Sari la conținut

AAseara


rontz
 Share

Postări Recomandate

intr-adevar e foarte puternica... cine mai incepe sa rada imediat ce a iesit dintr-o operatie, avand o mana si-un picior rupte??? cand intru la ea in rezerva ma ia cu 'ce faci bai tristule' si automat incepe distractia... la ea in camaruta se rade incontinuu...ieri dimineata intreba cand se mai poate urca pe motor... si e doar o pustoaica de 19 ani... incredibila!!!

 

va multumesc pentru urari!!! (i le voi transmite)

Editat de rontz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 149
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

:laugh:

 

"ce faci bai tristule"... :laugh:

 

starea psihica conteaza 75% si trage fizicul dupa el. din ce ziceti voi, o sa se refaca repede..

 

 

insanatoshire grabnica, maria si mai multa atentie pe viitor! :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am citit tot pana acum si imi pare BINE ca nu s-a terminat RAU. Nu uitati, pericolul ne paste pe toti!!!

 

Multa sanatate, fato! Si sa nu te afecteze psihic decat in sens pozitiv, adica sa fii mult mai atenta in trafic!!!

 

:huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Shi-a facut treaba initial, protejandu-mi capatzana de primul impacrt meseriash cu solul, dar dupa terminarea cascadoriei, am recuperat-o de la 5 metri de locul unde eram eu!

Sa nu incepi cu chestii gen.. NU am prins bine casca, NU era masura mea ...

Totul a fost cum trebuie! :huh:

ba chiar cu alea te luam, daca e marimea ta (iti strange obrajii cand e pusa in cap) si e stransa BINE sub barba NU ARE VOIE SA ITI SARA DIN CAP ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba chiar cu alea te luam, daca e marimea ta (iti strange obrajii cand e pusa in cap) si e stransa BINE sub barba NU ARE VOIE SA ITI SARA DIN CAP ...

Absolut de acord. Cand am zburat de pe motor in piata la Televiziune si am dat cu tzestosul de piatra cubica, s-a fisurat, dar nu a zurat din cap. Si m-am lovit de doua ori la cap in incidentul ala, adica la oprirea din rostogolire am mai parcat odata capatzana, in bordura de data asta. Si tot lipita pe creier a ramas. Pana la urma la ce bun mai porti casca daca ti-e larga sau daca nu ai legat-o bine?!? Grija mare pe viitor: ECHIPAMENTUL CORESPUNZATOR ITI SALVEAZA VIATA! (vezi cazul Zahei)

 

Bafta maxima si drumuri fara incidente!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Casca la impact si la mine a ramas pe cap chiar daca am dat cu ea de pamant .

Acum depinde si de felul castii,dar daca iti sare din cap e un semn de intrebare ca poti sa dai si a doua oara cu capul poate de o bordura si e grav atunci .

Insanatosire grabnica "pustoaicei".

:huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intr-adevar e foarte puternica... cine mai incepe sa rada imediat ce a iesit dintr-o operatie, avand o mana si-un picior rupte??? cand intru la ea in rezerva ma ia cu 'ce faci bai tristule' si automat incepe distractia... la ea in camaruta se rade incontinuu...ieri dimineata intreba cand se mai poate urca pe motor... si e doar o pustoaica de 19 ani... incredibila!!!

 

va multumesc pentru urari!!! (i le voi transmite)

bine tristule!!!

ne vedem shi azi acolo pentru incurajari

 

:huh: :laugh: :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca e fara tevi :laugh: Iar faptul ca sta bine cu moralul nu poate decat sa o ajute. Ii urez o insanatosire cat mai rapida :laugh:

Iar taximetristul ... o fi fost nevinovat, dar sa te incui in masina si sa incepi sa-ti chemi ajutoare in loc sa suni la salvare imediat mi se pare cel putin penibil. Orice om cu o urma cat de vaga de omenie ar fi sunat la salvare mai intai, chiar si baricadat in masina :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu acu am venit de la munte...

Recuperare usoara si rapida lu' Maria si sanatate ca-i mai buna decat toate.

 

dupa aia, ares, trasu' de urechi ar trebui sa inceapa cu ea, ca nu s-a asigurat. Nu incape indoaiala, daca avea cedeaza e clar. eu zic bine c-a scapat cu viata, a avut zile.

