Sari la conținut

Postări Recomandate

da ar fi super ideea dar trebuie vorbit foarte bine cu lumea si cu mult timp inainte ca sa inteleaga toti ce trebuie facut si cum trebuie facut

 

respect :burnout:

 

da ar fi super ideea dar trebuie vorbit foarte bine cu lumea si cu mult timp inainte ca sa inteleaga toti ce trebuie facut si cum trebuie facut

 

respect ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Mai pe la primavara, sa umplem Piata Mica de motoare, asa ca un fel de expozitie. Acolo putem intra fara nici un fel de aprobare. Eventual seara, ca e mai spectaculos. Ar fi fain sa fie deodata acolo toate motoarele din Sibiu. Doar ca trebuie facuta treaba in asa fel incat sa nu deranjam pe nimeni: fara zgomot exagerat, fara burnout-uri sau alte excese.

 

 

foarte tare.... chiar ar fii ceva superb!!!!! dar cred ca seara ar fii mai cu problema, e imposibil si o stim toti ca nu avem cum sa facem liniste

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte tare.... chiar ar fii ceva superb!!!!! dar cred ca seara ar fii mai cu problema, e imposibil si o stim toti ca nu avem cum sa facem liniste

 

Eu n-am zis sa mergem pe varfuri intr-un mars al tacerii, ca nu-i inmormantare. Am spus doar sa nu le turam aiurea pana inrosim tobele sau sa dam ture prin piata intr-a-ntaia. Pur si simplu, la ora H, sa umplem locul de motoare. Si nu la 11 noaptea; intr-o sambata pe la 7 zic ca ar fi OK. Stam vreo 2-3 ore la povesti, care la terase, care la vizionarea motocicletelor altora, nu-i important. Dupa care mergem. Nu trebuie sa fie ceva agresiv. Tre' sa fim veseli si prietenosi. Si, ce-i foarte important: fara beutura. Iti garantez ca o sa fie plin de spectatori cu gura cascata la expozitie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce ar fi si mai bine ar fi sa putem si mediatiza putin evenimentul.

Sau sa il facem de 2-3 ori si atunci o sa se adune lume.

Prima data s-ar putea sa nu fie asa multa lume.

Ideea e ok. Nu poate fi considerat miting pentru ca e clar ca nu o sa venim toti deodata.

Dar am un amendament... sa se faca mai cald .... va rog frumos.... ca acum si daca ma uit la motor ma iau cu friguri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai pe la primavara, sa umplem Piata Mica de motoare, asa ca un fel de expozitie. Acolo putem intra fara nici un fel de aprobare. Eventual seara, ca e mai spectaculos. Ar fi fain sa fie deodata acolo toate motoarele din Sibiu. Doar ca trebuie facuta treaba in asa fel incat sa nu deranjam pe nimeni: fara zgomot exagerat, fara burnout-uri sau alte excese.

e buna ideea dar nu stiu in ce masura s-ar respecta chestia cu zgomotul, in special cu burnout-urile

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca toti o sa inteleaga ca se vrea un show de motoare nu un show de pilotaj.

Ca daca e asa... nu prea vreau sa merg...

Nu cunosc motociclistii din Sibiu, dar imi place sa cred ca suntem ardeleni si nu mitici cu talente in freza.

La intalnirile de la Dumbrava, de duminica, se fac demonstratii de pilotaj (gen burnout, wheelie, stopie) ?

Ca la singura la care am fost mi s-a parut o intalnire foarte linistita (ceea ce mi-a placut).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

altii ar fi de alta parere: actiunea sau marsul ''ATENTIE LA MOTOCICLISTI'' sa se finalizeze cu popasul turistic din piata mica. macar sa nu fie timp pierdut degeaba daca tot se aduna multi. nu trebuie neaparat sa se faca pe plan national o actiune. pe plan local ar fi ok . apoi se poate pune lumea in piata mica la cafele si la povesti, admirat motoare.

 

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

suna foarte bine ideea voastra , dar cred ca ar trebui sa primim o aprobare de la primarie , din cate stiu eu avem nevoie de aprobare pentru orice chestie de genul in piata mica , acolo e interzis cu mobrele daca nu ma insel . Oricum count me in pentru asta si recomand deschiderea unui topic special unde sa poata lumea sa afle ziua , ora si regulile de desfasurare .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In Piata Mica nu este interzis cu mobra atata timp cat ai tichet de parcare si platesti. E interzis doar daca intrii asa pe langa bariera si nu platesti.

Problema e ca sistemul de parcare de acolo stie cate locuri de parcare mai sunt libere in functie de cate tichete s-au luat. Daca vom fii 100 de mobre la un moment dat bariera nu se va mai deschide sistemul crezand ca toate locurile din parcare sunt ocupate.

