Sari la conținut

Accident 03.12.2007 - Bucuresti - Pantelimon


zero the hero
 Share

Postări Recomandate

accidentul s-a petrecut in jurul orei 12, pe soseaua pantelimon, pe linga cimitirul armenesc.

 

scenariul a fost cam asa: aglomeratie mare, masini multe asteptau sa intre pe pantelimon de pe baicului, ingramadeala mare, iar un gsx-r negru, model 2004(cred), venea spre ritmului cu ceva viteza(nu stiu daca avea mai mult de 60, dar pentru conditiile de trafic de la acea ora, viteza era mare). o masina iesita prea mult in intersectia baicului-pantelimon, l-a acrosat. impactul a fost destul de puternic, dar motociclistul n-a cazut. s-a dezechilibrat, a redresat, s-a uitat un pic in spate si, spre stupoarea mea, a accelerat puternic si a disparut..

 

motociclistul a lasat pe asfalt bucati de semnalizare si carena.

masina avea urme de scarita, far spart, bara si aripa usor indoite.

soferul masinii era destul de speriat, constient fiind de greseala lui si zicea ca se va duce la politie.. cauta martori care retinusera numarum de inmatriculare a motocicletei(si din cite-am auzit pe-acolo, au vazut unii numarul).

 

cam asa a fost. parerea mea e ca, nu avea permis, sau ceva probleme cu permisul ori cu actele motocicletei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 69
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Sunt convins ca va fi bunghit... desi nu e cine stie ce gravitate la daune, gestul se plateste. Si cred ca chiar daca nenea cu auto nu depune plangere, legea se va autosesiza.

 

Mai, scoate-ti semnatura aia ca nu reusesc sa citesc ce scrii :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

accidentul s-a petrecut in jurul orei 12, pe soseaua pantelimon, pe linga cimitirul armenesc.

 

scenariul a fost cam asa: aglomeratie mare, masini multe asteptau sa intre pe pantelimon de pe baicului, ingramadeala mare, iar un gsx-r negru, model 2004(cred), venea spre ritmului cu ceva viteza(nu stiu daca avea mai mult de 60, dar pentru conditiile de trafic de la acea ora, viteza era mare). o masina iesita prea mult in intersectia baicului-pantelimon, l-a acrosat. impactul a fost destul de puternic, dar motociclistul n-a cazut. s-a dezechilibrat, a redresat, s-a uitat un pic in spate si, spre stupoarea mea, a accelerat puternic si a disparut..

 

motociclistul a lasat pe asfalt bucati de semnalizare si carena.

masina avea urme de scarita, far spart, bara si aripa usor indoite.

soferul masinii era destul de speriat, constient fiind de greseala lui si zicea ca se va duce la politie.. cauta martori care retinusera numarum de inmatriculare a motocicletei(si din cite-am auzit pe-acolo, au vazut unii numarul).

 

cam asa a fost. parerea mea e ca, nu avea permis, sau ceva probleme cu permisul ori cu actele motocicletei.

mai bine sa se asigure de 2 ori ,decat sa se duca la politie.!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasa sa nu fie numai soferi fugiti de la locul accidentului.... sa mai fi si motociclisti ... si eu iam dat-o cu scooteru lu unu cu un lighean in fund si mam carat repede :lol: mai era si nou ligheanu ... avea nr rosii. Nici acum nu pot sa uit fata lu ala cum se uita ba la mine cum ma car ba la masina :lol: ca era in coloana si navea cum sa iasa, shi chiar daka iesea navea sanse :)

Editat de sebastyan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasa sa nu fie numai soferi fugiti de la locul accidentului.... sa mai fi si motociclisti ... si eu iam dat-o cu scooteru lu unu cu un lighean in fund si mam carat repede :D mai era si nou ligheanu ... avea nr rosii. Nici acum nu pot sa uit fata lu ala cum se uita ba la mine cum ma car ba la masina :lol: ca era in coloana si navea cum sa iasa, shi chiar daka iesea navea sanse :)

 

Prostul nu e prost destul pana nu e si fudul :lol:

 

Pacat ca nu te-a prins sa ti-o fi dat-o, ca mai apoi sa vii sa smiorcai pe forumuri cum un conservar nebun te-a lovit in timp ce tu te plimbai nevinovat.

 

Scarba...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum putina vreme in urma 1motociclism a accidentat o babutza aflata sub infl alcoolului si a fugit de la locul accidentului(zona macaralei)..nu se stie nici in ziua de astazi numele motociclistului, acesta fugind de la locul accidentului, asa k din pdv meu toti cei care veti da cu presupusul o faceti degeaba..poate intra vreun "prieten" de al baiatului/fetei care nu a oprit si ne explica de ce a facut asa.bineintele, sunt constient k nu se va intampla asa ceva :) dar cine stie...poate poate :lol: :lol:

n-o luati in nume de rau dar vb pentru toti cei care au postat in topicul despre accid de la macaralei si care s-au certat acolo si care la final nu au descoperit nimik... e bine totusi k nu s-a lasat cu "dureri de cap"

bafta si, hai omule CURAJ DA-TI ARAMA PE FATZA !!!!impartaseste cu noi situatia ta negativa...k tot ce va fi postat va fi in zadar, doar dc TU vei avea curaj sa spui ADEVARUL..

ps: kiar dc omu cu masina va merge la police, singurul lucru care il va face e sa isi ia singurel permisu;))))asa k mai bn isi face masina si rasufla usurat k era sa omoare 1om .

