Sari la conținut

Moto/Motto


Smokey
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 153
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

"Cand incepatorul e constient de nevoile sale, sfarseste prin a fi mai inteligent decat inteleptul neatent" Paulo Coelho

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Cand incepatorul e constient de nevoile sale, sfarseste prin a fi mai inteligent decat inteleptul neatent"  Paulo Coelho

208492[/snapback]

:birthday:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 months later...
nu alerga niciodata mai repede decat poate ingerul tau sa zboare

:ok: :welcome: :moto:

 

IN primul rand... CITESTE CU ATENTIE, primul post al topicului, observati si data, si ca topicul nu mai e valabil, de vreme ce nu mai apare nimic sus pe banner. Si mai citeste INCA O DATA, tot cu ATENTIE topicul, de la cap la coada -cat de lung o fi- ca sa vezi ca s-a mai zis motto-ul asta (care mi se pare o tampenie, si nici prea sugestiva, apropos - doar o parere subiectiva) de tzshpe ori.

 

Si:

BE THE FASTEST OR DIR TRYIN'

 

CITESTE CU ATENTIE ptimul post al topiclui. :lol: E vorba de un motto care are la baza ideea de a te opri sa-i dai gaz, pt ca nu esti singur pe sosele. Si pt ca ambulanta cosuma benzina, si doctorii timp aiurea pe curu tau jupuit de asfalt, (in cazul "fericit" in care "scapi"), cand ar putea salva pe altcineva care chiar are nevoie de ajutor.

Doamneeeeeee, "ce uameni!" :) :ok: :lol:

 

Cred c-ar cam trebui inchis topicul asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Poate a mai fost: sa nu conduci niciodata motorul cand esti prea fericit, prea suparat sau te gandesti la altceva!

Eu am patit-o dupa ce am scos motorul din service la 2 ore am avut acciden, care cu toate ca nu s-a produs din vina mea pute fii evitat daca reactionam la timp!

Un prieten se gandea la altceva si, fara sa fie vinovat a plesnit motorul!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred Ca cea mai buna exprimare ar fi : Protejaza-te, cu orice pret, chiar daca pentru aceasta trebuie sa renunti la anumite lucruri ( fumat, iesiri in cluburi, la sucuri, in orash, sumele de bani economisite le puteti investi in protejarea voastra. Eu asha am facut, shi akuma am costum de piele shi cizme Daytona. + protectii, shi evetual sa fii shi ceva ponderat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

1. Mai bine un echipament mai scump si o motocicleta mai ieftina decat una foarte performanta si costum+casca luate din second sau de calitate proasta.

2. Intodeauna mergi prea incet (la prima vedere) pentru cei care conduc "conserve"

3. Toti vor sa te depaseasca, chiar daca nu au cu ce.

4. Nu esti vazut niciodata.

5. Nu trebuie uitat ca drumurile noastre lasa de dorit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 5 months later...
  • 4 months later...

Eu spun ca nimic nu te poate proteja de cartela care-ti este perforata , cu ceasul rau care il astepti sau te asteapta ,indiferent cit de prudent sau cit de meserias esti cind e sa te ia popa te ia si de pe motoreta si de pe trotuar.

SI DACA VREI SA AJUNGI UNDEVA , GINDESTE-TE NU CIND AJUNGI CI DACA MAI AJUNGI asa ca nu viteza ucide . TI S-A EXPIRAT CARTELA.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

GAME OVER

RESTART?

:ok:

 

VIAĂA NU ARE BUTON DE RESET!

asta din pacate asa e! Am postat mai mult pe regional, Ploiesti si daca va uitati si voi la topicul Accidente, o sa vedeti ca, cel putin in zona asta, e cam nasol cu accidentele in ultima vreme. Vezi Ploiesti - Accidente. asfalt uscat si ..fara incidente!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...