Sari la conținut

Accident Th. Pallady Cu Trapezului? 25.09.2007 - Buc.


1n$4n3
 Share

Postări Recomandate

Acum 10 min erau oprite vro 4 masini de la Politia Rutiera la 10m de trecerea de pietoni de la intersectia Bd. Th. Pallady cu Trapezului, 7-8 politzai, lume, sensul spre sere blocat... :finger: Unul dintre gabori cerea date prin statie despre un CBR... Nu am vputut sa vad de masinile de politie si de curiosi ce se intamplase si nici nu aveam cum sa stationez... Sper sa ma insel si sa nu fie vb despre nimic grav :lol: ...dar prea erau multe masini cu girofar... :moron:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 84
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Pe la ora 21:00, un motopolitist cerceta foarte atent motorul meu(rosu) si al sotiei(negru), parcat pe trotuar in Balta-Alba. Acum inteleg de ce..... :finger:

Editat de rocristea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cica a dat unul cu motoru(negru+rosu) peste o femeie si a fugit..cica femeia a murit:(

acum mi-a zis o prietena...

sper sa nu fie adevarat...

 

 

 

asta e chiar naspa...din toate punctele de vedere.... oricum ar fi, vinovat sau nu, Doamne fereste de asemenea evenimente.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imposibil sa nu vazut careva numarul motorului, decat sa fi plecat cu luminile stinse.

 

Oricare ar fi, chiar daca scapa (mai ales cu fuga de la locul accidentului, slabe sanse).... nu are sa si-o poata ierta pt toata viata. Cunosc persoane care au omorat alti oameni in accidente auto si in situatia in care erau nevinovati, ei totusi traiesc o trauma continua.

 

Nevinovat nu cred ca este pt ca nici un om normal nu fuge in cazul asta.

 

Se recomanda o sesiune de bulau pt rider. :finger: :moron:

 

Pt femei RIP. :lol: :eek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

super tare, cu treaba asta chiar ca o sa ne "placa" lumea shi mai mult,ce

"reclama" buna ne facem cu cate un prostanac d-asta.

Totushi sper sa nu fii murit aceea femeie shi sper sa-l prinda pe "meseriashul" asta care a comis-o in acest mare fel ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

super tare, cu treaba asta chiar ca o sa ne "placa" lumea shi mai mult,ce

"reclama" buna ne facem cu cate un prostanac d-asta.

Totushi sper sa nu fii murit aceea femeie shi sper sa-l prinda pe "meseriashul" asta care a comis-o in acest mare fel ....

Ai dreptate.Dupa ce ca suntem catalogati ca nebuni,inconsienti,pericol public,donatori de organe, o sa ne mai zica si criminali :finger: idiotul naibi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai dreptate.Dupa ce ca suntem catalogati ca nebuni,inconsienti,pericol public,donatori de organe, o sa ne mai zica si criminali :finger: idiotul naibi

 

Mare adevar. Unde o sa ajungem? Motociclisti care terorizeaza cartiere, omoara oamenii pe strada si fug?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De parca am fi singurii. Ce... conservarii pliciuie cate 2-3 odata si fug si ce atata tam-tam. Il prind, e judecat si apoi pedepsit. Dar nu, daca e motociclist e cel mai mare nenorocit, etc, si toti sunt la fel. E f usor sa generalizezi pentru a acoperi defectele tale (aici referindu-ma la omul de rand).

 

Indiscutabil, respectivul motociclist nu a procedat deloc corect fugind, macar putea sa incerce sa vada daca poate sa ajute victima cumva. Asa se face, mai ales ca nu a cascat ochii si din vina lui un om e pe jos cine stie in ce stare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oamenii raman oameni, cu toate greselile lor, indiferent de vehiculul pe care il conduc! Deci... un conducator de motociclieta este si el supus greselii, hazardului... Nu incerc sa scuz pe nimeni, fuga de la locul accidentului nu este ceva scuzabil. Dar cred ca ar fi cazul sa nu mai punem la suflet tot ce misca in materie de moto, conducatori moto vor fi din ce in ce mai multi si nu are sens sa ne ambalam cu tot ce misca in materie moto. Ar fi cazul sa lasam lucrurile sa isi urmeze cursul.... oare soferii de pe X forumuri auto contabilizeaza fiecare tranta/freza/mort din accidentele auto din intreaga Romanica?

