Sari la conținut

Accident Bucuresti - Pta. Domenii 9.11.2007 - Amimagz


Ralucone
 Share

Postări Recomandate

Maine am sa incerc sa donez si eu.. dincate imi aduc aminte tot B3 am (mai nasol e ca am dioptriile destul de mari .. am sa vad la fata locului ce ci cum).

 

Man sincer nu ma asteptam sa ti se intample asa ceva .. in fine RECUPERARE RAPIDA SI COMPLETA.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 457
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am fost plecat din Bucuresti....imi pare rau sa aud de noi accidente...sunt 18pagini...mult de citit...si multe de invatat...

 

Are cineva o Actualizare?

 

Mai este nevoie de ceva?

 

Locuiesc prin apropiere de Floreasca...si pot ajuta...chiar si la ora aceasta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost plecat din Bucuresti....imi pare rau sa aud de noi accidente...sunt 18pagini...mult de citit...si multe de invatat...

 

Are cineva o Actualizare?

 

Mai este nevoie de ceva?

 

Locuiesc prin apropiere de Floreasca...si pot ajuta...chiar si la ora aceasta...

Multumesc,dar mishu sper ca doarme,altfel te rugam sa mergi pe la el.numai bine si daca ai rabdare poti citi ultimele 3 pg.si -ti faci o idee.mama lui mishu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.Doresc sa fac putin scandal ca nu au respectat legea la luarea declaratiilor de la mishu si asasin,ca nu mi-au comunicat nici macar numele individului.

 

Nici nu e nevoie sa faceti prea mult, ei sunt obligati sa va comunice identitatea celui implicat. Eu oricum am tras cu ochiul la dosarul de cercetari penale, cand am avut accident, si mi-am notat si adresa din buletin a respectivului, asta in caz ca nu se vor rezolva lucrurile cum imi doresc... :burnout:

 

moama ce ghinioane il pasc si pe asta cu x3 ul

 

Zorro, mighty mouse, toti il vor vizita...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici nu e nevoie sa faceti prea mult, ei sunt obligati sa va comunice identitatea celui implicat. Eu oricum am tras cu ochiul la dosarul de cercetari penale, cand am avut accident, si mi-am notat si adresa din buletin a respectivului, asta in caz ca nu se vor rezolva lucrurile cum imi doresc... :burnout:

 

moama ce ghinioane il pasc si pe asta cu x3 ul

 

Zorro, mighty mouse, toti il vor vizita...

multumesc.acum va las .maine e o zi grea si trebuie sa ma odihnesc un pic.noapte buna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunt sigur, dar cu vaccinul antigripal e posibil sa fie o problema, pentru ca e tratament de natura homeopatica. Stiu ca data trecuta cand am donat mi s-a spus ca si o simpla raceala e motivatie suficienta pentru a nu dona.

 

Oricum, aflam maine dimineata.

 

Shorty,

 

astept raspunsul.

 

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu toate ca nu il cunosc personal pe misu ii doresc multa sanatate si rabdare......eu am avut in martie anul asta un accident asemanator....piciorul drept facut varza...dubla ruptura de femur,tibia si peroneul bucati...in total 7 fracturi urate din care vreo 3 au fost deschise.........2 tije,la femur si tibie,+o gramada de sange pierdut.au fost nevoie de 6 pungi de sange in cazul meu....

acum dupa juma de an merg pe picioarele mele,inca nu pot alerga si schiopatez un pic,dar e ok.....pe motor am inceput sa merg cam de cand am renuntat la carje adik de prin septembrie.......facut chiar si soft enduro.......am scris toate astea pt ca stiu cum e sa fii intr-o situatie de asta...cand inca nimic nu e sigur si nimeni nu poate sa-ti zica ceva concret......cel putin asa a fost in cazul meu........recuperarea e iarasi f importanta cum s-a mai spus..eu si acum fac.....perioada de recuperare difera binenteles de la organism la organism,dar am vrut sa-ti faci o idee dak citesti mesajul asta....inca o data multa sanatate!:burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

I ve been there anul trecut, ruptura de scafoid si genunchiul facut varza, am reusit sa alerg abia dupa 3

 

luni si acum mai simt schimbarile de vreme. Ideea e ca e greu cu recuperarea dar nu imposibil! (tot mai

 

bine decat RIP). Daca exista un cont in care se pot face donatii postati-l va rog.

