Sari la conținut

Motorcycle Club & Riding Club Education


night81angel
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 882
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Stai linistit ca pe mine personal nu m-ai suparat cu nimic, doar vream sa iti explic cam cum sta defapt situatia. Filmele explica o varianta facuta de cineva (jurnalist, organe abilitate...etc). Partea cu teritorul apartine in mare parte MC-urilor 1% . Daca nu esti lamurit cum sta situatia iti urez lectura placuta aici /index.php?/topic/15269-motorcycle-club-riding-club-education/ si te rog sa incepi cu pagina nr.1 si sunt sigur ca vei fii lamurit dupa ce faci un pic de lectura.

 

Usurel oamenilor, este adevarat ca nici eu n-am explicat, ma refeream la filmuletele postate de voi cu aia din state unde se maltratau cu alti motociclisti pe motivul ca le-a calcat teritoriu, nu la cluburile noastre, din care unele chiar sint de un mare bun simt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Observ aici o beliciune de moderare intr-un subiect care tinde sa ridice MC-urile in slavi , sa le ignore sau sa le dea la rigola (sau hazna , in functie de perspectiva).

Io , fiind o persoana mai inclinata spre ordine si disciplina , un bosorog comunist , ar zice unii , consider , in mod abuziv bineinteles , ca a fi MC nu e scopu' vietii , nu e miezu' din chizda , ne e iluminarea si esenta , desi pt. unii e chiar jmekerie pa sistem sa scrie MC pa jaca si daca mai si un 1% alaturi gata , s-a terminat (ma repet) , jmekeria.

Ok. , conform ultimelor , come si dice , indicatii , primite de la Kremlin , avem un modelator care nu " tolereaza atacurile/referirile la MC-uri" si care amentinta cu suspendarea . Bizar , o sa mai citesc odata regulile forumului , sa vad daca e posibil sa te suspende daca ataci o organizatie din Romania (un MC e o organizatie).

Personal , daca aveam HD (desi am) , daca eram moderator si daca discutia era despre MC-uri , o lasam mai usor cu amentintarile , ca sa nu bata la ochi.

Editat de lil debul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca aveam .... sau .. daca eram ..sau daca , grea viata voastra

sa vedeti pe unii ca au ceea ce voi visati ... normal ca tre sa fie de (cuvant urat) oamenii aia ,altfel cum dracu ar avea ceea ce vor ..si ceea la ce voi visati

nu as spune "motociclisti de tastatura " pentru ca amandoi aveti motoare ..si surubariti la ele (bravo voua) ..dar intre surubareli ...mai faceti si km ? si nu ma refer la mers la servici pe motor,sau pana la vecinu ...mers asa la un party sa zicem la vreo 2-3 mii de km ..sau pana la mare de 2-3 ori pe an,la munte ..niste mii de km intr-o tura

vedeti voi baietei, ca aia dintr-un MC,alea le fac ...si parerea mea,e ca in aia consta " scopu' vietii , miezu' din chizda , iluminarea si esenta "

asta daca ai luat motorul pt asa ceva

daca l-ai luat sa faci naveta la munca si sa ai la ce mesterii din cand in cand ..ti se pare anormala viata de MC

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

catas_him,apreciez cinismul si ironiile,sint constructive...dar nu tolerez atacurile/referirile directe la persoane/mc-uri.

next time-iei suspendare.

Nu e un atac, ci o referire ce tine de Motorcycle Club and Riding Club Education.

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=_FFB_u4AP3U

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da Debul, exista si oameni care pretuiesc fratia adevarata. Pentru care onoarea e "miezul de la chizda" si care nu dau doi lei pe cinismul cocalarului singuratic.

Nu-i greau sa nu ai frati, sa nu ai scop si culori de aparat... sa nu ai nimic mai important in viata decat nadragii si propria persoana.

 

Frustrarile bine inteles vin de la usa trantita in nas... heheheheh... in fine, nu toti sunt material de MC, de asta sunt 1%-teri...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahoi!

Sunt oameni dezamagiti de catre alti oameni care au un patch cu MC pe spate. Nu are rost sa discutam ce si cum fac unu care e sau nu dintr-un MC, fiecare raspunde pentru actiunile sale.

MC-urile sunt facute pentru cei care vor sa intre sau sunt invitati sa intre, nimeni nu te baga cu forta intr-un MC.

Da sunt reguli si sacrifici intr-un MC, cum in acelasi timp sunt si oameni bun si rai in MC-uri.

Nu vad sensul discutiei de a arunca cu mizerie in diverse MC-uri sau organizatii. Daca ai fost dezamagit, umilit, sau suparat de orice organizatie care e MC dute si discut-o in privat cu respectivii pentru ca nu vad rostul vorbelor pe net (forum), aici fac referire la @Catas_Him, nu rezolva nimic. Te rog sa nu iti faci impresia ca am ceva cu tine, eu am fost la petrecerea Trust MC de la Iasi si am fost multumit de ceeace au facut ei acolo, daca tu ai fost dezamagit de ei e problema ta personala, iar daca simti nevoia de a lamirii si pe altii fa-o intr-un mod decent.