Deveniti realisti, acceptati situatia si comportati-va ca si cum ati fi singurii motociclisti (sau ma rog, conducatori de motocicleta) din zona... cred ca e mai safe asa....

Despre morti numai de bine.... in rest... God bless us all!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da hondaxx, dar eu cand ma intersectez pe sosea cu unul sau o coloana de motociclisti pe sosea ,ne salutam (claxoane,turatii,doua degete ridicate,etc)mi se face pielea de gaina de dragi ce imi sunt si cand aud ca a lipit-o cate unul nu pot sa nu fiu afectat :finger: Si nu cred ca sunt singurul care gandeste asa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vinovat sau nu,nu stiu...cu certitudine nu a procedat corect :finger: ...dar citiva dintre voi ati si dat pedeapsa...

indiferent din ce categorie face parte(motociclist,conservar...etc) fiecare dintre noi cind facem cite o "porcarie" incercam sa ne scapam pielea...pina la urma suntem tot in jungla,jungla urbana...

personal sper sa scape sau dak il prinde sa nu plateasca prea mult(este doar un accident)...garantat nu sunte-ti de acord dar asta e parerea mea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vinovat sau nu,nu stiu...cu certitudine nu a procedat corect :moron: ...dar citiva dintre voi ati si dat pedeapsa...

indiferent din ce categorie face parte(motociclist,conservar...etc) fiecare dintre noi cind facem cite o "porcarie" incercam sa ne scapam pielea...pina la urma suntem tot in jungla,jungla urbana...

personal sper sa scape sau dak il prinde sa nu plateasca prea mult(este doar un accident)...garantat nu sunte-ti de acord dar asta e parerea mea...

 

Si daca persoana accidentata era mama ta, tot asa puneai problema nu?!

 

E simplu sa fim milostivi cand victimele sunt doar "altii", niste necunoscuti(e).

 

 

PS; Asta a fost tare "este doar un accident". . :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vinovat sau nu,nu stiu...cu certitudine nu a procedat corect :finger: ...dar citiva dintre voi ati si dat pedeapsa...

indiferent din ce categorie face parte(motociclist,conservar...etc) fiecare dintre noi cind facem cite o "porcarie" incercam sa ne scapam pielea...pina la urma suntem tot in jungla,jungla urbana...

personal sper sa scape sau dak il prinde sa nu plateasca prea mult(este doar un accident)...garantat nu sunte-ti de acord dar asta e parerea mea...

Atata timp cat motociclistul sau soferul,ma rog,a parasit locul accidentului,nu mai conteaza daca pietonul era muci de beat,a traversat neregulamentar,s-a aruncat intentionat in rotile motociclistului,etc.Este clar vinovat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vinovat sau nu,nu stiu...cu certitudine nu a procedat corect :finger: ...dar citiva dintre voi ati si dat pedeapsa...

indiferent din ce categorie face parte(motociclist,conservar...etc) fiecare dintre noi cind facem cite o "porcarie" incercam sa ne scapam pielea...pina la urma suntem tot in jungla,jungla urbana...

personal sper sa scape sau dak il prinde sa nu plateasca prea mult(este doar un accident)...garantat nu sunte-ti de acord dar asta e parerea mea...

 

 

Ba eu sper sa nu scape... nemernicul trebuie pedepsit. Fiecare trebuie sa plateasca pentru fapta lui. Incetati sa mai fiti solidari cu acest infractor. A omorat un om si A FUGIT DE LA LOCUL ACCIDENTULUI !!!!!!!!!

