Sari la conținut

Accident Bucuresti - Pta. Domenii 9.11.2007 - Amimagz


Ralucone
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 457
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am vorbit cu mama lui Mishu si dobitocul cu bmw-ul nu a dat nici macar un semn, nici el nici nimeni din partea lui!!! :burnout:

Se pare ca are nevoie doar de sange din cate a spus mama sa, stiu ca se aduna o parte dintre voi la spital luni si chiar o sa ii prinda bine...nici nu stiu ce sa mai scriu!! Am ramas.... fa-te bine mishule!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este si Amimaqz pe aici sau ma rog, cineva din partea lui ? Nu de alta, dar l-am vazut aici, pe pagina... Eventual sa ne spuna el / ea mai multe...

 

Da este mama lui care citeste ceea ce scriem noi aici! Nu e q e g :burnout:

Editat de danutza
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatosire grabnica Mishulica :burnout:

ptr restu ne vedem la 7 juma in agronomie sa "vorbim"

Mishu este binisor-de la optimist la disperare si furie.Este nascut pe data de 28.01;tatal lui mishu nu a fost la spital-,cel cu care a-ti vorbit era de la serviciu.va multumesc din suflet pentru ajutorul financiar si pentru donarea de sange pe care o faceti pt.mishu.scuza-ti eventualele greseli dar sunt f.f.obosita.Pe mishu l-am vazut astaseara de la 20 pana la 21.I-am spus ca va dura destul de mult pana va urca pe motocicleta dar vrea sa stie cat e de varza.Restul stiti de la Ina despre operatii ce urmeaza si perioada indelungata de recuperari.Se mizeaza f.mult pe tineretea si rezistenta lui psihica.este furios in continuare pe individul cu pricina .Respectivii se tin la distanta in continuare iar unul din politisti da semne de" ungere".Inca odata mii de multumiri pt.ca sunteti alaturi de mishu. mama lui mishu

 

--- Mesaj completat în 10 Nov 2007 22:32 -------------

Mishu este binisor-de la optimist la disperare si furie.Este nascut pe data de 28.01;tatal lui mishu nu a fost la spital-,cel cu care a-ti vorbit era de la serviciu.va multumesc din suflet pentru ajutorul financiar si pentru donarea de sange pe care o faceti pt.mishu.scuza-ti eventualele greseli dar sunt f.f.obosita.Pe mishu l-am vazut astaseara de la 20 pana la 21.I-am spus ca va dura destul de mult pana va urca pe motocicleta dar vrea sa stie cat e de varza.Restul stiti de la Ina despre operatii ce urmeaza si perioada indelungata de recuperari.Se mizeaza f.mult pe tineretea si rezistenta lui psihica.este furios in continuare pe individul cu pricina .Respectivii se tin la distanta in continuare iar unul din politisti da semne de" ungere".Inca odata mii de multumiri pt.ca sunteti alaturi de mishu. mama lui mishu

Cei care i-au trimis sms-uri sa fie linistiti-astazi i-am dat telefonul sa le citeasca.A foat un zambetn mareeee pe fata lui.va multumeste la toti care sunteti alaturi de el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mishu este binisor-de la optimist la disperare si furie.Este nascut pe data de 28.01;tatal lui mishu nu a fost la spital-,cel cu care a-ti vorbit era de la serviciu.va multumesc din suflet pentru ajutorul financiar si pentru donarea de sange pe care o faceti pt.mishu.scuza-ti eventualele greseli dar sunt f.f.obosita.Pe mishu l-am vazut astaseara de la 20 pana la 21.I-am spus ca va dura destul de mult pana va urca pe motocicleta dar vrea sa stie cat e de varza.Restul stiti de la Ina despre operatii ce urmeaza si perioada indelungata de recuperari.Se mizeaza f.mult pe tineretea si rezistenta lui psihica.este furios in continuare pe individul cu pricina .Respectivii se tin la distanta in continuare iar unul din politisti da semne de" ungere".Inca odata mii de multumiri pt.ca sunteti alaturi de mishu. mama lui mishu

 

<small>--- Mesaj completat în 10 Nov 2007 22:32 -------------</small><br/>

Cei care i-au trimis sms-uri sa fie linistiti-astazi i-am dat telefonul sa le citeasca.A foat un zambetn mareeee pe fata lui.va multumeste la toti care sunteti alaturi de el.

 

Sunteti o mama de milioane!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa te faci cat mai repede bine mishule! Nu-l cunosc personal , am vorbit cu el pe messenger si m-a ajutat cu sfaturi in legatura cu ijul meu.

As vrea sa vin sa donez sange, dar din pacate nu am inca 18 ani, mai am putin , dar .... nu cred ca ma lasa ,cu toate ca celalalte conditii le indeplinesc . Numai bine si sanatate multa... ca o sa fie bine. sa ne tineti la curent cu starea lui.

