Sari la conținut

Accident Bucuresti - Pta. Domenii 9.11.2007 - Amimagz


Ralucone
 Share

Postări Recomandate

Am ajuns azi pe la 2 la el la spital. Pe doamna Magdici nu am avut placerea s-o cunosc, nu era in salon atunci cand am ajuns.

I-am facut o surpriza. :bounce: Aflase ca este una mica si creata care asteapta sa intre "la vizita" si nu-i "iesea la socoteala", ca sa-l citez.

Ii fac bine vizitele, cred. Era zambitor si am incercat sa conduc discutia spre orice altceva decat problemele sanatatii lui. Slava Domnului ca am avut despre ce sa aberez! :burnout:

 

Maine incercam sa si donam. :P Numai bine, Mishulicule! :P

 

Apropo de donare... Azi cand m-am dus, am tras o fuga pana la cabinetul unde se doneaza sange. Este acelasi ca si acum un an(pentru cei care au mai donat la Floreasca). Asadar, cand mergeti sa donati, intrati in spital pe intrarea unde scrie numele spitalului ("Spitalul clinic de Urgenta" parca... :cheers: ), si mergeti la parter drept inainte, pe langa lifturi, pana se infunda culoarul. In capat pe dreapta este cabinetul. :D Meet you there.

 

Oricum el este vesel de fel. E bine ca poate sa ramana cu zambetul pe buze si acum! Abia astept sa ne mai intalnim la intruniri sa berici! Pana atunci o sa astept sa pot vorbii cu el la telefon, dar mai am ceva de asteptat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 457
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

zic ca ar fi bine, intre timp, sa organizam un "nucleu de initiativa", care in stransa cooperare cu familia si Misu insusi sa NU lasam partea juridica / legala a acestui accident la voia intamplarii. Adica a tanarului sofer, a tatalui sau, a celor ce vor matrasi dosarul si mai ales la sumele ce se vor plimba de la unii la altii. Cineva sa ia initiativa "luptei cu dosarul", in parelel cu lupta in flosul sanatatii.

Poate ca de data asta vom putea dejuca atat de uzuala zicala: "Capul ce plateste sabia nu-l taie", si sa ne trezim iar cu un dosar "beton" in favoarea soferului vinovat.

In timp ce noi eram in genunchi pe langa Misu, beizadeaua dadea mega telefoane din masina lui, iar taticul m-a intrebat personal cum il cheama pe motociclist "sa mearga la spital sa ajute"

Daca nu a ajuns la spital, se cheama ca a ajuns in alta parte, sa se ajute pe sine si pe fiu-sau.

Deci propun sa experimentam de data asta un colectiv de actiune, astfel incat timpul pe care de obicei motociclistul, familia, prietenii il petrec langa victima, sa nu fie pierdut in lupta legala.

ce ziceti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

P.S. Sa spuneti mamei lui Mihai sa nu accepte un eventual transfer la Bagdasar. :burnout:

 

f bun PS-ul tau sa nu se transfere acolo ca e crima, eu m-am dus pt pansat pe acolo si e jale fratilor nu au de nici unele

Editat de bikerboy-iuliano
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

zic ca ar fi bine, intre timp, sa organizam un "nucleu de initiativa", care in stransa cooperare cu familia si Misu insusi sa NU lasam partea juridica / legala a acestui accident la voia intamplarii. Adica a tanarului sofer, a tatalui sau, a celor ce vor matrasi dosarul si mai ales la sumele ce se vor plimba de la unii la altii. Cineva sa ia initiativa "luptei cu dosarul", in parelel cu lupta in flosul sanatatii.

Poate ca de data asta vom putea dejuca atat de uzuala zicala: "Capul ce plateste sabia nu-l taie", si sa ne trezim iar cu un dosar "beton" in favoarea soferului vinovat.

In timp ce noi eram in genunchi pe langa Misu, beizadeaua dadea mega telefoane din masina lui, iar taticul m-a intrebat personal cum il cheama pe motociclist "sa mearga la spital sa ajute"

Daca nu a ajuns la spital, se cheama ca a ajuns in alta parte, sa se ajute pe sine si pe fiu-sau.

Deci propun sa experimentam de data asta un colectiv de actiune, astfel incat timpul pe care de obicei motociclistul, familia, prietenii il petrec langa victima, sa nu fie pierdut in lupta legala.

ce ziceti?