Off Topic - De ce e important? Hai sa te intreb ce meserie ai?

Centura e facuta sa salveze vieti, ca e incomoda e problema ta iti recomand plimbari doar cu moto acolo nu trebuie centura. Iar RCA-ul e obligatia ta de al avea la tine cand conduci un vehicul alaturi de permis si talon, la fel ca si C.I.-ul sau Pasaprortul cand mergi in strainatate (acolo unde e nevoie).

Tin sa mentionez faptul ca doar de data asta am ales sa continui discutia off topic, urmatoare nu o voi mai continua!

 

On Topic - 1%-eri nu o sa-i gasesti la stirile PRO TV crede-ma!

Daca te-am ofensat cu ceva imi cer scuze, iti doresc o zi buna!

 

 

 

Nu mai ofensat deloc, de MC-uri n-am auzit deloc, pina sa citesc/vizualiza pe aici ... cred ca am deschis ceva discutii INVOLUNTAR, prin faptul ca n-am specificat din prima faptul ca remarca mea se referea la unul/mai multe clipuri punctuale cu vesnicii americani si am precizat ulterior, care nu scapa nici o ocazie pentru a se macelari, hai, gindestete citi radicali si de pe la noi, n-ar face identic avind o arma in mina.

 

Si ca de obicei, eu combat ideile nu oamenii, inainte sa dau drumul la post am observat ca esti moderator ..... ce urmeaza? Binenteles, ca sint oameni si oameni.

 

Sa ai o seara buna!

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din educatia MC si RC :

 

Nici odata sa nu jignesti un club, sau mai rau, toate MC-urile, membrii si patch-urile lor.

Daca oferi respect, vei primi respect.

Corect!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu respect patch-ul, eu respect omul, daca o merita.

 

noi procedam exact pe dos: respectam din start pe toata lumea pana demonstreaza ca nu merita respectul nostru. in nici un caz invers...

faza cu patc-ul nu ai inteles-o: nu respecti un simbol, respecti ceea ce simbolizeaza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

noi procedam exact pe dos: respectam din start pe toata lumea pana demonstreaza ca nu merita respectul nostru. in nici un caz invers...

faza cu patc-ul nu ai inteles-o: nu respecti un simbol, respecti ceea ce simbolizeaza.

Patch-ul-acesta reprezinta angajamentul tau si devotamentul tau fata de gasca, tu trebuie sa respecti ce simbolizeaza, eu raman in continuare sa te respect daca ma tratezi cu respect, indiferent ce ai tu cusut pe spatele vestei, inca odata, apreciez atitudinea data de tine ca om educat (homo sapiens sapiens-omul constient ca e constient), nu ce reprezinta simbolul pentru care tu te sacrifici.

Eu asta inteleg.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

smecheria e urmatoarea: cine de aseamana se aduna. imi place sa cred ca sunt la fel de barbat ca oricare din Club si pot sa le spun oricand copiilor mei ca ceilalti din Club sunt barbati ca tata. asta e si unul din motivele pentru care ajungi greu membru intr-un Club ( trecand prin stadiul de support, hangaraund ): trebuie sa demonstrezi ca esti capabil sa-ti asumi anumite prioritati si sa le impaci intre ele ( familie, serviciu, Club ).

 

avantaje si dezavantaje. le accepti sau nu. fiecare cu drumul sau in viata.

:goodposting: :agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Patch-ul-acesta reprezinta angajamentul tau si devotamentul tau fata de gasca, tu trebuie sa respecti ce simbolizeaza, eu raman in continuare sa te respect daca ma tratezi cu respect, indiferent ce ai tu cusut pe spatele vestei,

 

ia si tu partea buna a lucrurilor: daca eu te respect si tu ma respecti atunci cand te intalnesti cu cineva care poarta aceeasi vesta ca mine ai siguranta unui tratament corespunzator relatiei noastre.

Editat de Sergiu_KB
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E pacat ca unii sunt ingrati fata de sangele, sudoarea si anii de puscarie, pe care purtatorii de patch-uri le-au sacrificat pentru ca taman ei sa poata sa-si dea aiere de bad-ass.

E nesimtire sa aduci afronturi unor oameni pe urma carora tu te dai mare barbat, mare lup, un dur, oaie neagra si exponentul libertatii sociale - asta in weekendurile cand nu ploua, ba chiar , culmea, uneori si in timpul saptamanii.

Sa jignesti taman pe cei care iti transfera din imaginea si spiritul lor, de cate ori incaleci pe motor, fara ca tu sa faci mare branza.

 

Fara MC-uri si 1%-teri tot fenomenul moto (nu ma refer la sportivi, care sunt alta mancare de peste) ar fi fost o adunatura plictisitoare ca asociatia posesorilor de Trabant, sau asociatia pescarilor amatori.

No desrespect pentru cei care se imbraca in piele la sfarsit de saptamana, dar macar aratati putin respect, daca nu gratitudinea cuvenita, oamenilor de pe urma carora "imaginea" voastra - ca doar aia o imprumutati - e asa cum este. Oameni care au sacrificat mult in viata ca sa aduca imaginea bikerului asa cum e ea - ca sa o puteti voi folosi duminica. Oameni curajosi care au avut viata ca o lupta, care au trait si murit pentru libertatile si statutul vostru de azi.