 

Imi poate trimite cineva nr . lui de mobil pe pm , sa-i trimit si eu un msg de incurajare. multumesc

Editat de Ativix
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa te faci cat mai repede bine mishule! Nu-l cunosc personal , am vorbit cu el pe messenger si m-a ajutat cu sfaturi in legatura cu ijul meu.

As vrea sa vin sa donez sange, dar din pacate nu am inca 18 ani, mai am putin , dar .... nu cred ca ma lasa ,cu toate ca celalalte conditii le indeplinesc . Numai bine si sanatate multa... ca o sa fie bine. sa ne tineti la curent cu starea lui.

Voi incerca in fiecare seara sa va dau noutati,dar la ore tarzii-lipsa de timp.Mai citesc si maine inainte sa merg la mishu(13-15).Apropo:dupa ce cobor de la el sunt in fata intrarii de la camera de garda pana la ora 15.Cine vrea sa mai inrebe cate ceva raspund cu placere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am cateva intrebari/nelamuriri in legatura cu donarea de sange:

 

1. Nu imi cunosc tensiunea arteriala (banuiesc ca se verifica la momentul recoltarii, deci nu ar fi chiar o problema)

2. In urma cu 3 sapt mi-am facut vaccin antigripal - inseamna ca nu ma mai "calific"? sau tratamentul injectabil se refera la alte tipuri de injectii legate de interventiile chiruricale poate........

3. Am calatorit in Olanda cam acum 1 luna........ dar nu vad care ar fi problema. Banuiesc ca restrictia legata de calatorii se refera doar la cei care au fost in tari unde sunt tot felul de boli tropicale etc...

4. Se poate dona si seara, cam pe la 6?

Va rog sa imi raspunda cei care se pricep/stiu exact!

Ii rog eventual pe cei care merg luni dimineata la spital sa intrebe asistentele de la recoltare cu privire la punctele de mai sus.

 

Nu-l cunosc pe Mishu, nici macar motor nu am inca, dar vreau sa fiu si eu util cumva!

Multa bafta lui Mishu si familiei!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o sa incerc sa vin si eu luni dimineatza chiar daca nu pot dona din cauza hipertensiunii. Vreau si eu sa vorbesc acolo cu cineva care stie datele exacte ale problemei : cine l-a lovit, ce se face legal si asa mai departe ! :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

3. Am calatorit in Olanda cam acum 1 luna........ dar nu vad care ar fi problema. Banuiesc ca restrictia legata de calatorii se refera doar la cei care au fost in tari unde sunt tot felul de boli tropicale etc...

 

 

Daca tu nu spui ca ai fost plecat, nimeni nu poate verifica acest lucru. Nu in interiorul UE unde treci frontiera aratand doar coperta exterioara a pasaportului.

 

Cat despre fractura de femur cu fragmente lipsa, nu pot decat sa sper ca doctorii sunt super meseriasi. Fragmentele lipsa se refac super greu. Capetele osului cresc cam cu un milimetru pe luna. Un lat de palma e cam mult. Sa speram ca se rezolva fara sechele.

 

Eu am trecut printr-o fractura de tibie si peroneu si nu doresc asa ceva nici la dusmani.

 

Multa sanatate, curaj si mai ales rabdare "protagonistului". Acum e cu moralul ridicat ca a scapat cu majoritatea soriciului intact. Dar mai incolo o sa inceapa si depresiile. Are nevoie de sustinere morala serioasa.

Editat de Dragon Warrior
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tu nu spui ca ai fost plecat, nimeni nu poate verifica acest lucru. Nu in interiorul UE unde treci frontiera aratand doar coperta exterioara a pasaportului.

 

Cat despre fractura de femur cu fragmente lipsa, nu pot decat sa sper ca doctorii sunt super meseriasi. Fragmentele lipsa se refac super greu. Capetele osului cresc cam cu un milimetru pe luna. Un lat de palma e cam mult. Sa speram ca se rezolva fara sechele.

 

Eu am trecut printr-o fractura de tibie si peroneu si nu doresc asa ceva nici la dusmani.

 

Multa sanatate, curaj si mai ales rabdare "protagonistului". Acum e cu moralul ridicat ca a scapat cu majoritatea soriciului intact. Dar mai incolo o sa inceapa si depresiile. Are nevoie de sustinere morala serioasa.

