Sari la conținut

Parintii Lui Traian Si Ai Elei Au Nevoie De Ajutorul Nostru


vintze
 Share

Postări Recomandate

Starea carosabilului este importanta pentru ca, daca era asfalt uscat, motocicleta neavand viteza, s-ar fi putut frana mai bine. Intr-adevar, starea carosabilului nu e relevanta pentru vinovatia soferului, ci a firmei de constructii care face lucrari in zona.

 

Iar transformarea liniei continue in linie discontinua nu diminueaza vinovatia soferului. Oricum trebuia sa se asigure. Insa tentativa de cosmetizare de de-a dreptul penibila.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 71
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Joia trecuta, la actiunea de prevenire din scoli pe care o face AMR cu Politia Rutiera, a vorbit elevilor un moto-politist care a fost la accident. Azi avem actiune la Caragiale, voi incerca sa dau cumva de acel politist si sa-l intreb daca vrea sa fie martor.

Din cate stiu eu, politistii nu au voie sa depuna marturie, deci nu prea ajuta.

 

--- Mesaj completat în 09 Nov 2007 17:37 -------------
Asta cu transformarea liniei din continua in discontinua, mi se pare deja din cale'-afara de penala.Asta nu se modifica asa, cum vrea muschiul fiecaruia.Deci...mi se pare ca miroase rau a combinatie.Imi amintesc ca a mai fost un caz cu un copil omorat pe trecerea de pietoni si peste noapte s-a mutat trecerea cu 20 de metri mai incolo.

Daca exista solidaritate, nu se poate sa nu fie luate in calcul filmari, poze si alte documente intocmite la fata locului.Filmarile televiziunilor, nu se poate sa fie ignorate.

Zic eu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se vede clar si din filmarile canalelor de stiri ca era linie continua. Chiar nu poate pune nimeni mana pe filmele alea? Sau macar sa le descarce de la ei?

 

Nu conteaza ca cineva a tras niste dungi negre grosolane peste cele albe. Din cate stiu nici treaba asta nu se face asa simplu cu una cu doua, si daca e neautorizata "lucrarea" asta e cu atat mai rau pentru cine a facut-o.

 

Edit: acum am vazut ca a zis si bea aceeasi treaba referitor la linie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se vede clar si din filmarile canalelor de stiri ca era linie continua. Chiar nu poate pune nimeni mana pe filmele alea? Sau macar sa le descarce de la ei?

 

Deci trebuie sa se gaseasca cineva (familie,cunoscuti, apropiati, noi toti, daca e cazul), care sa propuna in instanta, ca instanta sa solicite televiziunilor probele (poze,filme, etc).Nu cred ca le accepta ca probe daca le luam noi de la tv si apoi le prezentam, deoarece pot fi prelucrate.Dar daca instanta, sau politia, le solicita televiziunii, e deja altceva.Ei au dreptul sa colaboreze pentru solutionarea cazului.Cine merge in instanta, trebuie sa solicite aceste probe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tot respectul pt cei care pot si fac ce pot pentru a face dreptate.E inadmisibil ce se poate intampla la noi in tzara.Sa se invezte minte ca motociclistii sunt uniti si la bine si la rau.Sa le dam un exemplu tuturor.

Bafta tuturor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Posibil ca modificarea liniilor din continuu in discontinuu, sa se fi facut cu scopul de a permite iesirea camioanelor din curte spre stinga, nu obligatoriu dreapta cum era. Nu cred ca au facut-o cu scop de musamalizare pentru ca nu au cum. Sunt prea multe dovezi si este prea tirziu pentru asta. Si chiar asa vor trebui sa se asigure inainte de viraj stinga plus vor ceda prioritate de dreapta inainte de a trece liniile. Probabil ca era greu sa ocoleasca cine stie pe unde pentru a intoarce si au apelat la solutia asta. E interesant daca au facut-o ei (firma) cu oamenii lor fara aprobare, cum putem afla oare? Daca cineva are drum prin zona, poate stiu ceva vecinii.

Editat de fast_arrow
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astazi am fost la locul accidentului, necrezand zvonurile ca peste noapte a aparut marcaj discontinuu (in loc de linie dubla continuua ca pana acum) in dreptul respectivului santier.

 

post-2950-1194620415_thumb.jpg post-2950-1194620453_thumb.jpg post-2950-1194620488_thumb.jpg acum

vs

4-ed-accident_5516.jpg atunci

 

No other comments (pt moment)

 

 

 

linie dubla discontinua :cheers: cine a mai vazut asa ceva.. ??

 

n-o sa le tina manevra, vor ajunge unde merita , la puscarie! :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Problema sta in felul urmator.....Concelexul este o firma puternica..."sustinuta", credeti-ma stiu ce zic.

Niste nenorociti carora nu le pasa de nimeni si de nimic....eu am fost implicat intr-un accident... /index.php?...t=0#entry925449 iar la politie s-a vazut clar societatea Concelex este protejata.

Nu pot spune mai multe (pt ca pot fi acuzat de alte alea...) dar sa speram ca in cele din urma se va face dreptate, totusi au murit 2 tineri nevinovati...