 

O recuperare cat mai rapida Misule!!! Sper sa te salut cat mai repede pe drum chiar daca nu ne

 

cunoastem. Shit happens life goes on!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Misule: multa, multa sanatate si pentru mama lui: fiti cat se poate de tare! Tineti cont de faptul ca daca nu insistati cu toata puterea ca ancheta sa fie una corecta totul se va termina in coada de peste si vinovatul va scapa basma curata. Asa e de obicei cu cei cu "stare". Tineti-va de capul politistilor chiar daca de multe ori o sa vi se para ca totul e in van si apelati la presa (imi puteti scrie PM). Haideti sa nu ii lasam sa scape si acum! Sa plateasca pt. bucata aia de os lipsa!

 

Purtati toate protectiile din lume si circulati mereu cu ochii in patru!!! Ganditi-va ce s-ar fi intamplat daca Misu nu avea casca ori aceasta nu era bine legata sau daca avea o viteza mai mare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Misule: multa, multa sanatate si pentru mama lui: fiti cat se poate de tare! Tineti cont de faptul ca daca nu insistati cu toata puterea ca ancheta sa fie una corecta totul se va termina in coada de peste si vinovatul va scapa basma curata. Asa e de obicei cu cei cu "stare". Tineti-va de capul politistilor chiar daca de multe ori o sa vi se para ca totul e in van si apelati la presa (imi puteti scrie PM). Haideti sa nu ii lasam sa scape si acum! Sa plateasca pt. bucata aia de os lipsa!

 

Purtati toate protectiile din lume si circulati mereu cu ochii in patru!!! Ganditi-va ce s-ar fi intamplat daca Misu nu avea casca ori aceasta nu era bine legata sau daca avea o viteza mai mare...

 

ar fi o idee sa prezinti in ziar accidentul....o sa le fie mai greu sa musamalizeze "cazul"...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa fie un cont de donatii deschis in curand. astazi se lucreaza la acte, probabil ca de maine-poimaine va fi activ m-a informat Merenptah.

 

Zicea cineva ceva de un cont deschis pentru donatii?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In legatura cu contul: astazi se vor face formularele de deschidere de cont iar maine speram sa fie gata contul! Ina il va posta aici!

Orice donatie este binevenita! oricat de putin...nu conteaza! Se vor face strangeri de fonduri in interiosrul unor cluburi! La momentul respectiv voi da si numele lor! Multa sanatate Mishule!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai am venit de la spital. Pana la 9 fara un sfert cand am plecat de acolo, venisera sa doneze doar @ranga si @shorty. Restul (sper ca) au ajuns mai tarziu.

 

Cabinetul de donari este la parter, in capatul culoarului. Intrarea se face pe partea cu parcarea, acolo unde scrie Spitalul Clinic de Urgenta Bucuresti. Daca donati prima data, vi se va face o radiografie pulmonara inainte (nu stiu de ce :burnout: ) si apoi va intoarceti la cabinet si donati.

 

Duceti-va cat mai multi. :cheers: Avand in vedere ca eu nu pot dona, desi am grupa 0 si as fi putut ajuta in cazul oricarei grupe, tot ce pot face este sa incerc sa adun donatori. Momentan fac propaganda la work, poate-mi reuseste! :P

 

Mishule, ne mai vedem! Si data viitoare o sa fiu aia cicalitoare in privinta hranirii. Pot fi si asa! (o sa-ti doresti sa nu ma fi cunoscut! :P ) Doamna Magdici, apreciem ca ne-ati dat posibilitatea sa-l vizitam pe Mishu ieri. :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

venisera sa doneze doar @ranga si @shorty

Nu sunt nici @ranga si nici @shorty, insa impreuna cu Sorin(nu stiu nick-ul) am fost primii acolo de la 8 fara 10. Oricum nu conteaza care a ajuns primul, vreau doar sa spun ca am donat( am O1) si daca mai pot face ceva sunt prezent din principiu. Spunea cineva ca cei care doneaza sa primeasca niste biletele care ar putea ajunge la mama lui Misu. Nu ne-a dat nimeni aceste biletele, numai cele de ordine care nu se pun, insa daca se consulta registru celor care au donat se va vedea cine a facut-o caci am spus pentru cine donam, respectiv Magdici Mihai. Mai erau cativa cunoscuti, amici sau prieteni ai lui Mihai pe acolo cand am plecat. Insanatosire grabnica Mihai desi nu te cunosc, insa asta nu conteaza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunt nici @ranga si nici @shorty, insa impreuna cu Sorin(nu stiu nick-ul) am fost primii acolo de la 8 fara 10. Oricum nu conteaza care a ajuns primul, vreau doar sa spun ca am donat( am O1) si daca mai pot face ceva sunt prezent din principiu. Spunea cineva ca cei care doneaza sa primeasca niste biletele care ar putea ajunge la mama lui Misu. Nu ne-a dat nimeni aceste biletele, numai cele de ordine care nu se pun, insa daca se consulta registru celor care au donat se va vedea cine a facut-o caci am spus pentru cine donam, respectiv Magdici Mihai. Mai erau cativa cunoscuti, amici sau prieteni ai lui Mihai pe acolo cand am plecat. Insanatosire grabnica Mihai desi nu te cunosc, insa asta nu conteaza.

