Sari la conținut

IL OMOR!


Alveola
 Share

Postări Recomandate

Azi ma duceam spre casa si eram in giratoriul din centru, pe banda a 2-a, cand un copchil cu o gagicutza in dreapta, intr-un Cielo verde Canterburry, se trezeste sa iasa din giratoriu peste mine... noroc ca eram atent la el, ca altfel ma imprastia pe jos cu totul... aveam eu vreo 50 kmh, el mergea un pic mai repede decat mine... O ia inainte si, subit, eu cu nervii coarda, schimb si eu directia si ma iau dupa el... ii fac semn cu faza lunga (era noapte) sa opreasca, colegul se da din calea mea, dar nu incetineste... il depasesc, si cand ajung cu piciorul in dreptul barei lui din fata, da peste mine... intentionat... eram la un metru de el si l-am vazut cum vine brusc, accelerez, ca altfel ma lovea in picior, si imi impinge un sut lateral in aripa spate, mai sa ma dea de pamant... Am intrat pe contrasens, atat de tare m-a dezechilibrat (asta se intampla pe la 50 la ora), dupa care ma depaseste el si fuge... Normal ca m-am luat dupa el, cu faza lunga aprinsa, m-am tinut vreo 5 km, pana am iesit din oras, dupa care nu l-am mai prins, ca Cielo prinde viteza mai mare decat Dnepra mea...

Dar chiar si acum, la aproape 2 ore dupa, innebunesc cand ma gandesc la ce a facut... dupa ce m-a atins, nu m-a mai lasat sa il depasesc, ca il opream eu... chiar daca ma trantea de tot pe jos.

Acum astept sa ma intalnesc din nou cu el... ca dupa fata nu ma stie... poate il prind prin vreo parcare, cand sunt cu "Peugeotul"...

 

 

 

PS: nu a ferit nici o groapa... acolo e asfalt proaspat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 51
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

In halul asta s-a ajuns...............da peste tine si nici nu se sinchiseste sa opreasca......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merita tocat cu parul pe spate pana se caca pe el (literalmente) E singura posibilitate, ca in rest probabil se gaseste vreo pila sa-l scape de urmari legale. Nu ai apucat sa-i vezi numarul, daca tot l-ai urmarit?

Editat de f_zoltan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ohoo!infricosator,de parca am fi pe campul de lupta.

bine ca ai scapat si esti intreg ca cine stie ce se intampla daca te dadea pe jos.asta ne este dat noua,celor cu 2roti in sange,sa suportam gesturile nesabaduite ale celor din conserve.

inca o data ma bucur ca ai iesit cu bine din asta:)

la cat mai putine evenimente de genul asta.DRUM USCAT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merita tocat cu parul pe spate pana se caca pe el (literalmente) E singura posibilitate, ca in rest probabil se gaseste vreo pila sa-l scape de urmari legale. Nu ai apucat sa-i vezi numarul, daca tot l-ai urmarit?

Fii mai atent!

Numele topicului e "IL OMOR!, IS 56 CRV"... Asha ca sunt sigur ca stii ca stie numarul!

Alveolo.... ce pot sa zic!!???!!??

:huh: :laugh: :lol: :laugh: :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Offtopic: @Huidulet scuze dar cam aiurea scrii pe forum si nu zici mai nimic! Cand nu vrei sa zici ceva, te rog abtine-te de comentarii! :laugh:

 

Ontopic: @Alveola! Nu ai cunostinte la Politie? poate afli cine e "respectivul", si o sa ai sansa sa-l intilnesti... Incearca sa treci in aceeasi zi, pe la aceeasi ora pe aceeasi ruta, poate umbla regulat!

