Sari la conținut

Honda NX650 Dominator


Postări Recomandate

imi pare rau ca nu am reusit sa vin la intalnire anu trecut,,,,dar, o sa ma dau peste cap sa nu lipsesc anul asta

chit ca ma rade in cap nevasta :rolleyes:

si apoi, cu vulcanii,,,,,,daca tancurile merg prin nisipu din Irak,,,,,,io cred ca domi-urile s-or descurca prin Padis

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

imi pare rau ca nu am reusit sa vin la intalnire anu trecut,,,,dar, o sa ma dau peste cap sa nu lipsesc anul asta

chit ca ma rade in cap nevasta :laugh:

si apoi, cu vulcanii,,,,,,daca tancurile merg prin nisipu din Irak,,,,,,io cred ca domi-urile s-or descurca prin Padis

 

sa fi sigur ca se descurca... intrebarea e: ne descurcam noi cu ele? :rolleyes:

sa anuntati si in topicul asta cand deschideti topic separat pt intalnire:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca bine zici tu de Apuseni! Mai ales voi, cei care sunteti din zona (Oradea, Zalau, Cluj Napoca etc), sper ca nu veti lipsi la cea de-a doua intalnire oficiala a "Dominatorilor" din 2010, care va avea loc in Apuseni! :P

 

Detalii in curand!

Abia astept detaliile alea...

:laugh: :D :rolleyes:

Editat de cturturica
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Abia astept detaliile alea...

:laugh: :P :rolleyes:

Uite, pentru ca ati insistat voi atat, am mai consumat un litru de vin in ultimele 3 ore si mi-am pus mintea, imaginea si amintirile la contributie si rezulta urmatorul anunt oficial:

 

A doua intalnire oficiala a posesorilor Honda Dominator

 

Versiunea scurta: 30 iulie - 1 august 2010

 

Versiunea completa: 30 iulie - 6 august 2010

 

Locul desfasurarii: Muntii Apuseni

 

P.S. Sunteti bineveniti toti! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Stie cineva cat de complicat este sa scot/curat/repar/ung cablul de soc? Chiar si cand socul e inchis, adica manetuta e sus, tot pare ca inca e un pic activ. Pe la 4...5000 de ture, mai ales in a 2-a, nu acceleraza deloc liniar, ci in hopuri, se ingatuie daca o tin turata acolo.. e foarte nasol...

 

Cam ce i-as putea face?

Va multumesc.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Stie cineva cat de complicat este sa scot/curat/repar/ung cablul de soc? Chiar si cand socul e inchis, adica manetuta e sus, tot pare ca inca e un pic activ. Pe la 4...5000 de ture, mai ales in a 2-a, nu acceleraza deloc liniar, ci in hopuri, se ingatuie daca o tin turata acolo.. e foarte nasol...

 

Cam ce i-as putea face?

Va multumesc.....

 

nu e foarte complicat. trebuie sa scoti decantorul de ulei (ala negru din stanga, sub robinetul de benzina) si cred ca ai acces la cablu de soc. il desfaci cu grija din carburator si apoi cred ca il poti trage spre ghidon.

la tine e posibil sa fie murdar carburatorul, sau sa ai vreo membrana dusa (si la mine e tot asa)

cel mai bine e sa te uiti tu cu atentie si sa il desfaci iar apoi sa il pui la loc asa cum a fost/ cum trebuie

Mesaj completat

 

Vand Casca IXS HX 269

/index.php?...=0#entry2398557

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe principiul "o maslina, un martini, ceva" intreb si eu: nu lasi si matale niste preturi,o poza, niste date de contact [e-mail, telefon, adresa]??

 

si revin cu obsesia mea: tobele, cu cat da tobele si cat sunt de goale? :peace:

 

se dezmembreaza un dominator 92 bun al unui amic de al nostru. spuneti cu voce tare ,care cum vreti. sistem frana fata e la mine. contact e pe cale de plecare. la altele nu ma pricep deocamdata.

 

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se dezmembreaza un dominator 92 bun al unui amic de al nostru. spuneti cu voce tare ,care cum vreti. sistem frana fata e la mine. contact e pe cale de plecare. la altele nu ma pricep deocamdata.

bafta

aparatori de maini?

Editat de Bulinu'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si revin cu obsesia mea: tobele, cu cat da tobele si cat sunt de goale? :D

 

Lasa ma tobele asa. Ti s-a facut de "golanii"? :peace: :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor,

 

Am si eu o intrebare : parbrizul de Domi pana in 95 se potriveste si la cele din 97?

