Sari la conținut

Accident Bucuresti - Pta. Domenii 9.11.2007 - Amimagz


Ralucone
 Share

Postări Recomandate

Preturile printate de pe net in cazul echipamentului nu au absolut nici o valoare, pentru a putea fi acceptate in dosarul de dauna sunt necesare facturi pt. fiecare piesa din echipament, pe numele lui Mishu, si nu mai vechi de un an de la data cumpararii, asta pt a putea fi despagubita valoarea de nou a echipamentului. Altfel, nu te baga nimeni in seama, iar asta zic din propria experienta, din pacate.

Multa sanatate.

salutare. Nu trebuie neaparat facturi. Este suficient un deviz care sa contina piesele sau o oferta de pret (in cazul echipamentului) de la un magazin autorizat. La fel am facut si eu. Multa sanatate lui Misu. Numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 457
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@virilu , frate macar am incercat :) ne-au mai si spus "lasa oricum va trec in catalog ca ati fost aici" de parca ne-ar fii incalzit cu ceva lucrul asta...cand e vorba sa aibe grija de X care vine din partea lu Y si cu interventii la Z sunt primele ...dar asa cand e vorba de o donatie de sange care e asa importanta nu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La mine doctorul a scris ca "leziunea produsa" (la coloana - unde am fost operat!!!) putea fi cauzata de un accident rutier... Si din cauza probabilitatii nu a fost luata in considerare...

in toate certificatele medico-legale se spune ca traumatismul x putea fi produs prin modalitatea y, e formula standard, ca doar n-a fost doctorul de fata la accident sa spuna ca da, domle, asa s-a intamplat. however, asta nu-i motiv sa nu se ia in seama, ci se coroboreaza si cu celelalte mijloace de proba (proces-verbal de constatare, martori etc) si se stabileste ca exact asa s-a produs.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dracushoare asteapta Mishu Zapp-ul promis ....

dap! este ok optimist si se bucura de orice telefon sau vizita din partea noastra ....

se poate intra cu un picutz de atentie cam pe la orice ora (bine nu dupa 10) ... asa ca cine are un picutz de timp ... mergeti dar sa nu ii mai duceti o banana cu doua portocale asa cum a facut azi ozzy :)

 

eu ma bucur foarte tare ca l-am gasit cat se poate de oki si il astept aici pe forum pentru ca se pare ca unitatea si prietenia de care am dat dovada toti l-au impresionat foarte tare .... fiecare dintre noi are nevoie de convingerea ca sprijinul il va gasi atunci cand va avea nevoie chiar daca nu il va cere!!!!!

felicitari tuturor ca ati dat dovada de omenie in tot ce a insemnat evenimentul trist prin care a trecut Mishu!!

sa dea 'al de sus sa nu mai fim nevoiti sa facem astfel de dovezi de prietenie decat pe la nunti botezuri samd ... :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dracushoare asteapta Mishu Zapp-ul promis ....

dap! este ok optimist si se bucura de orice telefon sau vizita din partea noastra ....

se poate intra cu un picutz de atentie cam pe la orice ora (bine nu dupa 10) ... asa ca cine are un picutz de timp ... mergeti dar sa nu ii mai duceti o banana cu doua portocale asa cum a facut azi ozzy :hug:

 

eu ma bucur foarte tare ca l-am gasit cat se poate de oki si il astept aici pe forum pentru ca se pare ca unitatea si prietenia de care am dat dovada toti l-au impresionat foarte tare .... fiecare dintre noi are nevoie de convingerea ca sprijinul il va gasi atunci cand va avea nevoie chiar daca nu il va cere!!!!!

felicitari tuturor ca ati dat dovada de omenie in tot ce a insemnat evenimentul trist prin care a trecut Mishu!!

sa dea 'al de sus sa nu mai fim nevoiti sa facem astfel de dovezi de prietenie decat pe la nunti botezuri samd ... :D

mooama

nu stiam care e codul: o banana mica si 2 grape fruit ... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o sa merg maine dupa 14:00 la el

este scris undeva aici exact unde se se afla? daca nu rog un pm cu date pt a nu bajbai :)

 

 

este la spitalul floreasca, la etajul 2, la ortopedie - post-operator.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Stephon:

Nu am bagat cu spatii. Oricum nu ma lasa din browser sa bag mai multe caractere decat cele necesare... Iar spatiile ar fi trunchiat si am fost atent la asta... O sa mai incerc o data... Asta am zis si eu cand am bagat acolo (ca nu are softul banca in baza de date), dar am zis ca totusi se verifica ca iban-ul este corect (check-sumurile) si in mare inghite tranzactia.... Anyway nu-i mare branza ma duc la ei sa vb daca tot nu vor sa imi bage... Tx for the info :hug: :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In aproximativ o ora si un pic, o sa ajung la Mishu la spital. Am o intrebare: el stie ca se doneaza sange si bani pentru el? Sau, mai degraba, am alta intrebare: care sunt subiectele tabu? sa nu fac, naibii, vreo gafa. :)