 

 

I-am transmis lui foxdesert numarul de telefon al unui martor care a vazut accidentul, daca nu a fost contactat inca trebuie luata legatura cat mai repede cu martorul, foarte important sa fie prezent si un avocat la intalnire si mers la politie pentru declaratie. Martorul trebuie protejat pentru a nu fi contactat de catre parat. Daca nu exista un avocat pe forum care poate sa faca lucrul asta o sa ma interesez printre prieteni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fractura la picior a fost la nivelul femurului, deci protectiile nu conteaza intr-un astfel de caz, in maini avea manushi scurte alpinestars octane. mai avea o geaca FLM de supersport si casca Icon.

 

Nu vreau sa supar pe nimeni dar avea vre-un fel de protectii pentru picioare?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatosire grabnica lui Misu si nu lasati aparentele sa va induca in eroare, poate ca pare fericit dar in inima lui e trist si se intreaba de ce tocmai lui i s-a intamplat asta. Le doresc multa bafta si putere familiei si celor apropiati sa treaca peste tot si sa il vada pe misu iar in picioare si pe motor :bounce:

 

Cat despre tatal celui care l-a accidentat pot spune ca a avut o atitudine lipsita total de simt uman si tot ceea se se numeste ajutor fata de semeni lui, pt. ca are o varsta totusi... Cel putin putea sa-si prezinte scuzele si sa se intereseze de starea lui Misu, ca sa nu mai zic sa spuna familiei ca are tot sprijinul lui si daca are nevoie de ceva sa il sune la orice ora cum ar fi fost normal.

 

As fi donat si eu sange dar sunt operat la dantura in urma ultimei mele tavaleli :cheers: Sa auzim numa' de bine!!!

 

PS: poate va alaturati si voi, cei care au timp brigazii fluturasi poate astfel reusim sa ne mai ferim de situatii de genul asta. Daca nu noi... atunci cine?!

 

next time o sa fiu si eu sigur :burnout:

Editat de bikerboy-iuliano
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a fost contactat nu avea grija. ca si celalat martor. trebuie maine sa stabilesc mai intai o intalnire cu politaiul care se ocupa de caz pentru nu ne duce degeaba acolo cu martoriisi el sa fie pe teren. oricum avem o lege de cct. Noi suntem obligati, prin lege, sa mergem la politie sa anuntam un accident, in termen de 48 de ore, sa dam declaratii scrise acolo. Reciproca nu este valabila. Politaii au avut grija sa se ocupe de treburile de rutina - facute testele lui Mishu, fiola si probe biologice, insa pana acum nu au dat nici un semn ca doresc sa-i ia si o declaratie in legatura cu cele intamplate. E prea urat afara, iar traficul in Capitala infernal ca sa bata din nou drumul pana la Floreasca. Din ce am inteles, nici soferul BMW-ului nu a fost chemat pana la aceasta ora sa dea o declaratie.

 

I-am transmis lui foxdesert numarul de telefon al unui martor care a vazut accidentul, daca nu a fost contactat inca trebuie luata legatura cat mai repede cu martorul, foarte important sa fie prezent si un avocat la intalnire si mers la politie pentru declaratie. Martorul trebuie protejat pentru a nu fi contactat de catre parat. Daca nu exista un avocat pe forum care poate sa faca lucrul asta o sa ma interesez printre prieteni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost acum seara la mishu. era cam asa si asa cu moralul. acum a inceput sa fie cand cu moralul ridicat, cand cu el oleaca cam jos. nu prea mananca si a inceput sa slabeasca. deci care mai mereti pe la el incercati sa puneti accent pe importanta hranirii, pentru ca organismul lui are nevoie de forta sa lupte cu ceea ce urmeaza. mai ales ca are voie sa manance orice. stie cam in ce situatie se afla si ce il asteapta. pe cat posibil nu aduceti vorba despre planurile de plimbari pe motor pe care voi le faceti sau le-ati facut. il afecteaza foarte mult.

 

multumesc.

 

p.s. telefonul lui mishu este la mama lui, pentru ca nu este voie cu telefoane mobile in salon.

 

P.S. PENTRU TOTI CARE FAC FILOZOFIA PULII PE ACEST TOPIC, GASITI ALTA OCUPATIE.