Trei, daca avea echipament complet poate scapa mai usor ?!!?!?! (ia puneti casca sa vada si okiu nostru, o poza ceva)

Patru, cand mai mergeti la ea dati de stire, sunt solidar pentru ca acu cateva zile am trecut pe rosu (nu am vazut) si puteam pati acelasi lucru. (eventualele comentarii legate de "rosu" meu pe privat).

 

In situatia de accident RETINETI panica va pune stapanire pe voi si nu veti mai judeca. 112 e primul apel, si va intreaba aia daca e nevoie SI de salvare. Sunati cat mai multi. Dupa aia va ocupati de victima, dupa aia luati taxiul la omor. ASTA e ordinea!!!

 

Hai sa terminam cu etrusco, eu mi-am furat-o plecand de acolo, axa, cata, drog, o fi locu blestemat ?

 

Sorinake

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maria - mica si rea

Intr-adevar e puternica si bate la poponeata multi baieti care se plang pt orice zgaiba!

Casca e la noi dar n-are sens sa punem poze, agv integrala marimea ei, a fost prea lejera si a zburat de pe cap...Despre echipament s-a tot vorbit, doar daca purta cizme cen clapari scapa fara fractura..

Culpa...dupa lege sau legea Bucurestiului? Te asiguri te asiguri te asiguri!

Mi-a spus Maria ca n-a vazut cedeaza, nici nu stie daca era semnu" acolo.Experienta traficului iti spune ca daca iesi de pe o strada maii mica decat cea pe care o tai belesti ochii aproape sigur ai cedeazza.Si chiar daca ai prioritate nu te bagi cu ochii inchisi.

Pe taximetristi ii iubim cu totii dar ma bucur ca n-a fost de vina pt ca iesea macel .

Again : Sa te faci bine sa te vedem pe sosele!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Abia acum am vazut topicul asta...shi am ramas masca.

Rontz transmite-i toate cele bune Mariei shi insanatoshire grabnica!

Am sa incerc sa ajung shi eu pe la ea cat de curand...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca n-a fost mai rau. Insanatosire grabnica.

Si cind ma gindesc ca am ratat intilnirea din Etrusco din cauza ca am ingrijit mobra ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatoshire grabnica shi sa speram ca tot ghinionul s-a dus in acel accident.

Sper sa nu o descurajeze aceasta intamplare ci doar sa o faca sa fie mai atenta.

:huh:

 

In schimb cine i-a dat motorul (ares) trebuia sa se asigure ca se descurca pe el shi are destula experientza. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca nu am avut onoarea de a o cunoaste pe Maria dar asta se va schimba azi. O sa merg cu rontz la spital sa o mai incurajam.

Si apropo, Placebo, rontz tocmai a zis ca Maria a facut cam 1000 km pe motoru lu Ares, deci il cunostea foarte bine.

In rest, in necunostinta de caz, nu imi permit sa acuz pe nimeni, sa vedem ce zice raportul politiei, si sa speram ca Maria se va insanatosi cat mai repede.

Asfalt uscat si grija mare, ca deja m-am saturat de replica "Nu l-am vazut!".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MULTA SANATATE MARIEI !!!

 

IN CE PRIVESTE COMPORTAMENTUL TAXIMETRISTULUI DE LA FIRMA APOLODOR CU NR. B39WYK NU AM CE COMENTA PREA MULT ... PANA N-AU VENIT COLEGII LUI NU A AVUT TUPEU SA DESCHIDA GURA, DUPA CE AU VENIT CEILALTI TAXIMETRISTI A INCEPUT CU TUPEUL SI FITZELE ... NU MA REFER AICI LA CULPA, CI MA REFER LA ATITUDINEA LUI ... NICI DUPA PLECAREA AMBULANTEI EL NU STIA CE ARE VICTIMA, SI SUSTINEA CA AVEA VITEZA MICA ... CEEA CE MA INDOIESC .....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Numai pentru o astfel de atitudine (si am mai auzit despre ea si de la ceilalti), INDIFERENT de culpa, si tot l-as pune pe nemernic sa muste muchia bordurii, dupa care i-as trage un calcai in ceafa!! 2up.gif2up.gif2up.gif

As rupe cateva bate d-alea "solide" de baseball pe spinarea lui! :huh:

 

:laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, salutare la toata lumea!

Dupa cum vedeti traiesc, si mi-e asa de dor de voi ca va scriu din spital. Va multumesc pentru vizite, urai si critici, si va mai astept pe aici daca aveti timp de pierdut cu mine.

Va sciu de pe laptopul lui Aress666 si incercam sa descarcam si poze cu mine sa ma vedeti in starea asta.

Revin!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...