 

Asadar, please answer, ca intr-un sfert de ora asa am taiat-o de la work si nu mai am net. :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vb cu misu azi. era vesel. are laptop si se uita la niste filme. zapp-ul ii facea figuri. nu mai vroia sa mearga. in rest, toate-s bune. abia asteapta sa plece odata acasa...

inca nu-i vine sa creada cati prieteni are. :hug: :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Subscriu! :hug: Am fost cu geamana, am pacalit-o pe asistenta si am intrat amandoua. Cred ca o ora am stat la povesti, si la un moment dat, in loc sa-l inveselim noi pe el, el era cel care ne facea sa ne cracanam de ras! :) Ne povestea niste faze, si felul in care o facea nu putea decat sa ne asigure ca este ok. :what:

 

Incearca sa rareasca si anume calmantele, in ideea de a nu creea imunitate/rezistenta la ele. Ii era destul de greu, dar cred ca vizitatorii il ajuta sa treaca peste problema asta. Deci, care vrea sa-l streseze si sa-l deranjeze de la vizionat filme, go there and keep him smiling! :moto: Eu o sa incerc sa mai ajung.

 

Numai bine si sa auzim vesti imbucuratoare! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La vizita de azi...si o incercare esuata de a dona (nu indeplineam toate conditiile impuse) ...l-am intrebat "si ce faci? te mai dai cand iesi?" raspuns: "ai inebunit??? imi iau RR-ul neaaparat" ;))

 

Deci e plin de optimism...ceea ce e bine :)

mie mi-a zis ca-si ia gsxr :D

 

da, abia am ajuns de la spital, si omu e super ok ... zambetul pe buze, linistit si foarte dornic sa se puna pe picioare, si ce-i cel mai bine, foarte constient de faptul ca "fierul se face" in timp (si astea erau glumele noastre referitoare la piciorul lui, deci, e bine)...chiar zicea ca e robocop :P deci, cu rabdare si munca la recuperare, va fi totul ok...i-am propus sa-l plimbam cu patu pana afara sa fumeze o tigara :eek: pacat ca nu se putea...

 

initial m-am dus sa donez si eu sange, dar din pacate am fost respins pe motiv ca orbesc daca donez sange sau daca pierd prea mult, lucru care m-a cam pus pe ganduri :eek:

 

am vorbit si cu mama lui, si chiar era foarte bucuroasa de faptul ca suntem cu totii aproape de el, ca suntem atat de uniti, si chiar si cadrele medicale au sesizat asta...

 

asadar, diseara bem pt Mishu, si e nerabdator sa spargem sticlele cand o iesi de acolo :)

 

faza cea mai tare a fost ca eu nu-l cunoscusem personal, si cand am intrat la el si m-am prezentat, mi-a zis ca stie cine sunt :eek: l-am intrebat de unde stie, si cica avea el presimtirea asta...banuia ca eu sunt ala de vine spre patul lui :kick: deci, daca mai are asa presimtiri, luati-l in seama ca are omu ceva puteri :eek:

 

@dracushoru: ba uratule, ia legatura cu Mishu sau cu mama lui sa-i dai parola aia de acces la telefon ca dupa ce ai plecat de acolo a plecat si netu odata cu tine :what:

 

asadar, Mishule te asteptam sa te faci bine...rabdare si optimism....cum ziceam, "fieru" aka picioru se face :P

 

Bafta :hug:

 

PS: chiar glumeam cu el ca sa-i administram niste bautura-n perfuzii ca s-a saturat de ce=i dau aia acolo :moto: i-am propus fericit romparchimu pt a vedea paianjeni prin spital :P deci, omu-i foarte happy, si asta-i de bine

Editat de Mr_ORL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi am vazut topicul si am citit de la cap la coada...am ramas mut de revolta pentru imbecilii ucigasi si inconstienti care circula pe drumurile noastre...care poarta oglinzile retrovizoare pe post de accesorii...pentru care soseaua e bun propriu...care nu dau doia bani pe viata altora si care isi inkipuie ca se poate rezolva tot cu bani...nenorocitii astia nu trebuie lasati sa scape...scuze dar trebuia sa spun asta...i'am intalnit cand mergeam atat pe 2 cat si pe 4 roti...

partea mai aiurea este ca neatentia,nepasarea, inconstienta si ignoranta unora te pot distruge intr'o clipa...