In orice caz, aveti grija cu imbecilii de genul! :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer sa fiu nu stiu cum aratzi, dar daca esti shi mai mare shi te-ai luat dupa el itzi dai seama ca s-a speriat ca vrei sa il omori in bataie shi probabil de asta a adoptat atitudinea asta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai numarul, culoarea si tipul masinii mergi la politie si povesteste ce t-i s-a intamplat. Ai ca dovada la o adica daca zici ca te-a atins, zgarietura pe care aripa ta sugur a lasat-o pe masina undeva. Si sa vezi ce-l fute p-ala cu fuga de la locul accidentului. Bineinteles te plangi si tu ca te doare piciorul de pe partea respectiva ca sa fie si cu putina vatamare corporala. Cand te duci la politie, schioapata. Multa bafta si rupe-i gura aluia si din partea noastra!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corect, e mai eficient asa. Primul gand a fost "prinde-l si rupe-i oasele boului", dar daca a existat contact intre voi si lucrul asta se poate dovedi (urme de vopsea) du-te la politie si da-l in gat pe idiot. Bataia trece, asta insa probabil ca il va marca mult mai rau. Daca nu merge la politie, vorbeste cu niste prieteni sa-l prinda si sa-l bata pana se caca pe el, ca sa nu intrii tu in colimator.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Methalghost are dreptate, trebuie zgaltai un pic, ca sa tina minte. Asa ca daca exista dovezi ca te-ar fi atins du-te la politie, joaca putin teatru si macar sa-l ia un pic la imprejur, chiar daca ar avea pile tot e obligat politistul sa-l cheme. Poate asa se va satura de depasiri si besini pe strada. :huh: cand vad cata prostie poate exista in lumea, parca am avea sapte vieti, nu una..... . PUP LA VOI.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Alveola:

 

1. Te duci si-ti scoti un certificat medico-legal.

2. Mergi la Politie si declari tot cum a fost, fara sa infloresti lucrurile.

 

Ai toate sansele sa-l faci pe ala sa infunde puscaria, numai si pt. fuga de la locul accidentului.

A, si fara violente la adresa respectivului, oricat de nervos ai fi tu in momentul asta. Daca nu poti rezolva pe cale legala, e timp destul dupa aia sa-i inmoi oasele...

Editat de Nobloody
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

3. Daca Politia o da la intors sau cine mai stie ce, da o shapaga (DA, SHPAGA! am zis), atunci chinuie-te sa ii afli adresa. Si atunci fa-i-o de sa ajunga el in spital. Gestul facut de el l-as incadra la tentativa de omor. Punct. Si l-as bate pana s-ar cacao pe el. La propriu. :huh: :laugh: :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

3. Daca Politia o da la intors sau cine mai stie ce, da o shapaga (DA, SHPAGA! am zis) sa ii afli adresa. Si atunci fa-i-o de sa ajunga el in spital. Gestul facut de el l-as incadra la tentativa de omor. Punct. Si l-as bate pana s-ar cacao pe el. La propriu.  :huh:  :laugh:  :laugh:

cred ca nu o sa fie cistigator pariu cu politia, o sa umbli cu dreptatea in mina , el o fiind copilul lu masa si tatsu , doi in masina....propun varianta atac psihologic ,dupa ce afli nume telefon, da un semnal ....apoi lichid de frina,acid de baterie super glue in yale,..nu sint pt violenta decit daca ai un alibi deosebit de tare,

bine ca ai reusit sa stai pe roti si sa nu patesti nimic! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Terminati dom'le cu tampeniile tip lichid de frana si alea alea. Ai numarul, faci ce a zis Nobloody (certificat medico-legal, desi era parca o limita minima de 30 de zile de spitalizare pentru urmarire penala - cine stie mai bine, sa zica). O sa-l doara mai mult decat o bataie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astea cu spitalizarea era mai demult acum se trateaza ambulatoriu si e vorba de mai mult de 30 de zile de INGRIJIRI MEDICALE adica chiar daca nu esti internat dar te duci la spital adica te ingrijeste medical sau mai mult de 60 de zile de ingrijiri medicale pentru penal. Si la 30 si la 60 de zile tre sa ai o adresa de la pol. catre IML .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca a lovit aripa ta sigur are si zgarietura pe masina. Mergi la politie si il toaca aia. Apoi iti iei dovada de reparatie si procesul verbal, pe care ai si numele si adresa respectivului. Nu uita sa spui tot ce te doare :huh: si sa adaugi ca in ciuda durerii te-ai tinut dupa el ca sa ii vezi numarul si sa il duci la politie.

Masajul gratuit mere si peste cateva luni

Cu putin noroc si-a reparat masina si intra la fuga de la locul accidentului + reparatie fara autorizatie - puscarie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca a lovit aripa ta sigur are si zgarietura pe masina. Mergi la politie si il toaca aia. Apoi iti iei dovada de reparatie si procesul verbal, pe care ai si numele si adresa respectivului. Nu uita sa spui tot ce te doare :huh: si sa adaugi ca in ciuda durerii te-ai tinut dupa el ca sa ii vezi numarul si sa il duci la politie.