 

Dupa faza asta, sa nu va mirati daca trecand prin Salajan cu motorul, o sa fiti batuti cu pietre. Degeaba facem campanii de prevenire a accidentelor, daca dupa 2 zile uitam de ele. Ma gandesc cu groaza ca putea fi mama cea care a traversat strada, pentru ca tot prin zona locuiesc si parintii mei.

 

Daca aveti mai multe informatii, astept PM.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oamenii raman oameni, cu toate greselile lor, indiferent de vehiculul pe care il conduc! Deci... un conducator de motociclieta este si el supus greselii, hazardului... Nu incerc sa scuz pe nimeni, fuga de la locul accidentului nu este ceva scuzabil. Dar cred ca ar fi cazul sa nu mai punem la suflet tot ce misca in materie de moto, conducatori moto vor fi din ce in ce mai multi si nu are sens sa ne ambalam cu tot ce misca in materie moto. Ar fi cazul sa lasam lucrurile sa isi urmeze cursul.... oare soferii de pe X forumuri auto contabilizeaza fiecare tranta/freza/mort din accidentele auto din intreaga Romanica?

Deveniti realisti, acceptati situatia si comportati-va ca si cum ati fi singurii motociclisti (sau ma rog, conducatori de motocicleta) din zona... cred ca e mai safe asa....

Despre morti numai de bine.... in rest... God bless us all!

:finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana acum numai presupuneri. Nu am vazut nimic clar. Eu nu sunt de acord ca un om sa stea in inchisoare o gramada de timp pentru o greseala. Nu cred ca a vrut sa omoare sau sa accidenteze pe cineva. Cel mai normal ar fi sa nu mai aiba voie sa conduca vreodata o motocicleta(sau alt mijloc de transport).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana acum numai presupuneri. Nu am vazut nimic clar. Eu nu sunt de acord ca un om sa stea in inchisoare o gramada de timp pentru o greseala. Nu cred ca a vrut sa omoare sau sa accidenteze pe cineva. Cel mai normal ar fi sa nu mai aiba voie sa conduca vreodata o motocicleta(sau alt mijloc de transport).

 

De-aici ideea ca motociclistii sunt niste pusti teribilisti de bani gata.

N-are nici o importanta daca a vrut sau nu sa omoare sau sa accidenteze pe cineva. A facut-o. A fugit drept urmare clar este vinovat.

 

In momentul in care te sui la volan/ghidon iti asumi responsabilitatea actiunilor tale.

 

Gresesti platesti

 

@honda_xx nu pot sa ma comport ca si cum as fi singurul motociclist atata timp cat mie cand in momentul in care am cazut din cauza ca mi-a taiat o gagica fata m-am trezit cu replici de genu: "Motociclistii sunt vinovati ca ....bla bla bla"

 

faci parte dintr-o minoritate care din pacate inca se evidentiaza doar prin forjari de motoare intre romana si universitate si accidente care mai decare mai grotesti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@mjollnir, sunt si soferi de basculante care sigur n-au vrut sa omoare pe cineva. sunt sigura ca-n cazul lor se schimba parerile, nu mai sunteti asa milostivi. no offense, omul si-o merita cu varf si indesat, prins si judecat si pedepsit conform mirobolantelor legi in rigoare, chit ca are 2 sau 4 roti. A omorat un om! Greselile se platesc, neatentia se plateste. Fratilor, a omorat un om... nu trebuia sa fuga, punct. :finger:

Editat de Ralucone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motociclistul trebuie sa raspunda pentru fapta lui!

Indiferent daca a fost sau nu vinovat de producerea accidentului, acum trebuie sa platesca penrtu faptul ca a fugit de la fata locului.

 

Este pacat ca s-a intimplat asa, asta ne mai lipsea..... sa fim considerati lasi si fara discernamant

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...