misule nu te cunosc...dar vreau sa'ti spun ca iti sunt alaturi, as fi vrut sa vin sa te vizitez, sati strang mana si sa'ti zic pe viu "fii tare', dar din pacate momentan imi e greu sa aj din bv in buc...sper insa sa reusesc sa ajung curand...si atunci as vrea sa te vizitez daca se poate.stiu ca este greu prin ce treci (tatal meu a trecut printr'o fractura de femur si la mom respectiv prognosticul era ca va ramane infirm...dar nu a fost asa...s'a recuperat...si acum poate si sa skieze si sa mearga pe moto.a fost si pentru el un mom foarte greu pentru ca nu credea ca va mai merge normal...dar s'a rezolvat)...tine moralul sus...iar cand nu mai poti sprijina'te pe cei din jur,si vad ca esti inconjurat de multi oameni inimosi, si impreuna cu ei vei reusi sa treci de hopul asta...

sa te faci bine repede si sa ne vedem curand pe 2 roti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai helau dragilor...

Intr-un final glorios, se pare ca am sansa de a posta :eek:

Am citit tot topicul si prima reactie a fost.... "sa-mi f.ut una... un topic despre mine", desi stiam de existenta lui.. Mai departe a fost un haos total...... Sincer va spun, ca nu ma asteptam la asa ceva din partea voastra! Cei care ma cunosc mai bine stiu despre ce vorbesc. Am spus clar la un moment dat ca "nu exista comunitatea motociclistilor din Romania, ci comunitatea forumistilor din Romania, grupuri de prieteni cu motociclete si o mana de oameni care sperau ca pot schimba ceva.." Se pare ca mi-ati dat peste nas la faza asta :) Mi-ati demonstrat contrariul...

Va multumesc din suflet tuturor pentru tot ce ati facut si faceti pentru mine! Mi-ati tinut moralul sus in tot acest timp... Nu m-am gandit nici o clipa ca as putea sa am atatia prieteni! Astept cu nerabdare sa ies de aici, sa scap de antibiotice si sa dau o bere. Sper sa produca tara asta atata bere cata incape in noi :hug:

Mi-e destul de clar ca voi avea de asteptat mult pana la urmatoarea plimbare, dar asta e ultima mea pb acum.. Ce m-a scos din sarite, intr-adevar, a fost ca am aflat abia ieri de starea motorului meu..... sau ce a mai ramas din el! Asta e... Exista 2 variante: 600RR sau gixeru' de 600 k7! Altfel spus.. tot raul spre bine :eek: Si asa incepuse lumea sa se sperie de cati bani bag in SV :D

Inca o data, va multumesc tuturor si promit sa scriu mai mult si mai clar pe viitor, numai sa-mi scot nenorocirea asta de ghips de la mana! :what: Oricum, parca as prefera sa va multumesc personal, decat pe forum :moto:

Aveti grija de voi si...... mai bine sa va considere satanisti si nebuni, decat sa dea peste voi! Macar de frica sa invete ca nu e bine sa dea peste cineva care se deplaseaza pe 2 roti..........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai helau dragilor...

Intr-un final glorios, se pare ca am sansa de a posta :eek:

Am citit tot topicul si prima reactie a fost.... "sa-mi f.ut una... un topic despre mine", desi stiam de existenta lui.. Mai departe a fost un haos total...... Sincer va spun, ca nu ma asteptam la asa ceva din partea voastra! Cei care ma cunosc mai bine stiu despre ce vorbesc. Am spus clar la un moment dat ca "nu exista comunitatea motociclistilor din Romania, ci comunitatea forumistilor din Romania, grupuri de prieteni cu motociclete si o mana de oameni care sperau ca pot schimba ceva.." Se pare ca mi-ati dat peste nas la faza asta :) Mi-ati demonstrat contrariul...

Va multumesc din suflet tuturor pentru tot ce ati facut si faceti pentru mine! Mi-ati tinut moralul sus in tot acest timp... Nu m-am gandit nici o clipa ca as putea sa am atatia prieteni! Astept cu nerabdare sa ies de aici, sa scap de antibiotice si sa dau o bere. Sper sa produca tara asta atata bere cata incape in noi :hug:

Mi-e destul de clar ca voi avea de asteptat mult pana la urmatoarea plimbare, dar asta e ultima mea pb acum.. Ce m-a scos din sarite, intr-adevar, a fost ca am aflat abia ieri de starea motorului meu..... sau ce a mai ramas din el! Asta e... Exista 2 variante: 600RR sau gixeru' de 600 k7! Altfel spus.. tot raul spre bine ;) Si asa incepuse lumea sa se sperie de cati bani bag in SV :what:

Inca o data, va multumesc tuturor si promit sa scriu mai mult si mai clar pe viitor, numai sa-mi scot nenorocirea asta de ghips de la mana! :moto: Oricum, parca as prefera sa va multumesc personal, decat pe forum :eek:

Aveti grija de voi si...... mai bine sa va considere satanisti si nebuni, decat sa dea peste voi! Macar de frica sa invete ca nu e bine sa dea peste cineva care se deplaseaza pe 2 roti..........