Editat de adya suzuki
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iata cum se musamalizeaza totul. acum cativa ani tipul cu suzuki se loveste de acea masina a primariei care intoarce pe DN, acum o basculata intoarce iar pe o dubla linie continua si omoara doi oameni. ce asemanatoare sunt cazurile de schimbare a marcajelor rutiere atunci cand cineva are bani si relatii la politia rutiera. :burnout: SA FITI BLESTEMATI SI VOI SI FAMILIILE VOASTRE PENTRU CEEA CE ATI FACUT SI VE-TI FACE INCONTINUARE ACCIDENTELOR MOTO :cheers:, militieni nenorociti si corupti, preferati sa ii scapati pe ucigasi contra unei sume de bani si sa lasati o familie distrusa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper sa se faca dreptate, macar in cazul asta. Cazul asta trebuie sa fie un exemplu de unitate pentru motociclisti. Puteam sa fim oricare dintre noi acolo sub rotile basculantei. Asociatia motociclistilor ar trebui sa urmareasca desfasurarea procesului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

astazi am trecut special pe acolo si intradevar in fata portii sunt trasate dungi negre peste cea alba.

totusi exista poze facute.

oricum firmei de constructii si politistilor corupti 4M :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iata cum se musamalizeaza totul. acum cativa ani tipul cu suzuki se loveste de acea masina a primariei care intoarce pe DN, acum o basculata intoarce iar pe o dubla linie continua si omoara doi oameni. ce asemanatoare sunt cazurile de schimbare a marcajelor rutiere atunci cand cineva are bani si relatii la politia rutiera. :) SA FITI BLESTEMATI SI VOI SI FAMILIILE VOASTRE PENTRU CEEA CE ATI FACUT SI VE-TI FACE INCONTINUARE ACCIDENTELOR MOTO :hug:, militieni nenorociti si corupti, preferati sa ii scapati pe ucigasi contra unei sume de bani si sa lasati o familie distrusa.

 

te referi la roro? chiar ma intrebam ce s-a mai intamplat, din cate stiu ala era soferul lui vanghelie.

plm, ce inseamna soarta. in seara dinainte am fost prin pipera cu niste amici, unii s-au mai dat pe o roata etc... ne-au fugarit nitel, ca de, suntem un pericol si m-am nimerit chiar cu roro si inca un motociclist la lukoilul de acolo. eu si cu baiatul ala am pus benzina de acolo, roro nu, ca el nu pune decat de la shell. a doua zi a plecat o gasca la munte, roro a oprit sa puna benzina... si s-a grabit sa-i ajunga din urma...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu cred ca e neaparat musamalizare...poate ca s-au gandit in sfarsit la o solutie legala prin care camioanele sa faca stanga :D ....si chiar daca si-ar incerca-o asa?!!....nu sunt poze,filmari la PROtv,Antena1?!!..se vede linia si intr-o poza dintr-un post de mai sus....daca astia incearca sa-l scape pe ala basma curata cu o linie intrerupta "aparuta"dupa 2 luni ,inseamna ca Romania e Congo nene..... :) :hug:

Editat de flying--boy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Linia DIScontinua nu scuteste pe nimeni de acordatul de prioritate, si faptul ca ACUM in prezent, e asa nu ii ofera nici o circumstanta atenunanta soferului criminal.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Propun de un protest, se poate face asa ceva? Bineinteles cu acordul politiei si al primariei daca este cazul, ne putem interesa de acest aspect. Nu ar trebuii lasata firma de constructii sa scape asa basma curata, ar trebuii verificata si treaba cu linia discontinua care era continuua in momentul accidentului. Cine este interesat si il tin nervii si rabdarea sa-mi dea un PM, eu unul ma bag. Sincer nu-l cunosc nici pe Traian nici pe Ela dar merita macar incercarea. Asa am trage mai multe semne de alarma in legatura cu motociclismul in Romania. Cu respect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astazi am fost la locul accidentului, necrezand zvonurile ca peste noapte a aparut marcaj discontinuu (in loc de linie dubla continuua ca pana acum) in dreptul respectivului santier.

 

post-2950-1194620415_thumb.jpg post-2950-1194620453_thumb.jpg post-2950-1194620488_thumb.jpg acum

vs

4-ed-accident_5516.jpg atunci

 

No other comments (pt moment)

 

 

bai, asta mi se pare penal rau!! nu exista DNA, nu se poate chema procuratura pt aasa magarie??? e prea pe fatza...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Traim in in eterna si fascinanta ROMANIA! ... Nu ma mai poate mira ABSOLUT nimic! ... mi-e sila de toata necinstea cu care trebuiem sa dam piept in fiecare zi cand ne trezim!

 

RUSINE pentru gestul de a "scoate nevinovat" un criminal !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu se pot face modificari in marcaje fara acordul politiei, admin drumului , primariei

deci daca au acte e ok oricum la dosar apar pozele de atunci

dar firma poarta raspunderea pt ceea ce a fost si POLITIA care permite asa ceva

deci .............................multa m.........e ambelor institutii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

linia dubla discontinua mai exista in acea zona, acum nu stiu exact daca se incerca musamalizarea cazului. poate firma de constructii a cerut sa se faca si in dreptul iesirii lor o linie discontinua pentru a face stanga utilajele. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...