Sari la conținut

moshulik
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 984
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Un service care face ITP doar pentru motociclete este pe Sos Oltenitei, nr 10, la intrare in Popesti Leordeni, la firma Elfworkshop. Cei de acolo au singura statie ITP din tara doar pentru moto ( categorie A ). Sunt super ok, se misca repede si au pret bun 100 ron/moto. Nu aveti nevoie de programare apropo, dar mai bine dati un telefon sa fie baiatu care face itp-ul acolo ca este uneori plecat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca semnalele de pe o parte se aprind dar nu clipocesc,te respinge?

offtopic:a patit cineva asa ceva cu semnalizarea ca atunci pui semnalizarea sa ramana ca un bec din casa?si sa se stianga la fel?adica nu clipoceste,dar se aprinde.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un service care face ITP doar pentru motociclete este pe Sos Oltenitei, nr 10, la intrare in Popesti Leordeni, la firma Elfworkshop. Cei de acolo au singura statie ITP din tara doar pentru moto ( categorie A ). Sunt super ok, se misca repede si au pret bun 100 ron/moto. Nu aveti nevoie de programare apropo, dar mai bine dati un telefon sa fie baiatu care face itp-ul acolo ca este uneori plecat.

 

Daca tu numesti asta pret bun, eu ce sa mai spun ca am dat 25 de lei anul trecut??? Ca a fost pomana???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca semnalele de pe o parte se aprind dar nu clipocesc,te respinge?

offtopic:a patit cineva asa ceva cu semnalizarea ca atunci pui semnalizarea sa ramana ca un bec din casa?si sa se stianga la fel?adica nu clipoceste,dar se aprinde.

probabil ai pus in semnalizari becuri de alta putere decat cea mentionata de producator; de exemplu, cele de 21W si cele de 10W au acelasi soclu; asadar vezi ce zice in manual si vezi ce becuri ai tu; cel mai probabil o sa ti se rezolve problema.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru cei care trec prin sau pe langa Ploiesti sau vor sa imbine utilul cu placutul si sa faca o plimbare (cand va fi momentul)

 

 

pentru sezonul 2010, va astept,

 

 

Ploiesti, str Popa Farcas 45 ,Autoservice Pex.

 

dati pm aici sau sunati-ma : 0733020432 (servici),sau 0722732875 (personal)

 

 

de asemeni facem ITP si la masini (masa max autorizata <= 3,5 to) (sa nu veniti totusi cu epave :angry: )

 

 

 

 

 

 

pentru cei care sunteti departe de mine, oricum verificati in taloane sa nu aveti ITP expirat

 

 

Mesaj completat

pentru cine vrea sa studieze un pic si procedurile si cadrul legal ,aveti la dispozitie informatiile aici:

 

 

http://www.rarom.ro/cs-uploads/rntr1_nou.pdf

 

de la pag 19 pana la 37, chiar sunt chestii interesante

Editat de MihaiM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Buna ziua, as dori sa ma lamuriti in privinta unei probleme, sper ca am postat unde trebuie,doresc sa cumpar o motocicleta jawa638 am vorbit cu proprietarul iar acesta nu a mai circulat cu ea de prin 92-93 in mod legal, mi-a spus ca are certificatul de inmatriculare expirat(aici nu stiu ce sa inteleg ITP sau nu a preschimbat certificatul tinand cont ca nu a mai mers din 93), daca o cumpar de la proprietar ce trebuie sa fac? unde ma duc mai intai ..fac actul de vanzare cumparare , ii fac itp-ul si asigurarea si apoi el o radiaza si o inmatriculez pe numele meu? sau care este procedura in cazul meu? cu ce ma afecteaza ca certificatul lui de inmatriculare este expirat? Sper ca imi puteti raspune si ma puteti indruma sa reusesc achizitionarea motociletei cat mai usor.Va multumesc :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

poate s'a mai pus problema asta.dar nu am reusit sa gasesc.

 

1.motorul nu este pe numele meu.in talon apare altcineva

2.nu am facut nici un fel de contract c-v cu persoana de la care am cumparat'o.pentru ca nu e persoana din talon.

 

eu am la ea talonu si cartea de identitate.

 

se poate face itp'ul?sau o sa apara probleme?

 

 

multam fain

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt ITP rapid si fara batai de cap mergeti la service-ul de la Fundeni ( de sub pod) si intrebati de d-ul Vali.

Am fost azi dimineata ( fara programare), m-au preluat baietii imediat desi erau mai multe masini la rand.....toata treaba a durat 30 min.

Pret 50 lei

Super fini baietii de acolo...ii recomand 100%

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut

 

in aceeasi situatie l-am facut si eu. la itp se inspecteaza motorul, nu posesorul. sa ai cartea cu seriile corecte si talonul.

 

 

 

poate s'a mai pus problema asta.dar nu am reusit sa gasesc.

 

1.motorul nu este pe numele meu.in talon apare altcineva

2.nu am facut nici un fel de contract c-v cu persoana de la care am cumparat'o.pentru ca nu e persoana din talon.

 

eu am la ea talonu si cartea de identitate.

 

se poate face itp'ul?sau o sa apara probleme?