 

Nu prea cred. O sa pot sa iti spun sigur saptmana asta -- o sa il incerc pe al meu (pt model 96-03) la un prieten (cu carenaj 92-94).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu prea cred. O sa pot sa iti spun sigur saptmana asta -- o sa il incerc pe al meu (pt model 96-03) la un prieten (cu carenaj 92-94).

 

 

Astept cu nerabdare. Cu nu am gasit nici unul SH o sa imi comand de la dilly unul dupa ce aflu daca se potriveste si la mine. (el are numai pentru modele pana in 95 iar al meu e 97). Multam fain.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor,

 

Am si eu o intrebare : parbrizul de Domi pana in 95 se potriveste si la cele din 97?

 

nu cred ca se poate pune. la domi meu din 97 (varianta cu frane brembo) nici nu prea ai cum sa il prinzi decat daca dai gauri sau il lipesti deasupra farului.

Editat de phreak_or
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu cred ca se poate pune. la domi meu din 97 (varianta cu frane brembo) nici nu prea ai cum sa il prinzi decat daca dai gauri sau il lipesti deasupra farului.

Pai se monteaza gaurind carena fatza. Intrebarea e in ce masura se pupa forma carenajului 92-94 cu forma carenajului 96. Suspectez ca merge pentru ca am vazut un model 95 cu parbriz FOARTE asemanator cu cel pe care il am eu (pt model 96). Chiar mergea mai bine pe ala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ switch - m-am tot uitat la semnatura ta, vreau sa intreb: cum e cu pinioanele astea pe spate? cel "original" (normal) cati dinti are? si cu cat ar putea sa fie mai mic fara sa afecteze foarte mult (deranjant) demarajul? :peace:

aaaaaaaaa si... lantul se scurteaza in cazul in care pui pinion mai mic? (cu presa de lant? ca la mountainbike? )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai am doua foi, coroane sau pinioane spate - cum vrei sa le zici - de vanzare. De ce?

 

Prima, cea de 46, era pe motor cand l-am cumparat (s-h). Din ce mi-a zis baiatu, avea cam 6-7000km la care am pus eu vreo 2500-3000. Arata foarte bine; cred ca e OEM.

A doua, de 45, am pus-o eu cand am schimbat chitul iarna trecuta. Am facut sa zic 8-9000km cu ea. Asta e murdara ca nu am catadiscit sa o spal. E JP sau JT. Nu mai stiu ce firma.

 

Acu am facut rost de-un 43. Ceva mai lungi vitezele. Nu sunt foarte sigur daca imi place sau nu inca. Foaia asta e aproape noua (1000-2000km).

 

Mno, ce naiba fac io cu trei foi de lantz? Vand una si pastrez doua!

 

 

 

Daca schimbi raportul putintel, nu se va simti mare diferenta. Daca incepi cu foaie de la 45 si sari la 50 s-ar putea sa te dai pe-o roata fara sa vrei. Daca treci de la 45 la 40 o sa ai impresia ca nu trage motorul.

 

Foaia asta are 45-47 dinti, in functie de anul de frabricatie. Dreacu stie.

 

 

 

La un lant nou, mai lung cu doua zale si pinioane standard... in loc sa stea la extrema dinspre fatza, sta la jumate (e vb de gradatiile de la capatul basculei). Daca nu schimbi cu multi dinti foaia, ajunge un ajustaj de lant.

Editat de switch
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am priceput! mersi :D deocamdata imi pastrez fondurile pt 1 mai, apoi pt RAR si apoi mai vedem, mda si imi trebuie o casca full ca de... cu asta de cross la 100-110 km/h nu e cea mai placuta experienta.... :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Daca schimbi raportul putintel, nu se va simti mare diferenta. Daca incepi cu foaie de la 45 si sari la 50 s-ar putea sa te dai pe-o roata fara sa vrei. Daca treci de la 45 la 40 o sa ai impresia ca nu trage motorul.

Foaia asta are 45-47 dinti, in functie de anul de frabricatie. Dreacu stie.

 

 

Eu am la spate 47 de dinti( vreau sa zic la Domi, sa nu se inteleaga gresit :peace: ). Eu zic ca e OK. Pe drumuri f rele si cu pante pronuntate poti merge in vit 1 fara sa patinezi ambreiajul si prin localitati cu 60 km/h in vit a-4-a, la o turatie suficienta ca sa ai un cuplu rezonabil.

Am o intrebare, oare de ce nu participi la Herculania?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...