Daca umblati mai apasat si mai drept de spate atunci cand v-ati imbracat in biker, daca nu inghititi brusc rahat de la nimeni, aveti putin RESPECT si apreciati motivul adevarat.

 

Bine inteles, exista cinismul de cocalar ce arunca cu rahat in orice intrece capacitatea lui de intelegere. Pentru ei, tot cu respectul, ii rog sa spuna in fata membrilor MC daca au probleme, si sa rezolve in persoana micile lor nelamuriri - ca niste barbati ce se pretind.

Editat de Shobolanu'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

On topic: Poate baiatu nu va intelege pe multi dintre voi si anume cum puteti respecta infractorii, tinand cont de titlul topicului care ar tine cica mai mult de educatie.

Bikerii outlow, savarsesc infractiuni si pt voi e un mijloc de educare-gen faceti ca ei sa fiti cool?

 

Instigati la violenta, apreciati infractiunile, puneti pe pedestal oameni care isi castiga respectul semanand teama, prin crime, violuri, droguri, trafic de carne vie....., educatie de genul asta, nu vreti voi sa o dati copiilor vostri, pentru ca unii din voi mai sunt si parinti, chiar "barbati" sustin cativa.

 

PS. 1%-eri, la puscarie cu ei.

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba, sa mor daca va inteleg...Unde-i faza cu respectul??? Unde-i fratia si toleranta intre bikeri??? Ce daca unu are vitezana si altu are cruiser(termentul chopper este folosit eronat de cele mai multe ori). Va certati ca unu-i de la tara, unu are 40 de ani si chelie, unu are gutuiu-n parcela altuia si unu merge cu caruta :)).

 

Pana la urma MC or not, respectul se castiga, nu se impune... Nu sunt deacord nici sa te iei de oameni, purtatori de patch-uri cum nu sunt deacord sa te comporti precum ,, Hill Billy Bunch " ca asa-i trendul in Sons of Anarchy. Unii au alte valori decat altii, asta nu ii face mai putin motociclisti. Am vazut o groaza de Wannabee Badd-Ass pe cruisere cu impresii de stim noi cine cum am vazut destui cocalari forjatori de vitezane in linie dreapta fara nicio legatura cu motociclismul. Fara nicio treaba cu barbosul din ceruri, este o vorba: Omul Sfinteste Locul. Putem face o analogie de aici, nu sunteti deacord?

 

Pusca mea, cele doua roti dintre craci ar trebui sa va uneasca, nu sa va desparta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba, sa mor daca va inteleg...Unde-i faza cu respectul??? Unde-i fratia si toleranta intre bikeri??? Ce daca unu are vitezana si altu are cruiser(termentul chopper este folosit eronat de cele mai multe ori). Va certati ca unu-i de la tara, unu are 40 de ani si chelie, unu are gutuiu-n parcela altuia si unu merge cu caruta :)).

 

Pana la urma MC or not, respectul se castiga, nu se impune... Nu sunt deacord nici sa te iei de oameni, purtatori de patch-uri cum nu sunt deacord sa te comporti precum ,, Hill Billy Bunch " ca asa-i trendul in Sons of Anarchy. Unii au alte valori decat altii, asta nu ii face mai putin motociclisti. Am vazut o groaza de Wannabee Badd-Ass pe cruisere cu impresii de stim noi cine cum am vazut destui cocalari forjatori de vitezane in linie dreapta fara nicio legatura cu motociclismul. Fara nicio treaba cu barbosul din ceruri, este o vorba: Omul Sfinteste Locul. Putem face o analogie de aici, nu sunteti deacord?

 

Pusca mea, cele doua roti dintre craci ar trebui sa va uneasca, nu sa va desparta.

 

Uite si o parere la locul ei, dar te scot unii super... nu stiu ce din fire, care-si dau cu parerea despre tine ca om, si in marea lor majoritate, varsa toate frustarile personale pe forum ... lucru care te face of topic. Binenteles ca este ok un club cu oameni care te invata ceva, i-ti fac viata mai frumoasa, si poti petrece clipe/zile frumoase.

 

cred ca deja o luati pe aratura si nu-i cazul.

topicul asta are in titlu si "education", si in ultimele posturi ati fost cu totii pe langa subiect.

Stiu ca-i plictiseala mare, si uneori frustrarea la fel, da ori discutati pe subiect, cu intrebari si raspunsuri, ori gasiti-va altceva de facut pana va racoriti.

 

Da, toata discutia a loat-o pe aratura, si-ti dau un citat din clasici:

 

"Bine inteles, exista cinismul de cocalar ce arunca cu rahat in orice intrece capacitatea lui de intelegere. Pentru ei, tot cu respectul, ii rog sa spuna in fata membrilor MC daca au probleme, si sa rezolve in persoana micile lor nelamuriri - ca niste barbati ce se pretind."

 

Cica vrea respect!

Editat de Contabil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...