Editat de Merenptah
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

corect reaper, dar eu ma refeream la cele "standard" - cizme si genunchiere. A, si sa adaug, nu cred ca merge vreunul cu asha ceva (protectiile din poza) sub pantaloni pe drum spre servici. Daca da, jos palaria. Eu recunosc ca nu. Si nici Mishu dupa cum vezi. :cheers:

 

oare?! :burnout: mai ales ca a lovit masina din lateral

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

corect reaper, dar eu ma refeream la cele "standard" - cizme si genunchiere

 

vin si eu maine sa donez.

 

Cine e sef de haita acolo?

 

Despre haleu pot sa-i povestesc eu lui mish ca doctor si motociclist, doar ma ocupez de diabet si nutritie de vreo 3 anisori.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-a sunat Radu (Judas) acum cinci min, m-a rugat sa postez aici: Misu aka Amimagz a avut accident fix la Pta. Domenii, din cate am inteles este destul de grav, ideea este: cine il cunoaste sa vina pana la Pta Domenii, urgent (subliniez URGENT), cred ca au nevoie de ajutor :burnout: . Nr lui Judas e 0722947762, se ducea acum acolo. Revin cu mai multe detalii.

 

Misto incheiere de sezon, baga-mi-as...

Fratilor, vreau sa merg shi eu maine sa donez sange. Daca merg la Floreasca, e bine?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mircea vii doar si donezi. Nu stiu de nici un sef. :burnout:

 

vin si eu maine sa donez.

 

Cine e sef de haita acolo?

 

Despre haleu pot sa-i povestesc eu lui mish ca doctor si motociclist, doar ma ocupez de diabet si nutritie de vreo 3 anisori.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@foxdesert,cu tot respectul la mine astia sunt ''standard''.Am deja o fractura de tibie si peroneu si cu siguranta nu imi doresc o fractura de femur.

on topic: maine ma duc sa donez sange pt Misu.Care este numele sau complet (poate s-a spus,dar mi-a scapat)si daca stie cineva ce informatii mai trebuie ca sangele sa ajunga la el.Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci in jur de 9 ajung si eu la Floreasca pt donat. cat despre avocat, se discuta :cheers: O sa fie bine, iese Mishu din afacerea asta cu bine... :burnout:

Editat de Ralucone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

LE din pacate prietena mea are greutatea sub limita si nu poate dona. Ea are BIII, ar fi fost la fix!

 

despre cel cu x3, nu prea are scapare. ce are mishu la femur depaseste 6 luni de ingrijiri medicale. Legea zice clar: la peste 60 de zile de ingrijiri Mishu nu mai poate retrage plangerea voluntar. Se sesizeaza procuratura. cred ca multi bani nu fac doua parale in acest caz.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mihai Magdici. doar atat. numele lui. nu conteaza grupa de snage. despre alte date vezi in banner-ul afishat mai sus.

 

cat despre protectiile folosite, toata stima si te inteleg. :burnout:

 

@foxdesert,cu tot respectul la mine astia sunt ''standard''.Am deja o fractura de tibie si peroneu si cu siguranta nu imi doresc o fractura de femur.

on topic: maine ma duc sa donez sange pt Misu.Care este numele sau complet (poate s-a spus,dar mi-a scapat)si daca stie cineva ce informatii mai trebuie ca sangele sa ajunga la el.Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci in jur de 9 ajung si eu la Floreasca pt donat. cat despre avocat, se discuta :bounce: O sa fie bine, iese Mishu din afacerea asta cu bine... :cheers:

 

pai cum ar putea sa iasa altfel? :burnout:

 

ala cu x3 e ars. RAU!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut pe toti, nu sunt motociclist, sunt doar scuterist ocazional, dar as vrea sa-mi exprim si eu regretul pt ce s-a intamplat pentru ca am si eu 2 prieteni care au trecut prin asa ceva. Poate pe unul dintre ei il stiti, care sunteti din Craiova, Cosmin zis Nebunu, avea un GSXR600 alb/albastru. A patit-o si el acum vreo cateva luni si este in recuperari si pronosticul lui a fost tot 6 luni fara mers in picioare. A venit cu targa la examen sa-si faca creditele.

Salut cu ocazia asta pe mama lui Misu, fiti tare, pana la urma se va face bine. Cum s-a mai spus, sa aiba mare grija cu recuperarea, este vitala in cazul fiului dvs.

