Sari la conținut

Dam Motocicleta Cadou


white8snow
 Share

Postări Recomandate

Dupa cum zice si titlul eu si diana am hotarat acuma ca avem amadoi motoare noi sa face cadou cuiva motocicleta ij 350 pe care nu o mai folosim de ani buni . Pentru ca a fost un motor de suflet pentru noi nu cerem bani pentru ea , ne-am gandit ca poate asa cum si noi am fost candva tineri si fara bani poate si acuma o fi careva dintre voi in aceeasi situatie .

Cerem in schimb de la respectivul sa-l iubeasca pe " iupy " asa il cheama pe ij asa cum l-am iubit noi si sa aiba grija de el iar in limita posibilitatilor sale sa incerce sa il restaureze.

 

SUB NICI O FORMA nu vom accepta sa dam motocicleta cuiva care o va revinde , dezmembra , arunca ... !

Cautam pe cineva care sa isi doreasca ca acest motor sa devina primul lui motor .

 

Pentru cel in cauza il rugam sa ne adreseze un privat mie ( white8snow sau la diana.d ) si sa vina sa o duca acasa . Are numar nou asa ca f mult de umblat pt transcris nu are si nici eu nu ma grabesc sa o transcriu .

Reparatiile pentru a fi gata de drum sunt mai mult de forma munca fizica decat bani, pt ca am la ea multe piese .

 

 

:burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum zice si titlul eu si diana am hotarat acuma ca avem amadoi motoare noi sa face cadou cuiva motocicleta ij 350 pe care nu o mai folosim de ani buni . Pentru ca a fost un motor de suflet pentru noi nu cerem bani pentru ea , ne-am gandit ca poate asa cum si noi am fost candva tineri si fara bani poate si acuma o fi careva dintre voi in aceeasi situatie .

Cerem in schimb de la respectivul sa-l iubeasca pe " iupy " asa il cheama pe ij asa cum l-am iubit noi si sa aiba grija de el iar in limita posibilitatilor sale sa incerce sa il restaureze.

 

SUB NICI O FORMA nu vom accepta sa dam motocicleta cuiva care o va revinde , dezmembra , arunca ... !

Cautam pe cineva care sa isi doreasca ca acest motor sa devina primul lui motor .

 

Pentru cel in cauza il rugam sa ne adreseze un privat mie ( white8snow sau la diana.d ) si sa vina sa o duca acasa . Are numar nou asa ca f mult de umblat pt transcris nu are si nici eu nu ma grabesc sa o transcriu .

Reparatiile pentru a fi gata de drum sunt mai mult de forma munca fizica decat bani, pt ca am la ea multe piese .

:burnout:

 

 

:P :cheers: :D :bounce: :P

bravo Dom'le un mare gest si un mare suflet!!! mai rar asa oameni

sa speram ca iupy va ajunge la niste oameni lafel de buni ca voi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa cum a zis iubi meu mai sus , motocicleta este destinata cuiva care nu detine o alta motocicleta deja , vreau sa fac cuiva un bine nu sa imbunatatesc parcurile moto ale celor care isi permit mai multe .

SO ! pls lasati pe cine nu are sa aiba si el sansa unui motor, asa mai vechi cum e el da e motor si poate o sa bucure pe cineva decat sa rugineasca la mine in garaj

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

andrei va trebui sa vina sa isi ia motocicleta , din ce mi-a spus e nou posesor de permis moto, foarte entuziat si dornic sa isi restaureze prima lui motocicleta .

 

ce sa zic ... numai bine andrei , sa ai bafta la el si te astept sa vi sa-l duci acasa.

 

ps: iubi zice din spate ca " si sa bem clar o bere :burnout: "

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... sunteti de admirat ... un gest frumos ... sa speram ca noul proprietar o va dori si o va merita cu adevarat si intr-o zi .. va continua ''traditia'' si o va dona la randul lui altui impatimit ...lipsit de resurse financiare !

:burnout: ... si multa sanatate voua !

 

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu puteati sa faceti asta inainte sa-mi cheltui si ultimele economii pe o nepra??? :cheers:

 

oricum...FELICITARI! asemenea gesturi nu face oricine. Sper ca cel care o s-o primeasca sa fie demn de ea! :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari si din partea mea si ii doresc lui andrei mult succes in restaurare si sa aiba grija de ea.

As dori si eu sa vad o poza cu andrei,U si iubi tau si cu ij-ul.Ar fi frumos sa faceti o poza.Eu consider k acest moment este unul foarte important si probabil de neuitat :P

Inca o data felicitari si respect :burnout: :cheers: :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

andrei va trebui sa vina sa isi ia motocicleta , din ce mi-a spus e nou posesor de permis moto, foarte entuziat si dornic sa isi restaureze prima lui motocicleta .

 

ce sa zic ... numai bine andrei , sa ai bafta la el si te astept sa vi sa-l duci acasa.

 

ps: iubi zice din spate ca " si sa bem clar o bere :burnout: "

Sunteti grozavi mai ales ca si acum tineti la ea.

Multa fericire va doresc si motocicleta sa o vedeti si peste ani o mai si incercati!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

×
×
  • Creează nouă...