 

 

roachereeee, bine ai revenit pe forum :D :eek: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine v-am regasit :hug:

Hai ca am vb si cu unul din doctori azi si mi-a spus ca marea lor grija vis-a-vis de operatie este sa nu apara o infectie... In rest, am sanse sa scap relativ ieftin... Adica doar o operatie sau 2.. Ramane de vazut, in functie de cum evolueaza totul... In cel mai rau caz ar fi vb de vreo 5 operatii, asa ca nu e cazul de prea mari tragedii.. Sunt viu si voi putea povesti :)

Apropos... mi-ati pastrat si mie o bere aseara? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine v-am regasit :D

Hai ca am vb si cu unul din doctori azi si mi-a spus ca marea lor grija vis-a-vis de operatie este sa nu apara o infectie... In rest, am sanse sa scap relativ ieftin... Adica doar o operatie sau 2.. Ramane de vazut, in functie de cum evolueaza totul... In cel mai rau caz ar fi vb de vreo 5 operatii, asa ca nu e cazul de prea mari tragedii.. Sunt viu si voi putea povesti :cheers:

Apropos... mi-ati pastrat si mie o bere aseara? :P

Da chiar. Ca vroiam sa intreb si eu. Cum fu la party? Distractie mare? Poze ceva? Sa-si clateasca lumea ochii? Ce rau imi pare ca n-am putut ajunge in Bucuresti. :lol: Stau in casa, cu antibiotice. Mama ei de treaba.

 

Mishuuuuuleeee. Bine ai revenit printre noi. >:D< violator de babe ce esti...

Editat de gabyshor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai helau dragilor...

Intr-un final glorios, se pare ca am sansa de a posta :)

Am citit tot topicul si prima reactie a fost.... "sa-mi f.ut una... un topic despre mine", desi stiam de existenta lui.. Mai departe a fost un haos total...... Sincer va spun, ca nu ma asteptam la asa ceva din partea voastra! Cei care ma cunosc mai bine stiu despre ce vorbesc. Am spus clar la un moment dat ca "nu exista comunitatea motociclistilor din Romania, ci comunitatea forumistilor din Romania, grupuri de prieteni cu motociclete si o mana de oameni care sperau ca pot schimba ceva.." Se pare ca mi-ati dat peste nas la faza asta :cheers: Mi-ati demonstrat contrariul...

Va multumesc din suflet tuturor pentru tot ce ati facut si faceti pentru mine! Mi-ati tinut moralul sus in tot acest timp... Nu m-am gandit nici o clipa ca as putea sa am atatia prieteni! Astept cu nerabdare sa ies de aici, sa scap de antibiotice si sa dau o bere. Sper sa produca tara asta atata bere cata incape in noi :lol:

Mi-e destul de clar ca voi avea de asteptat mult pana la urmatoarea plimbare, dar asta e ultima mea pb acum.. Ce m-a scos din sarite, intr-adevar, a fost ca am aflat abia ieri de starea motorului meu..... sau ce a mai ramas din el! Asta e... Exista 2 variante: 600RR sau gixeru' de 600 k7! Altfel spus.. tot raul spre bine :) Si asa incepuse lumea sa se sperie de cati bani bag in SV :(

Inca o data, va multumesc tuturor si promit sa scriu mai mult si mai clar pe viitor, numai sa-mi scot nenorocirea asta de ghips de la mana! :) Oricum, parca as prefera sa va multumesc personal, decat pe forum :P

Aveti grija de voi si...... mai bine sa va considere satanisti si nebuni, decat sa dea peste voi! Macar de frica sa invete ca nu e bine sa dea peste cineva care se deplaseaza pe 2 roti..........

That's our boy! :hug: Bine-ai revenit pi fuorum, buey, si tine-ti moralul tot asa sus! :)

 

Da chiar. Ca vroiam sa intreb si eu. Cum fu la party? Distractie mare? Poze ceva? Sa-si clateasca lumea ochii? Ce rau imi pare ca n-am putut ajunge in Bucuresti. :( Stau in casa, cu antibiotice. Mama ei de treaba.

 

Mishuuuuuleeee. Bine ai revenit printre noi. >:D< violator de babe ce esti...

Daaa... Violator de babe indeed! :P Daca nu era cu gipsul si restul, nicio baba din salon n-avea scapare! :D :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noh bine-ai revenit, s-a baut si pt tine aseara :D :cheers: venim si je si Kali luni peste tine, vrei mandarine sau portocale? C-am inteles ca ti-a adus Ozzy banana si doua mandarine :lol: Tz-aduc filme? :P Bautura? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...