Singura sansa sa intram toti legal va fi sa obtinem aprobare de asa ceva si sa putem intra fara sa mai platim parcare.

Editat de danpmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In Piata Mica nu este interzis cu mobra atata timp cat ai tichet de parcare si platesti. E interzis doar daca intrii asa pe langa bariera si nu platesti.

Problema e ca sistemul de parcare de acolo stie cate locuri de parcare mai sunt libere in functie de cate tichete s-au luat. Daca vom fii 100 de mobre la un moment dat bariera nu se va mai deschide sistemul crezand ca toate locurile din parcare sunt ocupate.

Singura sansa sa intram toti legal va fi sa obtinem aprobare de asa ceva si sa putem intra fara sa mai platim parcare.

 

Clar trebe sa platim ca sa mananca si gura lu' primaru' ceva. Da' luam cate un bilet la doo mobre, intram cate doi de manuta si zicem ca suntem masini; asa dublam numarul de participanti, plus ca iese mai ieftin pe cap de casca furajata. Acu' serios, daca suntem multi, probabil mai mult ca sigur va trebui sa ne dea Johannis belet de voie. :crack: Life sucks

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

altii ar fi de alta parere: actiunea sau marsul ''ATENTIE LA MOTOCICLISTI'' sa se finalizeze cu popasul turistic din piata mica. macar sa nu fie timp pierdut degeaba daca tot se aduna multi. nu trebuie neaparat sa se faca pe plan national o actiune. pe plan local ar fi ok . apoi se poate pune lumea in piata mica la cafele si la povesti, admirat motoare.

 

:crack:

 

si eu sunt de aceeasi parere:dupa primul mars din acest an ''ATENTIE LA MOTOCICLISTI'' sa ne strangem cat mai multi in piata mica,cu speranta ca vom obtine un minim efect,si ca nu deranjam prea mult prin prezenta motoarelor in centrul orasului...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu sunt de aceeasi parere:dupa primul mars din acest an ''ATENTIE LA MOTOCICLISTI'' sa ne strangem cat mai multi in piata mica,cu speranta ca vom obtine un minim efect,si ca nu deranjam prea mult prin prezenta motoarelor in centrul orasului...

IDEE BUNA :laugh: SUBSCRIU!!

In problema zgomotului in centrul Sibiului sa avem pardon dar primaria a facut zgomot in acest loc cit nu am fi in stare toti motociclistii din Romania :crack: ,sa avem pardon dar cu toate ca am "motor electric"(fara zgomot) in nici un caz nu am sa plec cu el IMPINS.

E OK ,or sa plece 10,20,30,n-spe motoare ca doar nu raminem acolo si asta e.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bunicule...

nu te vad impingand la ditamai dihania...

de naiba i-o mai fi pus producatorul motor? ca sa ii mareasca greutatea? sa fie mai greu de impins?

Editat de vrajitoru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...si pe mine ma mananca fesieru'....si l-as freca de sha....da' E IARNAAA!!! :)

...ma puteti crede ...sau puteti scoate capul cu tot cu casca pe geam si sa tineti un ventilator 10 min. in fata... :laugh:

Ideea e buna....ma bag si io...dar...stati sa apara TZANTZARII... :crack:

RESPECT...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intr-o sambata, cand da caldurica, ne intalnim la real in parcare si de acolo cateva ture pe strazile mai importante si circulate. cum a fost atunci pe plan national. se poate si fara sa ne spuna ''guvernul'' motociclistilor de la bucuresti.

ex. traseu: real- milea-iorga-viteazu-dumbravii-teatru-spital-intoarcere teatru- victoriei-alba iulia-saguna- mitropoliei- piata mica- apoi o sa se lase si de un mic ceva probabil pe undeva.

 

fiecare participa cu ce are: tricou, stikere, motoreta sau chef de plimbare.

cheltuieli personale fiecare cat vrea.

data actiunii: ne consultam in functie de vreme si de parerea cvelor care vor sa participe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Clar trebe sa platim ca sa mananca si gura lu' primaru' ceva. Da' luam cate un bilet la doo mobre, intram cate doi de manuta si zicem ca suntem masini; asa dublam numarul de participanti, plus ca iese mai ieftin pe cap de casca furajata. Acu' serios, daca suntem multi, probabil mai mult ca sigur va trebui sa ne dea Johannis belet de voie. :) Life sucks

eu o sa arunc o intrebare pe la CIC in Primarie sa vedem ce zic si ei, unde trebuie ajuns pentru o astfel de aprobare. :D

incercarea moarte n-are. :laugh:

 

dracu nu e chiar asa de negru :crack:

