi, ajungi maine la munca! Eu las pe multi sa se bage in fata mea. De multe ori mi-am luat p.uli in frigider din cauza asta. Multora nu le vine sa creada ca ii lasi. Si faza cea mai tare e, ca de multe ori cei pe care i-am lasat sa se bage, se poarta ca nesimtitii 30m mai incolo... Ca sa nu mai spun de cate ori am fost claxonat ca am oprit la culoarea galbena. sau ca, ieri, la iesirea din pasajul muncii (cum vii dinspre obor), am oprit sa dau prioritate la pietoni (aia e o zona periculoasa rau si merg mai incet). Ma uitam si nu stiam de ce nu vrea pietonul sa traverseze, cand, din dreapta mea, a trecut glontz un logan. Am luat foc. Sa moara pietoni pe trecere [t ca ii las eu sa treaca!!!! x(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiam eu ca bucurestenii "are" mai multe OOOOOOOOO,

 

Pardon, sunt doar alea doua originale, dar facute cioburi !!! Si sa nu generalizam, nu sunt toti la fel.

KK_Raptor, "elitismul" tau a dat in foc ca laptele si a cam imputit atmosfera din comunitate. Nici macar cocitadinii tai de bun simt nu pot fi de acord cu tine. Lasa-ne !!! :)

 

in rest, numai bine tuturor, de oriunde ati fi !!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pardon, sunt doar alea doua originale, dar facute cioburi !!! Si sa nu generalizam, nu sunt toti la fel.

KK_Raptor, "elitismul" tau a dat in foc ca laptele si a cam imputit atmosfera din comunitate. Nici macar cocitadinii tai de bun simt nu pot fi de acord cu tine. Lasa-ne !!! wave.gif

 

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

Lasand un pic la o parte cunostintele de geografie si turism, motociclistul se simte bine.Fratele meu a fost in zona in momentul producerii accidentului, tot el ducandu-l si la spitalul judetean pe acesta.Motociclistul purta protectii din acelea exterioare, acuza dureri in zona bazinului, mana dreapta si coloana.La spitalul judetean aceeasi situatie ca de obicei, lipsa de implicare si interes a cadrelor medicale, acestea din cate am inteles nepunandu-i accidentatului un diagnostic exact.Tipul a spus ca se va duce la o clinica particulara pentru eventuale radiografii si controale.

Concluzia, avand in vedere ca afara ploua , viteza mica si protectiile si-au spus cuvantul nelasandu-se cu urmari grave.Soferul din cate am inteles incepuse sa spuna ca a trecut pe verde si ca de fapt motociclistul nu i-a acordat prioritate, insa s-a cam inmuiat atunci cand a auzit ca exista camere de supraveghere in aceea intersectie.Culmea e ca datorita vitezei masinii, aceasta nici macar nu a oprit in momentul impactului, a traversat intersectia in continuare si s-a intors dupa cateva momente la locul accidentului.

Sanatate multa motociclistului, si foarte mare grija in intersectiile oricarui oras, oricat de mic sau mare este el.

OFFTOPIC: vorbeam cu un motociclist din anglia, care a venit pe motor pana in romania,(omul avea peste 30 de ani si fffoarte multi km pe 2 roti) si in toti acesti kilometrii parcursi singurul lui incident l-a avut in Braila, intr-o intersectie mica , unde un conservar nu i-a acordat prioritate.Asa ca....

 

 

Bafta multa si toate cele bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sau poate sunt obisnuiti sa se respecte mai mult in trafic, sa nu-si taie calea, sa nu se bage in fata la semafor, sa nu injure etc....Injuraturile incasate in Buc. majoritatea sunt din cauza ca nu cunosc orasul si circula mai lent din cauza asta...

 

De acord insa cu fatpul ca, datorita numarului relativ scazut de motociclisti pe care-i intalnesc provincialii in traficul local, ii face sa nu fie atat de obisnuiti cu prezenta lor ca soferii din Bucuresti....

 

Adevarat.

 

Cum zicea cineva mai devreme... KK_Raptor fugi ascunde-te... ZEU de Bucuresti ce esti.

 

Semnez cu piosenie , CMYK provincialu' (din varful muntelui unde mi-am luat motor ca-mi lipsea un c0i, de aia)......

 

PS: Prima mea vizita "adevarata" in Bucuresti (ceva mai mult decat tranzit) : iau metroul de la gara, ajung in ceva statie, prima trecere de pietoni : ma uit..verde ! Dau sa traversez si hopa o idioata intr-un matiz rosu mai mai sa treaca peste mine. Desteptul din urma ei forteaza si el ca, deh..."a oprit fraieru de la trecere, stie el de frica masinii". Si uite asa treceau zeii bucuresteni prin fata mea pe rosu... Cand am plecat din capitala asta non-provinciala am ramas cu imaginea unui oras mare, murdar, aglomerat, plin de turbati la volan, lipsiti de bun-simt. Ca deh...ei se grabesc de moarte spre activitatile lor din sferele inalte, nu provincialitati... Pe scurt ... PLM , nu am nimic cu "miticii" dar tu, tinere, intreci orice limita !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...