Ei specifica doar =fara iesire din tara .Nici un fel de tratament.Multumesc pt. interesul acordat.Va rog sa retineti ca un examen preliminar vi se va face,iar donarea dureaza cam 15-20 min.Sunt rugati cei care au probleme la donare(lesin)sa se abtina.Sunt doar 2 asistente+doctorita.Pot primi cam 20 de donatori intr-o zi.pana la ora 16(daca nu ma inseala memoria).Deocamdata el nu stie cat de mult va dura statul in gips si cu acel aparat de inchizitie.Sa vedem cand intra la operatia de refacere.Mai are si acum caderi dar le mascheaza.va doresc o zi buna,doar e duminica si voi sunteti tineri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am cateva intrebari/nelamuriri in legatura cu donarea de sange:

 

1. Nu imi cunosc tensiunea arteriala (banuiesc ca se verifica la momentul recoltarii, deci nu ar fi chiar o problema)

2. In urma cu 3 sapt mi-am facut vaccin antigripal - inseamna ca nu ma mai "calific"? sau tratamentul injectabil se refera la alte tipuri de injectii legate de interventiile chiruricale poate........

3. Am calatorit in Olanda cam acum 1 luna........ dar nu vad care ar fi problema. Banuiesc ca restrictia legata de calatorii se refera doar la cei care au fost in tari unde sunt tot felul de boli tropicale etc...

4. Se poate dona si seara, cam pe la 6?

Va rog sa imi raspunda cei care se pricep/stiu exact!

Ii rog eventual pe cei care merg luni dimineata la spital sa intrebe asistentele de la recoltare cu privire la punctele de mai sus.

 

Nu-l cunosc pe Mishu, nici macar motor nu am inca, dar vreau sa fiu si eu util cumva!

Multa bafta lui Mishu si familiei!

 

1. nu trebuie sa vii doar daca te stii tu de dinainte cu probleme de hiper sau hipo tensiune.

2. se refera la interventii chirurgicale, vaccinul anti gripal nu intra la aceasta categorie

3. doar boli tropicale, etc.

4. donarea se facea doar dimineata, pana max ora 9-10 (depinde de centrele de recoltari)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sarumana Doamna Magdici (Marius) eu sunt ferm convins ca daca toti sau macar 80% din cei care au scris pe forum vor fii alaturi de el si dupa ce va iesii din spital recuperarea v-a fii mai usoara, muult mai usoara si mai rapida.

Mi-am dat seama mai tarziu ca am incurcat data de nastere cu cea a lui cosmin :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum e cu moralul ridicat ca a scapat cu majoritatea soriciului intact. Dar mai incolo o sa inceapa si depresiile. Are nevoie de sustinere morala serioasa.

Daca mama lui Mishu e de acord, ar trebui sa posteze numarul lui de telefon ca toate aceste mesaje de sustinere sa le poata citi zilnic de pe telefonul lui.El are nevoie de aceste mesaje acolo in spital unde timpul trece foarte greu,iar cand vizitele s-au terminat si esti iar singur ,te apuca depresia.Bine ar fi ca el sa aiba aceste mesaje tot timpul langa el ca sa-si poata ocupa timpul ,sa-si abata gandul de la nenorocire.

 

Poate ca ar fi bine sa i se arate o poza cu motorul.E mai greu sa nu stii, daca asta te framanta, si sa-ti imaginezi ce e mai rau.E mai bine sa stii adevarul, chiar daca poate adevarul o sa fie putin cosmetizat cu ajutorul Photoshopului.

 

Multa sanatate si recuperare usoara (ca asta e de fapt chinul cel mare)!

Editat de Enduristul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci, pana la urma sa inteleg ca "oamenii aia de bani gata" nici nu au ajutat cu nimic, :burnout: si vor iesi cu fata curaata din toata treaba? Vreo 3 puncte pe carnet, o amenda si ...motociclist vinovat in procesul verbal?? :cheers: .... e romania....

Insanatosire grabnica

Editat de umbbra
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci, pana la urma sa inteleg ca "oamenii aia de bani gata" nici nu au ajutat cu nimic, :burnout: si vor iesi cu fata curaata din toata treaba? Vreo 3 puncte pe carnet, o amenda si ...motociclist vinovat in procesul verbal?? :cheers: .... e romania....

Insanatosire grabnica

 

stai linistit ca nu e asa de simplu. sunt martori. au vazut prea multi accidentul. hai sa vedem cum il ajutam pe Misu. Asta-i cel mai important acum...

(gabyshor here. am postat de pe userul fratelui meu)

Editat de 90mat
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand citesc asemenea evenimente ma apuca damblaua.

Punem pariu ca Misu se va insanatosi se va uraca pe motor si va face si trei copii pana se va finaliza ancheta?

Problema nu este ca nu exista martori ci daca acei martori vor fi chemati vreodata sa depuna marturie.

Probabil ca daca Misu are oo ii va da in judecata pe cale civila si se va plimba prin tribunale cativa ani pana va ramane fara bani si va renunta.

Asta e problema in romania. Cei care au bani nu sunt atinsi de lege la noi in tara.

