Sari la conținut

Postări Recomandate

Salut! As vrea sa stiu daca actele pierdute de la mobra se mai pot reface.. Am o mobra si nu am nici un act la ea nimic nimic...nu e furată!!nu a fost inscrisa in romania.. Si as vrea sa o inmatriculez,daca ar merge.. Si ma intreb este cineva care se ocupa de acte sau refacerea lor? Sau cum pot sa fac rost de altele.. ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Valeuuuu, pretenas...oloiu' curge...piese in plus are... mai grav e ca nu are acte de romanica , ai vazut...trebuia sa accepti berea aia pe piesele alea :crack:

Acu pe serioaselea...cum ai scos tu banutii din buzunar fara sa faci acte de vanzare/cumparare legal...si in plus fara sa ai macar numar si carte de Romania???

 

Deci ti-ai luat "motoreta de coclau" si de alergat militienii pe islazu' comunal....ca pe sosea nu ai sanse sa iesi cu ea fara sa ai probleme mai mari...sincer imi pare rau pentru tine...

Editat de Unchiu'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Valeuuuu, pretenas...oloiu' curge...piese in plus are... mai grav e ca nu are acte de romanica , ai vazut...trebuia sa accepti berea aia pe piesele alea :crack:

Acu pe serioaselea...cum ai scos tu banutii din buzunar fara sa faci acte de vanzare/cumparare legal...si in plus fara sa ai macar numar si carte de Romania???

apai initial nu aveam de gand sa o inscriu..si am luato asa sa ma invat pe ea si sa o frec pe aici... Da mau cam luat astia de la rutiera si mau pus sa o inscriu..:D
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

apai initial nu aveam de gand sa o inscriu..si am luato asa sa ma invat pe ea si sa o frec pe aici... Da mau cam luat astia de la rutiera si mau pus sa o inscriu.. :D

Tocmai ce spuneam....pacat de ea ca ar cam fi productie noua trotineta ta...asta e acum, o folosesti ca atare ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da..am luato ca am dat un scuter de 49 pe ea....si minsa parut ok "afacerea" si ala neavand toate actele..

 

A ajuns deja pe la politie si aia miau verificato si miau spus ca nu e fuarata.. Si ca as putea sa o bag in rar pentru identificarea vehiculului..asta in ce consta? Ma avantajeaza cumva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am auzit ca se poate face ceva cumva...poate te ajuta vreun user care a facut operatiunea asta cu "declaratie pe proprie raspundere"...dupa care cred ca se poate inmatricula ...normal ca te avantajeaza, intri in legalitate cu motireta si ii pui numere, circuli legal si nu mai ostenesc politistii sa te alerge .

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da..am luato ca am dat un scuter de 49 pe ea....si minsa parut ok "afacerea" si ala neavand toate actele..

 

A ajuns deja pe la politie si aia miau verificato si miau spus ca nu e fuarata.. Si ca as putea sa o bag in rar pentru identificarea vehiculului..asta in ce consta? Ma avantajeaza cumva?

Problema la tine e mai ciudata putin,sa zic asa, politai ti-au verificat-o in romania (cred ) si nu cred ca au cerut ei verificare internationala ,etc ......iar la RAR iti trebuie ceva ca sa o poti inscrie sau face identificare ( si cu alea din italia te duci cu toate actele ,traduse ) sau daca te tine buzunarul ai faci tu omologare si carte

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am incercat..am inaintat oleaca apoi am ajuns intr'o "infundatura". De acolo nu mai pot sa continui..nu mai dau de persoana care trebuie..:( cu toate ca am vazut ca marea parte din tipul asta de motocicleta sunt prin Anglia...aduma degeaba merg la ghici..:|

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai bine te duci la cel care importa motocicleta ta in RO si vb cu ei sa iti faca rost de C.O.C. pt motocicleta ta. Cu ala si cu o declaratie pe proprie raspundere, legalizata neaparat, ca o ai de la X te duci la rar si iti scoti cartea. La politie nu mai stiu cum e da daca ai CIV e un pas mare inainte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua,

vreau sa imi cumpar un motor, l-am gasit, a fost adus din Italia si revandut in Romania, omul inca nu la inmatriculat. Intrebarea mea este ce acte imi trebuiesc la RAR si apoi la inmatriculari si care sunt costurile la RAR.

Nu stiu daca s-a mai intrebat acest lucru dar nu am timp sa caut in cele peste 100 de pagini si sa gasesc niste informatii care nu mai sunt de actualitate.

Va multumesc anticipat pentru intelegere si sprijin.

O dupa amiaza placuta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Inmatriculare Yamaha YZF R125

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...