Editat de kernel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasa sa nu fie numai soferi fugiti de la locul accidentului.... sa mai fi si motociclisti ... si eu iam dat-o cu scooteru lu unu cu un lighean in fund si mam carat repede :lol: mai era si nou ligheanu ... avea nr rosii. Nici acum nu pot sa uit fata lu ala cum se uita ba la mine cum ma car ba la masina :lol: ca era in coloana si navea cum sa iasa, shi chiar daka iesea navea sanse :)

 

 

Ce tare esti.Dar daca era masina noua a lu' tactu?Si venea cu fata aia acasa?Si te batea o saptamana ca sa se refuleze?Mai radeai?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum putina vreme in urma 1motociclism a accidentat o babutza aflata sub infl alcoolului si a fugit de la locul accidentului(zona macaralei)..nu se stie nici in ziua de astazi numele motociclistului, acesta fugind de la locul accidentului, asa k din pdv meu toti cei care veti da cu presupusul o faceti degeaba..poate intra vreun "prieten" de al baiatului/fetei care nu a oprit si ne explica de ce a facut asa.bineintele, sunt constient k nu se va intampla asa ceva :) dar cine stie...poate poate :lol: :lol:

n-o luati in nume de rau dar vb pentru toti cei care au postat in topicul despre accid de la macaralei si care s-au certat acolo si care la final nu au descoperit nimik... e bine totusi k nu s-a lasat cu "dureri de cap"

bafta si, hai omule CURAJ DA-TI ARAMA PE FATZA !!!!impartaseste cu noi situatia ta negativa...k tot ce va fi postat va fi in zadar, doar dc TU vei avea curaj sa spui ADEVARUL..

ps: kiar dc omu cu masina va merge la police, singurul lucru care il va face e sa isi ia singurel permisu;))))asa k mai bn isi face masina si rasufla usurat k era sa omoare 1om .

 

 

ce mai inseamna adevarul in ziua de azi?? clar nu mai e trendy :D probabil omul nu avea carnet sau motoreta era sutita

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tata nare masina ... si oriqm aproape toate masinile noi au casco ... dekat sa imi iau dosar ca nu aveam asigurare atunci si sa mai scot si 7 milioane din buzunar cum a scos cineva dp forum(imi scapa numele) pt o zgarietura, am preferat sa ma car ... dar a fost prima si ultima data .... de atunci am asigurare si ma doare la bascheti, i dau asigurarea si mam carat ...

 

--- Mesaj completat în 05 Dec 2007 16:39 -------------

Ce tare esti.Dar daca era masina noua a lu' tactu?Si venea cu fata aia acasa?Si te batea o saptamana ca sa se refuleze?Mai radeai?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta ai dat-o din putzu gandirii?

 

Cred ca ai o problema... adica habar n-ai pe ce lume traieshti, dar iti place la nebunie sa te bagi in seama... De fapt tu n-ai spus nimic, doar ai facut risipa din timpul celorlalti si cativa bitzi aruncati pe tzeava...

 

gandeshte-te mai bine si vezi unde e problema ta inainte sa vorbeshti ... eventual intreaba pe altii

 

Ce tare esti.Dar daca era masina noua a lu' tactu?Si venea cu fata aia acasa?Si te batea o saptamana ca sa se refuleze?Mai radeai?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca a redresat-o dupa ce la lovit insemna ca avea experienta mare! cred ca motorul avea ceva probleme, nu ai cum sa nu ai permis si sa ai o asa experienta! sau permisul ii fusese suspendat ceva... nu stateati nici unul dintre voi daca aveati permisul suspendat samd

Editat de Luc1f3r
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da in aceasta privinta aveti dreptate .... am fost carnat, am fost nesimtit, am fost jigodhie, si eu daka as fi fost in locu lu ala il rupeam in bataie pala care mi-a dat-o. Dar puneti-va si in locul meu: fara numere, fara legislatie, fara asigurare, io dau lu unu cu o masina noua care daka ar fi coborat la timp la mn sigur imi rupea capu. Ce ati fi facut? stateati sa va rupa ala capu si dupaia sa va duca la politie unde va luati dosar si dupaia mai dadeati si cateva milioane bune pe bara lu ala ? sau va carati repede ...? Realizez ca nu trebuia sa fug, dar era primul meu accident aveam dekat cateva sute de km cu scooteru mia fost frika si mam carat ... De atunci miam bagat mintile in cap, am realizat ca scooteru nu e o jcuarie cu o maneta, am realizat ca pot sa o incurc si ca putea sa fie mult mai grav, de atunci mai mult de 55-60km/h nu iam mai dat in oras si nici nu am de gand sa ii mai dau, si nu imi lipseste si nici no sa imi lipseasca vreodata asigurarea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasa sa nu fie numai soferi fugiti de la locul accidentului.... sa mai fi si motociclisti ... si eu iam dat-o cu scooteru lu unu cu un lighean in fund si mam carat repede :D mai era si nou ligheanu ... avea nr rosii. Nici acum nu pot sa uit fata lu ala cum se uita ba la mine cum ma car ba la masina :lol: ca era in coloana si navea cum sa iasa, shi chiar daka iesea navea sanse :lol:

Esti un tampit! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci totusi ce sa intamplat ?? a vazut cineva motocicleta a afalt cineva numarul? culoarea? se elucideaza misterul ?? sau ramane o enigma?

eu daca eram in locul conservarului stateam linistit pentru ca din cate stiu eu neacordarea de prioritate duce la suspendarea permisului!

Editat de ruud914
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...