My appologies. Nu am vrut sa sune a repros. :burnout: Ma bucur ca ati fost si ati donat. Sanatate si numai bine! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate nu am B III, dar pot ajuta (in limita puterilor) cu eventuale "vorbe bune" adresate "cui trebuie" in cazul in care Mishu ajunge in Spitalul Coltzea sau in Bagdasar Arseni. In cel din urma, repet, nu prea recomand transferul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

B III.

 

Halal moment sa fiu racit.

 

Racit...ce banal.

 

Daca se mai face ceva si pot sa ajut, let me know.

Sanatate Mishule.

 

Stiu cum e. Sunt in aceeasi situatie. Si mor de ciuda. Misu imi e prieten si nu pot dona.

Mai e o posibilitate totusi. Asteptam contul ala...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi pare ff rau sa aud asta de amimagz...cu el am vb inainte sa-mi iau motorul si pe el l-am batut la cap cu atatea intrebari...cu toate ca nu ne-am cunoscut niciodata in realitate..am vorbit zile intrebi despre motoare...si in final am facut alegerea pe care mi-a recomandat-o si el sv-ul..

 

insanatosire grabnica si sa speram ca nu vor aparea complicatii la femur....inca o data un om de nota 20

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma scuzati un pic de offtopic, vad ca de fiecare data cand apare o problema, se face apel la donatori de sange. In tarile cu apa calda, oamenii merg benevol sa doneze sange periodic. In Romania, intotdeauna sunt probleme: nu e sange, nu sunt medicamente, etc, etc. Noi suntem, intr-o covarsitoare majoritate, tineri. 200 de mililitri de sange ii refacem intr-o seara, la o bere (asta a fost un banc). Ma gandesc ca nu e exagerata ideea de a 'economisi' sange in eventualitatea (nefericita) in care unul dintre noi are nevoie.

 

Sunt doua idei aici:

 

- noi, aia rai, satanisti si violatori de babe, putem face ceva pentru starea de rahat in care traim - donam sange ca sa dam o sansa unui individ care NU E motociclist

 

sau

 

- tot noi, aia rai, donam sange intr-un cont 'general' din care au voie sa 'retraga' doar motociclistii. In loc sa precizezi 'donez sange pentru Ionel Ionescu, motociclist', zici 'donez sange pentru John Doe, motociclistul necunoscut'.

 

Daca apar prea multe reactii la postul meu, rog un administrator sa faca split. Scuze anticipate pentru cei care o sa fie deranjati in vreun fel si din nou scuze pentru offtopic.

 

Misule, nu-mi da reply la SMS ca e plin inboxu' :burnout: Capu' sus si papă tot, ca sa te refaci rapidament.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate azi dimineata nu am ajuns la Floreasca insa maine vin impreuna cu Dragos - (prietenul si colegul meu medic vet cu care am vazut dobermanitza) si donam sange. Amandoi avem 01 asa ca o sa-l primeasca "proaspat".

Iar despre partea cu mancatul vedem noi cum il convingem sa "legumeze".

 

NEAPARAT - trebuie sa se insiste asupra dosarului si NEAPARAT mers cu un avocat bagacios care sa nu le dea timp sa respire. Imbecilul ala care l-a lovit pe Mishu trebuie sa plateasca!

Oricum daca se gandeste ca va musamaliza cazul ...sa se gandeasca ca sunt multe cagule pe 2 roti in Bucuresti sau in tara!

 

Poate ar trebui cazul prezentat la televiziune si pus accentul pe faptul ca se incearca "scaparea" autorului accidentului !!!

 

MISU-LE SUNTEM LANGA TINE SI CHIAR DACA VREI NU POTI SCAPA DE NOI! ORICUM ITI PASTRAM LOCUL CALD LA "BIROU". :burnout:

 

P.S: a intrebat chelneritza de tine! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...