Masajul gratuit mere si peste cateva luni

Cu putin noroc si-a reparat masina si intra la fuga de la locul accidentului + reparatie fara autorizatie - puscarie

Mama la cate de astea am avut eu cred ca ma imbogateam .

 

Cred ca nu trebuie lasat sa scape ca de aia nu ne feresc astia.

 

In Grecia aia nu au limita de viteza din contra nu tre sa mergi mai incet decat scrie pe panou,aia au autostrazi si in oras ca la istambul dar mai bengoase dar am vazut ca-i feresc pe motociclisti ca pe Ala cu coarne zici ca au bombe agatate de motociclete si le e frica sa nu sara in aer daca-i ating .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

IS 56 CRV :huh: CIELO verde

E un numar pe care eu il retin, chiar daca sunt sanse mici sa il intalnesc.

Varianta cu politia este cea mai buna, dar daca nu iese nimic cu ei ,sigur isi va gasi o pedeapsa adevarata pentru lasitate si instinctul ucigas. Pustiul va repeta figura si cu alta ocazie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunt de acord cu violenta impotriva conservarilor pt. k asta pune si mai multe paie pe foc, insa tipul ar trebui invatat minte bine de tot fiindca asa ceva nu se face!!! M-am enervat eu numai cu gandul la situatie, dar ce sa mai zic de Alveola...

oricum daca politia nu face nimic (si sunt sanse sa nu faca) trebuie procedat in modul "You hit me... WE hit you!!!" :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu aveti imaginatie.

 

Sa analizam:

 

1. varianta "you hit me, we hit you"

 

In cel mai bun caz se gaseste masina, dupa care fie masina isi incaseaza o "pedeapsa" tip lichid de frana pe caroserie / silicon in esapament si portiere / poxipol in broaste (desi masina n-are nici o vina), fie proprietarul isi incaseaza o cafteala, de unde va rezulta (conform legii) ca el devine victima si cei care l-au batut agresori, adica se inverseaza rolurile. Plus ca va coborati la nivelul "epoca de piatra". Ala isi revine, tine minte ca l-au batut motociclistii, si data viitoare cand mai vede unul da direct in el sau il jeneaza pana il arunca in sant -> o pateste unul nevinovat.

 

2. varianta "legala"

 

Act de spitalizare (eventual se obtine cu o mica interventie un numar de zile peste limita pomenita mai sus), de unde rezulta ca trebuie ca politia sa-l gaseasca, si nu au motiv sa nu-l gaseasca caci tu ii stii numarul. Urmeaza acuzarea pentru infractiunile enumerate mai sus: fuga de la locul accidentului, reparare fara autorizatie, etc care se pedepsesc cu inchisoare. Chiar daca ii da cu suspendare, respectivul va avea cazier penal, chestie care te marcheaza mult mai mult decat un ochi vanat / 2 coaste rupte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca imi da-ti voi sa analizez si eu

1. as pune decit sa plinga mama mai bine mamica lui.iar rezolvarea nu trebuie sa vina de la motociclisti echipati in costume de piele si cu castile in miini,...sint fratii de peste prut (elegant se poate vorbi in jargon moldovinesc,"nu mai sunt intrebari, sa mergem sa luam solearca si sa ne grabim la ca se schimba tura la sculeni"

oricum era o alternativa mai frumoasa pt ca titlul topicului e grav...

2. sintem in Romania ,si asta ne ocupa tot timpul ,cum zicea cineva pe aici.sa te apuci sa iti ceri dreptatea pe usile politiei , iml , spitale,etc samd e prea mult....sa nu uitam de accidente cu mort pe trecere Iorgovan,tot cu mort cu dreptatea in mina Ilascu,si astia mi aduc in minte acum, Paunesca sa suit pe o masina si a omorit o familie, oricum speranta de dreptate e proportionala cu $ disponibila pt a rezolva problema.si crede cineva ca meseriasul din cielo o sa stea linistit dupa ce se trezeste chemat si citat...tot o sa o pateasca cineva dintre noi ca razbunare...

3. daca tot sa terminat cu bine se poate ajunge la meserias printr-un prieten comun si dupa o discutie se ajunge la :laugh: apoi :huh: si pe urma :( :laugh: :banana: :)

:lol: :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...