Editat de kia
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tot sa oraganizat mitinguri chefuri etc . , etc. ce ar fi daca am organiza ceva si pt. caii nostri care ne cara atatia km...? ma gandesc la o zi de sarbatoare a motocicletelor noastre......veniti si voi cu ideii :crack: :laugh:

 

Bai oameni buni. Treaba aia cu adunarea Piata Mica am aruncat-o ca urmare a ideii omului de a isi sarbatori motorul si atat. Fara nici un fel de alte sublime semnificatii. De la expozitia de mobre pana la mitinguri, stikere, "Atentie la motociclisti", cheltuieli cu mititei, jocuri, baluri si festivaluri e cale lunga rau. Nu am nimic impotriva sa facem cate trei marsuri pe saptamana; numa' vineri sa nu fie ca nu pot sa vin. M-am gandit doar la ce fata vor face ceilalti prin piata (indiferent ca-s oameni ai muncii, intelectuali, functionari, politai sau caini comunitari), cand sigur vor intreba pe careva: "Ce se intampla? Ce faceti voi aici?" si raspunsul sa fie simplu: "Nimic." pentru ca practic nu o sa facem nimic inaltator. Ne intalnim acolo, doar asa, pur si simplu, sa ne uitam la motoarele altora. Putem complica lucrurile la infinit dar experienta spune ca lucrurile simple functioneaza cel mai bine.

 

Asa ca, parerea mea este ca nu trebuie altceva decat sa stabilim de comun acord o zi si o ora. In rest, cat de rau poate fi? Intra fiecare cum poate (dat fiind ca locurile de parcare sunt virtual limitate). Sincer, nu cred ca o sa apara superpolitistul supercomunitar care sa ne #uta la fiecare cate o amenda. Raman totusi la parerea ca este necesar sa nu facem nimic iesit din comun (zgomot, certuri + limbaj mai indecent decat este normal, barnauturi si alte apucaturi fine).

 

Doar sa ne adunam si atat. Parerea mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai oameni buni. Treaba aia cu adunarea Piata Mica am aruncat-o ca urmare a ideii omului de a isi sarbatori motorul si atat. Fara nici un fel de alte sublime semnificatii. De la expozitia de mobre pana la mitinguri, stikere, "Atentie la motociclisti", cheltuieli cu mititei, jocuri, baluri si festivaluri e cale lunga rau. Nu am nimic impotriva sa facem cate trei marsuri pe saptamana; numa' vineri sa nu fie ca nu pot sa vin. M-am gandit doar la ce fata vor face ceilalti prin piata (indiferent ca-s oameni ai muncii, intelectuali, functionari, politai sau caini comunitari), cand sigur vor intreba pe careva: "Ce se intampla? Ce faceti voi aici?" si raspunsul sa fie simplu: "Nimic." pentru ca practic nu o sa facem nimic inaltator. Ne intalnim acolo, doar asa, pur si simplu, sa ne uitam la motoarele altora. Putem complica lucrurile la infinit dar experienta spune ca lucrurile simple functioneaza cel mai bine.

 

Asa ca, parerea mea este ca nu trebuie altceva decat sa stabilim de comun acord o zi si o ora. In rest, cat de rau poate fi? Intra fiecare cum poate (dat fiind ca locurile de parcare sunt virtual limitate). Sincer, nu cred ca o sa apara superpolitistul supercomunitar care sa ne #uta la fiecare cate o amenda. Raman totusi la parerea ca este necesar sa nu facem nimic iesit din comun (zgomot, certuri + limbaj mai indecent decat este normal, barnauturi si alte apucaturi fine).

 

Doar sa ne adunam si atat. Parerea mea.

 

ma bag si eu dar fara mobra sau............ :crack:

 

trebuie sa avem grija cu javra aia de JOHANIS sau cum naiba so scrie ca poate chiar nu ne mai da voie pe acolo ca ii in stare!!!!!

dar merge facut asa ceva cit mai aproape de lume si asta ca sa vada si ei ceva ce numai in trecere pot vedea si sa prinda si ei gustu moto poate asa ne inmultim.......la motociclete vorbesc :laugh: :)

 

respect si sper sa iasa ceva fainsi la cit mai multe idei bune si cu gust

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma bag si eu dar fara mobra sau............ unsure.gif

 

trebuie sa avem grija cu javra aia de JOHANIS sau cum naiba so scrie ca poate chiar nu ne mai da voie pe acolo ca ii in stare!!!!!

dar merge facut asa ceva cit mai aproape de lume si asta ca sa vada si ei ceva ce numai in trecere pot vedea si sa prinda si ei gustu moto poate asa ne inmultim.......la motociclete vorbesc banana.gif banana.gif

 

respect si sper sa iasa ceva fainsi la cit mai multe idei bune si cu gust

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...