Multa sanatate lui Misu si recuperare rapida. E posibil dpdv medical sa nu fie foarte grav. Probabil ca in locul unde lipseste osul ii vor pune tija si va fi ok. Evident ca va trebui sa ia pauza de motor ceva timp dar in rest daca nu apar complicatii va fi ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. nu trebuie sa vii doar daca te stii tu de dinainte cu probleme de hiper sau hipo tensiune.

2. se refera la interventii chirurgicale, vaccinul anti gripal nu intra la aceasta categorie

3. doar boli tropicale, etc.

4. donarea se facea doar dimineata, pana max ora 9-10 (depinde de centrele de recoltari)

 

Nu sunt sigur, dar cu vaccinul antigripal e posibil sa fie o problema, pentru ca e tratament de natura homeopatica. Stiu ca data trecuta cand am donat mi s-a spus ca si o simpla raceala e motivatie suficienta pentru a nu dona.

 

Oricum, aflam maine dimineata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci, pana la urma sa inteleg ca "oamenii aia de bani gata" nici nu au ajutat cu nimic, :burnout: si vor iesi cu fata curaata din toata treaba? Vreo 3 puncte pe carnet, o amenda si ...motociclist vinovat in procesul verbal?? :cheers: .... e romania....

Insanatosire grabnica

 

S-a spus la un moment dat ca s-ar fi dus tatal baiatului la spital. NU a fost asa, nu s-a interesat nimeni, nici dobitocul cu bmw-ul, nici taica-su', cel putin nu ieri, astazi nu mai stiu dar sincer nu cred sa fi facut ceva. Sper sa primeasca ceea ce trebuie!!! :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OFFF alt acident din vina unui tampit

Nu stiu in ce masura pot ajuta dar scru si eu cateva randuri

In primul rand multa sanatate lui Misu si mai multa sanatate pentru familia lui pentru ca va avea nevoie de ajutor

Acum din propria experienta (am dubla fractura tibie si peroneu cu tija si suruburi si fractura ce cap si col femural cu proteza bipolara operat tot la urgenta) daca este nevoie cumva de ceva tije si suruburi si pe la urgenta se plang ca nu sunt am 2 nr de tel 0724364841 Leo sau 0722292396 Adriana sunt de la firma Striker (nr 1 in SUA) informativ am platit 1400 ron pentru tija la tibie si 2700 proteza femur.Acum foarte important este ca dupa operatie cu toata durerea din lume sa inceapa recuperarea chiar si asa in pat sa incerce sa miste glezna si mai important genunchiul (este stiut ca in urma unei fracturi articulatia de sub fractura se blcheaza datorita perioadei de ne miscare, eu am stat 3 saptamani in spital si dupa 4 luni de la operatie inca nu pot indoi genunchiul la 90 grade ) daca se hotareste sa faca recuperare la floreasca sa intrebe de dna.Adriana sau de Marcel sunt cam singuri capabili (fara suparare daca citesc ceilalti fizioterapeuti)

sper sa se faca bine cat mai repede si sa nu uite de recuperare este mai importanta parerea mea decat operatia in sine

Ps. daca mama lui misu crede ca o pot ajuta cu vrun sfat ceva astept pm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci, pana la urma sa inteleg ca "oamenii aia de bani gata" nici nu au ajutat cu nimic, :burnout: si vor iesi cu fata curaata din toata treaba? Vreo 3 puncte pe carnet, o amenda si ...motociclist vinovat in procesul verbal?? :cheers: .... e romania....

Insanatosire grabnica

 

 

Stai chill, vecinii de cartier, me included, nu-l lasa pe Misu la greu si nici pe vasilica manelaru' sa scape prea ieftin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ajuns azi pe la 2 la el la spital. Pe doamna Magdici nu am avut placerea s-o cunosc, nu era in salon atunci cand am ajuns.

I-am facut o surpriza. :bounce: Aflase ca este una mica si creata care asteapta sa intre "la vizita" si nu-i "iesea la socoteala", ca sa-l citez.

Ii fac bine vizitele, cred. Era zambitor si am incercat sa conduc discutia spre orice altceva decat problemele sanatatii lui. Slava Domnului ca am avut despre ce sa aberez! :burnout:

 

Maine incercam sa si donam. :P Numai bine, Mishulicule! :P

 

Apropo de donare... Azi cand m-am dus, am tras o fuga pana la cabinetul unde se doneaza sange. Este acelasi ca si acum un an(pentru cei care au mai donat la Floreasca). Asadar, cand mergeti sa donati, intrati in spital pe intrarea unde scrie numele spitalului ("Spitalul clinic de Urgenta" parca... :cheers: ), si mergeti la parter drept inainte, pe langa lifturi, pana se infunda culoarul. In capat pe dreapta este cabinetul. :D Meet you there.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...