 

 

multam fain

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutare baietzi, vreau sa iau si eu un motor si nu i sa mai facut ITP`ul din 2007, am auzit ca daca nu mai faci ITP`ul catziva ani la rand ti`o radiaza, stie cineva mai multe detalii despre asta, oare o sa am vro surpriza cand ma duc sa fac ITP`ul ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare baietzi, vreau sa iau si eu un motor si nu i sa mai facut ITP`ul din 2007, am auzit ca daca nu mai faci ITP`ul catziva ani la rand ti`o radiaza, stie cineva mai multe detalii despre asta, oare o sa am vro surpriza cand ma duc sa fac ITP`ul ?

Nu ti-o radiaza nimeni. Probleme doar in masura in care are ea probleme sau nu te intelegi la statie sa nu le vada :)

Mesaj completat

salut

 

in aceeasi situatie l-am facut si eu. la itp se inspecteaza motorul, nu posesorul. sa ai cartea cu seriile corecte si talonul.

 

SI RCA.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt ITP rapid si fara batai de cap mergeti la service-ul de la Fundeni ( de sub pod) si intrebati de d-ul Vali.

Am fost azi dimineata ( fara programare), m-au preluat baietii imediat desi erau mai multe masini la rand.....toata treaba a durat 30 min.

Pret 50 lei

Super fini baietii de acolo...ii recomand 100%

 

subscriu... au fost mai mult decat ok!

S-au scris hartiile, s-au facut pozele, nu a durat mai mult de 20 min. Cost: 50 lei...

Si dupa cum m-a rugat domnul cu alura patriarhala si cu pipa in coltul gurii, nu uitati: au si scoala moto. Iar intre noi fie vorba echipamentele care se vedeau acolo (cred/sper pentru elevi) aratau super bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vineri am vb cu cineva de la RAR - Deva , si SE IMPUTE TREABA cu REVIZIA LA MOTOARE !!!

De la 1 IUNIE NICI O UNITATE AUTORIZATA RAR NU MAI ARE VOIE SA ELIBEREZE FOLIE ITP PENTRU MOTOCICLETE DACA NU ARE STAND SPECIALIZAT PENTRU ACESTEA.

-- Un stand costa 6000 de euro motoare , deci ..............cine o sa il cumpere = NIMENI

 

Deci , mergeti pana la 1 iunie sa v faceti ITP - ul la MOTOcicleta , ca altfel riscati sa faceti plimbari prin Bucuresti; ca acolo e singurul din tara momentan .

 

ROMANIA TARA TUTUROR POSIBILITATILOR !!!

REPSECT

Editat de ACHIMOTO
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vineri am vb cu cineva de la RAR - Deva , si SE IMPUTE TREABA cu REVIZIA LA MOTOARE !!!

De la 1 IUNIE NICI O UNITATE AUTORIZATA RAR NU MAI ARE VOIE SA ELIBEREZE FOLIE ITP PENTRU MOTOCICLETE DACA NU ARE STAND SPECIALIZAT PENTRU ACESTEA.

-- Un stand costa 6000 de euro motoare , deci ..............cine o sa il cumpere = NIMENI

 

Deci , mergeti pana la 1 iunie sa v faceti ITP - ul la MOTOcicleta , ca altfel riscati sa faceti plimbari prin Bucuresti; ca acolo e singurul din tara momentan .

 

ROMANIA TARA TUTUROR POSIBILITATILOR !!!

REPSECT

 

 

1. RAR-ul este o institutie subordonata Ministerul Transportului.... iar aceste "legi" / idei el doar le pune in aplicare.

 

2. "De la 1 IUNIE NICI O UNITATE AUTORIZATA RAR" .... se specifica clar. Aceste inspectii pot fii efectuate si la statii ITP dotate cu astfel de standuri, nu doar la reprezentantele RAR.

 

3. cat despre plimbarile la Bucuresti.... le faceti degeaba. in clipa de fata, nici o reprezentanta RAR din tara nu este dotata cu stand moto. In prezent se lucreaza in paralel la instalarea primelor 2 standuri la RAR Voluntari si respectiv Grivita. Abia s-a turnat fundatia pentru stand si s-a fixat rama. Sincer nu cred ca se va monta la Deva pana pe 1 iunie.... mai e doar o luna. smile.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.adi-star.ro/

 

Program de lucru:

 

Luni-Vineri intre orele 09.00 - 19.00

Sambata intre orele 09.00 - 14.00

Telefon relatii 240.76.96 (FAX)

 

 

RECOMAND

 

 

Am fost si eu azi. Am dat actele si banii, mi-au facut poza cu bulina pe numar si in 30-40 de min am plecat. A fost 50 de lei.

 

P.S. : Locatia este mai exact cum vii dinspre Pantelimon faci dreapta pe langa pod si apoi stanga pe sub pod ca si cum te intorci spre Pantelimon si e primul service pe stanga, are si juma' de masina pe acoperis.

Editat de sulta_00
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

azi am fost la ADI STAR confirm cele scrise mai sus - 50 RON de moto, patronu e motociclist si e super de treaba, aveam alta anvelopa decat cea din carte, a venit RAR-ul in control, mi-a zis sa ma plimb juma de ora si sa ma intorc sa imi iau moto (sper ca nu e vreun RAR-ist pe aici sa se sesizeze :P )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...