Sari la conținut

Accident 4.10.2007, Ora 12:00 - Iuliu Maniu


Vizitator alexman
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 94
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

pai si daca politia la gasit vinovat pe el ,cum era si normal,ce masuri a luat?/ acolo in procesul verbal parca e o rubrica in care el ca vinovat trebuiesa fie de acord,asta scrie politaiul,el sa semneze, sa-ti dea o copie a asigurari rca ca sa repari motoreta...dc nu aveai casco??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ace exact cum a spus si Inger alb.

avand in vedere ca ala nu si-a recunoscut vina se merge la biroul de cercetari. Daca recunostea idiotul il scuteam de dosar si alte prostii si scapa si cu permis prostul, dar s-a facut al dreaq si sper sa il ard.

 

Intai sa aflu exact care sunt procedurile si cum e mersul.

Cine are astfel de experientze sa imi dea niste repere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate maxima si ai grija cu politia. Pepsiman nu a reusit inca sa o scoata la capat cu asigurarea boului.

Are pe putin 4 luni de cand dosarul este la cercetari penale. Nici nu stie ce sa faca.

Eu nu inteleg. Daca politia te gaseste vinovat cum poti sa o tii pe dreapta ca nu esti vinovat. Avem un sistem juridic de rahat. E ok. Tu te consideri nevinovat. Te duci in instanta si in maxim doua zile se da un verdict. La noi dureaza doi ani. Ce dureaza atat fratilor.

Sa ne tii la curent ca sunt curios cum decurg lucrurile cu dosarul ala.

Inca o data sanatate si ai grija pe viitor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam multe belele pt un an. Mai aprinde o lumanare la biserica :blink:

 

Hai sanatate.

 

P.S. Inca ceva Sinner(e), - lui ( /index.php?showuser=18567) trebuie sa-i multumesti ca a transportat propriu-zis motorul :blink: L-am pus in miezul traficului sa bata Militariul cu papucul in echipament moto. :kick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt cam in aer si nu reusesc sa ma dezmeticesc.

 

Din pct lor de vedere, politia l-a declarat vinovat. acum urmeza cercetari.

pe PV scrie ca s-a intocmit dosar penal inregistrat cu nr xxxxx care va fi solutionat la biroul de cercetari penale sector 6 din cadrun BPR.

 

Bravo atunci! Daca s-a deschis cercetare penala si prima constatare e ca ala e vinovat, nu ai decat de castigat acum. De vinovatie nu scapa, de penal scapa sigur daca nu te duci la IML. Du-te la IML si fa-te lovit rau, scoate certificat medico-legal si incearca sa te internezi undeva daca vrei sa il arzi penal.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lasati k si eu era sa o patesc urat de tot azi chiar dak am decat un moped.in zona pietei 1Mai d ela mine din targoviste masinile sunt parcate pe partea dreapta a drumului.mergeam normal pe banda am dat semnal sa depasesc un taxi stationat iar exact in momentul in care am ajuns in dreptul usii soferului acesta a plecat cu scartait de roti si mam oprit la nici 1m de el , bineinteles k au uramat injuraturile lui k dc nu ma uit p unde merg , etc , etc , etc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

maaaaaaaaaa desteptule ..deci tu erai ..hmmmmm

cand am citit picior operat ..i got it :friends:

ai vazut daca te mananca

Editat de mac
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sinnere, mai fratele meu, ce-au astia, te vaneaza sa te dea jos pe asfalt cu fiecare ocazie?

 

Bine ca nu s-a lasat cu complicatii la piciorul operat. Chioru' dracului de taximetrist...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motoreta acu este la ....mine :friends:

Nu este ologita pe la motor ci doar fagezita bine pe exterior, dar elementele principale au scapat motor, furca, bascula, roti, discuri.

Cu toate ca i-am pus cauciucuri racing+ moi ...tot sa terfelit......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multzam fain de ganduri. Cred k o sa declar pierdut permisul asta.. e eliberat le 6.06.2oo6 si am zis io ca nu is superstitios, dar..parca prea vin calare peste mine.

 

 

Sinnere lasa permisul la locul lui, nu-l schimba , si daca tot e sa te legi de superstiii poti zice ca a fost noroc ca nu s-a intamplat nimic mai grav tocmai pentru ca l-ai avut in buzunar. Ce sa mai zik eu ca stau pe strada mea la numarul 13 si codul postal il am 300666? :laugh:

 

Te salut

:friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multzam fain de ganduri. Cred k o sa declar pierdut permisul asta.. e eliberat le 6.06.2oo6 si am zis io ca nu is superstitios, dar..parca prea vin calare peste mine.

 

Salut man...

 

Eu am obtinut permisul pe 06.06.06 si pana acum nu am avut de"suferit" ...doar 2 accidente minore la inceput de sezon - tot regulamentar, carene sparte 3 luni de stat pe bara din cauza asigurarilor si gata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut man...

 

Eu am obtinut permisul pe 06.06.06 si pana acum nu am avut de"suferit" ...doar 2 accidente minore la inceput de sezon - tot regulamentar, carene sparte 3 luni de stat pe bara din cauza asigurarilor si gata

 

 

asta inseamna la tine mai nimik??? :friends:

 

bafta sinere cu taximui..metristu ala! bine ca nu ai tu nimik... fieru se repara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aoleu, mosule, da' ti se-ntampla, nu gluma... Deci nu numai eu am o karma proasta anul asta. Privind partea buna, esti intreg si nici motoreta nu e foarte grav belita. Deci e de bine pan' la urma. Vezi cum il trosnesti pe animal si poate ne auzim zilele astea cu berea/sucul/cafeaua respectiva...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si intrebarea mea pe care o stii deja...

 

 

Tot n-ai crapat mah? :friends:

 

 

Cred ca in 12 luni de carnet sa te upgradezi cu tije si sa polizezi motoarele cum le faci tu ar trebui sa iti dea de gandit. Dupa cum ai spus si tu, degeaba e talent daca nu e bibilica si as mai spune eu simt de conservare.

 

Vrei sa ajungi la 30 de ani sa zornai cao tinichea ordinara? In puii mei aduna-te si gandeste-te la ceea ce faci cand mergi pe motor. Noi ceilalti suntem doar spectatori de pe margine, tu ar trebui sa sa iti feresti pielea.

 

Bafta si sper sa nu mai aud din astea de la tine cat mai mult timp. Vina aluia sau nu, ai grija un pic de tine. Nimeni altcineva nu o va face.

 

Pupici si bafta muuulta ca tu ai nevoie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...