Pentru prietenii lui, sa fiti langa el, ca are mare nevoie de ajutorul vostru. Stiu ca stiti deja asta si ca nu mai trebuia s-o zic si eu. Am citit topicul cap-coada si sunt profund impresionat cat de uniti sunteti in situatia asta. Nu stiu cati prieteni de-ai mei s-ar strange sa doneze sange sau bani pt mine. Imi pare bine sa vad o comunitate atat de unita, o familie, as putea spune. Daca imi iau vreodata motor va promit ca aici ma gasiti.

Misule, nu te cunosc, dar din partea mea iti urez insanatosire grabnica si sa te intorci cat mai repede in sa, sa faci ceea ce-ti place. Ai multi prieteni aici care vor fi langa tine.

Voi mai fi prezent pe aici, ma intereseaza in special soarta nenorocitului cu BMW-ul. Pacat ca nu mai exista legea cu trasul in teapa sau spanzuratoarea. Eu inteleg o singura chestie : ai gresit, trebuie sa platesti.

Inca o data sanatate multa, Misule, si sa stii ca si de la Craiova ai parte de ganduri bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai cum ar putea sa iasa altfel? :burnout:

 

ala cu x3 e ars. RAU!

Dragilor multumesc tuturor celor care l-au vizitat pe mishu.Pt.d-ra Boo-boo:eram afara (pe unde intra salvarile)ca sa poata intra toata lumea venita sa-l vada.imi pare rau ca nu ne-am cunoscut,dar aseara am specificat unde voi fi.Pt. cei care vor sa-i transmita mesaje pe telefonul lui,pot doar sa-i asigur ca a doua zi cand merg la el ,le va citi.Nr.de telefon=0726378688.nu este voie cu telefon la terapie intensiva.In rest ati aflat ca nu prea mananca-cica o sa se faca de 90 kg!asta seara l-am lasat cu moralul la cote negative.Din partea asasinilor nici un semn.Maine dimineata la 8 merg la udriste sa-i iau actele,procesul verbal(daca o fi reusit bietii politai sa-l scrie intr-un timp atat de "scurt".Doresc sa fac putin scandal ca nu au respectat legea la luarea declaratiilor de la mishu si asasin,ca nu mi-au comunicat nici macar numele individului.Ma insoteste un coleg de la el de la serviciu care se ocupa de prot.muncii si care vrea si el informatii si documente pt firma de asigurari.Nu are importanta ce grupa aveti,important este sa spuneti ca este pentru Magdici Mihai.Se poate dona si la alt spital dar trebuie sa faceti aceeasi mentiune+spitalul la care se afla internat.In schimbul sangelui donat care are alta grupa se face schimb.Maine va comunic ce am aflat la politie,cum s-au purtat si dupa aceea va voi ruga sa-mi spune-ti ce sau cum sa fac mai departe.tot maine mi-am propus sa mai discut cu doctorul si sa aflu noutati vs de operatie. mama lui mishu.

Daca mai aveti intrebari va raspund cu placere.Si va rog nu va sicanati intre voi pe probleme de echipament.stiti foarte bine -cei care au acest echipament-ca este destul de scump si in prima faza si -l poate permite oricine.si oricum discutiile sunt bune pt.ceilalti ,care nu au patit nimic si mai pot preintimpina un asemenea necaz,cumparand acest echip.Scuze pt.fraza ff lunga dar sunteti isteti si ati inteles ce am vrut sa spun. inteles ce am

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-a sunat Radu (Judas) acum cinci min, m-a rugat sa postez aici: Misu aka Amimagz a avut accident fix la Pta. Domenii, din cate am inteles este destul de grav, ideea este: cine il cunoaste sa vina pana la Pta Domenii, urgent (subliniez URGENT), cred ca au nevoie de ajutor :burnout: . Nr lui Judas e 0722947762, se ducea acum acolo. Revin cu mai multe detalii.

 

Misto incheiere de sezon, baga-mi-as...

nu shtiu ce se intampla, dar nu pot citi mesajele de pe pagina a doua.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatosire grabnica lui mishu, acum citeva saptamani un prieten a avut un accident mai putin grav("doar" o fisura de femur), si am vazut cit de greu ii este dpdv psihic sa faca fata.

 

 

@reaper

Salut, spune-mi te rog care este firma/ modelul pt protectiile pt femur/bazin pe care l-am vazut in postul tau

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si de la Ploiesti, maine dimineata va "pleca" 200 ml sange catre Mihai ! Recuperare totala si grabnica !

Stie cineva cine este C.B.?Ii transmit multumiri in numele lui mishu.Poate stie mishu,dar multumirile sunt valabile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...