Sari la conținut

Accident Cu Morti, Plevnei, Bucuresti


Purghy
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 901
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ACEST EVENIMENT TREBUIE SA NE IMPULSIONEZE SA LUAM ATITUDINE!

 

Si daca ii cunoaste cineva pe cei care au murit sa scrie aici poate putem ajuta familiile cu ceva...

 

Editat de Purghy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut la stiri si am intrat si eu repede pe forum. Sincer , ma credeam tare , dar si acum i-mi tremura inima in mine de ce am vazut la televizor. Un pusti de 20 de ani si o fata de liceu. Chiar nu se mai poate , fratilor , trebuie facute militii populare si pe care l-am prins ca face asa in trafic , ii rupem gura pe loc. Poate aberez , dar ceva trebuie facut si nu mitinguri de cersetoreala " sintem si noi aici" sau alte sloganuri. Poate aberez , dar sint marcat profund , mai ales ca azi am fost prin zona.

RIP si a-si mai zice ceva , dar nu mai am cuvinte.

 

ffff bine zis acum stiti ce ar trebui facut ??? o operatiune de nesupunere civica luata cu asalt circa de politie unde se afla faptasul ( criminalul) si executat un linsaj ca la carte , sa vina tot ce inseamna media sa transmita . romanul pina nu il lovesti nu invata , prostii ca miting sunt apa de ploaie se consuma benzina faci cu mina la pasarici si atit soferul nu invata nimic . ia sa se dea la tv un linsaj al unui sofer criminal sa vezi cum conduce omul mai prudent

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Condoleante familiilor celor doi si odihneasca-se in pace.

 

Ma bucur ca am plecat din tara, sper sa nu ma mai intorc niciodata in tara aia minunata, dar din pacate locuita.

 

Soferul ala merita linsat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ACEST EVENIMENT TREBUIE SA NE IMPULSIONEZE SA LUAM ATITUDINE!

 

Si daca ii cunoaste cineva pe cei care au murit sa scrie aici poate putem ajuta familiile cu ceva...

 

 

ce initiativa sa luam ? daca pana acum nu am facut absolut nimic....vorba lu` rados in posturile de mai sus...pana nu il lovesti pe roman nu invata

 

este un topic in care deja incepe toata lumea sa spuna ce ar face, ce ar trebui facut si alte banalitati

 

trist si inca odata RIP :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai,acelasi scenariu mi s-a intimplat si mie,basculanta-neacordare de prioritate,numai ca experienta si conduita preventiva si-au spus cuvintul.Am evitat,am oprit basculanta si am vrut sa-l omor pe maimutoi! N-am reusit ca a iesit cu o ranga la mine si parea hotarit sa ma linseze.M-am multumit sa-l injur de toate cele. :) Interesant este ca m-a vazut ca vin si s-a phisat pe mine! Nu a vrut el sa-mi acorde prioritate! Am vrut sa-i dau cu-n bolovan,sa-i sparg geamul dar atunci sigur dadeam explicatii pe la militie ca era lumea strinsa ca la urs.

Am avut noroc ca am anticipat si am redus putin viteza,d-aia poate traiesc acum,puteam sa ajung si eu sub basculanta,putin a lipsit!

 

RIP

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut stirea pe ProTV acum. Au prezentat cat de cat obiectiv, dar trebuiau sa isi dea ei in stamba cu ceva, si anume cu titlul stirii "Vieti zdrobite in viteza". Desi motoreta aia nu era deloc bushita decat usor. Era si un flacau de la Dac Motors prin cadru

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai,acelasi scenariu mi s-a intimplat si mie,basculanta-neacordare de prioritate,numai ca experienta si conduita preventiva si-au spus cuvintul.Am evitat,am oprit basculanta si am vrut sa-l omor pe maimutoi! N-am reusit ca a iesit cu o ranga la mine si parea hotarit sa ma linseze.M-am multumit sa-l injur de toate cele. :) Interesant este ca m-a vazut ca vin si s-a phisat pe mine! Nu a vrut el sa-mi acorde prioritate! Am vrut sa-i dau cu-n bolovan,sa-i sparg geamul dar atunci sigur dadeam explicatii pe la militie ca era lumea strinsa ca la urs.

Am avut noroc ca am anticipat si am redus putin viteza,d-aia poate traiesc acum,puteam sa ajung si eu sub basculanta,putin a lipsit!

 

RIP

 

 

daca ala s-a pishat pe tine si nu a vrut el sa iti acorde prioritate, si daca asa se intampla in cazul multora voi de ce nu va pishati pe ei ?

 

eu asta fac, ai gresit, PLATESTI TATA !

 

 

asa se intampla si in cazul de fata, sa plateasca scump asta care a facut-o....CAT MAI SCUMP ! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da-ne mai multe detalii...poate putem ajuta cu ceva...

Nu am, doar un tel acum de la un prieten. Honda era de ieri sau alaltaieri, carnet de o luna, scuterist de ceva vreme, pasager pe moto la foarte multa vreme (inclusiv cu ceva incidente). Primise cu varf si indesat sfaturi referitoare la viteza, etc. Atat, aflu mai multe mai tarziu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Taranoiul ala rapanos de sofer nu trebuie linsat deloc. Trebuie luat si rupte TOATE oasle din el, sa mearga toata viata in carut ca sa aiba timp sa se gindeasca la ce a facut. Imi pare rau pt. copii aia, acu am vazut si io la TV pe Antena 1. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu zic ca trebuia linsat soferu la cum se uita din cabina, dupa parerea mea cred ca nu mai cobora din cabina 2 zile, il lasam dupa ce treceam cu masina peste mana dreapta

sunt foarte revoltat, mi sa facut pielea gaina nu mai pot

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...